www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 12:16

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 30 lip 2009 07:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 vel 2009 18:47
Postovi: 323
Lokacija: Zadar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
I meni se rugaju i njurgaju....neka...
Ali ja vidim kako se stvari lagano mijenjaju u mojoj kući...
Oni neka njurgaju..nek se rugaju...
Jednog dana će samnom slaviti Krista i Ljubav....
Svim srcem to želim...
:grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 lip 2009 21:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 07 lip 2009 12:54
Postovi: 404
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala, BiTLorD.
Lijepo si to rekao, da Isus čezne da se sjedini s nama u pričesti, i da nas poziva. Tako sam se i ja osjećala, ali onda sumnje...
Lakše mi je kad čujem da nisam sama u takvoj borbi. A bude to baš borba... "Pretjerujem, umišljam, nije potrebno, previše je..." Ma tom zlom baš jako smeta kad idemo na misu, toliko tu napada. Il sam ja toliko slaba u toj točki.
Jako mi je lijepo što je rekao jedan svećenik na blagdan srca Isusova: da se možemo pričestiti za zadovoljštinu Srcu Isusovu...

Kod nas ljeti nema misa naveče, a ujutro ne stignem jer radim. Najesen ću ići kad god stignem, nadam se. Ako opet ne popustim "razumnom i umjerenom" svijetu.
Btb :grlim te:

I tebe, Ane :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 srp 2009 13:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 vel 2008 16:08
Postovi: 969
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
draga tinka

moramo biti spremni da nas svaki dan ceka borba... evo ja sam jucer svojom greskom nakon nekog vremena odupiranja pao u smrtni grijeh... svjestan sam da sam za to sam kriv bio jer sam dopustio da se to dogodi... i moram posvjedociti da je jucerasnji dan nakon toga bio najgori dan moga zivota nakon obracenja... takva tama... takva gusta tama nakon toga obavila mi je dusu... kusnja hrpu... nervoza me uhvatila... osjecaj nemogucnosti da ljubis bliznjega svoga... tako sam posta bezobrazan prema roditeljima... ali sa druge strane... milosrde bozje me zvalo neprestano... vrati se... pokaj se... zaplakao sam... molio... vapio... upocetku krenem moliti... ali kao da u prazno molim... ali ne posustajem... molio sam i dalje... a onda odjednom... takva silina milosrda odjednom... suze na oci mi dosle od kajanja... rekoh nedaj Gospodine da se ikad ponovi vise...

pa spoznaja... pa zar sa ja to zasluzio... toliko milosrde... udarac ti Gospodine zadam takvom silinom a ti? ti dolazis sa velikom ljubavlju k meni... usprkos svemu... grlis me... oprastas mi...

danas ponovo kusnje kod ispovjedi... krenem se ispovjediti... srce 100 na sat kuca... kao nikada do sad... ispovjedim se... i ne osjetim nikakvo olaksanje... dode kusnja pa zar mi Gospodine nisi oprostio... pa zar je ovo kajanje bilo uzalud... muku osjecam... i odlucim... e bilo kako bilo... ja vjerujem da si mi oprostio makar tako ne osjecam i krenem ga slaviti i moliti se makar mi tesko bilo... fokusirao se na ljubav Bozju ne dopustajuci skrupuloznosti prostora... i gorcina nestane nakon nekog vremena... hvala ti Gospodine na tvojoj milosti i utjesi

neka je hvala i slava i cast tebi Gospodine koji nas ne prestajes ljubiti usprkos svemu :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 srp 2009 13:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Ovo se jako često događa i meni,mislim da znam o kojem grijehu govoriš.Čim padnem u grijeh,ma koliko se odupirao,postanem razdražljiv,ljut,nervozan,sve mi smeta,dokle god ne odem na ispovijed,a nakon ispovijedi opet mir.A razlog padanja u grijeh najčešće bude neredovita molitva i slabost.Najduže bez smrtnog grijeha sam bio dok sam išao svaki dan u crkvu,i to dosta dugo.Stvarno je zanimljivo koje se borbe događaju u tebi,a nemočan si dok iskreno Spasitelja ne pozoveš u pomoć.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 srp 2009 14:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 vel 2008 16:08
Postovi: 969
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Samuel napisao:
Ovo se jako često događa i meni,mislim da znam o kojem grijehu govoriš.Čim padnem u grijeh,ma koliko se odupirao,postanem razdražljiv,ljut,nervozan,sve mi smeta,dokle god ne odem na ispovijed,a nakon ispovijedi opet mir.A razlog padanja u grijeh najčešće bude neredovita molitva i slabost.Najduže bez smrtnog grijeha sam bio dok sam išao svaki dan u crkvu,i to dosta dugo.Stvarno je zanimljivo koje se borbe događaju u tebi,a nemočan si dok iskreno Spasitelja ne pozoveš u pomoć.


znas onu izreku: "zrno po zrno pogača"

tako je i sa lakim grijesima... jedan po jedan... kao bas te briga... i onda dode do toga do cega dode...

eh Boze moj oslobodi nas takova zla :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 srp 2009 21:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 07 lip 2009 12:54
Postovi: 404
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ma predivan je naš Gospodin, On nas nosi, puno više nego smo mi svjesni. I toliko je strpljiv s nama. Poziva nas, upravlja, čeka, sve našim tempom, onako kako mi možemo...
Meni se nekoliko puta pod misom dogodilo da su mi suze krenule kad sam osjetila da sam u Njegovim očima čista, potpuno čista, iako se ja nisam takvom osjećala...
Da li vama kad bude hostija u ustima nekako slatka, baš slatkog okusa? Nisam sigurna, ali mislim da to jest nešto milosno, jer mi nije svaki put, nekad je normalni okus tijesta, ali često mi je slatka. (Ne bi rekla da stavljaju u tijesto šećera, ha? A možda je neka kemijska reakcija... Moram je sve izracionalizirati i raščlaniti.)
Moja slaba točka je srditost, tu padam... Pa se dižem... Ali ipak s vremenom sve manje padam. Hvala Isusu!
Ma nije samo srditost, ima toga puno, ali što sam dulje u vjeri, to više me Božja milost oslobađa i mijenja. Postajem bolja. (još malo pa ću biti predobra :lol: )
Bb


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 srp 2009 21:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Pročitaj "Svijedočanstvo-Gloria Polo",tamo dosta piše o današnjim grijesima koje niti ne primjećujemo.Jako potresno za svakog tko drži do svoje savjesti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 srp 2009 08:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 vel 2008 16:08
Postovi: 969
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Samuel napisao:
Pročitaj "Svijedočanstvo-Gloria Polo",tamo dosta piše o današnjim grijesima koje niti ne primjećujemo.Jako potresno za svakog tko drži do svoje savjesti.


procitao sam... ali proslo je vec podosta vremena od tada... morat cu se podsjetiti i osvjezitit malo pamcenje kad mi prode ispit...

BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 srp 2009 08:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 vel 2008 16:08
Postovi: 969
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Tinka napisao:
Da li vama kad bude hostija u ustima nekako slatka, baš slatkog okusa? Nisam sigurna, ali mislim da to jest nešto milosno, jer mi nije svaki put, nekad je normalni okus tijesta, ali često mi je slatka. (Ne bi rekla da stavljaju u tijesto šećera, ha? A možda je neka kemijska reakcija... Moram je sve izracionalizirati i raščlaniti.)


mislim da sam i ja nesto tako osjetio... ali najvise volim kada osjetim toplinu oko srca... kada postanem svijestan da Kristovo srce kuca u mojem :wink: :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 srp 2009 20:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 07 lip 2009 12:54
Postovi: 404
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pročitala sam, i morat ću opet, polaganije. Samo da uhvatim vremena. :)

Citat:
ali najvise volim kada osjetim toplinu oko srca... kada postanem svijestan da Kristovo srce kuca u mojem


:D :D smajlic22 smajlic22 i hvala, hvala, hvala Isuse


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 11 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr