www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 02:41

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 12 svi 2010 15:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 lip 2007 13:01
Postovi: 784
Lokacija: na litici spremna da poletim visoko visoko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Visnjice, sve je dobro...Gospodin gleda u tebe i milo ti se smije..NEBOJ SE...sve je dobro..pa da ti je dolinom smrti proci zla se ne boji!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Visnja
PostPostano: 21 sij 2011 09:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Ovo sam svjedocanstvo stavila na FB pa ga evo prilazem i vama na TT ako ste zainteresirani i ako vam ista govori procitajte
jer danas je sest punih godina od mog ozdravljenja moje tesko preboljele bolesti -Bogu hvala ,cast i slava...BvB.

HVALJEN ISUS I MARIJA !!!



Draga braco i sestre ovog virtualnog poznanstva.Pisem virtualnog jer od 703 prijatelja je nekoliko onih koje osobno poznajem ja i koji poznaju mene.Opisati cu vam danas svoje zivotno svjedocanstvo i imajte malo vremena jer ce biti podulje.Mozda netko od vas dobije neki poticaj,mozda se dogodi i neko obracenje,daj Boze,a mozda netko i ostane na ovo ravnodusan.No eto da zapocnem.Rodena sam 1956 godine kao nedonosce sa nepunih sedam mjeseci.Dali sam bila zeljeno dijete ili ne to neznam.U biti kad sam imala dva mjeseca brigu o meni preuzeli su djed i baka,to jest zivjela sam bez roditeljske ljubavi bez obzira koliko got me djed i baka voljeli faljeli su mi roditelji i njihova ljubav.Kad sam krenula u prvi razred uzeli su me tata i mama da idem kod njih u skolu ali nazalost iste te godine moji su se roditelji rastali.Otac se ozenio rugom zenom ,a majka se udala za drugog covjeka i jos se tako dva puta udavala.Sestra po ocu i materi rasla je kod nekih ljudi pa poslje u domu ,a ja u trecem razredu bjezim od oca i macehe opet djedu i baki i tu nastavljam skolovanje.Zivot postaje borba bez roditeljske ljubavi.Osjecaji odbacenostu uvlace se u moje djetinje srce.Jedina sreca sto su djed i baka bili pobozni pa su me ucili vjerovati Bogu i moliti.Primila sam tako i Sakramente Prve Pricesti i Krizme.Zavrsavam osmi razred i odlazim opet Ocu i macehi.Moja zivotna agonija se nastavlja.Prestajem odlazit na svete mise,prestajem moliti i moj svijet se rusi.Prolazim trnovitim putevima,spoticem se i padam i dozivljavam i prozivljavam najgore godine svoje mladosti...Zivjeti bez Boga znaci tonuti i tonuti u dubine mraka i zla.U sedamnastoj godini opet bjezim od Oca i macehe i nastavljam sama zivjeti snalazeci se svakako.Nalazim posao u jednoj bolnici i bilo mi je ljepo.aravno ni tada vise nisam marila za Boga.Prolazili su mjeseci i godine i u osamnastoj godini upoznajem svog sadasnjeg supruga za kojeg se uskoro i udajem u devetnajstoj.Mlada i nepoucena o svemu ucim se bracnom zivotu.Zivimo oboje u grijehu bluda jer nismo crkveno vjencani.Suprug je zivio tada u komunistickom rezimu i nije imao sve Sakramente,samo krstenje.Ja sam odjednom zeljela da se mi crkveno vjencamo i moja se vjera pocela pomalo opet buditi.Suprug je napravio sve ,isao na vjeronauk i na Prvu Pricest i na Krizmu i tako smo se i Crkveno vjencali ali nazalost i dalje smo zivjeli svjetovnim zivotom.Rodilo nam se troje djece kojima smo ono iz obicaja dali sve Sakramente ali se u nasoj obitelji malo molilo i ako onda sam ja molila sa djecom jer muzu su isle nase molitve na zivce.Bog nam je u biti bio ono usputna stanica,sad ga ima ,sad ga nema.Puno smo radili,napravili i kucu ,djeca su odrastala ali svak na svoj nacin.Ja sam jedan dan prije nekih 17 godina jednostavno osjetila potrebu za molitvom i svetim misama i od tada krenula svajke nedelje na svetu misu.Sve je to bilo ljepo i dobro al nekako je taj moj Bog bio jako daleko od mene.Ispovjedala bi se i obecala mu popravit cu se i necu vise grijesiti al nisam to obecanje odrzala.I dalje sam molila i grijesila ,cak sto vise i Boga krivila za mnoge nedace.Ipak se je uvijek moj Bog tu negdje vrtio oko mene al ja ga nisam svjesno prihvacala.Nisam mu otvorila svoje srce,a znamo da Bog nista ne cini na silu.Neki ogroman teret me je uvijek bacao na dno dna dok jednog dana nisam spontano kupila knjizicu svete Brigite a bilo je to 7.8.2004 na Marija Bistrici i od tada sam pocela citat 15 molitvi i 7 molitvi sv. Brigite ali i razmatrati njihovo znacenje.U 15 molitvi prolazila sam cijeli krizni put sa Isusom.Bilo je mnogo isplakanih suza i sve vise me Isus dodirivao.Citala bi tada te molitve i po nekoliko puta na dan i plakala nad Isusovim zivotom.Molila sam tada vise no ikada do tada.No 14.01 dobivam snazne bolove uvecer oko 10 sati i zelim umrjeti jer bolovi su bili tako snazni da ih ja jednostavno rijecima nemogu opisati.Dosao je i dezurni ljecnik dao mi inekciju i rekao sad ce se to ubrzo smiriti.Cekam ja al nista od smirenja.Bolovi paraju moj trbuh a ja trpim.Negdje pred jutro zaspim.Bila je subota i dan nekako prosao.U nedelju manji bolovi i da se izdrzati,a u ponedeljak idem svom kucnom doktoru koji me odmah nakon ultrazvuka salje u bolnicu gdje ostajem i vec u petak 21.01 bivam operirana.U ponedeljak strasna dijagnoza.najzlocudniji rak limfnih cvorova koji je metastazirao skoro sve organe.Doktori zabrinuti skacu oko mene i stalno me pitaju imam li bolove.Nisam ih tada imala ,a njima cudno nakon tako teske operacije a bez bolova.Stog ja bas i ne vjerujem u tu dijagnozu i dalje mirno molim svoje molitve svete Brigite.Moja obitelj,muz,djeca i rodbina naravno sokirani i placu.Ja im govorim,ne placite nadamnom vec rade molite za mene pa kako Bog da.Vec tada sam vjerovala da ce sve biti dobro.Doktori su rekli da moram primiti najjace kemoterapije i ako tijelo ne prihvati terapije preostaje mi svega tri mjeseca zivota, a ako prihvati mozda godinu do dvije najvise.Nije me ni to pokolebalo.Rekla sam Isuse ja znam da ce tijelo prihvatiti kemoterapije i da cu ja jos dvije godine sigurno zivjeti i od tada sam svoj zivot potpuno predala Bogu.Rekla sam mu "Gospodine Boze moj Ti si Gospodar moga zivota,Tvoja volja neka bude.Ti znas da ja zelim jos zivjeti ali ako je Tvoja volja drugacija od moje zelje neka bude onako kako Ti znas da je najbolje.Nakon mjesec dana 21.02 primila sam prvu kemoterapiju i tako svaka tri tjedna po tri dana hodala na kemo.Bilo je teskih borbi li svaki sam dan bila na svetoj Misi .Bogu zahvaljivala na svemu i zivjela svaki dan sa Euharistijom koja je jacala moje iscrpljeno tijelo.Nisam bila ni zalosna kad sam nakon tri tjedna ostala bez kose i nokti na nogama su mi otpali od kemo terapija i Bog je eto dao da sve izdrzim.Predala sam mu svoj zivot i dopustila mu da se nastani u mome srcu.Prosla sam od tada mnoge Duhovne Obnove koje su me duhovno i moralno podigle i naucile me kako oprostiti bliznjima i onima koji su me povrjedili i kako da oni meni oproste.Isla sam i na zivotnu ispovjed tako da Isus moze stanovati u mom cistom srcu.Godinama sam zivjela neurednim zivotom bez Boga,bez vjere,bez molitve i grijeh je parao moju dusu i grijeh je razdirao moje tijelo u bolovima,a kada sam prihvatila opet Boga u svoj zivot i rekla da nikada vise ni dana necu zivjet bez Njega On je izbrisao moju proslost i izljecio sve moje rane,pomirio me sa svima sa kojima sam bila zavadena i od tada sam udahnula svjezinu Bozjeg Milosrda u kojoj i dan danas zivim Bogu hvala i slava.Sada cu evo u petak 21.01 na dan moje operacije proslaviti svoj sesti Rodendan Bogu hvala jer taj dan je promjenio moj zivot Nisam ja bez problema da ne mislite ali uz Bozju pomoc,uz svakodnevne svete Mise,uz primanje svete Euharistije Bog me drzi na svome dlanu i s Njim prolazim kroz daljne zivotne staze svog zivota.Zato bi svima preporucila da prihvate Boga u svoj zivot jer i kada padamo On nas podize,kada su Duhovne borbe On je uz nas,kada se razbolimo On nas ljeci i u svim zivotnim potrebama Bog nas jaca.Hvala Mu i slava.Nikada nije kasno Bogu reci "DA BOZE-EVO ME"...ucinite taj korak i vidjet cete Bozju Milost jer velik je nas Bog.A M E N !!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Visnja
PostPostano: 21 sij 2011 13:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2009 14:13
Postovi: 771
Lokacija: hercegovina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Draga Višnja,
pročitala sam ovo tvoje svjedočanstvo i mogu reći
da si imala pretežak život ali si bila i veliki heroj.
Svi mi u životu kroz patnju ili neki teški križ
progledamo i shvatimo svoje pogreške.
Mogu posvjedočiti iz svog života da sam kroz bolest i probleme svoga sina
postala druga osoba i inače čitava obitelj se promjenila.
Kao da nam je Bog poslao ovaj križ da
nas promjeni i da shvaćamo drukčije sve oko sebe i cijenimo male stvari.
Ja samo dragom Bogu zahvaljujem na svemu i na radosti i na žalosti koju
iz dana u dan u svojoj obitelji proživljavam.
Slava Ti i hvala moj Isuse.
A tebi draga Višnja od srca hvala na svjedočanstvu i
neka te dragi Bog čuva i da svako dobro.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Visnja
PostPostano: 23 sij 2011 20:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 srp 2009 11:29
Postovi: 476
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Bogu hvala Višnja! :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Visnja
PostPostano: 24 sij 2011 14:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 05 srp 2009 15:29
Postovi: 2003
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Slava Bogu na visini...zaista snažno svjedočanstvo, Višnja...BTB. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Visnja
PostPostano: 24 sij 2011 16:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Već ranije pročitala sma tvoje svjedočanstvo te je i tad kao i danas izazvalo silnu radost i zahvalnost Gospodinu što nas tako divno ljubi....Osobno za mene je nečije vlastito svejdočanstvo najbolji način da Isus dotakne srca.
Bog nek te blagoslovi....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Visnja
PostPostano: 28 vel 2011 15:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 vel 2011 19:03
Postovi: 484
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Predivno i pocno.Bog te blagoslovio i uvjek neka ti je blizu :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Visnja
PostPostano: 16 tra 2011 22:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 17 stu 2006 11:57
Postovi: 1390
Lokacija: Velika Gorica
Podijelio: 123 zahvala
Zahvaljeno je: 121 zahvala
Predivno svjedočanstvo, :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Visnja
PostPostano: 06 srp 2012 14:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
GOSPODINE ISUSE, SADA TI DARUJEM SEBE !!!

Darujem Ti sebe ui sve svoje osjecaje ,cijelu sebe i sve sto je u meni i sve sto je na meni,jer sve sto imam i sto posjedujem Tvoje je . Ti si me Isuse stvorio iz nistavila .Bio si prisutan kod mog zaceca , kod mog rodenja , kod mog odrastanja . Uvijek si zapravo bio uz mene, a ja tako daleko od Tebe. Tada nisam shvacala u kojoj prljavstini grijeha kupam svoje tijelo , svoj duh , svoju dusu , a Ti si sve mirno promatrao dajuci mi potpunu slobodu i drzec svoju Desnicu nadamnom cekajuci mirna srca kad cu Ti opet doci. Bi si brizan , bio si njezan dok sam ja plovila depresivno roneci u blatu svojih grijeha ne mareci za Tvoju ispruzenu Desnicu koja me pratila na svakom mom padu i opet podizala neumorno cekajuci moj povratak na uski put. No taj uski put ja sam ignorirala ne zelec njime krenuti jer cinio mi se pretjesan da se kroz njeg provlacim. Vise sam voljela siroki put i nemirnog duha koracala njime nesigurno al snazno.Nikada Ti nisam dozvoljavala da pogledas u nutrinu moga srca , jer to srce bilo je kameno i u njeg se nisi mogao nastaniti jer nije bilo u njem mjesta za Tebe. Sjetila bi te se ponekad u molitvi neznajuc sto zapravo zelim tom molitvom izreci ,jer uzurbano sam trcala iz dana u dan u nove ponore . Godine su tako prolazile,djeca rasla i u toj zurbi mog zivotnog puta uvijek neki novi nemiri .Nisam osjetila da gubim tlo pod nogama na tome sirokome putu. Nisam tada razumjela motivaciju svojih osjecaja i nisam vidjela Tvoju ispruzenu ruku niti osjetila Tvoju blizinu. Ti tako strpljiv i neumoran docekao si i taj dan kada sam iz sveg glasa zavapila "Oce moj oprosti mi sve ".Kleknula sam pred Tvoj lik kamenoga kipa i isplakala svu svoju gorcinu,isipala sve pred Tvoje lice ,sve svoje prljavstine sasula sam pred Tebe , svu svoju bol. Ti onako podbocenog lica gledao si u mene ,a ja u Tebe i odjednom zacuh jedan njezan al prodoran glas "IDI I NE GRIJESI VISE ". Odjednom neopisiv mir u mome tijelu i osmjeh na mome licu . Kleknula sam pred Tvoj kip ,pogledala u Tvoje podboceno lice i upitala "Isuse , zar si Ti to meni progovorio ? I opet cujem taj vec poznati glas i opet iste rijeci "IDI I NE GRIJESI VISE ". Shvatila sam da Ti zelis moje cisto srce,moje nepokvarene osjecaje,moje predanje u potpunosti Tebi. Polako al sigurno vracao si me na uski put,ozdravljao iz dana u dan i tijelo i ranjenu dusu . Korak po korak priblizavala sam se od tog trenutka sve blize i blize k Tebi ,oprastajuci sve svoje grijehe najprije sama sebi ,a potom i svima onima protiv kojih sam gajila nekada mrznju i neoprost, koji su me povrjedili a i ja njih. Trebalo je i vremena i snage i volje za taj odlucujuci korak al tada sam bila svjesna Tvoje ispruzene Desnice koja me polako al sigurno vodila ka cilju oprosta i ljubavi.Danas je moje srce puno ljubavi za svakoga.Danas je na mome licu radostan osmjeh za svakog prolaznika,za svakog bolesnika,za svakog svecenika,za svako Tvoje dijete ,jer sve sto imama Ti si mi dao, Ti mi dajes i hvala Ti moj ljubljeni Spasitelju sto si imao toliko ljubavi da sacekas svoju izgubljenu ovcicu i privedes ju opet Dobrom Pastiru. Bila sam izgubljena i Ti si me pronasao i daj da uvijek ostanem na tome uskome putu koji vodi u Tvoje Kraljestvo u nebeske Dvore. Spremna sam uvijek doci kada me pozoves ,a dotle prianjam pod Tvoj kriz po kome dolazi spasenje.Amen.

Visnja. J. 06.07.2012


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Visnja
PostPostano: 13 ruj 2012 14:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
MOJ HOD S KRISTOM !!! 13.09.2012

Danas se u svojim mislima vracam u vrijeme kad sam trazila Gospodina, , a da ponekad nisam ni znala da ga trazim.I kako putovi Njegovi nisu putovi nasi, a misli Njegove nisu nase misli, tako i taj put kojim krocimo udaljavajuci se sve vise od Njega, u konacnici opet dovede k Njemu.Zivot me nije previse mazio,tako da sam lutajuci odrastala
cesto puta i na krivim raskrscima svog zivotnog puta.Osjecala sam se izgubljeno bez Boga i bez ikog svoga.Odlazila sam sve dalje od Njega, no On od mene nije, te me na rakrizju, kad sam Ga vec potpuno zaboravila docekao i ponudio mi sebe. Slusala sam a nisam cula i gledala sam ,a nisam vidjela jer je moje srce bilo zatvoreno za Bozju Rijec.Potpuno izgubljena u svojim obiteljskim problemima ,trazila sam jedan put,put koji vodi u bezbriznost u mir,ali nisam ga nalazila.Lutajuci tako shrvana od bola i tuge predala sam se ovosvjetovnom zivotu koji je nudio sve samo ne dobro.Dosao je dan mog iskusenja,dan kada mi je jedna neopisiva bol tijela zadala zadatak promisljanja i ukazala na moju nutrinu .Ta neopisiva bol probudila je u meni starog covjeka , covjeka kojeg je trebalo promjenit i obnovit,okupat i ocistit od svih prljavstina i obuc u najljepse bijele haljine.
Dusa mi je drhtala, a pogled pao na Kriz.Dosla sam do spoznaje slusajuc unutarnji glas svog srca"Nemoj padat,nemoj klonut,prihvati kriz,svoj kriz pod kojim posrces i padas i digni se i kreni ponosno dalje". Bog koji te toliko dugo cekao je uz tebe i nisi sama.On ti pomaze,budi hrabra. Osjecala sam se tako potistena i tako nemocna od svih svojih zivotnih tereta.Pitam se sada, zasto nisam ranije svoje srce otvorila Bogu ? Zasto nisam znala reci "Isuse,misli Ti" ?. Zasto toliko nepotrebno probdijenih noci,zasto? No sada znam na sva pitanja odgovor....Zato sto nisam Bogu dopustila da me On vodi kroz zivot.Zato sto sam svojim snagama tako slaba i nemocna htijela doci do zeljenog cilja.Zato sto sam uvijek mislila kako ja to mogu sama.
Koje li varke ? Nista ,a li bas nista se nemoze bez Boga.
Gospodin me je nosio na rukama,tjesio me,brisao mi suze i stalno govorio"Tu sam kceri moja ljubljena,uz tebe sam,pogledaj me " ali ja nisam cula taj glas.
Ta tupa bol koja je prozimala moje tijelo i sve sto je sljedilo kasnije dalo mi je da progledam ne svojim vec duhovnim ocima.Ta bol i taj dan promjenili su moj zivot iz temelja.Tog sam trenutka shvatila koliko sam bila udaljena od Gospodina,kolike godine uzalud potratila na bezvezne stvari ,ali Bog koji mi je dao slobodnu volju i pratio me na mom zivotnom putu opet mi je vratio snagu da progledam,da povjerujem,da obucem nove haljine na sebe i da se nikada vise ne odvajam od Njega.Moj Gospodin i moj Bog i sada me drzi cvrsto za ruku.Daje mi zivotnu radost i snagu.Nije se mnogo toga promjenilo u mojoj obitelji ali dosta toga je krenulo na bolje.Otac mi se obratio prije smrti i svoj zivot predao Bogu u svojim najtezim zivotnim satima svoje teske bolesti kostanog raka i preminuo sa osmjehom.Danas vise ne gubim nadu,ne gubim vjeru i sto me vise pritiscu problemi u obiteljskim odnosima to vise prianjam pod teretom svoga kriza sa osmjehom na licu zahvaljujuci Gospodinu za dusevni mir koji samo Bog daje.Znam i vjerujem da ce Bog svesti sve na dobro onima koji ga ljube.Amen...BvB.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr