www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 26 tra 2024 23:11

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 205 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 21  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 14 ruj 2012 09:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Malo svjedočanstvo o zagovorničkoj molitvi...

Kako već godinu dana imam svakodnevne manje ili jače bolove zbog problema s kralježnicom i dosta me to iscrpljuje, zamolila sam jednu dragu kolegicu koja me iskreno voli gotovo majčinskom ljubavlju (a koja je vjernica i jedna od najboljih osoba koje poznajem) neka me se sjeti na hodočašću u Mariju Bistricu i zamoli Majku da mi isprosi ili ozdravljenje ili olakšanje boli.

I zaboravih ja da ta moja kolegica ide na hodočašće.

U noći kad je ona pješačila iz ZG u Mariju Bistricu, ja sam bila vani nakon dugo vremena. U divnom izlasku s jednim dragim prijateljem i svojim bratom, negdje poslije ponoći, osjetim da me ništa ne boli...da imam snage...kao da sam najzdravije biće na svijetu! Drugi dan, u nedjelju, ustala sam bez ikakvih boli... Mami sam barem 50 puta taj dan rekla: Mama, pa ništa me ne boli???!!!! :shock: :shock: Ko da sam opet ona stara!!
I čudila se što li se dogodilo...kakav je to preokret. Te sam nedjelje prvi puta nakon godinu dana imala dan bez ijedne boli: puna snage, unatoč tome što nisam skoro ništa spavala.
I u ponedjeljak je bilo značajno bolje nego inače.
Danas je već petak i ja zahvaljujem Bogu jer ovako lagan i bezbolan tjedan nisam imala već godinu dana.


I ono najvažnije, što zapravo želim reći:
U ponedjeljak dođem na posao i kaže mi moja kolegica. Molila sam za tebe cijelu noć hodočašća sa subote na nedjelju! Molila sam Mariju da ti isprosi ili potpuno ozdravljenje ili barem veliko ublažavanje boli i snagu za sve...
Za mene je to pravo "malo" čudo. Ma nije malo. Ako će ovo ublaženje trajati i samo ovih tjedan dana, nema veze - hvala Bogu!! I danas mi je jako dobro, puno bolje nego bilo kad u ovih godinu dana.
Kako puno može žarka molitva pravednika! :D :D
(čini mi se da će se ovo moje dobro stanje ipak nastaviti.... :D :D ..nekako vjerujem u to...)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 06 stu 2012 13:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Ovo nije nikakvo svjedočanstvo, ali kako nemam svoju temu pod Osobnim forumima, stavljam ovdje svoje "pismo".....
Nikad ne pišem dnevnik niti bilježim neke svoje misli, jedini moji pisani tragovi su na ovom Forumu, pa neka i ovdje bude to "pismo" mojoj budućoj ljubavi...ukoliko takav postoji... :D



Dragi TI,

pišem ti ove rečenice ne znajući ni postojiš li...ali pokušat ću nekako zamisliti da ipak negdje postojiš...živiš...
Znaš li tko sam ja?
( he he he, znaš li ti tko sam ja????:)))))
Ja sam ona koja će vjerojatno jednog dana biti tvoja supruga.

Uh, kako mi potpuno nepovezano sa mnom zvuči riječ "supruga"! Evo vidiš, zašto se još nismo upoznali ili prepoznali... Iako su mi 32 godine, ta riječ mi je još daleka i gotovo strana...nešto se u meni opire tome da postanem supruga divnog čovjeka dok istovremeno to i želim.
Znaš, gotovo do kraja mi je jasno zašto te još nisam upoznala.
Mogla bih možda napisati i "prepoznala", ali nekako sam gotovo sigurna da te do sad nikad nisam vidjela i da nikad nismo razgovarali. Jer da sam te ipak makar jednom vidjela ili razgovarala s tobom, mislim da bi te moja duša ipak makar naslutila, ako već i ne prepoznala.
Jasno mi je da još nisam spremna za tebe, iako su mi 32 godine i iako je puno životnog iskustva iza mene.
Nisam spremna jer još sam pomalo rob svojih krivih misli. No pokušavam ih se riješiti, tj. vjerujem da će mi Isus pomoći da ta čudna i luda uvjerenja nestanu iz mog srca i mog razuma, a vjerojatno i iz moje podsvijesti.
Eh, teške su moje misli. Iako izvana izgledaju možda kao znak oholosti ili kao trag zbog krivih postupaka, krivih odluka ili sjećanja na žaljenja za jednom ili dvije vrhunske osobe koje su me htjele odabrati za svoju suprugu, a koje sam ja odbila iz tada i meni neobjašnjivih razloga...te su misli ipak postale dio mene i još ih se nisam do kraja riješila.
No, možeš biti miran - riješila sam ipak puno stvari do sad i srce mi je puno slobodnije nego je bilo npr. prije 2 godine.
Kad me upoznaš, nećeš u meni pronaći nikakav trag nekog drugog muškog bića koje mi je nekad bilo jako drago. Nećeš u meni pronaći ni atom sjećanja na nekog za kime sam požalila.
Pogotovo nećeš u meni pronaći nijedan trag svih koje sam tijekom ovih godina u tako velikom broju upoznavala. Ne boj se moje društvenosti, to ti je skroz bezazleno..a vidim i da postajem sve povučenija pa vjerojatno do vremena kad me upoznaš više uopće neću ni biti društvena! :)
Život me jednostavno vodio takvim putovima da sam upoznavala puno ljudi. Vjeruješ li da ne izlazim skoro nikamo već 7 godina? A ipak sam uspjela upoznati gotovo na svakom koraku nekog dečka koji me htio bolje upoznati...susrela sam toliko njih koji su mi htjeli dati možda sve ono što ja želim samo od tebe.... Nisam im htjela krasti vrijeme kavama ili susretima koji nikuda ne vode, osim u prijateljstvo, a znamo da su muško-ženska prijateljstva komplicirana pa mi se nije dalo ulaziti u takve odnose...Zadnje 3-4 godine doslovno bježim od bilo kakvih dubljih poznanstava i gotovo me zaboli kad me netko pozove na kavu: jer vidim da to nisi ti....
Toliko sam njih upoznala...ali nigdje tebe....a tebe jedinog sam htjela upoznati.

Znaš što mi je još ostalo za riješiti u sebi? To je vjerojatno glavni razlog zašto se još nismo upoznali....
Već godinama sam previše uvjerena da me više nikad nitko neće oduševiti. Toga se bojim: da nema na ovom svijetu više nijednog koji bi me oduševio.
Budimo realni, većina starijih muškaraca (kojima sam oduvijek bila sklona više nego vršnjacima) je već u braku, a isto tako je i s mojim vršnjacima. (nadam se da ćeš ti ipak biti stariji od mene!!!)...tako da taj moj strah i nije nerealan..Zapravo, to i nije strah, nego još gore: to je kao neka činjenica koju sam izrekla kao presudu sebi: nitko me više neće moći oduševiti.
Evo, moram još samo povjerovati da ti negdje uistinu postojiš i da ćeš me nečime oduševiti...i tad su nam putovi jedno do drugog valjda prohodni..
O ne brini, ne tražim ja puno! Ne moraš biti niti bogat niti lijep, niti savršen u bilo čemu, samo me moraš oduševiti....Ponajviše svojim karakterom i svojim načinom života.
Kad moje srce povjeruje da ti negdje postojiš, vjerujem da će nam se tad uskoro putovi spojiti.
Iako ti ovo pišem, za sad mi se činiš barem 70% nepostojećim!!
Dakle, ima Bog sa mnom još puno posla!
(tako da ti imaš što manje jednog dana!)


Ne znam kako ti provodiš dane, ali meni ti je pomalo svega dosta. Umorna sam. Malo mi je i žao što me nisi upoznao kad sam bila "u punom sjaju" - savršenog zdravlja, prepuna snage, lijepog i svježeg izgleda... Zapravo ne, nije mi ipak žao jer tad nisam imala ove duhovne darove koje mi je tako nezasluženo podario Bog. Tko zna čime bih te gnjavila da si me upoznao ranije! Možda je stvarno pravi trenutak sad, tj. sljedeće godine ili neke koja slijedi....sad kad ipak znam ono najvažnije, a to je da Bog postoji.


Neće ti biti jednostavno sa mnom jer sam pomalo razmažena, a kako imam malo problema s kralježnicom, više neću moći igrati odbojku...trčati...niti ću biti od onih majki koje trče u parku za svojom dječicom i neprestano ih nose na rukama. Eh, nije bilo lako pomiriti se s činjenicom da od djevojke u iznaprosječnoj, savršenoj formi, talentirane za mnogo sportova i zaljubljene u kretanje, gotovo preko noći postanem osoba koja strogo mora paziti na svaki pokret... Nema veze, to je sad riješeno.


Da ne duljim....
Iako znam da ovo vjerojatno nećeš nikad pročitati...(možda tek kad ti jednog dana pokažem ovaj svoj neobičan tekst...kad budemo u sretnom braku)...molim naše anđele čuvare da ti već sad prenesu u tvoje srce moje riječi kojima ti želim dobrodošlicu u moj život...riječi kojima te pozivam da dođeš...da me nađeš..da me prepoznaš...i da ne odustaneš ako primijetiš neke prepreke koje će možda biti između nas....u meni..
Nemoj da moram lutati okolo i sad u 32. godini početi tražiti nekog. (da samo znaš kako me rastuži kad mi pristupaju 20godišnjaci!!!)
Ako nisam tražila do sad, nekako sam sigurna da neću tražiti ni od sad. Neću te tražiti, ti potraži mene, a ja ću te čekati!
Nemoj pokušati doći do mene mailom, ili tražiti od nekog moj broj, nemoj me pozivati na kave i šetnje, a da te nikad nisam ni vidjela, odaberi izravan i neagresivan put kojim ćeš mi pristupiti....Ma što ja tebi to uopće i govorim, ti ćeš pronaći najbolji način!
Zapravo, prepoznat ćeš me po posebnom osmijehu koji ću ti uputiti. Ako vidiš da se u tvojoj blizini ne prestajem smiješiti ili te gledam posebnom toplinom, tad se ničega ne boj i slobodno mi pristupi.
Znaš čemu se još radujem?
Kako je većina ljudi u 30ima u braku, radujem se onom trenutku kad ćeš upoznavši me, saznati da nisam udana!!! :D :D ZNAM kolika će to biti radost u tvom srcu! A i u mom kad ću saznati da ti nisi oženjen! :D :D :D :D

Eto, dragi moj budući mužu.... dođi što prije.....dok me životne okolnosti ne učine potpuno ravnodušnom i dok mi se ne ugasi želja da te upoznam i volim prekrasnom ljubavlju!


Voli te, čeka i misli na tebe tvoja Mihaela!! Neka te uvijek prati Božji blagoslov!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 06 stu 2012 15:20 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 23 svi 2011 19:18
Postovi: 6
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
lajkam


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 06 stu 2012 16:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2011 21:43
Postovi: 442
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
molim te Bože blagoslovi našu elu bredi :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 05 pro 2012 19:29 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
...
zbilja je naša Gospa poput Božice ...

oprostite mi što seciram..
sišlo mi i s pameti da mi se neki, po mom mišljenju, retjerani upisi kod naše Ele,a koji se tiču BDM, nisu svidjeli
dajte ljudi molim vas!!!!
smao Bog Trojedini je centar i jezgra i središte i BOG!!!
i samo Bog je vrijedan obožavanja!!!
molim vas, preklinjem, nije Marija nikakva božica i nikakvo središte već (strah me se i izraziti o takvoj jednoj prekrasnoj ženi jer ima li riječi da bi nju dočarala..) vrsta oruđa, zagovora, milosti... koje nas upućuje na Krista, na Boga....
postoji samo BOG!!
NEMA božica, ni božice!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 06 pro 2012 09:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Draga Vox, nikad mi nije palo na pamet da je Marija Božica ili tako nešto...
Naravno da je ona samo divna, sveta zagovornica.

Kod mene nikad nećeš naći ništa pretjerano u ljubavi prema BDM jer ja sam od onih kristocentričnih...ja imam PREMALO, PREMALO ljubavi prema našoj nebeskoj Majci i uvijek tu ljubav moram na neki način u sebi buditi i poticati. Kad bih Je barem više voljela, više na Nju mislila i molila Je više da ojača moju vjeru i sve ostalo.

Upisi koje sam napisala su bili u tom žaru....u danima kad je Bog dopustio da Je osjetim malo više.....i tako me privuče Njoj malo više....

Nikad, nikad nisam ni pomislila da je Ona Božica ili tako nešto. I mislim da zdravi katolik nikad ne može pretjerati u svojoj ljubavi prema Njoj. Pročitajte Pravu pobožnost prema BDM koju je napisao sv. Ljudevit Montfortski i sve će vam biti jasno.
Nikad, nikad nećemo moći na ovom svijetu dovoljno ljubiti Nju, niti joj dati dostojnu čast.

I nikad je pravi katolik ne stavlja na mjesto Boga, ali UVIJEK odmah na drugo mjesto nakon Boga.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 06 pro 2012 10:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
vox napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
...
zbilja je naša Gospa poput Božice ...

oprostite mi što seciram..
sišlo mi i s pameti da mi se neki, po mom mišljenju, retjerani upisi kod naše Ele,a koji se tiču BDM, nisu svidjeli
dajte ljudi molim vas!!!!
smao Bog Trojedini je centar i jezgra i središte i BOG!!!
i samo Bog je vrijedan obožavanja!!!
molim vas, preklinjem, nije Marija nikakva božica i nikakvo središte već (strah me se i izraziti o takvoj jednoj prekrasnoj ženi jer ima li riječi da bi nju dočarala..) vrsta oruđa, zagovora, milosti... koje nas upućuje na Krista, na Boga....
postoji samo BOG!!
NEMA božica, ni božice!!




:a1163: seciraš nepotrebno :a1407:
..tako možeš fragmentalnim isječcima iz Biblije dokazati da je naš BOG...nasilan i osvetnik...
..itd..

..kad bi samo Bog bio vrijedan obožavanja..
..onda bi negirala samog Boga..koji nam govori
"LJubite jedni druge , kao što sam ja ljubio vas"

..i zašto ne bi voljeli Mariju..zbog njene uloge u ustrojstvu...
..zar joj ne pjevamo pjesme...zdravo djevo Kraljice Hrvata.. Bogorodice...Kraljice Neba...
--pa nitko je na taj način ne izdiže iznad Boga..niti je stavlja uz bok s Bogom...
..prema Bogu se odnosimo se strahopoštovanjem...kao Gospodaru svemira...i svega stvorenog i nas ljudi..

--a..Marija...bijaše , ljudsko stvorenje...no posebno...onako kako smo svi trebali izgledati kao ljudi..
..i sam Bog je..odabrao nju...u njenoj utrobi se utjelovio ...sin Božji...
..pa zar to nije dovoljno ..božanski...
.
..Kraljica neba...zagovornica ljudi ...naša majka...hrvati su veliki Marijoljupci..
..i često se u molitvama obraćaju Marijinom zagovoru..
--jer ona se tako ...skrušeno moli..za nas ljude...skrušeno nas zagovara kod Gospodina na nebu..

..zašto ne bi voljeli...nekog sveca npr Ivana Pavla..

zvoksi...stvarno is zafrigana.. :D :grlim te: :a1407: 8) :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 06 pro 2012 10:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Ja sam davno izrazio saučešće njezinome mužu. :mrgreen:
Mislim da je čak i sveti Sirah napisao: žena koja previše misli i zapitkuje je kao kuga, glad i rat...ili tako nešto. :mrgreen:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 06 pro 2012 10:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
vox napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
...
zbilja je naša Gospa poput Božice ...

oprostite mi što seciram..
sišlo mi i s pameti da mi se neki, po mom mišljenju, retjerani upisi kod naše Ele,a koji se tiču BDM, nisu svidjeli
dajte ljudi molim vas!!!!
smao Bog Trojedini je centar i jezgra i središte i BOG!!!
i samo Bog je vrijedan obožavanja!!!
molim vas, preklinjem, nije Marija nikakva božica i nikakvo središte već (strah me se i izraziti o takvoj jednoj prekrasnoj ženi jer ima li riječi da bi nju dočarala..) vrsta oruđa, zagovora, milosti... koje nas upućuje na Krista, na Boga....
postoji samo BOG!!
NEMA božica, ni božice!!


MENI JE SAMO ČUDNO da se voxica sjetila staviti moj citat od Postano: čet lis 13, 2011 9:18 am
a opet obraća se eli?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ela bredi
PostPostano: 06 pro 2012 10:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 vel 2012 11:31
Postovi: 763
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
ANTE KATOLIK napisao:
Mislim da je čak i sveti Sirah napisao: žena koja previše misli i zapitkuje je kao kuga, glad i rat...ili tako nešto. :mrgreen:

Znači 1 žena = 4 jahača apokalipske :b101:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 205 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 21  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 31 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr