www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 00:54

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 269 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 03 svi 2011 16:33 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 ruj 2008 06:37
Postovi: 97
Podijelio: 8 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Zelim samo ukratko iznijeti moje svjedocanstvo.Prije tri dana razgovarala sam sa nasim Ucenikom,prija toga svega bila sam jako nervozna i osjecala se da cu puknuti.Kada smo zavrsili razgovor ja sam osjetila mir,mir i mir,nakon par sekundi kroz cijelo tijelo gorila sam vatrom Duha Svetoga i sve negativno otislo je,zelim samo reci koliko je Ucenik Boziji,jer i preko jednog obicnog razgovora nevezano uz moj problem(nervozu i nemir) Bog djeluje preko njega! Aleluja!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 srp 2013 09:55 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 sij 2013 15:46
Postovi: 16
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Nadam se da ćete mi pomoć. Moja prijateljica zna Učenika i predložila je par nas da odemo kod njega na savjet i molitvu ali ja se malo ustručavan, prvo jer mi je malo čudno da ka šta sam pročita ovdi, čoviku prvo izraste noga 4 cm, pa on sagriši, pa mu se opet noga vrati tih 4 cm, pa Učenik opet moli pa noga opet naraste, e al čovik opet nešto napravi, pa se noga opet povuče...ne znan šta bi mislija...a i čuo san nekih stvari, da je Učenik možda i bio na dobrom putu ali da je u zadnje vrime uvuka se u politiku i općenito malo zastranija. Pa ako bi mi neko mogao pomoći savjetom. Hvala vam, dobri ljudi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 srp 2013 15:26 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 sij 2013 15:46
Postovi: 16
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ljudi dragi, pa zar stvarno nitko ništa ne zna? 26 stranica ove teme ispisano, a sad niko ništa...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 srp 2013 13:04 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 02 tra 2009 13:02
Postovi: 9
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pozdrav, koliko vidim zadnja svjedočansta na ovoj temi su iz 2011. Bilo bi lijepo kad bi više napisali o Učeniku, npr. kojoj župi pripada, dali moli za druge uz dozvolu svećenika... Lijepi pozdrav i BB....ili možda postoji neka druga tema gdje ima više o istom...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 srp 2013 13:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1350
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
Ono što mogu ja reći (nevezano za Učenika) je da osobno ne bih išla na polaganje ruku kod laika nego samo kod svećenika naših koji imaju dopuštenje od Biskupa. Jaaaako sam skeptična prema takvom načinu molitve kod laika i baš mi je ono čudno i sumnjivo sve to skupa, ali to sam samo ja i moje mišljenje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 srp 2013 15:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 srp 2009 11:29
Postovi: 476
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Također se niti ja ne bi u to upuštala...polagati ruku na nas smiju samo svećenici.
Ono što mi je u glavi a ne znam gdje sam čula je da to smiju i supružnici međusobno (vjerojatno jer su pod sakramentom),
kako bi molili za partnera ili zazvali blagoslov.

A Učenik je navodno bolestan? Mislim da tu ima forumaša koji se znaju privatno s njim pa možda znaju nešto više.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 srp 2013 09:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Dorothea napisao:
Također se niti ja ne bi u to upuštala...polagati ruku na nas smiju samo svećenici.
Ono što mi je u glavi a ne znam gdje sam čula je da to smiju i supružnici međusobno (vjerojatno jer su pod sakramentom),
kako bi molili za partnera ili zazvali blagoslov.

A Učenik je navodno bolestan? Mislim da tu ima forumaša koji se znaju privatno s njim pa možda znaju nešto više.


Polagati ruke smiju i laici jer se ne radi o sakramentu.
No iznimno svaki kršteni može dati sakrament kršternja ako to opravdava sitacija (životna opasnost).
Da ne duljim potpuni članak je:
http://www.glas-koncila.hr/index.php?option=com_php&Itemid=41&news_ID=9943


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 srp 2013 10:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 vel 2012 14:15
Postovi: 429
Lokacija: kc
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
Billy napisao:
Dorothea napisao:
Također se niti ja ne bi u to upuštala...polagati ruku na nas smiju samo svećenici.
Ono što mi je u glavi a ne znam gdje sam čula je da to smiju i supružnici međusobno (vjerojatno jer su pod sakramentom),
kako bi molili za partnera ili zazvali blagoslov.

A Učenik je navodno bolestan? Mislim da tu ima forumaša koji se znaju privatno s njim pa možda znaju nešto više.


Polagati ruke smiju i laici jer se ne radi o sakramentu.
No iznimno svaki kršteni može dati sakrament kršternja ako to opravdava sitacija (životna opasnost).
Da ne duljim potpuni članak je:
http://www.glas-koncila.hr/index.php?option=com_php&Itemid=41&news_ID=9943

e sad bi ja obrnul pitanje i pital zakaj bi polaganje ruku bilo nešto ne dobro??? jer piše "No, Crkva vjernicima ne brani polaganje ruku kao izraz blagoslova - kao što je bio slučaj i u Starome zavjetu - ali ono nije sakramentalno. Isto to vrijedi i za činjenje znaka križa kod blagoslova." znaći li to da neko (npr. laik) može i kod "navodnog" blagoslova dati ili zazvati prokletsvo ili urok?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 srp 2013 10:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Mata napisao:
Billy napisao:
Dorothea napisao:
Također se niti ja ne bi u to upuštala...polagati ruku na nas smiju samo svećenici.
Ono što mi je u glavi a ne znam gdje sam čula je da to smiju i supružnici međusobno (vjerojatno jer su pod sakramentom),
kako bi molili za partnera ili zazvali blagoslov.

A Učenik je navodno bolestan? Mislim da tu ima forumaša koji se znaju privatno s njim pa možda znaju nešto više.


Polagati ruke smiju i laici jer se ne radi o sakramentu.
No iznimno svaki kršteni može dati sakrament kršternja ako to opravdava sitacija (životna opasnost).
Da ne duljim potpuni članak je:
http://www.glas-koncila.hr/index.php?option=com_php&Itemid=41&news_ID=9943

e sad bi ja obrnul pitanje i pital zakaj bi polaganje ruku bilo nešto ne dobro??? jer piše "No, Crkva vjernicima ne brani polaganje ruku kao izraz blagoslova - kao što je bio slučaj i u Starome zavjetu - ali ono nije sakramentalno. Isto to vrijedi i za činjenje znaka križa kod blagoslova." znaći li to da neko (npr. laik) može i kod "navodnog" blagoslova dati ili zazvati prokletsvo ili urok?

Stvarno si obrnul pitanje!
Kako misliš da netko tko daje blagoslov time daje urok ili prokletstvo.
Upravo urok ili prokletstvo je dio crne magije tj. "obreda" ili čini suprotnih blagoslovu, gdje netko uz pomoć zlih sila i đavla djeluje protiv nekoga ili nečega u smislu da mu nanese štetu, zlo i napakosti.
Laik koji da blagoslov dao je blagoslov, a vjernik ga je primio. Ipak to nije sakrament kao sv. ispovijed ili sv. pričest.
Otac može sinu ili kćeri dati blagoslov za vjenčanje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 srp 2013 10:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
nisam moder. ali začatali ste temu
iza svakog nicka stoji osoba, osoba odgovorna Ocu Nebeskom pa piše onako kako želi i što želi..što je činila ili nije..
ne liječi ni učenik, ni fra Linić ni ostali nego Isus Krist liječi..
svako ima svoj stav i mišljenje kao što je Rora napisala svoje.. a svakom opet po volji i želji ..da li će pustiti svećeniku da li laiku polaganje ruku na se..
BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 269 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr