www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 22:55

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 24 sij 2010 00:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 pro 2009 13:08
Postovi: 234
Lokacija: cazma
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Htjedoh vec davno napisati svoje svjedocanstvo, ali kao sto sigurno svi vec znate nije to jednostavno. Nista se nije dogodilo preko noci u mom hodu u vjeri, mislim onako spektakularno.
Mozda da pocnem od pocetka i probat cu ne previse oduziti.
Kad je moja kcerkica krenula u prvi razred, dosla je doma iz skole i rekla da je zupnik rekao da svi mame i tate moraju doci na misu. Nas zupnik naime predaje djeci ivjeronauk u nasoj podrucnoj skoli, a Mala Gospa je na pocetku skolske godine. Obicaj je da se misa odrzi kod jedne prekrasne kapelice posvecene Maloj Gospi u nasoj zupi. Naravno da nije rekao da MORAMO doci. Ali eto, nagovorim ja muzica svoga da nas odveze, malena ce ici sa uciteljicom iz skole. Predivan dan, puno ljudi, djeca ko djeca, jedan tek prohodao, drugi vec trci na veliko, a standovi s igrackama samo mame klince. Tako da ja od mise nisam bas puno ni cula ni dozivjela, a moram priznati, nisam bas bila ni u vjeri. Naprosto da kazem, jedva sam cekala da zavrsi. No odjednom se djecica smire, sad ce zadnji blagoslov, ali tada velecasni kaze I VOLIO BIH KAD BI SE SVIMA MAJKA BOZJA RODILA U SRCU. Te rijeci mi nisu dale mira. Muz je malo okasnio, ljudi se razisli oko standova, djeca se igrala na travi, a ja stala pred Gospin kip i razmisljam. Sta li je sad on to izvalio. Kako da se sad ti rodis u mom srcu, ja s kipom razgovaram. Odjednom cujem sebe kako naglas molim,Zdravo Marijo i samo ponavljam Zdravo Marijo i tko zna kako bih dugo tamo stajala da nije kcer viknula Evo tate, idemo doma. Tog dana se doista Majcica rodila u mom srcu. Pocela sam svake nedelje ici na misu, godinu dana skupljala hrabrost i molila da se posteno ispovijedim. A ..to je bio poseban dozivljaj. Velika bozicna ispovijed, puna crkva i polako u redu se priblizavam sveceniku koji sjedi desna kraj Svetohranista. Tko to nije dozivio ne zna o cemu pricam. Vucem noge kao da ima tone zeljeza privezane, u glavi vice neki glas da meni Bog nista nece oprostiti, prevelika sam grijesnica, bilo je toga ohoho. Ali ja sam odlucila i ne dam se. Vjerujem u Boga Oca Svemogucega, molim Vjerovanje i to mi je dalo snage. Pred svecenikom nisam mogla usta otvoriti, nesto me drzalo za grlo doslovno stiskalo i ni a nisam mogla reci. Dobri svecenik mi stavio ruku na rame i pitao da li se zelim ispovijediti. Uspjela sam samo kimnuti glavom i tada su suze krenule. Nekako sam izgovorila par recenica i rekla da se kajem, dobila pokoru i izasla izcrkve kao nova osoba. Kad su se svi ispovijedili pocela je sveta misa, ja sam stala iza svih ljudi kod izlaza, da me nitko ne vidi i plakala, samo plakala. Kad je doslo vrijeme za Pricest zamalo sam pala na koljena ali nisam jos nikad nikoga vidjela da tako prima Tijelo Kristovo pa sam poslije opet u svoj cosak stala i tamo dugo na koljenima zahvaljivala na prevelikoj milosti.
Kad iskreno Boga trazis On ce i dati ljude koji ce te uputiti i po molitvi ce te usmjeravati. Eto i meni je dao bracu i sestre iz Zajednice Dobri Pastir i nema vise lutanja. Ima padova, ima ponekad i sumnji, ima svega i dobrog i loseg ali u molitvi s Marijom, njezinom krunicom povezani smo s nebom i to je sve za sada. Oprostit, malo sam oduzila , ali mozda nekome bude na korist i sve vas skupa dragi Bog blagoslovio, smajlic22


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 sij 2010 09:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
:grlim te: :grlim te: :grlim te: :twisted:

Predivno svjedocanstvo.
Tako Bog skuplja svoje ovcice
samo Mu treba otici.Hvala Mu i
slava.Nastavi tako.BtB. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 sij 2010 10:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2009 00:08
Postovi: 732
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
deborah..divno..
pogotovo onaj dio o ispovijedi...to me dirnulo :twisted:
:grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 sij 2010 22:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 14 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Divno svjedočansvo draga sestro.
Bog te dragi blagoslovio i čuvao.
:grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 sij 2010 22:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 05 srp 2009 15:29
Postovi: 2003
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Draga naša Deborah, neka je hvala i slava Bogu što se rodio u tvom srcu
zajedno sa našom Majčicom Marijom. A tebi hvala što si podijelila ovo
lijepo svjedočanstvo sa nama. I mene se posebno dojmio dio sa ispovijedi.
BTB :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 vel 2010 20:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 stu 2006 11:26
Postovi: 249
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Draga Deborah hvala ti na tvome svjedočanstvu. Zaista je lijepo. Zaista nitko ne zna kad će ga Bog dodirnuti....
Neka vas Majčica čuva :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 vel 2010 23:40 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 14 sij 2010 21:24
Postovi: 8
Lokacija: na putu ka boljem
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
dirnulo me ovo svjedocanstvo,jednostavno nesto prekrasno


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 vel 2010 12:12 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 02 pro 2009 16:01
Postovi: 42
Lokacija: Najljepši grad u Dalmaciji-Zadar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Draga Deborah!Predivno svjedočanstvo...dirnulo me :twisted: ..Neka te dragi Bog čuva i vodi kroz život.Btb


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 ožu 2010 06:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Isus u Meni napisao:
Isus je Kralj i Carstvo Nebesko ima pa je imao carski rez.



..još malo..pa ..
..pa..pa..pa..
8)

..vratit ćeš se u ljusku..
..iz koje si se izlegao 8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 ožu 2010 23:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 pro 2009 13:08
Postovi: 234
Lokacija: cazma
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
kad dobro promislim, Majčica je posredovala puuuno prije. Danas moj muž i ja slavimu 14. godina braka. Onako, malo. Malo drugačiji ručak, pa malo kolača, nikakva fešta, tu i tamo koja čestitka, izmijenili poljupce i darove. A klinci, kao klinci oni su veseli i bez posebnih prilika. Razlog zašto danas pišem nastavak svog svjedočanstva je baš taj. U molitvi več po navici ponavljam: ,,i blagoslovi naš brak,,. No danas nešto drugačije te riječi zvuče u srcu. Nisam tako molila na početku braka :oops: . Nisam uopće molila, naprotiv bila mi je to još jedna velika gnjavaža, vjenčanje u crkvi, veeelika farsa. Jer se moja curica već dobrano ritala i samo što se nisam porodila. A treba i župnika pitati, hoče li nas uopće vjenčati, korizma je. E tad je on (župnik) nešto rekao što sam do dana današnjeg zapamtila. Otprilike ovako na moje pitanje, može li on nas ipak vjenčati iako je korizma; bio bi veći grijeh da vi rodite nevjenčana nego vjenčanje pod korizmom. Jasno da to meni ništa nije bilo jasno a muž, njemu je to sve bilo ok. Ali danas znam naravno zašto sam to zapamtila! Još samo da kažem da je tada naš župnik bio vlč. Ivica Berdik i možda nekima bude sve kristalno jasno.
Da nastavim.,,Obavili,, mi i zaručnički tečaj, o dragi Bože, to je bilo sigurno mučenje dragom župniku! :oops:
Pa smo se i vjenčali, i naravno pozvali i vlč. Ivicu na svadbu, uopće ne misleći da će doći, nego onako iz pristojnosti. A dragi župnik se naravno ,,iz pristojnosti,, odazvao. :) Ne samo da je došao nego je donio i dar: knjigu Ivice Relkovića -Zagreb -Međugorje, 113 dana tamnice.
Toplo preporučujem.
Pročitala sam tu knjigu (čitala sam tada svašta) kao i svaku drugu i ništa mi posebno nije značila.
Došlo je vrijeme da rodim. To neću spominjati, samo ću reći da je trajalo dugo i da je jedna žena isto rodilja jako psovala, a ja sam tada udarila kontru. Nisam znala moliti krunicu, ali sam zapamtila iz ove gore spomenute knjige da se oko 50X ponavlja Zdravo Marijo. Nakon toga je odnekuda se stvorila glavna doktorica odjela i brza uzela stvari u ruke jer kako sam kasnije spoznala stvari su se jako zakomplicirale. Kasnije sam saznala da se doktorica zove Marija :)
Dakle, beba je tu, noč više nije za spavanje, i eto meni u rukama opet ona knjiga. Sad več malo počinjem razmišljati.
Došao i dan krštenja djeteta, tu već postaje zanimljivo. Dragi župnik za malenu ima dar. Krunicu drvenu i malu knjižicu- Tvoj dan s krunicom. Mislila sam tada šta će maloj bebi krunica, baš čudno.
Sad sigurno mislite, evo, sad će konačno početi moliti. Ali ne, :oops: , još 7 godina je ta krunica bila pospremljena zajedno s haljinicom u kojoj je kčerkica krštena. Do dana 8.09.2002. Dalje znate. Samo još ovo: 8.09.1994 umrla je moja prabaka s krunicom u ruci.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr