www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 27 tra 2024 17:49

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 
Autor Poruka
 Naslov: Hrvoje Hrki
PostPostano: 21 sij 2009 20:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
evo ovo me je sjetilo na jedno moje iskustvo...tek sam se sada sjetio da sam poslije zahvaljivao Isusu i BDMariji

imao sam starog Mitc. Colta , mali auto , bez sevo volana, bez ABS-a itd
ja na otvorenom volim malo pretjecati , ići brže

bilo je to oko 2000 godine...tih godina sam dosta molio molitve Božanskog milosrđa, Gospinu krunicu isl... imao sam u autu Devetnicu Božanskog milosrđa, Gospin medaljon , krunicu ...

prije polaska iz makarske za zagreb molio sam molitve i litanije Božanskog milosrđa , kao i ranijih dana dok sam bio na moru...

i pretječem ja tako jednog šlepera na ravnini, pri brzini maksim. za taj mali colt...motor baš jako bruji jer je na maksimumu ( bio je auto star preko 17 godina) svojih snaga zbog pretjecanja i brzine oko 120-130 km/h , počmem pretjecati zadnji dio , i tek kada sam 2-3 sekunde petjecao kamion koji kao da je još počeo ubrzavati ( inače sam primjetio da su kamiondžije na toj relaciji teški kompleksaši, i da kada ih pretječeš, oni još dodaju gas umjesto da te piuste) i nikao da ga pređem onako brzo kako sam mislio da će ići... tek kada sam došao do pola vidim da mi se iz suprotnog traka približava velikom brzinom drugo auto ( tada nisu bula obvezna kratka svjetla, pa su auti na većoj daljini , pogotovo ako su svjetlije boje bili teže uočljivi!)... vidim ja da neću uspjeti preći sa sigurnošću dugi šleper i počmem ja jače kočiti... i tada kako nemam abs, auto staro i ne baš stabilno ko druga možda veća i bolja auto, mi se počme zanositi i okretati...u tom trenutku sam pomislio da sam gotov i da udaram ili u šleper ili izlećem van ceste... ali za veliko čudo iako sam se okrenuo za punoh 360 stupnjeva, pravi puni okret , niti sam udario u kamion , niti u drugo vozilo, niti što je bilo najvjerojatnije ... nisam ni centimetar izletio sa ceste... vozilo je ostalo točno uz desni rub desne trake , okrenuto naprijed... vozilo iza mene me je uspjelo zaobići, bez da me j i okrznulo, vozilo iz suprotnog smjera je normalno prošlo svojim kol. trakom....

mene je oblio hladan panični znoj ...nikad u životu nisam osjetio takav strah i hladan znoj - u desetinki sekunde....

kada je sve prošlo znao sam da me je čuvala Gospa i dragi Isus ... jer nisam sam izveo takvo kočenje i reakcije sa volanom, kočnicom, kvačilom isl ...tako da mi ni dan danas nije jasno kako sam sve to izveo točno u onoj mjeri i brzini, a da nisam čak ni izletio sa ceste, iako sam napravio čitav, puni okret oko osi auta...

zahvalio sam se Bogu, Gospi i arkanđelu mihaelu ...oni kao da su vodili moje ruke i noge u toj jako kritičnoj situaciji... :grlim te: :D

kada sam upalio motor i krenuo dalje samo sam se zahvaljivao svim dragim nebeskim stvorenjima kojje sam i prije jako štovao...i rekao sam sam sebi ...samo te je Bog i Gospa spasila iz ovoga...bio sam sretan jer sam živ i zdrav...neogreban :D :D

Hvala ti i slava ISUSE i Gospo- Blažena Djevice Marijo na svim milostima koje ste mi davali tokom života , a koje možda nisam dovoljno bio svijestan ili cijenio...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 33 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr