www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 10:38

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
Autor Poruka
 Naslov: Goran-vk
PostPostano: 21 sij 2009 13:17 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 24 pro 2007 20:48
Postovi: 20
Lokacija: vinkovci-zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Bog vas sve Blagoslovio evo da u ja kazem svoje svjedocansto .
mnogi ste vjerovatno citali o meni u svjedocanstvu moje drage sestice ane , ali da i ja opisem moj put ka gospodinu.
Kao mlađi bio sam "veliki" jernik ministrirao skoro na svakoj misi cak su me znali zezati da cu zamjeniti nazeg precasnog u crkvi jer sam stalno bio na misama i onda kada sam krenio u srednju najednom sam poceo zanemarivati boga i svoju vjeru odnosno stvorio sam nekog "svog boga" tu i tamo sam se znao pomoliti ali kako je moja sestrica rekla sve bi zaboravio u roku odmah . Sa vremenom moja je vjera skroz nestala izgubila se u meni otisao sam u vojsku i onda na nagovor jedne susjede otišao kod toga "iscjelitelja" misleci on ce sve ispraviti u mom zivotu KAKO SAM BIO NAIVAN sve je pocelo biti sve gore i gore pijanstva tuce i problemi svake vrste . Poslje vojske sam se zaposlio ali na kratko i opet otišao kod tog sotoniste da bi trazio pomoc , ali opet naravno sve naopako poceo sam bjezati sam od sebe od ljudi od svijeta od boga mislio sam da me svi mrze ! Otišao sam u Split -pobjegao- misleci nova sredina novi ljudi tu cu se smiriti ali opet sam negdje ostavio Boga . Tada pocinju moji naj veci padovi postao sam skroz psihicki rastojen izgubljen u vremenu i prostoru odao se u potpunosti alkoholu i dosao do toga da sam sam sebi dva puta pokusao oduzeti zivot . Tada nekako potajice u mom zivotu ISUS uzima stvari u svoje ruke vraca me iz Splita za Vinkovca sestrica ide Međugorje pocinje i mama za njom pocinju molitve za mene dano nocne ,a ja glup ko i cijelo vrijeme do tada odbacujem sve nezelim u crkvu netreba mi niko , i onda opet ISUS (hvala i slava mu) hvata me i podize sa samog dna zivota ,naravno djeluje prko seke i mama . Tada je bila ta famozna Duhovna obnova koju je vodio fra .Samiljan i ja eto dolazim u crkvu konacno nakon dugo vremena i onda cuda u toku mise sve mi se okrenulo nešto me dotaknulo ISUS je poslao DUHA SVETOGA na mene i ozdravio me.SLAVA I HVALA MU ! Taj puta nakon mise i blagoslova nisu me mogli istjerati iz crkve ljudi su izlazili a ja sam sav u radosti stajao i nisam htjeo van nego sam pjevao i plesao slavio sto sam se vratio mada iskreno sam sebi nisam bio sasvim jasan. Nakon toga odlazim u Zagreb zivjeti i raditi odlazim u crkvu Sv.KRIZA i ukljucujem se u molitvenu zajednicu MAGNIFIKAT kod Fra Smiljana isao sam na zivotnu ispovjed u Međugorje i na još neka hodocašca i od tada je moj zivot samo i jedino sa BOG ISUSOM i MAJCICOM MARIJOM . Eto toliko sada mogao bi još ali nema dosta stranica za sva moja svedocanstva :D ! BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 sij 2009 13:27 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 24 pro 2007 20:48
Postovi: 20
Lokacija: vinkovci-zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:twisted:
BVB
Nezanm di da ovo napišem ali napist cu ovdje. Nadam se da ce te me shvatiti i oprostiti mi što sam ovdje napisao!
Imao sam djevoku koju sam volio više nego samog sebe za koju sam htjeo sve dati cak i svoj zivot i još uvijek se lomim izmeđiu toga da ga i dam za nju slomila je sve ali sve u meni . Znam da nesmijem otici u toliku krajnost jer postoje oni koji se mole za mene i koji me vole i u ostalom i predrabi ISUS je patio za mene i nesmijem ga iznevjeriti . Nikad se nisam molio iskreno za sebe uvijek i sada kad mi je naj teze ikad u zivot molim se za druge ,za sebe nikad ili jako jako malo . Vecina vas u mojim je molitvama i sada ,molim se za zravlja i srece drugih ,ali sada prvi put u zivotu molim ves molite se za mene jer se sada JA bojim da cu iznevjeriti
Dragoga Boga Isusa i Majcicu našu Mariju bojim se onoga naj gorega a to je da sam na rubu predubokoga ponora i iskreno dva puta u zivotu sam bio na rubu i uvijek vidio neko svjetlo nade , ali sad draga braco i sestre izgbio sam svjetlo nevidm put nevidim više kuda i kako . Sada meni trebate VI da ugledam svijetlo ,da ugleda put ka gospodinu . Neznam dali ce me ko shvatiti ali ja sam sada na jedom krizanju zivota i sa svih strana bojim se ceka me mrak , bojim se krenuti bilo gdje ,bojim se svakoga koraka ,bojim se mrka zivota . BRACO I SESTRE pod mojim molitvama puno bolesnih je ozdravilo , ali sada sam ja pao i sada sam ja bolestan poceo sam gubiti snagu, i iskreno vas OD SRCA MOLIM , MOLITE SE ZA MENE DA SAMO IZDRZIM I OSTANEM JAK U VJERI ! BVB !

SVE BRIGE SVOJE
TEBI DAJEM
JER SAMO TI
RADOST DAJEŠ
PRIMI O BOZE
MOLITVU MOJU
SVE BOLI MOJE
SAV ZIVOT MOJ.....

JOŠ JEDNOM BOZE
U TIŠINI HRAMA
U SIJENI SVIJCE
PONIZNO TE MOLIM......

DOLINOM SUZA
PRATI ME BOZE
JEDINA NADO
I JEDINI SPASU.........


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 sij 2009 13:30 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 24 pro 2007 20:48
Postovi: 20
Lokacija: vinkovci-zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo da vam još nešto nešto posvijedocim!!!
Sinoc sa bio na klanjanju i osjecao sam se tako cudno
u trenucima sam mislio da lebdim da nisam na zemlji
od srece srce mi je lupalo valjda sto na sat
a po obrazima sam osijetio toliku toplinu kao
da mi je neko zapalio vatru na licu
i sto je naj bolje prilikom klanjanja sam osijetio
cuo kako mi Dragi Isus govori
NEBRINI SE TVOJE BRIGE I PROBLEMI SU NESTALI
JA SAM IH UZEO !
I u jednom trenu osjetio sam kako mi stavlja ruku na rame
tada me obuzela neka nestvarna sreca.
kada je svecenik rekao da gledamo Isusa ocima srca
ja sam vidio kako mi se smijesi i opet cuo one rijeci
NEBRINI SE TVOJE BRIGE I PROBLEMI SU NESTALI
JA SAM IH UZEO !
TVOJE SU MOLITVE USLIŠANE !

SLAVA SLAVA SLAVA I HVALA HAVALA HVALA TEBI MOJE ISUSE!

EVO I OVO SAM SLUCAJNO SINOC NASAO I SEBE PREPOZNAO U MARTINU!

1. ISUS0V P0SJET

2.Prije neko vrijeme živio je u Moskvi postolar imenom "Martin". Osjećao se vrlo star i nesretane Rekao je: "Što ću početi na ovome svijetu s tim godinama koje vučem na svojim leđima i nikoga nemam koga bih mogao ljubiti."

3.

Pogledao je prema crkvi. "Danas će se svratiti moj stari prijatelj, koji je hodočastio u Svetu Zemlju. Pitat ću ga da li Bog one koji su mu cijeloga života služili nagraduje neutješnošću i samoćom."

4.

Hodočasnik je zaista došao. Pitao ga je: "Martine, zašto si tako žalostan? Nakon toliko godina kako se nismo vidjeli, nadao sam se, da ću te naći kako si radosniji. Što se dogodilo?"

5.

Na to će Martin:"Dok si se divio betlehemskoj špilji i molio na Golgoti uzela mi je smrt ženu i moje troje djece. Zašto je Bog sa mnom bio tako nepravedan?"

6.

Tada ga ukori hodočasnik:"Čovjek koji se usudi kritizirati Božje djelo je nepravedan i preuzetan. Ako je Bog tvoje drage želio imati mrtve, moraš to od njega bez žalbe primiti."

Ovdje treba slijedeće primjetiti: Bog nije nepravedan. On je dobar otac. Grijeh je izazvao smrt, bol i zlo na ovome svijetu. - Naprotiv: Bog nam daje snage boriti se protiv zla. On znade dijeliti dobro od zla. Bog piše ravno i po krivim crtama ljudi.

Ali Martin traži razjašnjenje : "Reci mi samo! Kako mogu tako sam dalje živjeti?" - Na to će hodočasnik: "Ti znadeš, Martine, da nas Gospodin u Evandelju uči kako moramo nositi svoj križ. - Znadeš čitati? Dobro, onda čitaj Evandelje!”

7. Martin, koji je bio malo nevjeran, otišao je odmah kupiti Evandelje. Novi Zavjet. Čim ga je otvorio, odmah mu se tako svidio da je odlučio pročitati ga iste večeri.

8.

Čitao je i čitao i konačno je došao do onoga mjesta gdje bogati f arizej poziva Spasitelja u kuću i jedna grješna žena pere Isusu noge i dobiva oproštenje za svoje grijehe. - Martin je takoder čitao kako je Isus predbacio farizeju što ga nije primio s čašću koja ga ide.

9.

Tada je Martin pomislio: I ja sam kao onaj farizej. I ja mislim samo na sebe.

10.

Tada Martin čita riječi:"Šimune, vidiš li ovu ženu? Došao sam u tvoju kuću i nisi mi pružio vodu za noge. A1i ova mi je svojim suzama oprala noge. I posušila ih je svojom kosom”.... Martin opet razmišlja:"Kad bi Isus došao k meni u kuću, što bih mogao za NJEGA učiniti?"

11.

I samo šo je Martin s tim mislima legao na počinak, pričini mu se da ga zove glas; "Martine! Martine!”

12.

"Tko je? Tko je? Tko me zove?" "Martine! Martine!"

13.

Martin otvori vrata. Nema nikoga.

"Martine! - Martine! Sutra ću sasvim sigurno k tebi doći. - Sutra ću te posjetiti." "Čekat ću na tebe. - Ali na K o g a moram čekati?- Tko si ti?"

14.

Slijedećeg jutra promatrao je Martin cestu s prozora. On razmišlja: Kakav čudan san sam noćas sanjao. Netko mi je obećao da će me posjetiti, a ja ne znam niti tko je to. Ostat ću jednostavno kod prozora - o moj Bože! Koliki snijeg vani leži! A siromašni Stjepan je već od rane zore vani na ovoj zimi, tko zna kako se smrzava! Moram ga zvati.

15.

Dođi unutra i popij čaj. "O, hvala, Martine, po ovoj zimi rado uzimam šalicu čaja, hvala!"

16.

Stjepan pije čaj i reče:" Po ovoj zimi ne bih ni svoga psa pustio van.... Očekujes li nekoga kad stalno gledaš kroz prozor?" Nato će Martin: "Od jučer, dragi Stjepane, čujem jedan glas.”

17.

I Martin je ispričao priču iz Evandelja, koju je čitao i onda o onom glasu koji je u snu čuo.... Stjepan je napeto slušao.

18.

"Ja sam nenaobražen čovjek“ reče, “koji o Evandelju mnogo ne razumije. Ali - možda si čuo Isusov glas.” “I j a to mislim, ipak vidjet ćemo. Za svaki slučaj, dragi Stjepane, posjeti me češće!" "Da. Martine Hvala ti od svega srca! - Bog te blagoslovio.”

19.

Kad je Stjepan otišao, nastavio je Martin svoj posao. Ideja, da bi ISUS trebao biti očekivani gost, toliko ga je uzrujala. da nije mogao odvratiti oči od prozora.... I tada je najednom otkrio ženu sa djetetom na rukama... Naslonjena je bila na zid njegove kuće. Imala je bolove.

20.

Tada Martin poviče: "Kako to da si na cesti s tako malim djetetom! Dođi u moju kuću, gdje bukti lijepa vatra u ognjištu."

21.

Martin je odmah podvorio siromašnu ženu. "Ovdje ima nešto toploga za tebe", reče on. "Jedi, i daj i djetetu nešto za jesti! Ovdje je meso, kruh i čaj. Usred zime se s malim djetetom ne hoda po cesti".

22.

Tada žena počinje svoju priču: "Što ću ti dobri, stari čovječe, pričati? Osam mjeseci boravi moj muž kod carskih četa, a ja ne mogu naći posla. Dobra sam kuharica, ali kad me vide ovako gladnu i u ovim otrcanim haljinama, tjeraju me, a da nisu ni isprobali moje sposobnosti.

23.

I nemam više ništa u što bih obukla svog maloga. Jučer sam morala prodati zadnju posudu za 2 kopjeke." To je dirnulo Martinovo srce i on reče: "Dati ću ti nešto novaca."

24.

Srdačnim riječima zahvalila se žena i reče: "Neka te Bog blagoslovi dobri čovječe! On me je doveo pod tvoj prozor, jer bih se inače smrznula, a mali bi umro od gladi."

25.

Na rastanku je Martin još rekao: "Možda je točno što kažes. Ovdje! Uzmi ovu vrećicu s novcem, želim ti mnogo sreće!"

26.

Kad je žena otišla, nastavio je Marti raditi a da nije prestao gledati kroz prozor... Tada je opazio dječaka koji je upravo htio ukrasti jabuku. Prodavačica ga je kod toga uhvatila i vukla ga je za ruku.

27.

Prodavačica je vikala: "Kradljivce! Dati ću te zatvoriti,derane!" Na to će Martin: "Nemoj se tako ljutiti, oprosti mu! Zar ne vidiš da je već kažnjen?" I okrenut dječaku reče: "A ti, više nećes krasti!"

28.

"Moli gospođu za oproštenje! - Dodi, budi hrabar!” Tada se mladić ohrabrio i reče: "Oprostite, neću nikada više krasti. Molim za oproštenje!" Martin mu je dao komad novca i rekao: "Uzmi novac za jabuku i daj ga prodavačici!"

29.

I kada je prodavačica htjela poći kući, ponudi joj se dječak da će nositi njenu košaru. Oboje je pozdravilo Martina koji je gledao za njima i od veselja se smješio.

30.

Nastala je večer. Martin je umoran sjeo kraj vatre i uzeo u ruke Sveto Pismo. Nehotice se sjetio sna.

31.

U tom času ispunila se soba velikim svjetlom.

32.

A Martin je opet čuo onaj glas koji je dan prije najavio posjet: "Martine, Martine, prepoznaješ li me?" Martin upita : "Tko si ti?" A Martin je u svjetlu prepoznao Stjepana.

33.

I opet isti glas: " Martine, Martine prepoznaješ li me?"

Sada je Martin vidio ženu s djetetom. A glas je ponavljao: "JA sam! JA sam!"

34.

I treći puta a se čuo glas: “Martine Martine, JA sam?”

A Martin je vidio prodavačicu jabuka i dječaka. I konačno je Martin ponovno čuo glas: “Martine, Martine, JA sam! Ja sam te danas posjetio. Danas si me dastojno primio. Jer što si učinio jednome od moje braće, meni si učinio.”

35.

Martin čita u Evandelju: "Bio sam gladan i dali ste mi jesti. Bio sam žedan i dali ste mi piti. Bio sam stranac i ugostili ste me. Bio sam gol i obukli ste me. Bio sam bolestan i pohodili ste me. Bio sam zatvoren i došli ste k meni. KRAJ


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: goran
PostPostano: 03 pro 2009 01:19 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 29 svi 2007 02:10
Postovi: 4
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
hvaljen isus i maria
gorane moran priznat jako lipo svijedocanstvo i moli cu te nakon toga da se i pomolis za mene
iman jako problema u sodomi i gomori bez nje nemogu nikako pa sad bi te tio za molit kad se molis da se sijetis mene eto hvala ti i bog te blagoslovio
ante


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: slava isusu
PostPostano: 20 ožu 2010 23:13 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 29 svi 2007 02:10
Postovi: 4
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
bog goran jel ovo moja poslana porka koja je urucena tebi sad na naslovnoj stranici tvog svijedocanstva
ako je potvrdi hvala bbl dean


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 11 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr