www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 10:53

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 25 vel 2009 14:46 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 17 vel 2009 10:10
Postovi: 28
Lokacija: Novi Sad
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Moji roditelji bili su cestiti ljudi ali kao i vecina pravoslavaca nisu praktikovali veru.Odavno nismo skupa ,a iskreno se nadam da su sa Gospodinom.Volela bih da znaju da sam najsrecnija sto su mi bas oni bili roditelji.
Tatina mama me je kao malu naucila Oce nas-u i jednoj kratkoj molitvi koja se moli pred spavanje i to je bilo sve.
Kako je Vojvodina Jugoslavija u malom, nekolicina mojih drugarica bile su katolkinje.Tako sam zahvaljujuci pricama iz Biblije koje sam slusala od none moje drugarice,a koje su moju deciju dusu odvodie do nebeskih visina ,odlazila u crkvu sa njima i njihovim bakama.
Kako sam odrastala crkva vise na zalost nije bila mesto radosti ,bar ne za mene.
Sa 22god ostala sam bez oba roditelja i tek tada shavatam kakva je milost bila dok smo svi bili zajedno.
Pocinjem svako vece da molim pred spavanje i je trajalo dugi niz godina.
Udala sam se sa 23god.za katolika ,krstila decu u katolickoj crkvi i nista vise od toga.
Sve do dana kada saznajem da nam se mladi sin drogira.To je 2000-ta godina, kod nas jos uvek po tom pitanju nikakvih nada u ozdravljenje.
Tek tada pocinjem da vapim za Bozijom milosti sa nadom i molbom da nam Gospodin pomogne u bedi koja nas je snasla i pokaze pravi put.
To je period kada zivimo u kosmaru ,budni spavamo ,snovi su ko prizori iz pakla,strahovi smenjuju beznade..ko to nije doziveo nemoze ni da nasluti svu strahotu.
Jedno po podne ,ja koja nisam gledalac TV-a ,krenem da pretrazujem i zaustavljam se na HRT-u, dokumentarnom filmu gde cujem svedocanstvo momka koji je bio zavisnik.Odgledam emisiju do kraja i krenem u drugu sobu da ispricam muzu da sam upravo saznala za zajenicu Cenakolo u Medugorju kada moj muz je na drugom TV-u isto to odgledao .To se zove Bozija providnost.
Na zalsot tek posle sest meseci stizemo sa sinom u Medugorje u zaj.Cenakolo,kako je zlo jako kada si sam i koci te na svakom koraku.
Cim sam krocila na medugorsko tlo, kao da sam postala druga osoba,osetila sam takvu odlucnost i snagu koju je i trebalo pokazati sinu da shvati da nema odustajanja od puta koji mu zajednica nalaze.
Istovremno u trenucima kada smo muz i ja ostajali sami, dok je sin boravio na radnim danima u zajenici,u nama se otvarala bujica placa suze su nam same tekle mi ih nismo mogli kontrolisati.
Treceg dana naseg boravka u Medugorju na Sv.Misi u zajednici Cenakolo sluzi je svestenik talijan,nista ga nisam razumela a sve sam mu verovala velicanstveno!!!
Sin ostaje u zajednici ,moji odslaci u crkvu su neredovni ,iz Medugorja sam donela nesto duhovne literature ali toga se ne hvatam !?
Proslo je sedam meseci kako je sin u zajednici,odande nemamo nikakvih vesti (u to vreme nas sin je jedini iz Novog Sada boravio u zajednici ).
Jedne veceri uzela sam knjizicu iz Medugorja sa Gospinim .... ima nastavak, budite malo strpljivi


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 vel 2009 15:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Jedva čekamo, premili naš cvjetiću!!! :grlim te: :grlim te: :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 vel 2009 16:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 sij 2009 12:37
Postovi: 142
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Međugorje.......to sveto tlo Boga i Marije
i ljud koji dolaze....ima Gospa ljubavi za sve
i ne brini draga sestro zna Bog zašto je to tako
a i mi krščani ponekad neznamo drugačije nego kroz pad i poniženje.
jedva čekam nastavak a do tada zagovor međugorja neka te prati i znaj u cenakolu tvoj sin ima sigurnu budučnost :a1430: :b232: :a1430: :b232: :a1430: :b232: :a1430: :a1430: :b232: :a1430:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 vel 2009 20:58 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 17 vel 2009 10:10
Postovi: 28
Lokacija: Novi Sad
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Gospodin me je tražio, tražio, tražio...- nastavak

Jedne večeri uzela sam knjižicu iz Međugorja sa Gospinim porukama i molitvama -prava lektira za početnike kakva sam bila.
Čitala sam poruke, plakala, obraćala se Gospi i molila molitve iz knjižice.
Ne sećam se koliko je to trajalo, kad odjednom ugledam u medaljonu živi lik moga sina nasmejanog - dugo ga takvog nisam videla.
Za pravo čudo, sve dok lik nije nestao nisam bila ni malo iznenađena tim prizorom, kao da su takvi događaji svakidašnji i normalna pojava.
Dugo o tome nisam imala kome da pričam.
Dve nedelje nakon viđenja stigao nam je poziv na prvi susret sa sinom nakon sedam i po meseci.
Tek danas verujem da mi je Gospa tom prilikom htela poručiti "sin ti je dobro videćes ga uskoro"
Vreme provedeno sa sinom bio je tren, no utisak koji sam ponela bio je poražavajuci. Na Sv.Misi on je sve pratio odgovarao, a mi ko sa Marsa da smo pali.
Po povratku odalzim češće u crkvu u želji da naučim molitve koje moj sin moli, ali Gospodim ima drugi plan sa mnom .
Uskoro naš pater organizuje seminar o molitvi. Kako je Gospodin domišljat, od tada do danas prošlo je sedam godina ;Gospodin je našeg patera pozvao pre tri meseca k sebi. Pater nikada posle toga nije održao seminar o molitvi.
Posle tog seminara Gospodin me je vodio na više karizmatskih susreta i duhovnih obnova i definitivno duhovna literatura je jedino što me zanima.SAMO TVOJA LJUBAV BOZE ....

Hvala Ti Gospodine na nežnosti kojom si me vodio, kao sa detetom koje uči da hoda i tada počinje da otkriva sasvim novi svet, svet koji do tada nije moglo prepoznati ni videti jer je bio skriven njegovim očima,ušima i umu.
Hvala na strpljenju i ljubavi koju si mi pružio.BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 vel 2009 07:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Slava i hvala Gospodinu što te je doveo na TT...slava Mu i hvala što je kroz to zlo droge doveo cijelu tvoju obitelj k sebi,,,
Gospodin na dobro okreće sve onima koji se uzdaju u Njega.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr