www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 13 svi 2024 04:55

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 305 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 31  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 05 vel 2010 15:41 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 stu 2009 11:49
Postovi: 511
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Bogohuljenja (mada sam ih već naveo):
Ti ne smatraš Isusa, nego sebe svjetlom.
Teorija o dvije polovice.
Ljubav prema ženi - savršena ljubav i smisao života...

ima ih ;)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 vel 2010 15:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 sij 2010 00:43
Postovi: 113
Lokacija: Rijeka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
hrvren napisao:
I ne znam odakle ti da smo raspolovljeni???
Ja imam, hvala Bogu, ženu. Hvala Bogu, jako se volimo. Imali smo i lijepih trenutaka - i hvala Bogu na tome, i ružnih trenutaka - i hvala Bogu što nam je dao da ih nadiđemo. Ali cijelo vrijeme nas drži baš - ljubav prema Bogu.
A po tvojoj teoriji o raspolovljenosti (opet new age upakiran u antičku mitologiju) - ti si pola čovjeka dok ne upoznaš nekoga. Kada ti bračni partner umre - opet si pola čovjeka - pa stvari ne stoje baš tako.


Pa stari moj... ja ne znam za tebe... ali ja sam raspolovljen.
Ljubimo Boga tako sto ne uzimamo tudje, tako što stvaramo a ne unistavamo...

tako što ne stajemo nekome na put... jer ja tebi nisam rekao da napustiš svoju ženu, a ti meni kazes da ja napustim svoju!

ti lupetaš... ja sam mladji, jači, brži, okretniji, snažniji... a opet, ne diram te!

Govorim ti da za tebe postoji veličanstveni život jos ovdje, još sada!
Za tvoju djecu isto tako... nikad nisam rekao da si loš... živio si najbolje kako si znao... ali od čega tražis spas? od čega trazis spas?

Od otrova koji je posijan planetom, od planete koja je na rubu propasti... od atomskih bombi koje su spremne da polete... od toga strazis spas... a JEDINO LJUBAV JE JAČA OD TOGA

ali šta?
u čemu je problem?
ljudi i dalje izgradjuju vojske... pa di je ljubav?

želim svjetliti čovječe... si ti normalan kad mi kazes da ne mogu?

Isus reče:
"Odrecite se svega, i još u ovom životu imat ćete i kuća i vikendica i bogatstva koliko želite."

Koliko ja vidim niste vi baš pročitali Bibliju!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 vel 2010 15:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 sij 2010 00:43
Postovi: 113
Lokacija: Rijeka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
hrvren napisao:
Bogohuljenja (mada sam ih već naveo):
Ti ne smatraš Isusa, nego sebe svjetlom.
Teorija o dvije polovice.
Ljubav prema ženi - savršena ljubav i smisao života...

ima ih ;)


ja smatram sebe svjetlom i ne mogu svjetliti punim sjajem bez nje...
a kad sam rekao da Isus nije svjetlo? Isus mi je prijatelj!

kada dodje sumnja da me prebije, onda dodje i Isus pa prebije nju!

ne dipr.


Zadnja izmjena: LeMonde; 05 vel 2010 15:50; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 vel 2010 15:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 stu 2009 11:49
Postovi: 511
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Sveto Pismo doista skriva različite poruke.

Poruke o ljubavi.
Poruke o životu.
Poruke o miru.
Poruke o Spasenju.
Poruke o čovjeku.
Poruke o Bogu.

Što se nalazi u središtu Svetog Pisma?

Najkraće poglavlje u Svetog Pisma je Psalam 117.
Najduže poglavlje Svetog Pisma je Psalam 119.
Središnje poglavlje Svetog Pisma je Psalam 118.

Postoje 594 poglavlja prije Psalma 118.
Postoji 594 poglavlja nakon Psalma 118.

594 + 594 = 1188

Središnji redak u Svetom pismu?
Psalam 118:8

Je li sasvim slučajno da je upravo ovaj stih u središtu Svetog Pisma?


"Bolje se Jahvi uteći, nego uzdat se u čovjeka!"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 vel 2010 15:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 sij 2010 00:43
Postovi: 113
Lokacija: Rijeka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
hrvren napisao:
"Bolje se Jahvi uteći, nego uzdat se u čovjeka!"


Tko može neka shvati!


I... od čega želiš biti spašen?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 vel 2010 15:56 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 16 ruj 2009 21:40
Postovi: 66
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Kao prvo nisam ti rekla da si nepozvan nego da me podsjecas na tog tipa ( on je sam sebe navao Nepozvani , mogao se zvat i mitsubishi, to ne bi nista promijenilo)

[quote=e u tom grmu leži zec...
ona je mene već spasila samo jednim pogledom... ja sam vec vidio bijele ravnice zvane Raj, a još sam živ... (quote

Molim te daj mi malo detaljnije opisi taj dogadjaj.. :shock:



Quote:ljudi nisu samo ljudi... ljudi su stvoreni na sliku i priliku Boga...

dakle?

jesmo li samo ljudi, ili smo stvoreni na sliku i priliku Boga?

odgovor je jedan...


Da,Stvoreni smo na sliku i priliku Boga, ali ja ne poznajem nijednog covjeka koji je bez grijeha i koji svaki dan ne grijesi, Isus je za razliku od nas bez ikakvog grijeha ( u mislima, rijecima, ddjelima ili propustom), ljudi su nepuzdani ( prije ili kasnije.. ) a Isus te nikada nece napustiti

Quote:Što sam ja Lucifer jer želim ženu koju je Bog stvorio za mene, a mene stvorio za nju...

Ne, nisi, nije u tome problem sto zelis zenu koju je Bog stvorio ze tebe zenu, vecina samaca na ovom forumu trazi takvu osobu, ali ja ne mislim da ce me bracni drug " spasiti", samo Isus me moze spasiti
By the way, Isus je osoba, ima svoj "personality", nije neka amorfna energija- neka energetska ameba)
'
ima li jos primjedbi?
ili mogu konačno čekati u miru božjem da ona dodje?[/quote


jel ti isus rekao mozda da ce ona bas tu doci?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 vel 2010 16:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 stu 2009 11:49
Postovi: 511
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
LeMonde napisao:
Pa stari moj... ja ne znam za tebe... ali ja sam raspolovljen.
Ljubimo Boga tako sto ne uzimamo tudje, tako što stvaramo a ne unistavamo...

tako što ne stajemo nekome na put... jer ja tebi nisam rekao da napustiš svoju ženu, a ti meni kazes da ja napustim svoju!

ti lupetaš... ja sam mladji, jači, brži, okretniji, snažniji... a opet, ne diram te!

Govorim ti da za tebe postoji veličanstveni život jos ovdje, još sada!
Za tvoju djecu isto tako... nikad nisam rekao da si loš... živio si najbolje kako si znao... ali od čega tražis spas? od čega trazis spas?

Od otrova koji je posijan planetom, od planete koja je na rubu propasti... od atomskih bombi koje su spremne da polete... od toga strazis spas... a JEDINO LJUBAV JE JAČA OD TOGA

ali šta?
u čemu je problem?
ljudi i dalje izgradjuju vojske... pa di je ljubav?

želim svjetliti čovječe... si ti normalan kad mi kazes da ne mogu?

Isus reče:
"Odrecite se svega, i još u ovom životu imat ćete i kuća i vikendica i bogatstva koliko želite."

Koliko ja vidim niste vi baš pročitali Bibliju!


1. Budi raspolovljen koliko želiš - ali ta teorija koju iznosiš i dalje nije u skladu sa Svetim Pismom, Crkvom i jest bogohuljenje - jer je izravno njekanje onoga što Sveto Pismo i Crkva uče.
2. Niti je moja žena moja, niti je tvoja tvoja (još manje) - svi smo mi BOŽJI, kad umremo - nema moja žena, tvoja žena.
Uostalom, razlog više da ju ne zoveš svojom je činjenica da je ne poznaš i ako je baš želiš nazivati svojom jesi li siguran da nećeš za par dana naletjeti na nju kako tvoja žena hoda sa svojim mužem i svojom djecom???
3. Ovaj dio sa jači, brži i okretniji, a ne diraš me je čista provala lol Moram priznati da si čak i u svoj ovoj svojoj izgubljenosti duhovit :b101: :b101: :b101: :b101: :b101: :b101: :b101:
4. Opet krive pretpostavke da ne možemo voljeti ovdje i da nam ne može biti lijepo - samo opet fulaš bit - muškarac/žena u našem životu su prolazna stvar. Daj budi svjestan toga i prestani s infantilnošću. Ti tražiš ljubav? Pa daj onda se pomoli, odi u Crkvu, upoznaj svog Boga. Bog ti može dati ženu koju želiš, ali žena nije Bog i ne može biti apsolutna sreća i zadovoljstvo.
A spas tražimo od grijeha (vidim da ti niti to nije poznato ;) ) - ljudi smo i griješimo - od samih sebe i svojih slabosti tražimo i molimo spas. Bog nas je stvorio od praha, ali nam je udahnuo svoj dah - mi odlučujemo hoćemo li pripasti zemlji i li Bogu - spašavamno se od onoga od čega smo stvoreni i težimo ka onom dahu koji je Bog udahnuo u nas.
5. Od otrova o kojem pričaš i atomskih bombi te neće spasiti ljubav prema ženi, nego prema Bogu - uzdanje u Njega i Njegovu ljubav prema tebi.
I na kraju :) :
6. NE TI NE MOŽEŠ SVJETLITI. Niti mogu ja, niti itko od nas. Isus može svjetliti u nama i to je bitna razlika.
Ja nisam plamen niti vatra - ali mogu pustiti plamen u sebe. Bitna je razlika u aktivi i pasivi - ti nisi izvor svjetlosti niti ćeš ikada biti - kao nitko od nas. Mi možemo svjetlost pustiti u sebe, ali sami mi - nikada ne možemo biti svjetlost.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 vel 2010 16:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 sij 2010 00:43
Postovi: 113
Lokacija: Rijeka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
iry napisao:
Ne, nisi, nije u tome problem sto zelis zenu koju je Bog stvorio ze tebe zenu, vecina samaca na ovom forumu trazi takvu osobu, ali ja ne mislim da ce me bracni drug " spasiti", samo Isus me moze spasiti
By the way, Isus je osoba, ima svoj "personality", nije neka amorfna energija- neka energetska ameba)

jel ti isus rekao mozda da ce ona bas tu doci?


Da, Isus je osoba... kao i ostali sto su hodali zemljom i svjetlili!
Isus je osoba koja je bio neiscrpni izvot energije zvane život.

To ja želim biti... za to se moram spojiti sa svojom drugom polovicom!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 vel 2010 16:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 stu 2009 11:49
Postovi: 511
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
LeMonde napisao:
Da, Isus je osoba... kao i ostali sto su hodali zemljom i svjetlili!
Isus je osoba koja je bio neiscrpni izvot energije zvane život.

To ja želim biti... za to se moram spojiti sa svojom drugom polovicom!


??????????????
I ti tvrdiš da nema bogohuljenja?????????
Isus je za početak dio Svetog Trojstva - dakle jedna od 3 božanske ličnosti.
On nije i ne može nikako biti kao ostali koji su hodali Zemljom i definitivno ne znam nikoga osim Isusa za koga je rečeno, i to doslovno tim riječima - da je Svjetlost Svijeta.
I Isus nije neki new age iscjelitelj ili šaman ili bilo što ili tko drugi koji se isfurava na zračenja energijom.

I nitko od nas nije polučovjek kojemu treba drugi polučovjek da bi postali cjelina - nisi u tome odgovorio na činjenicu da postoje svećenici, redovnici i redovnice - zaručnici i zaručnice Crkve i Krista. Tvrdiš onda da su oni poluljudi jer ne trebaju osobu da bi bili potpuni???


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 vel 2010 16:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 sij 2010 00:43
Postovi: 113
Lokacija: Rijeka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
hrvren napisao:
1. Budi raspolovljen koliko želiš - ali ta teorija koju iznosiš i dalje nije u skladu sa Svetim Pismom, Crkvom i jest bogohuljenje - jer je izravno njekanje onoga što Sveto Pismo i Crkva uče.
2. Niti je moja žena moja, niti je tvoja tvoja (još manje) - svi smo mi BOŽJI, kad umremo - nema moja žena, tvoja žena.
Uostalom, razlog više da ju ne zoveš svojom je činjenica da je ne poznaš i ako je baš želiš nazivati svojom jesi li siguran da nećeš za par dana naletjeti na nju kako tvoja žena hoda sa svojim mužem i svojom djecom???
3. Ovaj dio sa jači, brži i okretniji, a ne diraš me je čista provala lol Moram priznati da si čak i u svoj ovoj svojoj izgubljenosti duhovit :b101: :b101: :b101: :b101: :b101: :b101: :b101:
4. Opet krive pretpostavke da ne možemo voljeti ovdje i da nam ne može biti lijepo - samo opet fulaš bit - muškarac/žena u našem životu su prolazna stvar. Daj budi svjestan toga i prestani s infantilnošću. Ti tražiš ljubav? Pa daj onda se pomoli, odi u Crkvu, upoznaj svog Boga. Bog ti može dati ženu koju želiš, ali žena nije Bog i ne može biti apsolutna sreća i zadovoljstvo.
A spas tražimo od grijeha (vidim da ti niti to nije poznato ;) ) - ljudi smo i griješimo - od samih sebe i svojih slabosti tražimo i molimo spas. Bog nas je stvorio od praha, ali nam je udahnuo svoj dah - mi odlučujemo hoćemo li pripasti zemlji i li Bogu - spašavamno se od onoga od čega smo stvoreni i težimo ka onom dahu koji je Bog udahnuo u nas.
5. Od otrova o kojem pričaš i atomskih bombi te neće spasiti ljubav prema ženi, nego prema Bogu - uzdanje u Njega i Njegovu ljubav prema tebi.
I na kraju :) :
6. NE TI NE MOŽEŠ SVJETLITI. Niti mogu ja, niti itko od nas. Isus može svjetliti u nama i to je bitna razlika.
Ja nisam plamen niti vatra - ali mogu pustiti plamen u sebe. Bitna je razlika u aktivi i pasivi - ti nisi izvor svjetlosti niti ćeš ikada biti - kao nitko od nas. Mi možemo svjetlost pustiti u sebe, ali sami mi - nikada ne možemo biti svjetlost.


Ti ne možeš svjetliti ako tako kažeš...
Ja i dalje želim svjetliti!

Jel... u tvom životu žena je prolazna... u mom životu ljubav prema ženi je vječna!

Jer me je Bog stvorio takvog da volim jednu ženu!
Tebe je stvorio valjda da ti je žena prolazna stvar.

I ne znam šta ti znači da me razuvjeriš da moja druga polovica ne postoji kad sam je ja vidio svojim očima!

Ne možeš me razuvjeriti od onoga šta osjećam!


I glavno da ti nisi izgubljen i da si na pravom putu sta te briga za mene uostalom! Došao si u topic koji sam posvetio svojoj ženi da me nadje i tu pričaš neka učenja koja ne shvačaš ustvari!

Kako nitko ne moze biti moja druga polovica ako je bog svemoguc?
Opet smo na istom... kontradikcije!

Bog je svemoguc, ali ne moze netko biti moja druga polovica???


Baš ti znaš šta je Bog meni namjenio...

Ako te baš zanima... jedan svećenik mi je i počeo pomagati da je najdjem :)... da, drugu polovicu svoje duše... vjeruje mi da sam je vidio... šta ja još imam sa tobom za pričati?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 305 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 31  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr