www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 09:13

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 
Autor Poruka
 Naslov: EroM
PostPostano: 21 sij 2009 19:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 pro 2007 10:44
Postovi: 275
Lokacija: Stolac
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo jedno moje malo svjedočanstsvo koje sam doživio prošli tjedan. Malo je samo po tome što je možda ukratko opisano, a za mene je tako veliko i radosno.
Evo moga svjedočanstva.
Bio je petak (ovaj zadnji), kraj još jednog radnog tjedna, tu večer je bila otvorena molitvena zajednica. Kum me zvao da idemo na koncert klape „Maslina“, kažem ne znam jako bih volio, ali imam još probu crkvenog zbora u svojoj župi, imam molitvenu, pa ne znam kamo ću, sve mi jedno od drugog draže, a sve u isto vrijeme.
Ali eto ipak odlučih se za molitvenu i to ne sam nego sa ženom i dvoje jako male djece, sin 2,8 g i kćer 9 mjeseci.
Sad kad ovo pišem vidim da je to bio Božji poziv, aje ti ipak dođi na molitvenu pa ću ja preko svećenika punoj crkvi reći da ti je oprošteno i da su ti zaliječene neke rane.
Mislio sam da žena baš i neće pristati zbog djece, ali eto nije bilo odupiranja, mislio sam da će je biti teže nagovoriti. A djeca zaspala prije pola sata, i mi probudi djecu i na molitvenu.
A dva dana prije toga sam bio na životnoj Ispovijedi, i jako mi je pomogla priprema za tu Ispovijed, jer sam spoznao neke svoje grijehe iz prošlosti a i sadašnjosti i hvala dragom Bogu na tome daru.
I krenulo sve redom, slavljenje, Misa i onda klanjanje pred Presvetim. I negdje na pola klanjanjanja mene počme obuzimati neko stanje koje nije baš lako riječima opisati.To je bilo neko stanje koje me je tjeralo kao da ću istovremeno i plakati i smijati se, a iz srca ili ne znam odakle, uglavnom iz mene, tjeralo me je na skoro pa jecanje, kao da se nešto čupa iz mene, Znojio sam se i gotovo tresao, svoje lice sam prekrio rukama da me sin a i drugi ne vide, a on bi povremeno govorio: tata ustani, a i gazio je po meni. Zbog prekidanja dječice to stanje me je 2-3 puta spopadalo,a pred kraj klanjanja žena mi je dala kćerkicu, jer su nju jako leđa bolila od držanja u naručju Žena mi je sutri dan rekla da mi ju je pokušavala i prije dati, ali ja sam vjerojatno mislio da je to sin, koji se stalno oko mene vrtio, ali ipak su bili podnošljivi s obzirom da je trajalo više od dva i pol sata. Kad je svećenik prošao kroz crkvu noseći Presveto, žena mi je rekla prekrsti se, jer nisam uopće imao predstavu gdje je svećenik, niti itko drugi u Crkvi osim povremeno dječice.
Za vrijeme toga stanja zahvaljivao sam Bogu, tražio sam od njega da mi kaže kakav je to znak, jer sam znao da je to neki njegov znak, ali nisam siguran da sam još uvijek odgovor dobio, a možda ga i ne moram dobiti, možda je Bog htio samo reći evo dotakao sam te, pa da vidiš samo malo kako to izgleda. Možda je to bilo čupanje grijeha iz moga srca, možda se nisam dobro ispovijedio ili ne znam ni sam što da mislim. Znam da imam još grijeha koje moram doraditi ili „završiti“, možda je to.
Slijedeće jutro razmišljajući o tome stanju, kako je bilo, pojavilo mi se opet, kao da sam ga izazvao, učinilo mi se na trenutak da ja to mogu onako kad hoću upali – ugasi, ali ipak nije, učinilo mi se da samom sebi glumim da to mogu ali ne mogu.
Razgovarajući o ovome u svojoj skupini na zatvorenoj molitvenoj zajednici dva dana poslije, ipak mislim da znam što mi se to dogodilo, a ipak ne mora biti da sam u pravu.Naime razgovarali smo o tome kako svećenik koji je vodio Misu i klanjanje ima dar spoznaje o tome ako je netko ozdravio,ako su mu oprošteni grijesi i sl. Prepoznao sam sebe u jednom njegovom nabrajanju svih divnih stvari koje su se dogodile na tom klanjanju. A iskusne voditeljice skupine su rekle da osoba mora osjetiti neki znak, da bi bila sigurna da je to ona, kao što su suze npr ili neki drugi znak.Tako da mislim da je to to.
Evo za sada toliko i hvala dragom Bogu na ovom znaku ma što da značio, i neka mi udjeli snagu da izdržim sve kušnje u životu i da uvijek u životu budem ne njegovom putu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr