www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 16:51

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 
Autor Poruka
 Naslov: Gospa me vodila
PostPostano: 19 ožu 2009 23:27 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 17 vel 2009 10:10
Postovi: 28
Lokacija: Novi Sad
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Svake godine u okviru festivala mladih zajednica Cenakolo ima svoj dan
Tada se predstavlja,a istovremeno je to prilika da se roditelji sretnu sa svojom decom.Obicaj je da zakupimo autobus, cele noci putujemo i stizemo to jutro kada pocinje program. Osecamo se ko da nas je poplava izbacila.
Te godine odlucila sam da odem dan pre ostalih roditelja,redovnom autobuskom linijom.
Kao i sve zene i mame dan uoci puta imala sam puno obveza i pakovanje ostavila za poslednji cas.
Na put sam krenula sa tadasnjom devojkom moga sina (sada mi je snaha).
Kako sam se taj dan preforsirala nisam mogla da zaspim i molila sam .U "gluvo doba" noci, stizemo na srpsko -bosansku granicu.Vozac nas obavestava da izvadimo svoje putne isprave ja vadim iz tasne licnu kartu (mi jos uvek imamo sa koricama ko pasosi)i pod rukom osetim da su korice pohabane ,a moja licna karta je nova.
Otvorim je i ne mogu da verujem da sam ponela svekrvinu licnu kartu.Pocnem ocajnicki da molim Gospu za milost da ipak stignem u Medugorje.Ulazi nas policajac svetlo u autobusu je priguseno on podize isprave prema svetlu i zagleda sve vrlo detaljno ,stize do nas (ja ga bez prestanka blagosilivljam)pogleda u mene u moju saputnicu i okrene se i produzi dalje nije ni uzeo u ruke licne karte.
E sada stizemo do bosanskog policajca (mozete zamisliti kako sam grcevito molila )on je uzeo licnu kartu pogledao u nju pogledao u mene i vratio mi je -naravno nista nije primetio neobicno. :lol:
Koliko god sam verovala u moc blagoslivljanja toliko sam posle svega bila u soku.
Cim je svanulo javila sam muzu da mi po roditeljima koji su polazili to vece posalje licnu kartu.
Po povratku svracamo u Mostar odakle imamo autobus uvece.
Na granici policajac izvodi devojke koje su sedele iza nas ,dok su prolazile cujem da govore francuski .
Vracaju se ocajne jednoj od njih nestao je pasos a sa licnom kartom nije mogla preci granicu trebala je neke papire i skunuli su ih.
Gospodin je hteo da mi pokaze kako se provode oni koji nemaju adekvatne isprave. smajlic7


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 ožu 2009 07:29 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 stu 2008 20:12
Postovi: 1091
Lokacija: Na putu ka domovini
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Draga, ti si mogla ponjeti i člansku knjižicu iz biblioteke, isto bi bilo. Tvoja adekvatna putna isprave je bilo blagosivljanje. Bog s tobom i svima tvojima. :b206:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 ožu 2009 07:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
xenna napisao:
Draga, ti si mogla ponjeti i člansku knjižicu iz biblioteke, isto bi bilo. Tvoja adekvatna putna isprave je bilo blagosivljanje. Bog s tobom i svima tvojima. :b206:


..slušao sam jedno svjedočenje.na RADIO MIR MEĐUGORJU..jednog svećenika iz..čini mi se Kolumbije..koji je iz Italije išao u Međugorje...
..bez vize..i s novcem..samo za kartu do Splita..
..koji je isto tako prošao sve granice..
.. na kraju..i osobu u Međugorju..koja mu je platila put..kući..

.i sve sa pouzdanjem u Molitvu...moleći krunicu Mariji.. :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 ožu 2009 01:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 sij 2007 09:44
Postovi: 661
Podijelio: 75 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
moja prica bas nije vezana za putne isprave, ali je vezana za Boziju Providnost koja me je pratila u veza s mojim zdravstvenim osiguranjem.

Eto, ovdje gdje zivim to osnovno zdravstveno osiguranje uopce ne pokriva zubara pa sam 2006 i pocetak 2007 se napatila jer je bilo tesko placati pozamasne racune sve u stotinama i hiljadama dolara a nikako popraviti sve. I tako dobijem ja posao ali ne za stalno zamjenjujem nekog na odredeno vrijeme. Poslodavac bi mi trebao dati osiguranje poslje tri mjeseca rada, to stoji. Ali ja to nemam pojma, jer mi nitko niti rekao niti spomenuo.

Kad jedan dan, u postanskom sanducetu, tacno tri mjeseca od kako radim na tom radnom mjestu; stigla posiljka.Velika, podebela koverta. Ja otvorila, pa gledaj,pa gledaj. Pa se pocela pitati ko onaj jadni patak iz crtanog filma: "A cemu ovo sluzi???" Citam ja po nekoliko puta formulare, pa citam i citam. I ne mogu da vjerujem. Pa prevrcem papire i s ove i s one strane. I opet ne mogu da vjerujem. Formular za benefite. I mala poruka u rukopisu da se obratim glavnoj sefici za brosuru, sta sve je pokriveno ovim osiguranjem.
Ispunim ja posaljem faksom. Odobrili oni meni, stvarno. Pitala je seficu za brosuru, kad sam vidila sta sve pokriva ovo osiguranje i u kojem iznosu nisam mogla da se snadem gdje su vrata a gdje prozori u mom stanu kojem zivim par godina.

Sve u svemu ja i djeca trci kod zubara, za mjesec i pol smo sprzila negdje oko 7000$ za popravke zuba i razne kerefeke u vezi.


Sta se desavala doista saznala sam tek mnogo kasnije. Znate kako obicno to biva, svak se gura za sebe i suti nitko ne govori. Doticna dama je kopala i rukama i nogama da dobije benefite na koje svi imamo prava nakon tri mjeseca. Cak je povukla vrlo vaznu osobu za rukav u vezi toga. A oni umjesto njoj poslali aplikaciju meni i to na kucnu adresu. :D :D :D :D :D . I ona je dobila kasnije, ja sam do tada vec "sprzila" prvih 7000$ za zubara.


Eto, sta drugo reci nego Bog se brine o svemu, pa i o zdravstvenom osiguranju mom. Tek sam nedavnom u jednoj knjizici procitala u duhovnim vjezbama sta sve treba predati Bogu, izmedu ostalog nabrajaju i zdravstveno osiguranje.

Znate ono kak se veli: pa da mi je netko pricao ne bi vjerovao.

Eto vi o putnim ispravama, a ja o zdravstvenom osiguranju. Pa, valjda u isti bubanj udaramo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr