www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 00:54

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 
Autor Poruka
 Naslov: Abandonnee
PostPostano: 21 sij 2009 20:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 pro 2008 23:16
Postovi: 264
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Imao sam dosta zena,avantura i 3 duge veze.U sve tri sam se drzao vjerno.
Zeni vjerno,Bogu ne.Zato je djavao samnom slavio u tim vezama jer smo zivjeli po njegovim pravilima,predavali se tjelesnim pozudama i zato su pucale kao i ova zadnja nedavno.

Nije me nikad zanimalo odakle je zena,zanimalo me samo da je katolkinja,iskusna,privlacna,komunikativna i pametna.U zivotu nije bilo momenta da sam bio sam,da u njemu nije postojala barem jedna zena.

Uvijek sam mislio da je veza obostrano postivanje,podrzavanje,seks i vjernost.
Nisam nikad zapazio da tu jos nesto nedostaje,a nesto je i suvisno opasno.
Nikad nisam gledao na to da je veza dar od Boga koja treba da se odrzava cista do braka i opstaje nakon braka ako je volja Njegova da do njega dodje i da to treba da shvatimo i odrzavamo se u Njemu.

Bog pusti..godinu..dvije..tri..da dignemo glavu Njemu.Ja nastavljam zivjeti u grijehu.
I odjednom djavao osjeti priliku da je dobar tren da nas rastavi jer smo dovoljno navezani.. patit cemo!..Ne za Bogom,nego osobom.Biti ce u nama veca od Boga,plakat cemo za njom,ne za Bogom,dozivati cemo nju nocima ne Boga,zarko zeliti njenu ljubav ne Boziju.

Tu nastaje jos veca slabost i jace nastojanje djavla da je iskoristi,da snisti,odcijepi od svega sto je sveto i da mu se na kraju poklonim i to vrlo vjesto radi.
Mnogi dizu glavu i kazu.."Boze zasto je odvoji od mene,bilo je fino"."Vrati mi je".Tako i ja unazad,ali ne ovaj put,jer eto Bog mi je dao odgovore za svo to vrijeme moje zablude.Hvala Boze.

Do tada,nijedno od nas niti u jednoj vezi bar 1x mjesecno zajedno nije diglo glavu prema Bogu i reklo,Boze,sacuvaj nas od grijeha.Pomozi nam da se veza odrzi cista,da pred Oltar i Tebe dodjemo ako je volja Tvoja.

Ali ne,zaslijepljen sam bio.U vezi sam i znam da grijesimo,znam,ali sta vrijedi ako cu ici na ispovjed i reci oprosti Boze,te za 3 dana opet sagrijesiti.Stid me je bilo.Ostajao sam u grijehu,ne sto sam to zarko zelio vec sto nisam vidio posljedice i sto sam znao da cu Boga slagati ako kazem u ispovjedi da sam cvrsto odlucio da necu vise grijesiti.Necu ici,necu ni ici na ispovjed!Zasto da se sa Bogom igram,ispovjedam pa grijesim i tako stalno,cemu to?.Ali..to je bilo jednako ovome-Boze ostajem u grijehu,radije nego uz Tebe.To tada nisam vidio kao sto vidim danas,unazad godinama nisam to shvatao.Cudio sam se zasto mi veze pucaju,nastaju svadje,nesklad i nemir u nutrini i to konstantno u 3oj ili 4oj godini trajanja i bas u 12 mjesecu.

Jednom nasamo prije par godina,kad sam bio sa fra. Ivom Pavicem u Tolisi,rekao mi je izmedju ostalog,da je veza samo Bracna veza i nikakva druga ne postoji.Nakon toga,time potaknut dodjem osobi sa kojom sam bio vec 2 god. i kazem,ne zelim vise tjelesni odnos i pozude sa tobom!Rekla je dobro,ali nije iskreno mislila,znao sam to i nije me uopce podrzala.Opet sam pao nakon 10 dana,a tih 10 dana sam gorio od strasti.Nedugo nakon toga dolazi mi udata zena koja ima 2 djece,koja je zivjela ispod mene,skace na mene u odjeci i zeli me.Oduprem se.Eto,ako mogu biti na nesto ponosan iz ovoga,mogu na to da sam uspjesno odbijao prilike sa udatim zenama.

Da se vratim na srz teme i zavrsim..U takvim vezama,nisam ja zadovoljavao sebe koliko djavola.Zalostio sam Boga.Nisam nikad ni sreo zenu koja mi je rekla i cvrsto odrzala:Ne! A htio sam i zelio sam.To cvrsto NE!.Ni to nema opravdanja-mogao sam ja reci Ne!Hajdemo ovako..i ovako..hajdemo tim putem,Bozijim putem.Nastojati u tome,biti uporan,moliti Boga za pomoc.Ali tad to nisam shvatao,nisam shvatao bitnost tog vladanja.Nista nisam shvatao.I danas,bez tjelesnih grijeha koji su mi bili hrana,i nezamislivo mi je bilo biti bez njih 5 dana,sada,cak i bez samostalnih tjelesnih grijeha,shvatam sve u roku od samo dva tjedna!Od kada!?Od iskrene ispovjedi i pricesti u Medjugorju 7.12. I od mog prvog dolaska na TT koji je evidentan ispod mog avatara.Znao sam probdjeti cijelu noc na TT moleci napisne molitve na Home Page rubrici i citajuci svjedocanstva,tekstove na forumu,printajuci molitve koje bi sutra dan molio.Moleci u Hitnim molitvama za nepoznate ljude.

Zelim ovo zakljuciti rijecima:
Covjek u grijehu,kao sto sam bio ja u tjelesnom,ne vidi,i ne moze da vidi jer u Boga ne gleda.A kad pogleda tad progleda,onda vidi koliko je grjesan i koliko je bio udaljen od Boga.I ne samo to,nego koliko je udaljio i osobu sa kojom je cinio grijeh,svojim tjelesnim zeljama,zahtjevima i djelima.

Braco,nisam ja u mogucnosti da se oduprem dalje sam,ni proslim grijesima,ni navikama,ali osjecam da je samnom sila Duha Svetoga kojoj sam se protivio u grijehu,a koja me ponovo obuhvaca,a prvo sto cini je "VIDJENJE" onda ide Shvatanje...i eto pisem Vam braco i sestre sta mi je na srcu,sta sam shvatio i najvaznije iz ovoga je da sam to shvatio tek kad sam se odupro tjelesnim grijesima i okrenuo Bogu.
Kad budem slab,i uhvati me neka napast,molicu i traziti savjet od Boga,od Vas i da molite za mene da se nikada vise ne vratim starom nacinu zivota.Volio bi vise da sam cijeli zivot sam nego da zivim zivot kakav sam zivio.Sada zelim jedan drugi zivot,zivot sa zenom koju zelim da gledam bez gladne pozude,da joj milujem kosu,lice i zajedno licima gledamo Boga.Sve cu dati od sebe da to tako bude jer jedino gledati u Boga i hodati sa Njim je spas ne samo veza,brakova,nego cijelog zivota,ovoga i onoga gore.

Za kraj jos par rijeci..
Ovdje sam naucio vrlo brzo koliko je vazno moliti za druge,koliko je vazno oprastati,blagoslivljati i biti blizu Bogu.Ovdje je dovoljno samo citati vec napisano.


Hvala Bogu,Hvala Vama i Bog Vas Blagoslovio.

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 16 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr