www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 tra 2024 20:02

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 27 sij 2009 10:04 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 20 sij 2009 10:44
Postovi: 28
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo u Subotu sam bio na hodočašću Svetoj Filomeni u Molvama pa sam odlučio da ću nešto ukratko napisati o svom svjedočanstvu vezanu uz ovu sveticu.Prije nekoliko godina bio sam u gostima kod mog prijatelja Renata Dodića koji se uskoro treba zarediti za svećenika i kod njega u goste je došao iz slovenije slovenski egzorcist Velečasni Marjan Arhar.U dnevnom boravku je sjedilo nas puno ljudi ali Velečasni Arhar je s vrata pozvao mene da dođem.Bio sam zbunjen te sam ga upitao:"Zar ja!"On mi je odgovorio:"Da ti!"
U tom periodu sam imao na poslu probleme s kolegom koji je bio srpske nacionalnosti a on me nije podnosio a ni ja njega,samo što sam ja sebe smatrao nevinim i pravednim ali svoj neumjereni nacionalizam i svoju mržnju nisam smatrao velikim grijehom već nešto sasvim normalno.Kada sam ušao u sobu Velečasni Arhar me pitao:"Da li imaš možda probleme na poslu?"Iako me nikada nije u životu do tada vidio dobio je po Duhu Svetome da ja imam probleme na poslu i rekao mi je tada:"Nemoj ga mrziti,blagoslovi mu srce".Tada me pomazao uljem Svete Filomene ali ja nisam znao tko je ta svetica Sveta Filomena.Tako sam ponovo došao na posao i vidio kolegu kako se šeta naprijed nazad ali sam u sebi izgovorio:"Gospodine blagoslovi njegovo srce!" I moj kolega je u tom trenutku otišao unutra a ja sam prošao do svog radnog mjesta.O Svetoj Filomeni nisam baš puno znao a nakon pomazanja njezinim uljem nisam joj se uopće molio a na poslu je vladalo primirje pa opet svađa između mene i kolege da je šef morao učiniti to da premjesti na drugi objekat ili mene ili njega ali njega je premjestio na drugi objekat a sebe sam i dalje smatrao pravednikom,molio sam se i bio aktivan u Zajednici Krvi Kristove a neumjerenog nacionalizma sam se rješio tako da me jedna sestra iz zajednice usmjerila prema Pateru Borisu Tandariću misionaru iz Ugande koji ima dar da vidi sve neispovjeđene grijehe te mi je otkrio da ja ne samo da mrzim tog kolegu Srbina,nego da mrzim sve srbe.Nikakvo moje sudjelovanje u Domovinskome ratu nije bilo opravdanje da imam pravo mrziti.Tada sam obavio životnu ispovjed i nakon životne ispovjedi sam čuo da će kolegu vratiti na moj objekat ali ovoga puta on je bio drugačiji i između mene i njega je bilo sve uredu.Zašto?Zato što je taj duh mržnje bio u meni a moj kolega koji nije vjernik i koji je Srbin je to osjetio a kada sam obavio životnu ispovijed također je osjetio te me više nije mrzio.Tako smo radili zajedno noćnu,bio je Veliki Petak i na TV-u je bio film "Pasija" a kolega me zvao da dođem s njim gledati zajedno.Vidio sam kolegu da iako je ateist da su mu tekle suze niz lice.Danas smo ja i on u dobrim odnosima,smatramo jedan drugoga prijateljima.No da se vratim sada na svjedočanstvo vezano za Svetu Filomenu.Od trenutka kada me Velečasni Marjan Arhar pomazao uljem Svete Filomene ja nisam ništa znao za tu sveticu i mislio sam da nikada neću niti saznati ali sam tako prije nekoliko godina bio u Međugorju s jednom prijateljicom iz Splita a u Međugorju su bile moje tri sestrične i muž od jedne od te tri sesrične te mi je sestrična za večerom izvadila knjižicu s molitvama i devetnicama na čast Svetoj Filomeni a jednu knjižicu je dala i mojoj prijateljici.Kada smo došli u Zagreb sestrična me pitala da li se moliš Svetoj Filomeni ali se nažalost nisam molio sve dok se nisam počeo moliti a onda su se počele redati i milosti koje sam dobio po zagovoru Svete Filomene.Tada sam zapravo osjetio da od trenutka kada me Velečasni Arhar pomazao s uljem Svete Filomene da me Sveta Filomena od tog trenutka prati i zagovara pred Gospodinom.Evo bio sam nedavno i na hodočašću u Molvama i na to hodočašće sam planirao jednoga dana ići ali mi se poremetio plan kada me sestra Sanja pozvala da idem na hodočašće Svetoj Filomeni u Molve jer idu organizirano iz Zagreba.Osjetio sam da me Sveta Filomena zove preko sestre Sanje a milosti sam počeo dobivati već odkako sam došao ispred Crkve Svetoga Križa u Sigetu gdje su stajali autobusi za hodočasnike te sam ispred autobusa ugledao prijatelja Gorana kojega nisam vidio ni čuo nekoliko godina.U samome svetištu sam pod Svetom Misom sam se okrenuo te sam iza ugledao drugog prijatelja Dražena koji inače živi u Virju u blizini Molvi kojega također nisam vidio nekoliko godina a ispred crkve sam sreo i časnu sestru Kristinu koja je inače na službi u "Oazi Mira" u Međugorju a koju sam upoznao kod Misionara Krvi Kristove u Zagrebu.Na hodočašću sam upoznao i našu sestru Jeronimu koja je vrlo draga i dobra osoba a upoznao sam i nove ljude i dobio sam nove prijatelje a na samoj pobožnosti sam osjetio Mir i radost i nadam se da ću ponovo ići na hodočašće Svetoj Filomeni u Molve a da će također doći i novi hodočasnici kojima bi preporučio da obavezo odu na hodočašće Svetoj Filomeni jer se po zagovoru ove malopoznate Svetice dobivaju neizmjerne milosti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 vel 2009 00:22 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 vel 2009 23:13
Postovi: 32
Lokacija: Cista Provo
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dragi moj brate Josipe1,
nemoj mi zamjeriti,možda griješim al u ovoj priči sam prepoznala jednog mladića,porijeklom iz mojih krajeva koji sad živi u Zagrebu.Priča ako si ti taj mladić nije od početka do kraja točna,a to nije lijepo,kao što vidiš kad sam se logirala napisala sam da mi je opredijeljenje ISTINA ,jer samo ona oslobađa čovjeka.Zaboravio si 2005, rujan mjesec kad te suprug od jedne od tvojih rođakinja upoznao sa mnom kod Misionara Krvi Kristove,kad si i od mene dobio knjižicu i bočicu ulja Svete Filomene,znao si za nju puno prije sestre Jeronime,nisi ni naveo da poznaš osobu kojom se Bog poslužio da se Filomena proslavi i kod nas.Zanima me zašto je teško reći ISTINU , jer su upravo ti mučenici i dali život za ISTINU - ISUSA.Zar si zaboravio da si dao i podatke da te se upiše u njenu bratovštinu,a sam znaš da je za članove bratovštine jedna od molbi širiti istinu o Sv.Filomeni,pobožnost i sve što je vezano za nju.
Moram ti priznati da sam jako tužna,al ti obećajem da ću sad posebno moliti za tebe za zagovor Sv.Filomene,da te jača i prati
BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 vel 2009 08:17 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 20 sij 2009 10:44
Postovi: 28
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
[quote="mamy8"]Dragi moj brate Josipe1,
nemoj mi zamjeriti,možda griješim al u ovoj priči sam prepoznala jednog mladića,porijeklom iz mojih krajeva koji sad živi u Zagrebu.Priča ako si ti taj mladić nije od početka do kraja točna,a to nije lijepo,kao što vidiš kad sam se logirala napisala sam da mi je opredijeljenje ISTINA ,jer samo ona oslobađa čovjeka.Zaboravio si 2005, rujan mjesec kad te suprug od jedne od tvojih rođakinja upoznao sa mnom kod Misionara Krvi Kristove,kad si i od mene dobio knjižicu i bočicu ulja Svete Filomene,znao si za nju puno prije sestre Jeronime,nisi ni naveo da poznaš osobu kojom se Bog poslužio da se Filomena proslavi i kod nas.Zanima me zašto je teško reći ISTINU , jer su upravo ti mučenici i dali život za ISTINU - ISUSA.Zar si zaboravio da si dao i podatke da te se upiše u njenu bratovštinu,a sam znaš da je za članove bratovštine jedna od molbi širiti istinu o Sv.Filomeni,pobožnost i sve što je vezano za nju.
Moram ti priznati da sam jako tužna,al ti obećajem da ću sad posebno moliti za tebe za zagovor Sv.Filomene,da te jača i prati
BTB[/quote]

Meni je jako žao što sam u svome svjedočanstvu zaboravio opisati i susret s onom najzaslužnijom osobom u Hrvatskoj što se tiče širenja pobožnosti Svete Filomene a to je bio susret s gospođom Mirelom Madunić a taj susret se dogodio u Rujnu 2005 godine.Tada sam upoznao gospođu Mirelu ali nisam dobio pristupnicu za ulazak u bratovštinu a ni ulje nego sam devetnicu dobio od Anite u Međugorju.Jako mi je žao što nisam naveo u svome svjedočanstvu i ponovni susret s gospođom Mirelom Madunić na zadnjem hodočašću u Molvama a ovim putem joj se ispričavam što nisam naveo u svome svjedočanstvu i taj susret koji je također za mene bio simboličan i jako važan.Gospođa Mirela je imala prekrasno svjedočanstvo i jako mi je drago što smo se ponovo sreli a ono što je najvažnije sam stvarno zaboravio napisati i vjerujem da će mi gospođa Mirela oprostiti na mome izostavljanju i nespominjanju nje u svjedočanstvu o Svetoj Filomeni,valjda to tako ide u životu da se one najzaslužnije uvjek zaboravlja,a razumijem vas potpuno jer sam i sam osjetljiv na takve stvari jer puno puta sam učinio nekome dobro a te su osobe tako postupile prema meni kao i ja prema Mireli i tako da obečavam da se neću više tako ponašati i vjeruj mi da mi je jako žao što si ostala povrjeđena.Eto još mogu reći da mi je čast i veliki dar od Boga što me upoznao s gospođom Mirelom i još bi naveo a i to sam zaboravio napisati da nisam član bratovštine Svete Filomene ali imam želju ući i učlanit se u bratovštinu Svete Filomene.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 vel 2009 09:22 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 20 sij 2009 10:44
Postovi: 28
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
[quote="Josip1"][quote="Josip1"][quote="mamy8"]Dragi moj brate Josipe1,
nemoj mi zamjeriti,možda griješim al u ovoj priči sam prepoznala jednog mladića,porijeklom iz mojih krajeva koji sad živi u Zagrebu.Priča ako si ti taj mladić nije od početka do kraja točna,a to nije lijepo,kao što vidiš kad sam se logirala napisala sam da mi je opredijeljenje ISTINA ,jer samo ona oslobađa čovjeka.Zaboravio si 2005, rujan mjesec kad te suprug od jedne od tvojih rođakinja upoznao sa mnom kod Misionara Krvi Kristove,kad si i od mene dobio knjižicu i bočicu ulja Svete Filomene,znao si za nju puno prije sestre Jeronime,nisi ni naveo da poznaš osobu kojom se Bog poslužio da se Filomena proslavi i kod nas.Zanima me zašto je teško reći ISTINU , jer su upravo ti mučenici i dali život za ISTINU - ISUSA.Zar si zaboravio da si dao i podatke da te se upiše u njenu bratovštinu,a sam znaš da je za članove bratovštine jedna od molbi širiti istinu o Sv.Filomeni,pobožnost i sve što je vezano za nju.
Moram ti priznati da sam jako tužna,al ti obećajem da ću sad posebno moliti za tebe za zagovor Sv.Filomene,da te jača i prati
BTB[/quote]

Ova moja priča je točna jer ja kao i vi govorim ISTINU a ISUS JE ISTINA.Istina je da me Velečasni Arhar pomazao s uljem Svete Filomene prije mog susreta s Mirelom kod Misionara Krvi Kristove ali je i točno da u svjedočanstvu nisam spomenuo gospođu Mirelu Madunić
i susret s njom jer je najzaslužnija osoba u Hrvatskoj što se tiče širenja pobožnosti Svete Filomene. a taj susret se dogodio u Rujnu 2005 godine.Tada sam upoznao gospođu Mirelu ali nisam dobio pristupnicu za ulazak u bratovštinu a ni ulje nego sam devetnicu dobio od Anite u Međugorju.Jako mi je žao što nisam naveo u svome svjedočanstvu i ponovni susret s gospođom Mirelom Madunić na zadnjem hodočašću u Molvama a ovim putem joj se ispričavam što nisam naveo u svome svjedočanstvu i taj susret koji je također za mene bio simboličan i jako važan.Gospođa Mirela je imala prekrasno svjedočanstvo i jako mi je drago što smo se ponovo sreli a ono što je najvažnije sam stvarno zaboravio napisati i vjerujem da će mi gospođa Mirela oprostiti na mome izostavljanju i nespominjanju nje u svjedočanstvu o Svetoj Filomeni,valjda to tako ide u životu da se one najzaslužnije uvjek zaboravlja,a razumijem vas potpuno jer sam i sam osjetljiv na takve stvari jer puno puta sam učinio nekome dobro a te su osobe tako postupile prema meni kao i ja prema Mireli u ovome slučaju i tako da obečavam da se neću više tako ponašati i vjeruj mi da mi je jako žao što si ostala povrjeđena.Eto još mogu reći da mi je čast i veliki dar od Boga što me upoznao s gospođom Mirelom i još bi naveo a i to sam zaboravio napisati da nisam član bratovštine Svete Filomene ali imam želju ući i učlanit se u bratovštinu Svete Filomene.Još jednom ću ponoviti da je svjedočanstvo potpuno istinito i da u njemu nema mrvicu laži jer da širim laži od toga nemam nikakve koristi.Jedina je ovdje istina da u svome svjedočanstvu nisam naveo susret s najzaslužnijom osobom što se tiče svega što je vezano uz Svetu Filomenu u Hrvatskoj a to je ponovit ću još jednom gospođa Mirela Madunić iz Cista Provo kod Imotskog.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 vel 2009 10:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 pro 2008 11:36
Postovi: 170
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala Bogu za tebe Josipe - imaš lijepo svjedočanstvo. Divan je to osjećaj!

Dodatak ovoj priči ne mjenja istinitost njegovoj prvobitnosti. Ne znam zašto je to toliko bitno od koga je dobiveno ulje i knjižica? Nije ni bitno s kim se Bog poslužio da se sv. Filomena proslavi kod nas. Bitno je da je proslavljena. Hvala i slava Gospodinu našemu!

Bog te blagoslovio Josipe


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 vel 2009 11:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 tra 2008 21:01
Postovi: 1065
Lokacija: Negdje,.. daleko,..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Mislim da njena Svetost ne smije biti privatno vlasnistvo samo jedne osobe,..
zasto ju ne bi podjednako svi mogli hvaliti, jer je bila ustrajna Kristu?
mislim da bi svetici bilo zao da ju se uskraciva jednima, i daje drugima...
mislim da nije vazno po kome je doslo do koga njeno ime...
mislim da je vazno da se osvrnemo na njenu svetost,.. ustrajnost,.. vjeru,.. a ne na nas,.. i nase podhvate,...



ILI SE TREBAMO RADOVATI NECEM DRUGOME???? :?: :?: :?:

podcrtajem mislim.. jer je moje osobno misljenje,.. jer ne volim to,.. nije mi drago,.. i moram biti jasna,.. da ne trebamo slaviti nasa djela,.. vec djela Bozja u nama...

Bog dragi nek vas Blagoslovi i vodi putem istine, kreposti i poniznosti,.. Blazena djevica MARIJA NEK NAM BUDE UZOR kako slijediti Isusa, i samo Njemu dati slavu,..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 vel 2009 12:41 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 20 sij 2009 10:44
Postovi: 28
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Zanima me zašto je teško reći ISTINU , jer su upravo ti mučenici i dali život za ISTINU - ISUSA.Zar si zaboravio da si dao i podatke da te se upiše u njenu bratovštinu,a sam znaš da je za članove bratovštine jedna od molbi širiti istinu o Sv.Filomeni,pobožnost i sve što je vezano za nju.
Moram ti priznati da sam jako tužna,al ti obećajem da ću sad posebno moliti za tebe za zagovor Sv.Filomene,da te jača i prati
BTB[/quote]


Stvarno govorim i pišem istinu ali ću još jednom ponoviti da se sjećam tog dana kada sam upoznao gospođu Mirelu Madunić u Misijskoj kući Sv.Gašpara a istina je da me upoznao s Gospođom Mirelom Vjeko muž od moje sestrične.Istina je da sam taj dan slučajno doveo na razgovor kod Patera Zbigniewa strica od moje mame koji je danas pokojni i sjećam se da smo se upoznali samo i ništa više.Stvarno se nemogu sjetiti da sam tada išta potpisivao a kamo li pristupnicu(sve je moguće ali se ja toga nemogu sjetiti) ali ulje nisam dobio od Mirele.Ja sam i u Molvama na zadnjem hodočašću pričao s gospođom Mirelom o bratovštini i o ulasku u bratovštinu,raspitivao sam se a i gospodin Mirko iz Zagreba to dobro zna jer sam ga prije desetak dana nazvao baš u vezi ulaska u bratovštinu Svete Filomene.Nikada nisam podnosio laži a "sotona je kralj laži" tako da bi bio veliki licemjer kada bi okolo širio dezinformacije i laži.Očito je Mirela da se radi o nesporazumu a ako sam ti dao kakve podatke i ako sam član bratovštine onda to stvarno nisam znao a ponavljam imam želju ući u bratovštinu Svete Filomene a što se tiče ovoga nesporazuma sve će biti dobro i nemoj biti tužna,nemaš razloga za tugu,raduj se jer krščani se trebaju radovati a ne tugovati.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 vel 2009 13:03 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 20 sij 2009 10:44
Postovi: 28
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
[quote="dani1"]Hvala Bogu za tebe Josipe - imaš lijepo svjedočanstvo. Divan je to osjećaj!

Dodatak ovoj priči ne mjenja istinitost njegovoj prvobitnosti. Ne znam zašto je to toliko bitno od koga je dobiveno ulje i knjižica? Nije ni bitno s kim se Bog poslužio da se sv. Filomena proslavi kod nas. Bitno je da je proslavljena. Hvala i slava Gospodinu našemu!

Bog te blagoslovio Josipe[/quote]

Od srca ti hvala! :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 vel 2009 13:14 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 20 sij 2009 10:44
Postovi: 28
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
[quote="Matyjesus"][u]Mislim da[/u] njena Svetost ne smije biti privatno vlasnistvo samo jedne osobe,..


Da ja znam pojedine osobe koje nisu članovi bratovštine Svete Filomene a da im je Sveta Filomena bila zagovornica pred Gospodinom.Mislim da osobe koje se mole nekome od svetaca nap. ja znam izmoliti devetnicu Sv.Riti ali nikada se nisam morao prijavljivati nikome iz zajednice Svete Rite da se molim privatno sam devetnicu.Sam Gospodin je rekao:"Tko nije protiv nas za nas je......."Mnogi ljudi mole devetnice "Krvi Kristove" a nisu članovi Zajednice Krvi Kristove.Svaka molitva koja je dobronamjerna i ako je u skladu s Božjom voljom je dobra molitva i Gospodin čuje molitvu od svakog čovjeka bez obzira bio taj molitelj član neke redovničke ili molitvene zajednice ili ne. :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 vel 2009 13:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Lijep pozdrav svima i Bozji blagoslov.Moje je misljenje da svi mole ono za cim imaju potrebu i tu nema ogranicenja.Dali je to Trodnevnica,Devetnica,litanije,vjerovanje ili bilo sto drugo ili bilo koja druga molitva ,a na slavu Gospodinu,majki Mariji ili svecima,svejedno je.Nemoze nitko nikome nalagati sto ce moliti i sto ne.Ovdje smo da zajedno molimo i podjelimo nasa misljenja,a svi imaju slobodnu volju i mole prema potrebama i osjecajima.Uostalom,nemora bas ni svatko tko svjedoci reci bas sve sto mu lezi na srcu,jer i svjedocanstva su nasa volja.Zato mi je malo zao da se kritikuje Josipa1 sto nije sve tocno rekao.Decko je i zaboravio,a ako i nije ,njegova je to volja.Mi ovdje mnogi molimo za toliko toga,pa zar je bitno tko za koga i koliko moli ? Bitno je da se moli sa voljom i ljubavlju za potrebite i da budemo sretni kad dode do ozdravljenja i oslobodenja ili obracenja.Budimo jedno kao sto i Gospodin od nas trazi i suradujmo zajedno u molitvi,vjeri i ljubavi.BvB. smajlic13


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 24 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr