www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 06:29

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 188 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 09 pro 2010 15:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 lis 2010 22:08
Postovi: 178
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
19. Subota

POD SVETOM MISOM I POBOŽNOŠĆU

"Došao sam!" - Kada se je prije Svete ^ise m^lilo Himan Duhu Svetome, stajao je On na samora Oltaru, okrenut prema Kaležu. Eio je kao žalostan. Glavu je malo nagnuo, a Krila je spustio dolje kao čovjek, jer On je Osoba kao mi, nije ptica. A na Riječi: "Pošalji Duha Svojega i postat će...'* Duh Sveti progovori: Došao sam!"

Sveti Josip - Iza toga, od strane Poslanice, došao je Sveti Josip i stao je pred Oltar, blizu vas. I pogleda na nas ovdje, i gleda u vas, i kaže: "Bošao sam da zaštitim ono što mi je povjereno!" I sagnuo je glavu dolje, bio je žalostan i jako zamišljen.

- 416 -

19. lipnja 1976.

Sveta Bernardica - Iza toga pojavi se mala Berna^r dica, kao djevojčica od 10-12 godina. Imala je na sebi sivu suknjicu, jednostavnu i odbačenu. Gore je imala jednostavnu bluzicu, bjelkaste boje i nje što sitno po njoj, kao ružice. A na glavi je imala ovako do četiri prsta prebačeno, tako do sljepoocica. A ovdje je bila tako kao lepeza, onako malo uzdignuto gore, kao što imaju neke časne sestre one leptir koprene. Sveta Bernarčica stala je na stranu Evanđelja, i odjedanput glega^u zrak, u Nebo.

Pitao sam kasnije vidjelicu, što misli, zašto je Bernardica gledale u Nebo. Odgovorila je draga Gospa: "Bernarćica je gledala Moj dolazak!" Kad se Majčica Božja spuštala k nama, onda Ju je mala Bernardica dočekala. Kao Službenica Nebeska, kao Mistika, inala je čast da dočeka Majčicu Božju, koja će rani dodati Riječi i Objave.

Majka Božja u crnini iza Pavla VI.

Odjedanput pojavi se Papa Pijo XII. s tijarom na glavi. Stajao je ovdje kako je taj luster. Gla vu je spustio dolje i žalostan stoji i gleda prema nama.

Iza toga pojavi se uz njega Papa Pavao VI. Sj^ dio je na stolici. Kad vas je ugledao da služite Svetu Misu, nasmiješi se, onda pogleda nas ovdje prisutne, i spusti glavu dolje - nešto se zamislio. Sjedio je u -toj stolici kao da je osamljen.

Odjedanput s one strane kako je Sveto Evanđelje, iz Neba, dođe draga'Nebeska Gospa, kao visoka žena, u crnoj haljini i crnom plaštu. Sva pokunjena i "poklopljena", kao da je došla sa sprovoda, sta. ne Papi Pavlu VI. iza leđa.* I ja gledam, da li će se on okrenuti. Ali on kao da nije znao, da je Majka Božja za njim - bio je zamišljen i gledao je dolje u svoje krilo. Majka Božja je tako jedno vrijeme stajala, a onda se opet uspne u Visine, odakle je i došla.

"Došao sam da radimo..." (Mali.Isus) - Ovdje je bio veliki Oltar. Zahvatio je cijeli prostor kako je taj prozor. A Mali Isus, kao dječašić od tri

- 417 -

19. lipnja 1976.

godinice, bos, u bijeloj haljinici, iza'e iz Sveto hraništa, i pođe na stranu Evanđelja. Onda se okr^ ne prema Kaležu i gleđa na vas... Zatim poče prema^ sredini 0ltara, stane između Kaleža i Svetohraniš-ta, i gledajući u vas kaže ovako: "Došao sam da radimo za one, za koje sam došao!" - kao s Neba. I gleda u vas i smiješi se.

Presveta Krv pada u Kalež iz Presvetoga Srca - Iza toga postane veliki Isus na Oltaru, u crvenoj haljini. Bil< je visok valjda tri metra, jak, snažan, bujne kose, spuštene na ramena; jake brade i *brkova onako nježno spuštenih na bradu, više kao zače-šljane na stranu. I vidjelo se Ejegovo otvoreno Presveto Srce, koje je tilo u sredini Svetih Grudi ju, a ne na strani.

Kako je stajao ispred Svetohraništa, Svojim velikim Očima Isug dragi pogleda na Kalež, ^ogleda u vas i na nas. A iz Njegovog Svetog Srca, ^cje je bilo otvoreno kao vrata, najedanput, kao kad otvori te naglo vodovod, potekla je u Kalež Presveta Frv. Ali Presveta Krv nije tekla u Kalež kao mlaz, nego je padala u gustim crvenim kapljama, veličine dva

zrna žita zajedno.

"Došao sam na zemlju očišćenu...s" (Mali Isus) Iza toga, sa strane E^vanđelja, kako je došla Nebeska Majčica, najedanput se odozgor pojavilo nešto ogromno, bijelo kao snijeg. I to je dosezalo od Ne Iba, pa sve do gotovo samog Oltara^ bilo je svega pol metra razmaka. I ja gledam, šta je to - i vidim, pa to je golema truba za sviranje, koja seže od Ne^ ba do zemlje. Gore je bila uža, pa sve šira, da na koncu bude širdka kao dio sobe, i više metara. Ali pri dnu je ta golema truba imala oblik cvijeta od ljiljana. Odjedanput se kroz tu trubu spusti s Neba na zemlju Mali Isus, veseo i razigran. Ali nije stao na Oltar, nego je ostao sjediti u zračnom pro storu pred tom trubom, pa mu je ona bila keo sunco bran. I onda dragi Mali Isus kaže: "Došao sam na zemlju očišćenu, da u njoj živim!"

- 418 -

19. lipnja 1976.

Na Nebeskoj Promenadi - Onda sam se našla u poseb nom Dijelu Neba. I onda je kao naišla sestra Štefica, a oko nje je bilo mnogo Svetica. Sve su bile slično obučene. A Svetice su onako kao u čudu gledale i pronatrale, kako se ovdje služi Sveta Misa. Nebo se bilo kao malo spustilo dolje, tako da sam bila s njima u dodiru, i slušala što izme-đ:u sebe govore.

A sestra it^fica pokazuje na mene i tumači im: "To je mistika Julija. Ona je dolazila u našu kuću, kad sam ja bila na zemlji. Sada dolazi mone mužu Ivanu, pod naš krov, i tu se služi Sveta Misa."

A te ženske joj odgovore: "Blago tebi i blago kući tvojoj što Svetinja u njoj stanuje!" "Blago onima koji vjeruju, drže i žive po Nalozima Svetinje!" - tako kažu Sveci u Pebu.

I dosta su dugo u mene gledale i smiješile se, ali ja nisam nijednupoznavala. I sestra Štefica mi se iz Neba veselo smiješila, i onda klikne: "Julija!" - kao da me srdačno pozdravlja. Tako me je veselo za života uvijek dočekivala. Z: To je ona kao u svome Društvu bila? J: BiHo je, valjda, oko 300 tih Svetica! To je bio jedan Predio Heta. Priroda je bila ona Nebeska, i po toj Prirodi su oni kao izašli na šetnju... Kao na primjer kad mi, jedno društvance, izađemo izvan grada, pa mislimo malo prošetati - tako je to izgledalo...

Z: Opišite nam malo detaljnije, kako je izgledala ta Priroda!

J: Po tom Nebeskone Tlu bile su prekrasne staze. Naokolo je bilo Nebesko drveće... Nebesko cvije-če... i onda negdje negdje onaj prekrasni grm Nebeski... A malo dalje od tog Krajolika, opet su se uzdizali viši Tereni - jer Nebo ima puno Terena, kao zemlja država...

"Molite zrnca Krunice... da vas zaštitim!" - Kad smo molili zadnje Otajstvo žalosne Krunice, koju smo po Gospodinovoj želji namijenili "Za mir u na rodu koji će pobijesniti", dc3e ogromna Nebeska Majka. Eila je tako velika i visoka, ds bi cijeli

- 419 -

19. lipnja 1976.

ovaj prostor, odozdo pa do vrha stropa popunila. Inala je prekrasnu plavu haljinu, a preko nje pre bačen nježni svijetliji plašt. U desnoj ruci dr-žala je Krunicu, veliku valjda i jedan met^r. Sta. jala je na strani Evanđelja, gledala na nas ovdje prisutne i kaže nam ovako: "Dječice ?.

Ogromni buket cvijeća - Iza toga izrasao je pred Oltarom u času jedan veliki, bgrc^ni bus, ^rm... Ali to je bilo prekrasno cvijeće, koje &e uzdiglo gotovo sve do vrha Oltara. Nisam nikaJ takvog' cvi jeća vidjela: grane bujne, i bilo je izntiješano kao ruže i ljiljani, onako lijepo ukusno složeno kao veliki ogromni buket - i stoji pred Oltarom. Kaže Gospodin Isus Krist: "To su nolitve vaše!" Kaže Gospodin Isus Krist: "Amen!" Znači da je izvještaj u biti završen.

Z: Crnina u kojoj je došla Majčica Božja valjda

znači nesreću, žalost, a ne smrt Pavla VI.

J: On neće poginuti u tome zlu. Biti će z^štićen

i spašen, jer on još mora sve ove Evanćfeoske Rije

či, što se diljem zemlje putem mistika daju, uve^

ti u Crkvu.

Z: To onđa znači kakovu veliku nesreću?

Gospodin: "Veliki metež u dijelovima zemlje!"

Spremali smo se da započrtemo moliti '.runicu pred izloženim Presvetim. Sudeći po iznenadnom do lasku vidjelice, i drugim okolnostina, držao sam da će biti dobro da je namijenimo na velike nakane, osobito da se suzbiju silna zla koja su n? pomolu, -mapose za Papinu domovinu. Onda se javi dragi Isus -sa Oltara i reče nam sam nakanii: "Yoli za mir u na du koji će pobjesnjeti!" -

Sveti Ivan Krstitelj stoji među nanLa i govori vam ovako:

- 420 -

19. lipnja 1976.

"Brate u Gospodinu!

Svu Svetinju, koja ti je dana i povjerena, budno čuvaj, i spretni na povjerljiva mjesta. Koliko ti je mogućei sve dovršavaj za vrijeme meteža, nesuglasica, izneđenih (iznenadnih) prilika, da ne budeš smeten, i da se ne pogubi Svetinja, koja je dana iz Neba. Budi pažljiv i budljiv na Svetinju, koja ti je dana i spremi jet"

Sveti Ivan govorio je čvrsto i odlučno. Na kom cu pozdravi sa "Zdravc!" - i svima mašući rukom ode...

"Božanstveni Sveti Josipe, moli za nas grješnike!" Prije par ojeseci upotnjebio je dragi Isus za Maj^ čicu Božju i Svetoga Jos*pa izraz, da su "Božanstveni!" Prije nekoliko dana počeo sam u duši tako zazivati Svetoga Josipa. Sada san pitao odobr^ nje da i javno Svetoga Josipa tako zazivairo:

Govori Sveti Josip: "Kako Moja Žena, Zaručjiica,

u Ošitca Gospodinovim je Sveta,

iza Nje dolazim ja,

u Svetosti i Božanstvenosti."

I 'tako sada ona tn zaziva Svetome Josipu, što ih dodajemo u molitvama na koncu Svete Mise, sada ovako izgovaramo: "Božanstveni Sveti Josipe, moli za nas grješnike!"

"S velikom Ljubavlju!" - Učinilo mi se, da bi u ono Nebesko križanje u Ime Presvetoga Trojstva, -kod križanja "U Ime Poga Sina, koji nas je s veljL kom Ljubavlju Svojom Pregorkom Smrću otkupio" -možda bilo dobro umetnuti "na drvetu Križa". Ali dragi Isus je ovako očgovorio sa Križa: "Lobro si učinio, jer sam Ja sa velikom Ljubavlju i došao na zemlju!" - Isus dragi je to rekao ze umetak "s velikom Ljubavlju!" A što se tiče predloženog proširenja, kod dubljeg reflektiranja vidio sam da bi to donek'le porenetilo skladnost i ravnomjei^ nost trostrukog zaziva.

- 421 -

19. lipnja 1976.

Cvako g'ovori Gospodin Isus Krist (8 sati navečer): "Sine Iv'oj, Zvonimire, Rućolfe!

Dijete Moje, sluga si Moj!

Ne kloni u oluji ovoga svijeta,

ča duh u tebi

ne.pane u nemilost pred Mojim Očima! Što je lijepo,

da može začarati srce tvoje? * Onaj koji ga je stvorio, ljepši je od smrtnoga spca koje ubija duše mnoge. Ne kloni pod križem svojim danim tebi od Mene, Ja sam s tobom.

Niti bura ni oluja neće naškoditi onome, koji vjerno stoji uz Moje Rame.. °. Djela tvoja učinjena su preda Mnom, ljubimče Srca Mojega, ostani sa Mnom, s Fama, uvijeke u radu na zemlji i u Slavi Mojoj uNebu. Revnuj oko Rada Mojega i neće se duša tvoja postidjeti uvijeke pred Licem Mojim. Zar Ja, Bog tvoj, nijesam vrijedan tvojega srca, ljubav da užežem s njime - --u Keni cljeli svijet, . da označim ime tvoje u narodu Mojemu na zemlji. U Meni neka duša tvoja cvate, i sa Mnom^ Bogom tvojim, neka miriše! Udove tvoje Neni pokloni. Blagoslov %as Trojice u Jedinstvu, Bog, je pred tobom, za tobom, sa svake strane, nad tobom, pod toboni, u tebi da prebivam, dušo odabrana za Slavu Moju. Amen. Amen. Amen." (13B 69-71)

Na kraju zajedničke molitve ovako kaže Nebeska Majka za ukućane i vidjelicu među njima: "Izbaviti ću duše vaše od vječne smrti u vijek vjekova.Amen."

- 422 -

20. lipnja 1976.

NEDJELJA

POD SVETOM MISOM I POBOŽNOŠĆU

"Od svih ruža na zemlji..." - Za vrijeme jutarnje irolitve kod kurpova, bila sarn koji čas promatrala i ruže stavljene u vazu, pred kip Majke Božje. Di vila sam se njihovoj prekrasnoj svježini i ljepoti. Odjedanput Majčica Bo"ja, koja je bila živa prisutna, reče:

"Od svih ruža na zemlji Ja' sam najdivnija!"

Kad smo završavali molitve, "bilo je prisutno Presveto Trojstvo. A onda, dok nas je Bo^ Otac Nebes ki preko Majčice Božje blagoslivao, nastao je od Presvetoga Trojstva veliki Sjaj po cijeloj sobi, .a one Zrake su nas tako zahvatile, kao da smo i mi u tim Zrakama.

Današnja Sveta Žrtva prikazana je na Slavu Presve toga Srca Isusova i na Čast Bezgrješnoga Srca Marijina,u zahvalu što se trude oko spasenjs nas grješnika na zemlji, i kao molba da Svojom Ljuba^v lju spase svijet.

"Ti Me gledaš izravno kakav jesam..." (Duh Sveti) Dok smo molili Eiman Puhu Svetome, nad cijelim 01 tarom, u zračnom prostoru, *bio je prisutan veliki Duh Sveti. Raširenih Krila gledao je i pronatrao dok smo molili. Kaća smo završili molitvu, re'kao je ove Riječi: "Ti Me gledaš izravno kakav jesam, ostalima sam pokazan na drugi način." MisM reći ovako: ja Ga više puta gledam kao Mladića i kao Božansku Osobu... Božanski obučena... u onoj Svetosti. . i sve... ali je krasan Mladić. Ali kad se nama pokaziva On je kao Golub. Ali kad On ta Krila spusti dolje, ili kad ih hoće raširiti, onda ovdje Mu se Ruka vidi, a ovdje je kao perje; Krilo visi, a ovdje je Ruka Njegova. Kad skupi Noge i tako mirno stane, onda dolje or.c trake odsijeva_ ju od Njega. (To sve podsjeća na Ikarusa). Tijelo potpuno kao Čovjek ovako ima... I Bog Otac i Bog Sin i Bog tuh Sveti i Nebeska Majčica i Sveti Jo-

- 423 -

20. lipnja 1976.

sip, Sveci, Anđeli, svi imaju svoje tijelo...

"Mi svećenici u Nebu..." - Iza toga dožao je duhov ni otac Franjo K., Salezijanac. Samo jećonj.ut sam ga vidjela, i to ovdje, dok je bila još sestra Stefica na životu. stajao je sa strane Evanđelja, kao svećenik, obučen u svećeničko civilno odijelo i gore kolar. Pogledao je sve nas, zatim vas koji ćete služiti Svetu Misu, pa Oltar, a onć^ je izre^ kao ove riječi: "U kretkom sam Čistilištu, bez vatre!" lalje nije govorio, već je gledao na nas, i kao da je. želio da se za njega molimo.

Nakon kraćeg vremena rekao je još i ovo: "Mi svećenici, sluge Gospodinove, u Nebu vršimo funkciju nad Dušama u određenim Cetama.

I tamo iciamo vlast nad Dušama kao na zemlji, da smo nad njima u Ime Gospodinovo."

Iza toga stajao je pođ Svetom Misom, u sve vr^_ jeme do kraja. Kad je Sveta. Misa bila završena, nestao je na onu stranu otkuda je i došao.

(Današnja Sveta Zrtva trebala je biti prikazana za njega, ali zbog zamašitosti dogaJaja u svijetu, oćgodili smo je za dan dva. Pod ovcir Svetom Misom Bolili smo za njega svaki za sebe i još pod

-Pobožnošću zajednički 3 Očenaša, Zdravc:?3.rije i Pokoj vječni.

Lice zemlje za vrijeme katastrofe

- Onfa, je ovdje

-bio velik Oltar, širok do svoja četiri metra. Na njemu je bilo veliko Svetohranište. A Oltar je bio visok sve do stropa. Jer kad počinje Sveta Ml

-sa, ovo postaje Hram, nije više soba. I svete sli ,ke su, kao u hramu Božjemu, i oni crkveni nakiti, ,i sve ono Božje je... i cvijeće na Oltaru... isv^ ^jeće gore... Sve kao u hramu... i Sveci po tome -tako izgleda.

Ka Oltaru, pred Svetohraništem, pojavio se živi veliki Isus. Pogleda na nas sve, okr^ne se pr^ ma Evanielju, a onda pogleda na mene i pozove me: "Podi sa Inom!"

I pođem s Njime, a u pratnji, iza nas, pošli

- 424 -

20. lipnja 1976.

su i Anđeli. Došli smo na jedan povišeni teren, s kojega se vidjela zemlja. A zealja je odczgo izgledala velika kao pun mjesec, ili kao sunce kad izlazi. I kaže mi Gospodin Isus Krist: "Pogledaj zerlju kako.'izgleda!"

Kad sam bolje protnotrila zemlju, vidjela sam da ima po sebi ogromne udubine, rupe velike kao trg... kao špilje neke... I sva je tila kao krvlju prelivena, negdje više n^gdje manje. A samo određeni tere^i po zemlji, negdje veći negdje manji, negdje potpuno maleni, ne^dje premaleni, bili su prekriti samo mlazom krvi, ali onih udubina, rupa, na njima nije bilo. Onda kaže Gospodin Isus Krist: "Cvakvo lice zemlje će izgledati za vrije^ me katastrofe!"

"Došli smo da radimo!" - Iza toga je stajao na 01_ taru dragi Isus ?.Iali. Onda se je sjeo malo, a za tio je ustao i stajao ^e pred Svetohraništem. Bio je kao Dječak od jedno pet godina. U bijelojhaljinici, lijepo začešljan, kosice zlatne, krasne, nježne. I onda gleda i promatra kako služite Svetu ?ffisu. Zatim pokaže na vas i reče vam: "Ja sam tebe odredio za Sebe!"

I odjedanput poleti sa Oltara, u zračnom prostoru, prema meni. I tako mi je Jiaglo skočio u zagrljaj, tako se kao dijete zabacio na mene, i čvr sto ce ogrlio oko vrata - da sam se u vičenju, ka ko sam klečala, čak pomakla, poskliznula na onoine tlu. I onda mi je počeo gladiti glavu, i smiješe-ći se govori mi: "Došli smo da radimo!" I opet me glsdi po glavi.

"Svi oni čekaju na vaše molitve!" - Iza toga je ovdje bilo prisutno mnoštvo duša. I na vama (jednoj sestri koja mnogo moli za c*uše) je bilo cinogo duša, i na meni ih je bilo toliko da san jeHva sjedila, i nisam inala više snage ni za što. NaljL jepile su se na nas, kao kad metnete na čovjeka bunde velike. Tražile su molitve.

Poslije sam na velikom terenu vidjela mnoštvo duša - starijih i mlađih osoba. Bilo ih je

- 425 -

20. lipnja 1976.

"na milijarde" - da se tako izrazim - same glave su se vidjele! A dragi Hali Isus, koji je još bio ovdje, pokraj mene, kaže: "Svi oni čekaju na vaše molitve!"

Oltar u Žrtvenom plamenu - Iza toga ?%li Isus poleti od mene na Oltar, pred Svetohranište. Onda sjedne, malo na stranu Evanđelja, podbcci se na Rukicu, i gleda na vas onako milo, djetir.je, teza zlesM^... A iz Svetohraništa izađe veliks *bi jela Hostija, promjera kao lonac od jedne litre; i sta_ ne pred Njega.

Onda sam doživjela kako'^e iz ŽrtveniV&^ iz menze Oltara, uvis prema Nebu, diže divar. plamen. Zahvatio je cijeli središnji dio Žlrtv.enika; od Evanđelja sve do Poslanice. Plamenje bio nježan, sunčan, proziran...

Kaprijed je bio I^ali Isus, uz Nje'ga Kalež i ona velika Eostija. Iza toga, u onoj širini, izvijao se visoki plamen prema Nebu, a iza to^a je bilo Svetohranište i gornji dio velikog Oltara. I makar je Zrtvenik gorio, nije bio ni malo spaljen. A i haljinica dragog Isusa bila je netaknuta, iako je plamen bio Njemu do iznad Glave.

I dragi S^ali Isus, kako je sjedio !!cgicama pre^ ma Kaležu, gleda na vas i na nas, i kaše ovako: "Žrtva Moja primljena je iž tvojih rukuf" Prikaza. na Čista Zrtva Bogu je mila^iOn ju je uslisao! A plamen označuje ljubav, izraz molitava i prikazanja te Žrtve.

(Pod ovom Svetom risom s osobitom sam ljubavlju pomislio na pravednoga Abela i odlučio d^ sa više ljubavi mislim i na njega, u času kada ga se spominje u Svetoj Misi.)

Blagoslov s Kaležom i Hostijom - Iza to_a veliki dragi Isus, u^rne Kalež i veliku Svetu Hostiju, još veću ne^o što je ona svećenička, poći^ne ih uvis, i sve nas koji se nalazimo ovdje, bls^oslovio je sa Svetom Hostijom i Kaležom. Onća se okM ne prema vašoj majci i slatko joj se nasmi_eši, onako ljubazno kao majci, i zetim stavi Kalež na

- 426 -

20. lipnja 1976.

Oltar, a Hostija je ot.šla u Svetohranište.

Dok smo molili Krunice, ne znam koje Otajstvo je bilo, kaže Gospodin Isus Krist Ka nas ovdje prisutne: "I spasiti ću duše vaše Keni povjerene!"

Veliki Blagoslov Oca Nebeskoga - Fs kraju su bili ovdje prisutni Bcg Otac Nebeski, Sin i Duh Sveti, Nebeska Majčica, Sveti Josip, Anđeli i Sveci... A Bog Otac Nebeski je tsko duboko dignuo Svoju Bc žansku Ruku, kao da pola Neba odriješuje... Tako Velik je bio On i Njegova Ruka... I napravio je prema nama znak Križa duboko... lagano... Blagoslovio nas je onako potpuno lagano... Tako nas je duboko prekrižio, kao da nas uzima. "Amen!" kaže Gospodin.

"Žalosna vremena!" - Premda je danas Pedjelja, či-,- nilo mi se da je zbog događaja koji su na pomolu. . i zbog okolnosti u kojima živimo, prikladnije izmoliti Zalosnu Krunicu, jer je onda vapaj jači, pa ćemo tako dobiti i više ntilosti, za teške potrebe svijeta i one zemlje.

Kad sam to saopćio prisutnima, a bilo nas je prisutnih desetero braće i sestara, Gospodin reče, da su ovo "žalosna vremena". Iza toga san odlučio da i Litanije, koje ćemo moliti, budu Litanije Presvete Krvi. Molili sro puna dva sat&. Iza Svete Mise još trostruke Litanije, Krunicu, sve kao i inače, samo što smo još svi zajedno molili i de^ seticu Fatimske Anđeoske molitve "Moj Bože, ja vjerujem u Tebe..." i deseticu "Presveto Trojstvo, Oče, Sine i Duše Sveti, duboko Ti se klanjam..."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 pro 2010 15:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 lis 2010 22:08
Postovi: 178
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
21. Pon. - Sveti Alojzije Gonzaga

"To ide!" - Kada sam jutros rano, nešto iza tri sata, molila, imala sam strašno viđenje, koje me je jako zbunilo.

Bila sam u jednom gradiću. I već je svitalo. Odjedanput je nastala tama na zemlji, smrknulo se. I onda se podigao strasan krik... vrisak... I ja gledam, šta je to, jer je još bilo prilično tanmo,

- 427 -

21. lipnja 1976.

tek se počelo razabirati - a to je nastao itrak... velika vatra... sirena je zavijala... uzbuna...

-krikovi, da se čulo do Neba... tako strašno... Djeca ižene, muževi i mladići, djevojke, sve je trčalo kao ludo... jedno na drugo... izvan sebe...

- čupalo kose...

Onda, kako sam istrčala iz jedne zgra.de ^ vidje^ la sam da su mnoge kuće srušene... i strše goli zidovi... A kuće gore, kao da ste ih benziroc: polili... vatra se d.iže u zrak... cijeli ^TKf je u plamenu... sve je u nelikoj vatri... I ^lnren svom snagom plamsa - i onako duboko sve zahvača... Lju di su satno vriskali i za glave se hvatali... I rji jetko koja kuća, zgrada, nije gorjela... saao negdje negdje bilo je pošteđeno...

A mnoga nejaka djeca već nisu ni znali> gdje su im matere i očevi. I čitava hrpa djece zbila se u jednu prostoriju blizu mene... Fobčceli su se jedno na drugo kao ludi... posakrivali se pod stol... čak su se u zid htjeli nabiti, tako su bi^ li izvan sebe od užasa...

Kad sam došla k sebi, vidjela sam poznate osobe,i onča sam spoznala gdje je taj teren, s i po samoj zgradi gdje sam se nalazila. .

Kaže dragi Isus: "To ide!"

Ali kaže Gospodin ovako: "Što si vidjela pojedina zaštićena mjesta,

da vatra ne gori, i zgrade se srušile nisu,

to su oni koji su zaštićeni u Imenu MojemU;

jer Meni služe, i neće im se kuče srušiti.

Kada dođe čas toga vremena,

koje nije dano ljudima do znanja, .Anđeli Nebeski podignut će to tolo

- kad se to odigra -

gdje bude ta kuća, gdje se Bogu služi."

To tlo sa kućom će biti podignuto, đa kuća ne bude srušena. U tom cijelom gradu, od desetak tisuća stanovnika, ima valjda svega dvadeset^k osoba što su dobri k' tolici, koji Bogu služe, idu re^ dovito u crkvu, primaju djecu iz Ruke Božje...

- 428 -

21. lipnja 1976.

POD SVETOM MISOM I POBOŽNOŠĆU

Opet smo junački irolili kao i jučer. Najprije je Ibila Sveta **isa sa tri molitve: Alojziju^ onda molba za zagovor Majke Fožje, Svetog Josipa i Sve^ taca, te treća za Papu. Onda smo nastavili molitvom pred Presvetim: Klanjao Ti se smjerno; Litani, je Presveto^* Srca Isusova; Prerili Isueg Lit. lau retanske; rafcsna Krunica (s nakanama za Papu, vj^ dioce, nas same, patnike i umiruće); Krunica od Suza; Lit.Svetoga Josipa; K Te*bi se; Josipe, Sine Davidov; Zazivi Arkanđelima, na nakanu oca Pija, blaženoga Eo^dana, kard. Alojzija 3 Cčenaša^ Očenaš za naša Ukazanja i sl.Božju 1-enendez, 3 Cčena^ ša za pokojno^ biskupa Josipa, za duše u čistili_š tu 3 Očenaša; za du&e izvan čistilišta 3 Očenaša; za pobijenu dječicu i onu bez krštenja* 3 'OSena-ša; desetica "Moj Bože, -ja vjerujenu Tebe" (za ne^ vjemike diljem svijeta) ; desetica "Presveto Trojstvo...duboko Ti se klanjam" (za svetogrđa i svetogrdnike diljein svijeta); Blagoslov; Pričest; mo_ litve na koncu Svete Llise; joŠ prije Cčenaš za te^ ško bolesnog brata Ferdinanda (osim što smo i sveL ki sam za sebe nolili za njega) . Ka koncu 3 Slava^ ocu za prinljene Milosti.

Ova jutarnja Sveta Misa, pod kojo^ je bilo sed^ mero braće i sestara, prikazana je na Čast Bezgrješnog Srca Marijina, ali u zajednici i molitvenom sjedinjenju sa svetim Alojzijem, da nam ispro si, a &ospa draga udijeli, čistoću duše i tijela, kao i za cistoću mladeži... prema nakanama Bezgrješnoga Srca.

Duh Sveti - Kada ste počeli sa molitvama Duhu Sve^ tome, veliki Duh Sveti zauzeo je cijeli onaj pred^ nji prostor nad Oltarom.

Sveti Alojzije i Dominik Savio ministriraju - Iza toga se pojavi na Oltaru, pred Svetohraništem, ma_ lo na stranu Evanđelja, sveti Alojzije. Javio se kao visok mladić, ali ispočetka je stajao na onom četverokutnom postolju kao kip. Odjedanput taj kip oživi - ono postolje je nestalo - i sveti

- 429 -

21. lipnja 1976.

Alojzije stupi kao ministrant najprije na stranu Poslanice, a onda na stranu Evanđelja. 'ako je on pristupio da vam ministrira, odjedanput evo na drugoj strani i malog Savia. Obojica su poć cijelom Misom, kod Oltara, klečali kao ministranti, samo što ovaj puta nisu prenosili ni Misal ni ostalo.

Sveti Alojzije bio mlad, lijep, nježen, crnoma^ njast, lijepo začešljan. Kad je ministrirao imao je iznad talara roketu.

Sveta Misa u Veličanstvenom Hramu u Nebu - Iza to^ ga', na Oltaru, lia strani "Lvandelja, pojevio se ve^ liki Isus. Bio je u bijeloj haljini, imao je p^ašt na Sebi, i bos'ono^. je "Rio'. Onda mi poka^e prstom,^ pozove me da idemo dalje. No prije ne^o što je Isus dragi krenuo, hitro, kao da je zakasnio, doleti snažan, krupan Anđeo, u bijelim haljinama. I on je pošao za nama, gore u Nebo.

I pošli ST)O u velike Daljine, u velike Visine. I nisisc hodali. Nosilo nas je kao da leti^c. I bi_ li smo uzdignuti nad sva Podnožja, koja sam do sa. da u Nebu gledala. Kada smo došli Gore; to je bio tako prekrasan Teren, to je bilo tako Lijepo, tako Sveto, takva Čistoća... Sva Priroda je bila onako bjelkasta... sve je biloi^iše u Bjelini...

I tu je bio^ogroman Hram Božji, velik kao cije^ li Za^reb. Taj**prekrasni Hram bio je nešto duži nego širi. Ulazna vrata zauzimala su tećinu visi^ ne pročelja.

I onda, dolje sa strane, kako je bio ulaz, pa na zidu, i gore na krovu, bili su oni ukrasi kao zvonici, sa prekrasnim izradbama, da to čovječja usta ne mogu izgovoriti. To je sve bilo 1-ao sami dragulji'... i zlato... i srebro... To je bilo bijela izradba, tako lijepo, a gore je bilo nalo u boji, ali sve u nježnoj boji... sve ovako bjelkas_ to je bilo.

A krov je bio ovako sazdan. Kako je krov počimao, odmah, od, samih tih uglova, već su bili ti zvonici, ti tornjevi. I gore na sredini je nekolj^ ko tih tornjeva uzdignuto kao kruna, ali visoko

- 430 -

21. lipnja 1976.

kao zvonici.

A do ulaznih vratiju tog velicanstvenog Brama vodilo je desetak širokih stepenica. I to je sve bilo tako lijepo, nježnobijelo, i onako malo se prelijevalo na plavo. A ukrašeno prekrasnim ukrasima, kao da su neke posebne ruže ubačene... To su bile razne izradbe, razne svetinje, po tia st_e_ penicama i po samim tim zidovinta.

A iz daljine je prema tom divnom Hramu vodio prekrasan bijeli put, širok jedno 5 metara. Po tom putu su išli Nebesnici... 2enske su bile. Kad su došle pred Eram, veličanstvena vrata otvorila su se sana, valjda na Zapovijed Hožju.

A kad se je Hram otvorio, začujen: Glas oćozgo: "Pogledaj šta je unutra!" Kako sam bila najbliže do Hratna, stojeći dolje pred stepenica^a, nisao ulazila unutra, nego sam samo pogledala. To je bi^ la takova krascta, kakovu ljudska usta ne mogu i:z govoriti. Nijedna crkvena zgrada, nijedan dom Bož_ ji na zemlji, nije tako ukrašen, kao sto je to bi^ lo. Prekrasne one Nebeske izradbe, ono lijepo, ni ne znam šta je to, kako je to izgledalo.

A naprijed, koliko god je ona širina, bio je uzdignut veliki ogromni Oltar. Lijepo dolje posto^ lje (stol) Žrtvenika, a i^nad menze -rtvenik se uzdizao do stropa,u obliku trokuta.

Onda pred tim trokutom bila su u zracnom prostoru tri velika Oka, poredana također u trokut: dva'dolje i jedno gore, u sredini. Ta tri Oka su bila živa; stajala su u zračnom prostoru i gleda-

A naprijed, malo niže od tih Očiju, tako /lado jedno tri cetiri cetra, stajalo je veliko Srce dragoga Isusa. To Srce je bilo veliko kao kuća, ogromno... a tako krasno! Ali samo Srce Isusovo, ne Isus, nego samo Srce Njegovo. I to Srce je bilo tako prekrasno, u tako lijepom obliku. I odjedanput se to Srce - kako već srce izgleda - najedanput se to Srce ctvorilo kao školjka, i ostalo je tako ctvoreno.

I ti Sveci, koji su dolazili u Er&e, pogledali su na mene, i začuđeni su bili... Eila sam irn upa_ dna, jer nisam bila među njima tamo... Gledaju u

- 431 -

21. lipnja 1976.

mene, i najedanput su počeli ulaziti u Jiict^*. A ti Sveci dolazili su na Svetu Misu, jer se u tom Hra mu služila Sveta Misa. I iz Hrama je odjek^uo Glas: "Gloria in excelsis Leo!" Nisan vidjela da bi tko na Oltaru prikazivao Svetu Zrtvu, nego sam čula kako se.govore Misni obrasci, .-isi odlomci. Kaže dragi Isus ovako: "Služila se... pr^ loazivala se Moja... obnavljala se i.

I u Nebu svećeniči vrše svoju funkciju.

- Iza toga ngjedanput je došao Anđeo i povukao me snažno na zemlju^ Onda° sam se našla ovdje.

Alojzijevo u Nebu -.Fad sam došla ovdje, Sveti Alojzije je još bio ovdje pred Oltaroni; sa malim Saviom. Odjedanput se sveti Alojzije nasr<*-iješi, pogleda vas i pogleda Oltar, a prema meni ispruži ruku i pozove me znakom prsta, neka pođem za njim. I tako smo pošli u Visine.

I odjedanput se u Visinama naaemo na jedncio ve^ likom Terenu. Taj Teren je bio tako p^e^rasan, pun ljiljana, cvijeća... takva krasna Prirod?. A na tom Terenu bila je velika, ogromna Zgraća - to su bili kao Stanovi. Ta Zgrada je bila tak^ ogromna

- malo manja nego onaj Hram malo prije. I sveti Alojzije me vodi ispred te Zgrade po putoviira... kroz one prekrasne perivoje...

A mnoštvo Svetaca, samih Mladića, dola*ilo je ususret svetom Alojziju. I kada ih je s^eti Alojzije dočekao, bio je kao počasno naprijeć, svi su se naklonili prema njemu, kao u znak p^zćrava i nassrdješili mu se. I sveti Alojzije pošao je prvi pred njima, kao da idu u Hram Božji, da Ecgu slu-že. Pjevali su svete Pjesme, koje ja ne znam pon^. viti. Mnoštvo ih je bilo. A iza njih je delje bilo i muških i Ženskih i djevojaka, i drugO; ali na čelu su bili mladići. To je bilo veliko mnoEtvo, kao nepregledni kongres; samo su se ^lave vidjele.

Kad je sveti Alojzije otišao sa svojGr Grupom, ja sam ostala sa stranc; da ne smetam Povorci. A

- 432 -

21. lipnja 1976.

Febesnici tre nisu zahvaćali, da n^ opkole i povedu sa sobom, nego su onako ravno išli svojim 3nje_ rom u Hrar Gospodinov, pjevajući svete Fjesme.

Odjedanput se u zračnom prostoru pojavi Sveto Trojstvo: Bog Otac, Bog Sin i Bog Duh Sveti. A ja upitam: "Lragi Isuse, a kuda ja spadaK. uovoj veli^ koj Povorci?"

Kako su u zraku stsjali, Gospodin ne pogleda, slatko mi se nasmiješi i kaže: "^eđu mucenike!"

Ja upitai: dalje: "2a li da pristupim?"

Kaže: "Da!"

I tako san pošla seđu njih. I kako sam malo po^ šla, opet me je Anđeo povukao dolje, a dokle su oni došli, ne znam.

To je Nebeski Predjel gdje je Sveti Alojzije. Z: Pa izgleda kao da je jedan od glavnih Gore, kad su ga onako pozdravljali?

Čuje se ovakav Glas: "Jer je dan nje^ovoga imena, da je stigao izT.eđu Svetaca sa zeTilje, onda mu iskazivaju počast i Slavu TrojedinoKe Bcgu, ali njemu kao iir.enjaku ide naprijed."

Hvalu Eogu prikazivaju, što ga je Gospodin Bog priveo kao Sveca u Nebo.

"To je ponor u kojemu se duše odmaraju!" - Odjedanput, kako san se našla ovdje, draga Nebeska Majka povuče me sa Sobom i pdkaže mi ovo. Jedan dio zemlje postao je veliki bezdan, crr kao noć. A bezdan je bio gotovo sav napunjen, tako da je samo malo nedostojalo do vrha cbele.

A Majčica Božja je stala ovako i kaže ni: "Pogledaj!" I ja pogledam unutra, i vidim kako se nešto gusto njiše poput vode... Kad saa to promotrila malo bolje, vidjela sam da su to ljudi sa zemlje. Nebeska Majčica kaže ovo: "lo su ljudi ko_ ji su propali u bezdane zemaljske." Gospodin ih je sa lica zemlje jednostavno uzeo, zajedno sa tlom i s kućama i sa svime - i ostao je bezdan!

A nešto dalje od bezdana, malo sa strane, tekla je kao rijeka, velika poput Dunava. Ali to je bilo još veće. Dolazila je iz velike crne rupe,

- 433 -

21. lipnja 1976.

špilje. I to je bilo tako crno unutra, đa sam se bcjala ici blizu. Iz tog crnog otv'ora, iz te tame, tekao je taj crni ^usti mlaz. Forito te cr^te rijeke bilo je jako duboko, a obale su bile strme i ka menite. Gore je obala bila tekog čudnog Scstava. To je bilo slično brašnu, a kao da je pijesak. Izgledalo je kao smrvljeno kaaenje u gris... Z: Šta ti to bilo, šta to označuje^ Kaže dra^a Gospa: "To je ponor u kojemu se^uše ojd maraju!"

To je odmah do onog bezdana, satno je p^setan predio.

Nježna ljubav Nebeske Majke

(^raga Nebeska Majčica ponovno se pojavila na 01_ taru, n zračnom prostoru. Bila je jako vesela i na, smijesena. Donijela je u Rutama cijeli niz Krunica. Nebeska Majčica bila je prekrasno'obučena. Imala je nježnoplavu, više bjelkastu halj^nu, i preko Ra mena pretačen isto takav plašt, nježan poput svile... Taj lijepi plašt bio je prebačen malo preko svetih Ruku, u kojima je držala Krunice.

U jednoj Ruci imala je veliku prekrasnu IJrunicu, s Križem velikim i do četvrt metra. Na (fru^oj Ruci imala je nanizan cijeli niz tih Krunica, ni ne znam koliko ih je bilo. Samo ove su bile drugačije,a ona je bila posebno.

I na toj velikoj prekrasnoj Krunici sva^c zrnce je bilo drugačije. Svako pojedino zrnce bilo je jj2 dna ruža, i to svaka druge boje. To su bili čragulji, srebro, zlato, dijamanti... i ne zriam šta još ... To je bilo tako lijepo za vidjeti!

I kako je Majčica Božja došla na Oltar, stala je sa Svojim Nogama na stranu Evanđelja, do Faleža. Onda sam i vas vidjela pred Oltarom. Tu bude uvijek veliki Oltar, i ovo je crkva kada se sl^ži Sveta Misa. Onda se draga Gospa nasmiješi, i držeći Krunicu kaže vama: "Sine L'oj, dijete Moje, Zvonimire! Dajem ti ovu Krunicu, ruže ove, to su tvoje, dajem ti ih!"

I dala je; cijeloga'vas je s tom Krunicom okru-žila; cijelo vaše tijelo bilo je obavito torn Kruni-

- 434 -

21. lipnja 1976.

com, i odostrag, i naprijed, i unakrst... "To je tvoje! Uzmi i nosi! Po ovirr< I^ilostima, koje suti dane izleba, ko je primaš iz Ruke ^cje, u Nebu, u Vječnim Stanovima, biti će ti ukras i ukrašena duša tvoja i na duši tvojoj Raspeti Isus."

Ong ruže... duša će biti^kao jedna prekrasna ;ruža,*i one ruže će biti kao ukras po toj ruži,sa ^strane'^ a ns glavno? dijelu otvora duše je Raspeti Isus. Td-če titi u Nebu kao sJrfbol i ljepota Nebeska^ eznaka Raspetoga Erista.

Ka'že'tni rnali Savic: "Još si nešto zaboravila! Kaži: Ruže su rolitve djeteta Marijinog!"

A Nebeska Majčica opet govori: "Sine Moj, dijete I.*oJ6,

Zvonircire, Rudolfe!

Mjete si Koje, Marijino.

Ja san tvoja Llajka na Nebu,

i na zemlji Nebeska.

Vodim te putovima,

koje je.Gospodin pred tebe stavio,

cnim pviovipa te vodin,

po Njegovim Zapovijedima.

Budi kakav jesi,

i revnuj oko Gospodinovih Djela.

U Veličanstvu Nebeskom

odijeljeno je mjesto

za Serafina Svojega,"

talje je bila Nebeska Majčica jako raspoložena - još je na Oltaru.

Kasnije se dragi Isus spustio dolje sa Oltara i pošao je da nas Pričesti. I kako je On nosio u Rukama Kalež i iznad Svetu Hostiju, Nebeska I.'ajčj^ ca je pošla odniah za Kjim. I onda nas je sve po redu, koliko god nas ovdje ima, Svojim svetia Maj-činskim Rukama pomilovala po glavi i licu, u znaku svetoga Križa.

- 435 -

21. lipnja 1976.

A vi ste od Majke Božje, nakon što v^r je dala Krunicu, - zato mi Savio i govori - dobili još je dnu posebnu Nebesku oznaku. Velika je kao irali ci borij, ili kao veliki pe.čat. To je bilo'okruglo, izgledalo je zlatno, i Majčica Božja va.^ je to prilijepila na čelo.

Vidjelica: "Dragi Isuse, a šta je to?"

- "Pečat Nebeskog djetinjstva!" Z: Vidiš, kako se isplati biti dijete Borje i proživljavati duhovno djetinjstvo!

- "U bebu svi koji jesu, djeca su Gospcoinova!

- kaže Savio - Svi smo djeca Velikog Gospodina: Bcga Oc&h Boga Sina, Boga Duha Svetoga^ 'Nebeske Majke i ^-etog Josipa - svi Sveci Nebeski, i ja sam međ^ njima!"

Majka svetog Alojzija - Ne znam kakova je to duša * bila pod Svetom Misom, koja je klečala cvćje,.na strani Evanđelja. Bila je to žena u zreloj dobi ži vota, srednjega stasa i malo krupnija. Gologlava je bila, a kosu je imala odrezanu i ^latko ^ačeš-ljanu, onako skromno. Bluza joj je bila malo ružj^ často smeđa, s rukavima do lakata, i ovr^tnik malo ctvoren. Suknja je bila više bjelkast^. Sklopljenih ruku dugo je klečala na strani Evanfelja, iza svetog Alojzija, i molila je - dusa s ono^.a svije^ ta. Kaže dragi Isus (sada)* "Majka od Alojzija!"

Kometa tame

Bezgrješna! - prisutna je! Govori Nebeska Majčica ovako: "Djecice Moja, žurim i trčim da vas pokrijem u okrilje Svojega Srca i sa Svojim Plaštem:

- Hvala ti!... -

Ogrnut ću srca vaša, tijela vaša,

sa Svojim Plaštem u dane zla.

Molite! Molite!... jer su srca prazna:

Ispraznost ovoga svijeta preplavila je zenlju.

Malo imam samo djece dcbre, koji Mi služe>

što muški što žensko, kćeri i sinovi Koji,

i djeca Gospodina našega.

Ostaniie vjerni i budni,

jer je čas sržbe Nje^ove!"

- 436 -

21. lipnja 1976.

Zatim je neko vrijei.^ u ekstazi nesto gledala. Onda zapita: "Hajčice, a šta je to?"... Sad ponovi tolnim glasoa: "Koaeta tame!"... "Tojim se!"...

Govori Nebeska Majčica: "Ke boj se! Naprijed u Svjetlu!

Pe boj se! Naprijed u Svjetlu!

Ne boj se! Naprijed u Svjetlu!

U Ime Oca i Sina i Luha Svetoa. Air.en." c^_Ka koncu se vidjelica snažno trgnula, gotovo prestrašila, idošla je k sebi. Lajcica Božja otj^ šla je brzo kao struja!

Z^ .ta ste to koretu vidj^eli?

J: Nešto crno du^ačko išl°o je oz^or Rolje prer^a zemlji. To je bilo kao repatica, -tako nešto... I^ gledalo je du^ačko, kao kad puštaju one rakete, samo što je bilo crno kao ugljen... I dok se to spuštalo prema zemlji, Bezg.rješna'-^e'beska Majcica je sa strane trčala prema nama. Focieta. je jedno vrijeme išla, a onda je u Viđenju stala, dok mi je Majrica Božja govorila.

Mitre nad Čistilištem

Z: Da li je možda bio i biskup Josip?

J: Eh, u tri navrata sam za njega jako trpjela,

kad ste za duše r.olili... i onda kać. ste počeli

za njega tnoliti jos sam trpjela. TaSfa sarr. dobila

Glas, da je još u Čistilištu. A kad°sac trpjela za

^jega, vidjela sam nad ČMtilištem jedno sedao do

osam biskupskih tnitra. Bile su poredane jedna dc

druge, ali tako složene, da je jedn? ćrugu malo

pokrivala.

Ke izlazi se to odmah iz ČistiliBta, kako vi mislite. Svećenici i biskupi jako odgovaraju za duše, koje su im povjerene. Ako se nešto u crkvenom životu poreceti, a vjernici oto = dnu ili se sa^ blazne, onda svećenici i biskupi morajn trpjeti ne samo za svoju dušu, nego i za te duše.

"U mukama je za prelaz u Vječnost!" - Kad ste moli_ li za teško bolesnog brata Ferdinandaj za kojega kažete da je u agoniji, °onda sam počela malo trpjeti, ali nisaci puno, i dobila sam ovakav Glass

- 437 -

21. lipnja 1976.

"U muka^a je za prelaz u VjeČnost!" ?nači da se može još malo oporaviti i doći k svijesti, &li je u stanju za otići.

"Gledaj dobro šta je to!" - Fad ste polili za duše

i zazivali Svetoga Josipa za nevino pobijenu dječj^ . cu, bila sam u nekom Čistilištu i doživjela sam ovo. U^ledala sam ogromnu tamnu grudu, veli^u kao čitav jedan trg. I to je onako kao titralo... crno kao ugljen... i crveno kao krv... I gledcJt šta je to?

A Sveti Josip odnekle dod*e i zastane malo, i gleda na mene, kako ja to promatram, i kaže rri: "Gledaj dobro šta je to!" Ja odgovorim: "Sveti Jo sipe, ja ne znatn šta je to! To se crni... to je kr vavo..." Na to kaže Sveti Josip: "Pogleć-j sad!" Kad najedanput to se kao spužva malo raširilo, i vidim kako se miče u toj golemoj kugli, u toj grudi... ovako malešno kao iglice, pa kao prsL... pa nešto veće... A svuda skroz je krvavcorro... I ta mala tjelešca sva su od toga uprljana...

Cpet će Sveti Josi];: "Je li vidiš sada, šta je?" Odgovorim: "Sveti Josipe, nešta se miče k^c ritice, ali ne znam šta je." Onda mi rastumači^ ''To su dje^ cica nekrštena! Ubita djeca u utrobi majkei

I ta nejaka djeca su tako u jednu gruću sakuplje^ ni - na takav način su pokazani. Živi su bili, mica. li se, okretali se. Oni nisu u vatri; oni su na t&^ kovoae rjestu gdje je mračno. Crno označuje da nemaju svetoga Krštenja^ a krv znači da su pobijeni.

A Sveti Josip je pokraj toga Cistilišta hodao, jer On ica funkciju da ide u Čistilište kuda hoće, i dušara koje se Njemu mole otključava vrata i iz-^vodi ih napolje.

Majka Božja od Čudotvorne Medaljice - Podvečer se ^vidjelica, zajedno sa kuirom, prođetala do cikvice :Majke Božje od Čudotvorne iVtedaljice. Tu crkvicu, tkoja je podružnica župe Gomje Vrapče, vode oci La ^zaristi. I onda je pod Svetom Misom, iz? jlvanđelja, ;došao na Oltar dragi Isus. Došli su i I''ebeska Maj--čica i Sireti Josip, te stali pokraj Oltara. Jedno

- 438 -

21. lipnja 1976.

vrijerr.e su bili tako zsjedno oko Oltare, i kao prisustvovali toj Svetoj Misi.

Najedanput Majčica Božja kao nestane, ali se za čas opet pojavi, samo što ^je sać bila u prekra^ snoj bjelini. Bila je sva tako lijepa, u tako sjajnu bjelinu obučena, da je cijeli onaj prostor, i Oltar, i svećenik - sve je bilo o.basjano tom sjajnom bjelinom Presvete Djevice.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 pro 2010 15:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 lis 2010 22:08
Postovi: 178
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
22. Utorak - Sveti Paulin, bisk. i prizn.

POD SVETOM MISOM I POBOŽNOŠĆU

Duh Sveti: Kad se je molilo Duhu Svetorr.e, sletio je On naglo poput aviona kad pikira. Letio je ova. mo hitro i skupljenih PLrila. Onda se je ovdje zau stavio, stao je i raširio Svoja Krila nad Oltaroc.

Sa svetim Paulinom u Nebeskim Krajevima...

Iza toga je nad Oltar, na stranu Evanđelja, do_ šao povisok svećenik, u reverendi, a s francuskom kapom na glavi. U licu je bio više bijel. U ruci je držao ta&ku. Najprije se naklonio dragom Isusu u Svetohraništu, a onda je pogledao na vas, pa prema mjestu, gdje sac se ja nalazila. Bila san u blizini Oltara-.Sveti Faulin mi se nosmije&i, i duboko nakloni u znak pozdrsva, i zapita ce: "Julie, parlezvous fran?ais?" Ja sam na to šuti_ la, a cr. se smiješio. Dugo je bio pod Svetom Misom. A.

Dok je još bio kod Oltare, kapa mu se sama skj^ nula, i lebdjela je u zračnom prostoru, a na glavi je imao. onu okruglu Svetačku Nebesku krunu.

Onda je odjedanput naglo poletio u Visine. A kako je on naglo poletio i ja sam tako za njim otišla. Saco ja satr išla malo sa strane, tako da sam ga vidjela kako ide. Kad je ulazio u Nebo, bio je u biskupskca odijelu.

Kada je došao Gore, na jedan veliki Nebeski Te^ ren, tamo je bilo sve divno uređeno i ukrašeno; ali sve u stilu liturgij, skog ruha. Tlo po cijelom Terenu, to je bilo kao ćilim, ali ukračen izradba_ ma u stilu albe, kazule, štole, olta, rnika i slično.

- 439 -

21. lipnja 1976.

I zidovi sa strane, oni bliži, na početl^u, bili su urešeni u istome stilu. A dalje jp Irio jedan veliki Teren, kao jedna država... To je bilo veli^ kc, dugačko... I sve je bilo lijepo urefer.o u bojama misnica.

Iza toga sam vidjela veliku grupu biskupa. Ne bih znala reči, koliko ih je bilo - to je bila če_ ta! Stajali su poredani jedan do drugora, vsljda i po deset njih u redu, vjerojatno kako je koji odiLazio s ovoga svijeta. Ka**glavi su im?.li bisku^ ske aitre, a bili su različitog oblika lica, razne visine, te jedni vitkiji, drugi krupniji.

Kada je sveti Paulin unišao u Nebc^ ^.czdravili su ga bratskim pozdravom, naklonili su se jedni drugima i pozdrovili se sa: "Hvaljen Isus!" i on-' da: "Budi hvaljeno i čašćeno Presveto i Ferazdijj? ljeno Trojstvo!" Onda je sveti Paulin si:e.o napid jed, isp.red njih, tako da je bio sam u reču.

Zatim sam prc^otrila taj 'Teren u takovu dalj^ nu, kao da gledatn na kraj svijeta - a sve urešeno u misnome stilu. A dalje'su bili kao Nebesti Stanovnici, koji su živjeli na udaljenim mjestima u Stanovima Nebeskim.

Na to se javilo Presveto Trojstvo. A Bc^' Otac sam poleti u zraku prema biskupima, i ćade im Nalog, da svaki pojedini mora zauzeti taj ječan veliki Kraj, kao jedan Teren, jednu Državu, nad kojom će uređivati... Kaže Gospodin, koja ^nu je dana u vlasti da nad njom upravlja, u duhcimome smi slu (životu), kao Nadzornik nad onim Dušac!a, koje su u Nebu. I svaki od njih primio je jedno veliko Tlo, na kojemu je mjerodavan i ovlašten da uređuje nad Lušama.

I poslije su se svi razišli, svi su se onako raširili kao ptice - svaki na svoj Kraj, i to' takovom brzinom, da je u taj čas, kad bi mu Gospodin zapovjedio, već je u to vrijeme i t?mo bio; tako je to naglo išlo.

Iza toga me je veliki Nebeski Anđeo povukao na glo na zemlju, i našla sam se ovdje.

- 440 -

22. lipnja 1976.

Sveta Terezija od Isusa s dječicom na izletu

Na jednom Terenu u blizini Oltara, pojavHa, su se nejaka djeca. Taj je Teren pripadao Nebu. Dečkići su bili u dobi °cd jedno tri godine, a bilo ih je dvadesetak.

Onda iz sar.csta.nske zgrade, s druge strane, iza_ 3e jedna časna sestra. I.lalo je zastala, a onda pj3 gledala djecica, pa nas ovdje. Ona je *bila kao Č_u varica nad tor dječiccia. Aad je izašla iz zgrade, dječica su je gledala, slušala i raz^ovarala s njom. A Teren ja bio jako lijep: bilo je oneko ka& uglađeno, sjejno kao parket... Faokolo je bila lijepa priroda... ograda... i dalje drveće...

Promatrala san onu časnu sestru, i izgledala ' - mi je kao sveta Terezija od Isusa. Pitala sam u taj čas, koja je to redovnica, ali nisair dobila odgovor.

Kaže dragi Isus sada: "Terezija!"

Riječi Božje s Neba na zemlju dane - Pokraj Oltara, na istočnoj strani, otvorilo se Nebo, i iz K^ ba se pojavi Sveto Trojstvo: Bog Otac, Ecg 3in i Bog Duh Sveti.

Ali Bcg Sin sa Feba bio je neobičir velik. Zahvatio je cijeli onaj Nebeski Prostor, skoro do '..zemlje. Jako velik je bio dragi Isus. A pred Njim * se prema zemlji pružio snježnobijeli put. I onda su se od Isusa, po tom bijelome putu, spuštale prema zemlji zlatne* zrake, niti... Silazile su va^ lovito. . kao da se kotrljaju...

Odjedanput dragi Isus gleda ovdje na Oltar, i na Oltaru se pojavi bijelo Janje. A Isus je ostao na istome mjestu. I to Janje leglo se onako umiljato, Glavicu je aetnulo na Oltar. I tako leži i crnim Okicasa gleda na vas kako Misu slu'ite, a gleda i ovdje na nas.

Najedanput iz tog Janjeta, bijelog kao snijeg, izađu na sve strane zrake sjajne kao sunce... Kao kad sunce zasja, pa pusti one svoje zrake... tako su se te zr?ke širile i odsijevale na sve strane.

Najedanput to Janje silno zasja, i od Janjeta postane Sunce. I to Sunce po3e, ovdje sa Oltara

- 441 -

22. lipnja 1976.

kako smo mi bili, na onaj put kojitr su sila^zile ore zlatne zrake, niti. I tim istim putem Sujnce pode ravno do drago^ Isusa i ud*e u Njega.

Govori Gospodin: "Dc*bro si rekla, ali nsi dovoljno! Ono što je išlo s Neba dolje tim bijelim putem, to su bile Riječi Božje." Bilo je to debe_ lo kao prst, a sjajno, i spuštalo se dolje kao valovi... kao špageti se miješalo... To. s' bile Rije^ či Božje od Isusa s !\eba na zemlju dane.

"A ovo Janje - kaže Gospodin - to sa' biL Ja!" I to Janje, dragi Isus sa Oltara, pošao je opet Go^ re, u Svoju Osobu.

"Spašene su duše njihpve!" : Onda su pok'--j Oltara, na strani Foslanice, klečale tri osobe (iraže Gospc^ din: "Duše'")? čva muškarca - jedan stariji, jedan mlađi - i .ženska. Izgledali su kao muž i'žena i sin. Bili su dosta dugo prisutni, skoro do Pričesti. Sklopljenim rukama gledali su na Oltar; a l<*at^ada bi tnajkas i oni, pogledali na ovu str^nu (^dje im je bila kćerka, odnosno sestra). Onds ženskđ progc^ vori lično svojoj kćerki: "Dra^o mi je šbo si doš-la, kćerko moja, da te vidim u blizinu moju."

To znači, vesela je što se kćerka približila du_ Ši njezinoj. Umiljato su gledali, i čuo se je Glas od Oltara za njih: "Spašene su duše njihove!"

To su roditelji i brat sestre !*,.arije, ktune.Otac i sin poginuli su u ratu, a majka je utnrla. naravnom smrću. Ova Sveta Žrtva bila je za njih prikazana.

"Teren za Anđeoske Korove djece!" - Iza to^e je tiloovo... Sveti Josip stoji kod Oltara, na strani Poslanice i govori mi... pomaže ml...

Na jednom Terenu - kao da je to bilo na zemlji, ali nije to zemlja - male Djevojčice, od jećno četiri godine, uhvatile su se u kolo, pa se i^raju onako po djetinje... Kao kad se kod nas djeca igra^ ju ringeringeraja... Djevojčice su imale bijele vjenčiće na glavi.

Najedanput dragi Mali Isus, onako njihove dobi, pode odavle s Oltara k njima, i sjedne se u sredinu kola.. Gleda Mali Isus u njih, pa im se smiješi,

- 442 -

22. lipnja 1976.

i razdia^an njiše Glavicom u ritmu njihove pjesne.

Odjedanput Mali Isus ustane, precbrazi se u ve likog Isusa, uzdigne se u zrak, i kaže ovako: "Imant Korove Anđeoske gore u Nebu, ali se zaigram s Anđelima malima sa zemlje!" To su u Vječnosti dušice sa zemlje, Anđeli. Dragi Isus ih voli i tako se s njima zaigra... Ta djeca igrala su se na jednom Terenu... Kaže dragi Isus: "Teren za Anđeoske 7crove djece!"

"Razdragano je Moje Srce..." (Draga Gospa) Za vrijeme Fcbožnosti došla je s feba drega Gospa, Nebeska Majka. Došla je u onom Nebeskom svijetlozvjezdanom sjaju. Bila je prekrasna, prelijepa, predivna... I onda je draga Gospa rekla natra ovdje: "Razdragano je Moje Srce, *_ _ '-J kada se otvaraju vaša usta na molitvu, -na Slavu Gospodinu i Aieni. '.- -

Priljubljeno je Moje Srce uz srce vaše!"

Nepoznata mistika na jednome otoku - Onda je Maj- .

čica Božja pošla u zračnom prostoru nekaco na ovu stranu. Za Nebeskom Majkom pošla sarr. i ja. I vidjela sam jedno mjesto, jedan grad, oko Lojega je bila voda. Izgledalo je to kao otok.

A na obali je stajala jedna iralo poviša ženska, srednje jačine tijela. Kose je imala kiatko odirezane i zaglađene. Oko glave je im&la oko dvaj.prsta uski povez, da joj zaštiti kosu^cd vjetra.Bila je okrenjena licem malo ovako da je vidir. Haljine su joj bile nježnosive, više na bijelo. Po haljini je imala oko vrata i sa strane jedno dva pr sta široku "izradbu" sa križičima. Nije imala ov-'ratnika, ali je haljina bila zatvorena do vrata i dugačka do pola nogu. Stajala je sklopljenih ruku i gledala je u tu vodui na taj grad. Bila je jako pobožna, kao svetica. I kako je stajala, tako je pogledala na mene.

A Majčica Božja, kako je bila u zračnom prosto ru iza nje, pokaze meni i reče: "To je nistika!" Kisam znala kako se zove. I'aže draga Gospa: "Pit će ti dano do znanja kasnije njezlno itre!"

- 443 -

22. lipnja 1976.

Sveti Mihael s britkim mačem - Zatim je ćkšao Sve^ ti Kihael Arkanđeo. Bio je u odijelu sjsjnci kao sunce, a u ruci je držao veliki britki nač. Sveti Mihael stane na stranu Poslanice, pG^leč*c. u vas i na Oltar, pa se okrene prerna iceni - kao ća ga zanima taj pogled na nas - i onda izgovori ove rijjs či: "Sasjeći ću s ovim mačem sve one,

koji se podigoše protiv Gospodina - do jednoga!" Malo vremena je tu stajao, zatim pogleda na nas sve i nestane.

Sveti Paulin pomaže nevoljnima - Opet je došao sveti Faulin. Stao je nasred Oltara, izmetu Evan-đelja i Kaleža, ali malo povučsno. A is co nogu mu se stvorilo četverokutno postolje, od snježnobijelog mramora, debelo o^c tri prsta. Stajao je na tome i promatrao.

Odjedanpvt se prostre jedna velika zemlja. Vid^ jela se ravmica i voda i bre^cvi... I u toj prir_c di došlo je pred svetog Paulina nnoštvo svijeta. Bilo je tu jednostavnih i pobo^nih ljudi (2), sirotinje i prosjaka (l), i gospode (velikaša)... Svi su bili jako pobožni i zaneseni tim Svecem. A on je bio sa svima veoma prisan, ka.c da ih zna. Bio iir< je veoma blizak, pa su mu se posve pribli-žili. A bolji ljudi su stali, pa onako zapanjeno, kao u čudu, gledaju.

A sveti Paulin je i sada držao u ruci onu torbu. I nešto je iz nje vadio i svina je dijelio. Kako je kome trebao dati dar, najprije bi dotič-noga blagoslovio, a onda mu tek'uručio dar.

Isus dragi posjećuje teško bolesnoga brata Ferdinanda - Iza toga našla sam se u nepornatoj bolnici. Tonijelo me je r^vno u bolesničku sobu. Bilo je u njoj dosta kreveta. Na prvoa krevetu ležao je čovjek, koji je izgledao kao svećenik. Fjegovo je tijelo bilo kao mrtvo. Lice sm je bilo okrenje^ no ovamo, ali nije pokazivao znakova živcta.Ležao je kao ukočen. Usta su mu bila plava a lice blijedo, bez ikakova rumenila. Po tijelu je bio do prsiju pokriven. Jednu ruku je inao v^.ni, a drugu

- 444 -

22. lipnja 1976.

ispod poknvača. Dosta dugo sam bila pokraj njega i trpjela sa^. Pomogla sam mu trpjeti u mukama, koje još proživljava.

Odjedanput dođe živi dragi Isus, u bij^loj haljini i prebačenom crvenom plaštu, ali ne jako cr^ venom. Brzc priđe k nje^u, kraj njegove glave... I onako tru je nalo glavu hvatao... i stavio ma je Raku na prsa... i gleda u njega... Onda je dragi Isus ječrto četin puta prošao oko nje^'cve glave. Pogledao je i ostale, ali je prema njenu in*ao posebnu pažnju. I gleda na njega... i opet prićte k njemu... i onda cu je metnuo Svoju svetu Ruku na čelo... i jedno je vrijeme tako stajao... pokraj njega, nad njegovom glavotn...

Najednca se na suprotnoj strani bole∋čke scbe, na zidu, otvori kao špilja. I dok sam gledala, šta je to... Odjedanput se začuje Glas nad glavama tih bolesnika: "Grob je otvoren! za jećnu dušu, koja će unići unutra!"

Dragi Isus je onda otišao, nestao.

Gospodin reče kasnije još i ovo: "Grob je otvoren za tijelo, koje će unići uskoro u nje,/a - tij^ lo ne ustaje više!" To tijelo neće preboljeti ove bolesti, više neće ustati s.bolesničkog kreveta za ovaj život. ,

Časni brat Ferdinand umro je 28. lipnja 1976. u toj istoj (Vinogradskoj) bolnici.

Kad ste kasnije %a razne duše prikazivali molitvu, bila sam u onom teškome trpljenju, skoro u agoniji, jako sam trpjela na tijelu, u dvatri navrata.

Na kraju Svete Žrtve... kaže Gospodin: "koja Mi je omiljela, po Hojoj Volji!" - blagosliva Sveto Trojstvo: "U Ime Oca i Sina i Duha Svetoga. Amen."

Za vrijeme Izvještaja Majčica Božja je pomagala vidjelici. Onda vidjelica kaže ovako: Nebeska Majčica odlazi u Nebo s Riječima: "Cstanite s Bogom!" I vidjelica maše rukom na pozdrav. Z: Zar Majčica Božja mabe s Rukoc? J: Kr e sa svetom Rukoir. i odilazi...

- 445 -

22. lipnja 1976.

Ukazanja Majke Božje u Pliskovici

Brat G. iz S. jako se zauzima za Ukazanja Sto su

bila u Pliskovici kod Sežane (u Slovenskom Pritror

ju). Gospodin govori sa Raspela:

"Smiri se, sirte Moj, još malo vreaena!"

Nek se još malo smiri, jer se ne može ništa poću-

zimati, dok vulkan radi.

Kaže dragi Isus: "I bit će slavlje Moje ''lajke ta-

mo, ali u vrijeme mirno!"

"Smiri se, sine Moj, još malo vremena,

dok bura svoje valove ispljuska!"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 pro 2010 15:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 lis 2010 22:08
Postovi: 178
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
23. Srij. - Vigilija Sv. Ivana Krstitelja

POD SVETOM MISOM I POBOŽNOŠĆU

Sveta Misa prikazana je za preminnlog svećenika Franju K., Salezjanca; naručila ju je sestra Lidija.

"Na svim putovima biti ćete zagrljeni..." - Fada je p.cčeo zaziv Duha Svetoga, doletio je On &a one strane, iza Oltara^ a na tom terenu, kao d^ ispo-četka nije bilo Oltara - tako je bilo n-, pc^led. Poslije je Duh Sveti stao nač Oltar, a or.ća, se spustio malo niže i zagrlio je cijeli Oltar, i sa ' Oltarom Kalež i vas zajedno. Sve je za^rlio u svoj Žagrljaj.

Kaže ovako Gospodin Duh Sveti: "Na svim putovima biti ćete zagrljeni - govori za mene i vas -u Kakanama Gospodinovim, putovi pruženi pred vama." Na putovima na koje moramo ići radi Er?je Nauke.

Zaštita Majčice Božje na putovima Gospodnjim

Dalje se zbilo ovo. Prekrasna draga Nebeska Majč_i ca spustila se s Neba skupa s Terenom, na kojemu je bi3c jako lijepo zeleno brdašce. A po tom brda šcu je bilo mnogo prekrasnih plenenitih ruža roza boje. Ruže su bile stavljene jedna do dru^e... ta ko u grudi sa ^ranama... a izrasle do mctar visine. Majčica Božja hodala je po toir brćašcu ruža i dolazila nai je ususret. A bila je obucona u njež

- 446 -

22. lipnja 1976.

nu haljinu, ružičastobijele boje, pop^t pr^krasr.ih ruža. I plašt je imala.

Kada je draga Gospa tir. terenorr pristupila u blizinu, nad Oltar, nasmiješena, ve=.eloga lica,,gle^ dajući na vas i na rr.ene, progovori nam ovako: "Na putove pružene od GospGdina,

u službi Iljegovoj,

Ja ču biti u početku i na svršetku."

A ono prekrasno brdašce i one prekrasne plenenite ruže na njeru, to su naše molitve z& vrijecr.e Svete I.lise i Fcbcžnosti.

"U Žrtvi Svojoj sve raim..." - Iza tog& je bio ovdje na Oltaru, veliki, snažni, ogro^ni Isus. Bio je visok valjda 4 metra, i silno Širok, jak... Taj Veliki Isus icao je prekrasne, guste; bujne sr.eđe kose, i onsko nalo na cmkasto, koje su se lijepo valovito spuštale na sveta Rarrena. Vidjele su se Njegove Presvete Rane na Nogana, Ruka'a i Rana Pre^ svetoga Srca. Boscnog je bio. Dragi Isus promatrao je Svetu Žrtvu, a onda kaže ovako, kao vana: "U Zrtvi Svoj&j sve radin,

i sa Zrtvoir. pocinjer,

i sa Zrtvor završavai*..

Po Žrtvi Yojcj

sve je usađeno u srca ljudi *

i za spas duša njihovih,

koji vjeruju i koji žive

po Kojin Zapoviječima na ze^lji.

Ja san urasao u Zrtvu

i Zrtva raste u ?,.eni u sve vrijeae

otkako je postala i sve do svršetka.

U Zrtvi sve je po Milosti Mojoj spašeno.

Blago dušana, koje su dostojne ^cje Zrtve,

pristupiti u Blizinu Veju u srcira svojim."

"Došao sam na zemlju u Gospodinu..." (Sv. Ivan Krst.) Zatim sar vidjela prekrasaa teren, u rašen divnon prirodor.: zel-?nilo, cvijećeir i drvećor,. Jedan prekrasan njc??n trladić, u dobi od petnaestak gpdi na, iša^. je ti^ tereiicm od istoka pretra zapadu. Stajala sar sa strane i prc^.ativla j,a, ali ga nisan^

- 447 -

23. lipnja 1976.

odmah prepoznala. A nad nje^cvom glavom progovon Duh Sveti: "To je Moj sluga Ivan!" Ha to mladi Ivan reče svojim ustima: "Došao sam na zemlju u Gospodinu, da vršim Volju Njegovu!"

"U svemu vremenu Ja upravljam..." - Gospodin Isus Krist, koji je stajao iza svetog Ivana, gledao je na nas sve, i rekao nam je ovu Pouku: "Ima li vremena za Mene?

Ima li što u vremenu čime Ja ne upravljam?

U svem vremenu Ja upravljam

i vjrijeme za Mene nije ništa.

Ja sam u vremenu.

Bilo vrijeme u koje doba

Ja u vremenu sam živi

i oni koji u iJene vjeruju

bilo koje vrijeme, živjet će,

a one koje sam odredio da podu k Meni,

bilo u kojem vremenu, odlaze.

Ja sam život svemu,

i onima koji vjeruju,

i oni koji ne vjeruju, u Meni žive."

To je rekao Gospodin Isus Krist u vezi s onim što se ovdje govorilo prije Svete Mise. Sestra IJarija treba poći na tešku oparaciju žučnih kamenaca. Gospodin hoće time reći: bilo ljeto, bila zima, za Njega vremena nema. Ko^a je odredio za život, pa makar Mo i teško bolestan, ostaje na životu i usred žarkog ljeta, a koga je odredio za smrt, odj^ lazi s ovoga svijeta i zdrav u pol zimo.

Sveta Pričest... - Kad se približio čas Svete Pri-česti, dragi Isus uzeo je od Oltara Svetu Hostiju i pošao je k meni, pa ire je tri puta pričestio s velikom Svetom Hostijom. I vrati se prema Oltaru, stane na pola puta, okrene se, i držeći još Hostiju u Ruci, nad Kaležom, gleda na vas svo... I onda se vrati opet k meni, pa mi i onu četvrtu Hostj^ ju stavi u usta.

Kad je Isus dragi došao do Oltara, zbilo se je ovo. Najedanputa taj isti prekrasni Isus stane na Oltar, onda pogleda duhovnog oca Zvonimira, i stane

- 448 -

23. lipnja 1976.

pred Kalež. Onda je bio duhovnom ocu sa Svojim Ho_ gama do polanjegova tljela. Donji dio se je vidj^ la noge i tijelo od svećenika, a gomji dio bio je srašćen sa Isusovir Tijelom, tako da je veliki dragi Isus stajao u njemu sa Svojim Svetim Nogema. Gornji dio Tijela Gospodinova bio je visoko iznad svećenik&ve glave. Vidjelo se je cijelo tijelo svećenikovo, satno što je gornji dio bio potpuno srašćen s Isusorr, koji je bio velik i visok.Dragi Isvs je bio najprije tamo okrenut (valjda kao i svećenik) , a onda se je okrenuo preira nama zajedno sa svećenik&n. (Po svoj prilici je to sjedinje_ nje bilo u času Svete Pričesti.)

"Vidiš li ovu zgradu?" - Da, iza Svetog Ivana Krstitelja, doživjela sam ovo. Našla san: se u Rimu, a nisam znala da je Rim.'Iijepo me je Anđeo u zra. ku donio pred samu Papinu Palaču, ali nesprijeda nego sa strane. Pač me je spustio d&lje, na kamenito tlo, stojeći sa lijeve strane, zapita me: "Poz aš li ovu kuću?" Tekako su mi se te ulice činile poznato... I gledam te kuće gore, žućkasto obojeno... i onda cdgovorim Anđelu: "Kekako mi je poznata ta kuća, ali ne bih znala reći, gdje je taj teren." Kaže on na to: "A sada slušaj!"

Anđeo odstupi, a dragi Isus stupi preda me, s desne strane, tako .do na dva metra, i kaže mi ovako: "Vidiš li ovu zgradu?" - "La, Gospodine, vidim je!" "Poznaš li tu zgradu? " - Poznam sadal' Po Anđelu sac upoznala. I nastavi Gospodin: "Od nje neće biti ni traga! I tako ću poruŠiti do temelja... Samo će ne^dje i ne^dje ostati u tome gradu." - Do temelja će srušiti cijeli grad Rim, samo će negdje i negdje ostati po koja zgrada. I gdje su god naseljeni protivnici Gospodinovi sve će biti do čista porušeno.

Z: Pa kažu stara proroštva, da će se Papa vratiti žalostan u opustošeni Rim...

Kaže dragi Isus: "I temelje njihove ću srušibi!" I temelje čak, znači u dubine čak. Nisam gledala Baziliku svetoga Petra, nego samo ono sa strane gdje su Kurije.

- 449 -

23. lipnja 1976.

"Hvala vama svima..." (svečenik Franjo) -Bajprije sam vidjela jednu pojavu kod Oltara, ali nisam zm, la tko je. Onda ne znam šta smo molili, kad najedanput jedna dušica zasja... poleti od Oltara kao da se igra... a onđa .se opet vrati. I kad je ta dušica poletjela u svjetlu natrag k Oltaru, klekne, i prepoznant svećenika Franju K. Klečao je kod Oltara, na strani Evanđelja, u svećeničkom odijelu. Poslije se podigne, pogleda na vas, onda se okrene prema meni.i progovori... Govorio je u dva navrata... Sad moi3am misliti, što je govorio... Draga Gospa će mi pontoći, evo°-tu je u zraku...Pre^ čisto Srce Svete Nebeske I&jčice... - Hvala Ti, draga Gospo!... OVako j6 govorio duhovni otac Franjo: "Hvala varra svima, .koji ste prikazali molitve i djela pred Gospodiriom za mene!"

Onda je gledaju i u Majčica Božju i Majčica Božja u njega, rekao još i ovc: "Za sve vas molit ću Gosjrodina, da se spase duše vaše. Hvala! -Odlazim!" I još se poklonio Presvetome Trojstvu i ne stao je.

Draga Nebeska Majka koja je ovdje sad prisutna, ye lika je do dva metra. U plavoj je odjeći, a na sebi ima ru?ičasti glašt. U Nje&inom Prečistom Srcu zaboden je velikijnač. Draga°Gospa govori:

"Blago kući gdje se prikazuje Žrtva

Gospodina našega Isusa Krista, Sina Mojega. Elagoslovljeno je ono mjesto, onaj kamen, ono tlo, gdje se je Žrtva prikazivala.

Blago onima koji vjeruju, drže i ustraju u vjeri, ne sumnjajući u Milosti i Prisutnosti Gospodina našega Isusa Krista na licu mjesta. Pođite na put, djeco Moja - govori vama i meni -gdje ste određeni i gdje vam je ponuđeno. Neka se ne boji domaćin uzeti vas u blizinu svoju, jer Gospodin Isus Krist, Bog živi, i Ja i Poočim, i Bog Otac Nebeski i Duh Sveti prebiva u vama, s vama, i na mjestugdje boravite tt kući onoj. Blago kući gdje Gospodinova Noga dolazi. Budi hvaljeno i čašćeno Presveto i Kerazd'ijeljeno Trojstvo jedan Bog

- 450 -

23. lipnja 1976.

u Svetoj Otitelji Gospodin, Ja i Moj Zaručnik, Pocčim Gospodinov. Amen.

Dječice Moja, ostajte u vjeri ustrajno čvrsto povezani! Anen. Amen. S Bogom ostajte uvijeke!"

Sveti Josip - Kad se molilo Svetome Josipu, mislim da ste bas Mjegove Litanije predmolili, onda je Sveti Josip bio ovdje prisutan i rekao je za nas ovdje: "^olit ču za vas u sve vrijeme do svršetka života pred Gospodinom!"

Dragi Isuse, još ima!

Kaže Gospodin: "Eosta je za ovo vrijeme, jer još

te čeka uvečer! " Ići ćemo na Svetu Misu u Ste-

njevac.

Oko je nać stolon... Veliko Oko Božje... Kaže Bog Otac Reteski: "U Imenu Mojemu, Sina Kojega i Duha Mojega, otpuštam vas za polazak." Znak Friža Isuso*v%a je pokraj Oka! Ka to se vidj^ lica poČinje križati u Ime Oca i Sina i Duha Svet oga. Amen.

Primjedba uz prethcdne Pouke. Vidjelica je već u Zagrebu pet dana. Danas je trerala, po prvotnom planu otputovati svojoj kući. J.leđutin došlo mi je na pamet, da bi tilo možda veoma korisno i Bogu dragome nilo, ako ostane s nan?a još za bla^dan Svetog Ivana Krstitelja i Presvetoga Srca Isusova. Tako ćeco svi zajedno više moliti (U Bazilici je proglašen tjedan zadovoljštinei), a dobiti ćemo vjerojatno i veoma lijepih Viđenja i Poruka, koje će biti svima nama, a osobito kasnije Malenome Stadu na korist i utjehu. Keđutim jedan brat se na to zabrinuo za domaćicu, Julijinu gostoprimku, da će to njoj biti na veliki teret... I onda je razvio svoje misli o bolesti i zdravlju, te odvi-še uporno na tone insistirao...

Podvečer, prije polaska na Svetu Misu, molila je vidjelica u obitelji gostoprimca slavnu Krunicu, a zatim Krunicu od Suza. I dok su tako molili zb_i^ lo se je ovo. Bcg Otac Nebeski bio je nad kipom Nebeske I.'ajke i ovako progovori: "Poslao, sam Duha

- 451 -

23. lipnja 1976.

Moje^a, da rasplamsa srca vaša." Iza toga Otac 'Nebeski nast=vi ovako: "Sine Moj, Llihaele! Vodim .tebi u krilo kuće tvoje, Sree'Moje,'slugu Mojega. Pritni ga u okrilje svoje!"

A veliki dragi Isus stajao je uz Nebesku I'Lajku, Njoj s lijeve strane. Bio je u bijeloj haljini, i zaogrnut ružičastocrvenkastim plaštem. Bosono^' je bio. Gledao je kao poplašen i zburjen zbog nečega. I onda, kako smo nas četvero molili, našao se u videnju i duhovni otac Zvonimir blizu nas. A Isus dragi nu progovori: "Dolazim pred tobom sam" - i sad pokaže na brata Lihaela-- "u kuću tvoju!" Isus dolazi pred svećenikom, da se obnavlja u Žr_t vi Svete Mise. Isus dr&^i bip je zbunjen zbog današnjih primjedalra i prigovora, i zbog njihova cd, raza u našim dušama.

Od Majčice k Poočimu, pa natrag... - Zatim smo po šli u Stenjevačku crkvicu na grcblju. Glavni Oltar je posvećen Uznesenju, a rta pokrajnjim Oltarima, s jedne strane je kip Majke Požje Pomoćnice s Malia Isusom u naručju, a s druge str=ne kip Svetoga Josipa, također s Malim Isuscn u naručju. I dok su žene molile Krunicu, najedanput je od Ifajčice Božje, po zračnom prostoru, krenula kugla, svjetla kao sunce, s velika kao šaka.. I lijepo lagano letjela je preko lađe crkve ravno k Svetome Josipu, i nestala je u Njemu. Nije prošlo ni deset mi^ nuta, isto Svjetlo izađe od Svetoga Josipa i pođe opet k Nebeskoj Majci. Tri puta je Svjetlo tako prolazilo.

Kada sam upitala što to označuje, rečeno mi je, da cznacuje Svetu Obitelj. Majčica Božja drži Isusa, i Sveti Josip drži Isusa. I orda je Svjetlo ij^ lo od Jednoga do Drugoga. Ja to tako tumačim, da je drogi Kali Isus išao Poočimu Josipu, pa opet Svojoj Majci. Svjetlo je išlo lijepo naravno, po^ lako, kao dijete...

Sveti Ivan Krstitelj - Za vrijeme Svete Mise, koju je služio mladi kapelan, Sveti Ivan Krstitelj stajao je na Oltaru, na strani Poslanice, nedaleko od Kaleža. Nas dvije snio bile u predzadnjoj klupi. Ma.

- 452 -

23. lipnja 1976.

lo je *bilo svijeta u crkvi. I onda mi je Sveti Ivan Krstitelj, kao lijep mladić, dugo govorio u prispodobi:

"Ja sam bujna, kalemita loza,

koja sair iz čokota izrasla (oč) pravoga trsa. Grane svoje spustih po Vinogrćdu &ospodinovon nadaleko i široko u daleke zemlje. Ja uzrastoh na ^er'lji u bašči Gospodinovoj. Crpio sai snagu od Veličanstva Velikoga. Srcem svojim ljubio sam uvijek samo Boga. Rastao sa& u I*uhu Jedinoga, imao sarr. u dane života na zemlji usred srca Bo^a.

Da u Njeru dignen loze slabe, osušene, da za uvijek od čokota loza ne povene. Spleo sa? ih u grane Hoj.e, da žive uvijek, uz Gospodina Boge da stoje. Da ih vrijeme, cluje ne nose, i duSe besmrtne da Savli na ze<^lji ne kose. Sve što v tami, život zemlja, život nosi. Svjetlo Ljutavi Isusove sa i\e*ba du&e na zemlji rosi. LjuLav Bcga usred Nebesko^a raja. Da se čovjek sa zetalje ^ od svojega Boga ae odvaja. Ja sam dijete velikoga Kralja, vodim duše usred lijepoga raja.* Ime mi je Ivan Krstitelj, ja sam Božje dijete,

volin, živin*, usred Neba uz najsvetije Čete. Vodin djecu sa zemlje do Nebeskoga raja. Da duša:ia bijednih veselju nema kraja. Jer Gospodin voli puk i narod Svoj. Zato je za njega umro, vodio, Ajuti boj. Amen."

Ne dugo, rekao je Gospodin meni: "Kado do^e čas do znanja ljudima,šircir zerrJje, zaHoje Knjige, Isus nas zove, toliko će biti tračene, da neće se moći primjeraka ištampati. Svi će željeti da 5ita ju nešto novo." (Pi oko 10.VI.76.)

- 453 -

23. lipnja 1976.

Gospodine, da li da i nadaije izbjegavam naše redovniške rekreacije zbog svakakovih razgovora? - Govori Gospodin Isus Krist:

"Sine Xoj, sluga Moj, dijete si Hojega Srca.

Kada god možeš izbjegavaj nepotrebne razgovore, koji nijesu od koristi dušama, niti pojedinoj duši. Kada r.oraš biti tamo, dođi. Kada ne, udalji se iz blizina njihovih. Ne vodi isprazno raspravljanje dusu u Nebo, k Heni. Svi koraci pruženi u dobru sa I.Inor su povezani."

Gospodine, dok ima ovoliko posla na Tvojoj Knjizi * "Isus nas zove", da li da za taj rad žrtvujem i ono vrijeme što bih ga posvetio duhovnome čitanju života Tvoje'Presvete Majke, što g'a -je napisala svete Tarija.Agr, dska?

"Dao sam Ja tebi do znanja, što je tebi činiti:

Vrši Volju Moju! Obrađuj Djelo Moje,

koje je toliko potrebno,

da bude na licu zemlje

u Alojeru Zakonu dano zemlji.

Vidiš kako tune Brod i^oje Lađice, .na uzburkanome moru.

Oluja ovoga svijeta želi ga potopiti,

da nestane u dubinama mora.

Ali i u inoru i kopnu Ja jesam.

Zelim da s tobom, slugom Svojim,

i kćerkom Mojom, službenicom,

utvrdim Djelo Moje na zemlji,

u Evanđelju ^lojih Riječi.

Kada s njima radiš i označuješ ih,

već si obavio razmatranje o Meni i Majci nojoj.

Kada dos'e u javnost rad tvoj, i Moj, na zemlji,

biti će toliko tražena Knjiga Moja "Isus nas zove",

ča se neće moći pripremiti primjeraka za štampu ' širom svijeta.

I biti će Ime Moje, tvoje, i kćerke Moje,

veliko na zemlji, u narodu Mojemu. Amen."

- 454 -


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 pro 2010 15:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 lis 2010 22:08
Postovi: 178
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
24. lipnja 1976.
Četvrtak

uSVETI IVAN KRSTITELJ

"Mi ćemo tebe uništiti..." - Ove noći imala sem ve^ like napasti. Uad sam se probudila nij&-'bilo ni pola tri sata. Još je *bio mračak. Xa3 sar. se spre mila na Kolitvu, soba se napunila svijetom. Došle su neke ženske, i dečkići od l0-12 godina. I onda su navalili na ciene, kao da me hoće uništiti. Pa me one ženske, a bilo je me3u njima i 'debelih jakih Mađaric^, udaraju laktovima, a oni klipani tr će na trene, bace mi se u tijelo i udare me što god bolje irogn. I stalno oni na mene, pa mi prije^ te: "Hi ćemo tebe ugušiti! L'ećeš ti ništa Gospodi novo davati od sebe!.. Sve ćemo ti uništiti!" I onda san se u viaenju,s Krunicom što sam je dr-žala u rukama,žestoko s njima borila. I odmakla sam ih od sebe, ali su me jako izudarali. Kad san došla k sebi, vidim da sjedim na ctomanu s Krunicom u ruci. Tasnije sam shvatila gdje sam. I mora la sam se malo odmoriti, prije nego što saa počela moliti, jer sam bila od njih jako izniučena.

POD SVETOM MISOM I POBOŽNOŠĆU

Sveta Misa kod kunova, ujttro u 7 sati. Nakana Svete Mise bila je na Slavu Presve*tome Trojstvu i na čast Nebeske Liajke, onako kako bi to dragi Sveti Ivan Krstitelj, onako prosvijetljen u Slavi, i s onom žarkoc I^beskom ljubavlju, prikazao na Velike Pakane...

lanas ima csnogo Riječi i Viđenja. Niti diplomat Rima to ne bi nogao cznačiti^.. Ako mi dragi Isus ne pcir.ogne ponoviti ono što je Sv'eti Ivan govorio, ja to ne znam!... 0 dragi Isuse, smiluj ni se!

Duh Sveti između Oltara i kipa Majke Božje - Kada se je molio hician Duhu SvetoKU, sišao je On s Neba. Ali Luh Sveti ovaj puta nije sletio nad O^tar, nego je ostao u zračnctne prostoru, u sredini iz^ 3u Oltara i kipa Majke Božje Fomoćnice. Bio je okrenut leđima prenia prozoru, a Hoem prema sredini sobe, tako da su 2<,u one dvije Svetinje bile sva^

- 455 -

24. lipnja 1976.

ka s jedne strane: kip Majke Bc?je s lijeve, a 01_ tar s desne strane (Pouka c velikom štovanju svetih ?,ipova i Slika!). It)h Sveti bio je gore, Eog Otac Nebeski bio je nMto niže, a do Oltara, u zračnom prostoru bio je dragi Isus. A Majčica Boz ja bila je tamo (Oltar je bio u predsoblju, a kip MajSice Božje u velikoj sobi). I ondg kaže luh Sveti za Svetu Trojicu: "Došli siro na rr.jesto odr_eđeno!" A Duh Sveti je došao u tako velikom Sjaju, da je cijela soba, i skroz u pod, bila Njegovim sjajnim zrakama'obuhvaćena - kao kad se štiha (ri lja) zemlja u*dubine.

"Rodio sam se od Gospodina na zemlju..." (Sv. Ivan) Poslije se Duh Sveti, Sveto Trojstvo, uzdiglo malo u Visine, a u zračnom prostoru pojavilo se veliko svjetlo... kao jedn^ ogromno sunce... To sunce je bilo, po našem rečeno, veliko kao ova kuća (priz^ mnica). A u tom suncu je netko hodao... Isprva sam mislila da je to dragi Isus...

Odjedanput se to sunce spusti malo niže,i onaj koji je u tome suncu išao od istoka prema zapadu, okrene se prema ovdje, i prepoznala sam svetog Ivarta Krstitelja. Ali je bio obučen onako kao dok je živio. u pokori, pa je išao ljudima propovijeda ti. Imao je na sebi neku kožt., kao ovčju, s velikim smečim dlakama. To je bilo u jednome komadu i dosezalo mu je do iznad koljena... i bilo je pove -zano oko pasa. - Anđeo stoji ovdje, držeći u ruci posudu, pa mi lijeva u usta... - Onda je sveti Ivan ovako rekao:

"Rod.io sair se od Gospodina na zemlju, da donesem zemlji, puku Njegovu, čovječanstvu na zemlji, Riječ Njegovu... Idem na zemlju."

To je Sveti Ivan Frstitelj rekao u ono vrijeme, kad^ se je to zbRo, unazad puno godina.

Sveti Ivan ministrira - Onda se je sunce odmaklo dalje... i kao da nešto razmatra... Najedanput se u suncu pojavi veliko Oko. A Sveti Ivan Krstitelj lijepo se naklonio duboko, kao najveći Sveci, Bcgu Ocu, Bcgu Sinu i Bcgu Luhu Svetome. Zatim je nasml

- 456 -

24. lipnja 1976.

jan i veseo, precbučen u ministrantsko cdijelo, do šao ovairo. Stupio je u sobu, sa Nebes* og terena, koji je bio malo niže od Podnožja Neba, u prostoru između Neba i zemlje. Došao je kroz ova vrata, i stupio je u sobu, u koju je Sveto Trojstvo uronilo Svoje Zrake u zemlju. Sveti Ivari se nakloni Presvetome na Oltaru, živome Isusu, i onda kaže vama: "Zdravc!" Zatim pogleda na mene i kaže: "Zdravo!" Potor se nakloni nama svima i cde na stranu Poslanice. Kad je trebalo prenese Misnu Knjigu na stranu Evanđ;elja. Ovdje je bio hram Gos podinov i Oltar, skroz od vrata do prozora. Na Cl taru je bio poviši stalak i na njenu Sveto Evanđe lje ili Misna Knjiga, ne znam kakova je bila... - kaže Nebeska Majčica, na ovoj strani je sa Malim Isuscn: "Misna Knjiga!" Znači, Misal!

Sveti Ivan, kao ministrant, bio je sav u bijeloice, Gore je icao roketu, a dolje haljinu, samo što je ora bila malo drugačijeg tona, malo zaga-

Slavna Nebeska Majka - Odjedanput doae kra--^-sna, velika, slavna Nebeska Majka. Došla je iz Ne ba, s ove strane, kako je sveti Ivan Krstitelj stajao u suncu. Nebeska Majka bila je prekrasno obučena. Imala je haljine bijele kao snijeg, a preko svete Glave i cijeloga Tijela skroz čo zemlje prebačen prekrasan veo. To je bilo kao prozir na čista pjena kad se pere rublje, samo više bjel kasto i odsijevalo je... I kroz to se vidjela bijela haljina. A na tom velu, na tom ogrtaču,koji je bio na svetoj Glavi, i spuštao se malo naprijed prema licu, a onda padao kosc dolje, nešto udaljen od tijela, bile su na ruboviira prekrasne ruže. Velike kao raširena ruka, jedna do druge, jedna do druge, skroz do dolje, uckvirivale su cj^ jeli taj prekrasni veo. Majčica Božja stala je na stranu Evanđelja, iza Nisala, calo u zraku. A dolje do svećenika bio je Sveti Ivan Krstitelj.

Svećenička Hostija u Presvetome Srcu - Onda je do šao s Neba veliki Isus, i stao je ovdje na Oltar iza Kaleža. Još je bila prisutna i Majčica Ecžja,

- 457 -

24. lipnja 1976.

i Sveti Ivan Krstitelj... A dragome Isusu vidjelo se Njegovo Presveto Srce. Najprije je ono biHo za^ tvoreno kao školjka, a poslije se otvorilo. Kad se Presveto Srce ctvorilo, vidjelo se kako usred Srca lebdi velika bijela svećenička Hostija, kao ukras u Presvetome Srcu.

Pouka Svetog Ivana misticima - Sada je Sveti Ivan dugo govorio. Sad moram misliti šta!... I*e znam, Gospodine, ponoviti!... Kaže dragi Isus: "Nije potrebno da ponoviš sve, jer sj tile Riječi više kao poučne za mistike, kako ^craju vršiti Volju Božju, odlučno, po Za^cvijeditra Hojima, u narodu na zemlji, i kako narod u zemlji mora prikloniti svoje uhc Mojoj Riječi preko sluge hoje^ odabranoga, Ivana, koji L!!i je cmilio."

Ina to^a još puno, a dragi Isus kaže nije potrebrto govoriti^ ne znam ponoviti.

"Pogledaj Blago koje sam mu dao!" - I\aže Sveti Ivan: "Ide^!" I pogleda na nas sve, nasmiješio se, i ka-že ovako: "Po3;i za mnom!" I^ad je išao gore, onda je najedanput postao tikav kakav jest, u onom Nebeskon.

"Sveti Ivan Krstitelj u Lebu, u određenom 7jestu, koje Tu je Gospodin odredio veliko ogromno Polje Nebeskih Poljana, ukrašenih prekrasnim Nebeskim Dvoranama, Svetinjom nad Svetinjama, Svecira ^iljeniciira Gospodinovim, među Gospodstvima, Anđecskim Korovima Kerubinima, Serafinima i Stožerima Nebeskima, sjedi Ivan, sluga Moj odabrani. Pogledaj Blago koje sam mu dao!"

Vidjelica je sad dugo promatrala neki Nebeski prizor, a onda zapita: "Gospodine, a što je to?" - "Nebeske Nagrade za rad njegov na zemlji, Ordeni svetačkih ukrasa!"

"Ovako izgleda Mjesto, gdje živi sluga Gospodinov Ivan Krstitelj: Prekrasne Poljane, nema im kraja na pogled očima,

- 458 -

24. lipnja 1976.

t.krasima neizrecivicia,

prir^dom kakve oko čovjeka na zemlji vidjelo nika.

da nije.

?vako djelo svoj Ukras ima,

i stostruko uzveličan je u Očima Mojima."

Kad smo u Nebu ulazili na nje^-ov Teren, tamo gćje je on, vidjela san nešto neobično. Ulaz, prolaz u to njegovo Kraljevstvo bio je s jedne i dru^ ge strane napravljen od samih prekrasno urešenih propovjedaonica. Takova šta nisam nikada doživjela.

Sveti Ivan Krstitelj sjedi za jednim velikin, okruglim Neteskim Stolom. Izgleda poput stola Sve toga Trojstva, a sav je kao od jednoga kopiada, kao ca pune hrastovine. Podnožje Stola je okruglo, on da se su:uje poput onih Kaleža, pa se opet širi, da se pri vrhu Stola opet malo zaobli. Za tim ogronmim Stolo^, koji je velik kao jedan veliki grad, uzveličan u l^ebu, prekrasne izradbe, sgedi sara Sveti Ivan Krstitelj. Taj Stol tako je velik, da sam ga okom jedva obuhvatila, cijelo čudo... I Sveti Ivar sjedi za Stolom u naslonjaču prekras ne izradbe, poput Stola. Obučen je kao Hladić, u prekrasne Nebeske haljine. I onako kao da je toplo Gore...

A taj ogromni prekrasni Stol prepun je Nebeskih ćarova. Čovječje oko ne može prosuditi šta je to. To su Nebeski darovi dani Svetom Ivanu Frstitelju. Svaki taj krasan Lar je kao nešto posebno spakovan, složen, zackružen, kao darovi djeci za Nikolinje ili Božić. Mnoštvo tih Darova je na Stolu Svetog Ivana Rrstitelja. Pažljivo su naslagani j^ ćan do drugoga i jedan na drugi, da se ne sruše sa Stola - jer ih je toliko, koliko god ih je sta_ lo na taj Stol, pa su naslagani sve do u vrh, kao kruna.

"Još ću ti ovo dodati!" - tok je Sveti Ivan tako sjedio, odjedanput je došl^ prekrasna Nebeska Majka, noseći veliku zlatnu Ružu. I metne tu Ru.žu na sam vrh onih mnogcbrojnih darova i kaže mu nasniješena: "Još ću ti ovo dodati!" Onda Majčica Bo^ ja pogleda na ciene, i opet ode otkuda je i došla.

- 459 -

24. lipnja 1976.

Sveti Nebeski Anđeli, i svi koji sa naToi^enJ, i oni kojinra ni ne znam imena nabrojiti, u Četama, svi su nazočni u blizini Svetog Ivan& Krstitelja na tome Polju; Sveci sa zemlje koji su primili Kauku Gospodinovu preko usta njegovih.

Kaže 5veti Ivan Prstitelj:

"Govorio je Gospodin iz srca mojega na usta moja.

Vikao san, trubio ^am, učio sarn. Učio san na zemlji malene na oko ljude, stvorove Gospodinove, velike u đuši besmrtnoj, jer je duša tako velika kao cijeli svijet - jedna samo!"

Ančeli lete u mnoštvu po Tereru, i sa strane;..* i spuštaju se na zemlju... Sveti Iv&n Krstitelj silazi... silazi... silazimo dolje...

"Kazat ću ti tko je Nebeska Majka! Nebeska ^..ajka i zemaljska Gospofa^ larija, je jedna prekrasna Nebeska Ruža u kojoj živim - srce moje i ja, i svi oni koji Je ljube, koji žude za Iljom, i koji vrše Gospodinove Zapovijedi. Rastao sam u Go8j..cdinu s Kjcae, -i u blizinama mojima uvijek je bila, ^ i jeste i sada! Veselio sact se,

divio sam se našoj divnoj Majci, tako Lijepoj, tako Divnoj, tako Slavnoj, Neizmjernoj u Veličanstvu Božanstva. kao Žena, Bcgorodica, odabrana Djevica sa zemlje, Cistija od ljiljana, Čistija od Svetaca, Cistija od svega što je stvoreno, jer je Gospodin u Srcu Njezinome prebivao kao najslađe Janješce, živi Isus Krist - da nas spasi. U taj Put sam se zagledao, tim Putem sam hodao i vršio sam Volju Kjegovu."

- 460 -

24. lipnja 1976.

J: "A šta su ljiljani?"

Sveti Ivan:

"Vidiš, u Kaležu ljiljani!

Taj buket ljiljana udisao sam u svoje srce,

i hođao sam, gdje god sam pošao,

sa Kaležom Gos^odina Isusa Krista,

koji mi je tio dan preda mnom i nada mnon..

Zagrlio sam ljiljan svoj,

i ljiljane stavite u Kalež. .

To su o,dabrane du&e za službu Gospodipovu,

svećenici dobri na zemlji, redovnici i sluge Gospo

dinovi određeni

jesu ljiljani u Kaležu."

- kaže Sveti Ivan Krstitelj: "Pomiriši, kako lijepo miriši Nebom živim!

Nebom živim nniriše ljiljan ovaj

i (ijiljani)' u Kaležu,

Nebom živitBmiriše

i blago svakome tijelu

koje.Nebeski ljiljan udiše;

spasiti će dušu svoju

i vidjet će veličinu svoju

u Nebeskom Kraljevstvu

gdje se živi vijek vjekova

u Ljepotama nad Ljepotama

koje zemlja nema." ^

"Sadio sam cvijeće iz Vrta Nebeskoga

u srca čovjeka na zemlji divio sam se Velikome Bcgu, Veličahstvu Njegovomu.

Uznesen sam bio po Ejegovoj Svetoj Volji u velike Daljine Nebeske

da pogledam Stožere, Odredbe, Zakone, Zapovijedi, što su određene u febu i na zemlji.. Svi Nebesnici imaju svoje Odredbe. Kakvi život, u kakvoj sredini živi, po duhu, takva Veličanstva prima, po duši, zasluženih darova na zemlji, tijelo. Sipao sam u velikoj mjeri na kugli zemaljskoj u svim krajevima i Kontinentima Božje Milosti dane ze.tlji

- 461 -

24. lipnja 1976.

za Pcuku za spas duše

i za pripremu za cdlazak duši u Vječnost.

U velikoj mjeri' sipao sam, i sipam sada.

U Službi sam Gospodinovoj i sada, kao Nebesnik,

na zemlji dusama u pomoći.

Zagovaram sve kod Gospodina,

koji god se meni utječu,

i koji noje ime zazovu.

Idem.

.S Eogom ostajte sjedinjeni' Zdravo, zdravo, zdravo Harija! Hvaljeno i cašćeno budi Sveto Trojstvo u vijeke vjekova. Amen."

"Dolazim u Srcu Mojemu..." - Dolazi veliki Isus, Srce Isusovc! Vidjelica: "Gospodine, Prekrasan si i Lijep u Veličanstvu Svojemu! Hvala i Slava Ti, Gospodine! U vijeke vjekova hvaljen tudi u Imenu Svojecr.u, od nas grješnika sa zemlje!"

Gospodirt Isus Krist otvara velika Vrata Ueba , gleda na nas, i držeći još kvaku od vrata govori: "Dolazim u Srcu hojemu da privučem sve k Srcu Svojemu koji Xe ljube. ... I..ir s vam^ budi u vijeke dušama vabim."

Kaže Gospodin: "Završerto je!"

J: ZaniKljivo, kako je dr^ti Isus s l6ba došac

cvamo, i lijepo drži Vrata i kaže da dolazi Ljegc^

vo veliko Srce...

Z: Mislitr da se taj Njegov Dolazak tiče Halenoga

Stada. Po sadžaju Riječi koje je upotrijebio, tako

*bih zaključio.

Kaže dragi Isus ovako: "Dobro si rekao! Viđenje

se odnosi na vrij'eme koje dolazi!"

Već je otvorio Vrata i stoji na Pragu... još samo

da izaCe...

Svetoctajstvo je tu, Kalež...

Kad smo molili Krunjcu Majke Božje, jedan mali Anđec u zlatnim haljinama, trčao je od Oltara ovaKO.

- 462 -

24. lipnja 1976.

O Svetom Ivanu Krstitelju

J: U današnje vrijeme Sveti Ivan puno pomaže onima koji ga zazivaju. I za ono zlo se moramo moliti Svetome Ivanu Krstitelju, da nas čuva u taj čas, kada bude ono zlo, ona tama.

Z: Možda je on također posebart zaštitnik vidioca. .. i onih koji propovijedaju i navješćuju Isusa...

J: Svećenika jest, dok je za te ljiljane ^cvorio... Vidjet ću je li i za vidicce, za one koji prenose Božju Riječ...

Govori Sveti Ivan Krstitelj:

"Zaštićujem svu braću redovnike, svećenike, u zagovoru pred Gospodinom, i one koji su odabrani da djj. nose Riječ Go&podinovu malenim ljudina na zenlji, puku Gospodinovom." kojima je povjerena kao služba, mistici.

J: Znači da je on posebni zaštitnik i.redovnika i mistik?.

Z; Pa jest! On je živio kao najuzorniji redcvnik: u neckaljsnoj čistoei, u velikon siromaštvu i savršenoj poslušnosti Dunu Božjer'U...

J: Još san zaboravila iz tih opširnih Viđenja kazati da ser vidjela ono mjesto, špilju gdje je živio, kd je počeo djelovati. I ondđ. mi je Anđeo po^ kazao njegov ležaj. Ta tlu je bilo nešto malo prcstrto, ali ne zr.^F pravo što, jer je unutra tilo ponešto nračno... A u toj šupljini sam vidjela i Raspelo... drveni Križić... I ništa više! Ni stola, ni ničega, nego satno taj ležaj i Križ... A u svoje vrijeme rekao mi je Sveti Ivan, da je živio na osa_ mamat

Z: Šta je s onim ljiljanima u Kaležu?

J: I'ać je ministrirao, kad je već htio ići u Nebo, pa me je dczivao, opazila sam na Oltaru, u Kaležu, prekrasne ljiljane, oko pols nietra visoke. I dok su ovi ljiljani bili u Kaležu, kao u buketu, jedan prekrasan ljiljan bio je posebno, pokraj Kaleža, uz sam Kalež. Onda je Sveti Ivan Krstitelj rastuna. 5io, da ljiljani u Kaležu označuju svećenike, a ljiljan pokraj Kaleža jest njcgov ljiljan, jer je sad prisuta.n ovdje Svetoj Misi.

- 463 -

24. lipnja 1976.

Sv. Ivan i Sv. Josip - s Neba dani zemlji!

Z' Sveti Ivan Krstitelj je kao neki poklon Feba,

kao s Feba dan zemlji...

J' On je s Neba dan u svojoj čistoći, kao takva

osoba duhovna! Jer da ga nije Gospodin Bog odredio

za takovu osobu, ne bi zemlja nikada imala Svetog

Ivana irrstitelja. On je kao neki poklon Neba...

kao i Majčica Božja....

Z: Ivana nije trebalo spašavati od osobnih grije-

ha i neurednih sklonosti... On je u ime Neba dru-

ge spašavao od grijeha i odgajao za pravednike...

On je uvijek ostao neckaljano či&t, a drugi, 1 uz

nje^ovu pomoć, tek malo pomalo dolaze do čistoće..

J: On i Sveti Josip kao da ni istočnoga grijeha

nemaju na sebi... kad su tako sveti i čisti bili,

potpuno Evanđeoski... Baš ću jedanput moliti, da

vidim...

Z: Majka Božja kao da je s Neba, kao da nema veze

s ljudima, sto se tiče istočnoga grijeha...

J: A Sveti Josip je isto Evanđeoskoga duha! On ni-

je iirao ništa ovako kao mi na zemlji, misliir, ni

sklonosti, ni zahtjeva, ni ništa... On se potpuno

kao Anđeo osjećao... rezerviran kao za Nebo... An-

djelovanje po tijelu.

Z: Samo je pitanje kada je On to dobio...

Kaže dragi Isus ovako: "Josip Poočim dobio je taj

dar u vremenu, kad mu je bilo potrebno!"

Z: Čitao sam u njegovom životopisu, da je to bilo

u času obrezanja, kad je dobio i dar razuma...

Kaže dragi Isus: "U času cdređenom - kao dijete,

u obrezanju!"

J: Rodio se kao Anđelak^ jer nije bio grješan, je-

dino istočni grijeh. A u vremenu odretTenom, kod

cbrezanja, dobio je Anđeosku... Evanfeosku čisto-

ću, da nije imao nikakovih potreba natijelu... da

je živio kao Am?eo, bez ikakovih sjetila... samo

ono Božje... Živio je kao Nebesnik uz Majku Božju

... Kao dva Nebesnika su živjeli... i Isus među

I! j ica...

J: I sveta Ana je ovdje u blizini i smiješi se...

- 464 -

24. lipnja 1976.

Majka Blažene Ejevice I-.arije je u blizini i srr.ije-ši se, zato što smo bili spominjali Nebesku Majku u Njezinom Začeću... Nebeska Majka je bez grijeha ° začeta, Čista! Čis'tija od Anđlela i svega što je u Nebu, Prva do Presvetoga Trojstva... Z: Kakva bi onda bila razlika izceđu Svetog Ivana Krstitelja i Svetoga Josipa? Jer što se tiče Svetog Ivana, zs njega se naučava, da je očišćen već Isrard je Majčica Božja, s IJalim Isusom pod Srcerr, dc-šla u posjete svetoj Elizabeti, koja je pod svojim srcem nosila maloc Ivana, - da je već onda dobio MHost Posvećujuću... ;

Govori Gospodin Isus Frist: "Još se. nije ni rodio, čist je bic!" . .: . Z: Znači, u tom duhu treba razu^jeti onu zagonetnu izjavu dragog Isusa: "Ja vam ksžem: Nitko izme

Zlatna ruža... - Z: A zlatna ruša što ju je Majči-

ca Božja st^vila Svetom Ivanu na vrh onih Nebeskih

Darova!

J: Mislim da je to kruna njegovog djelovanja na

zemlji... kao nagrada.^.

Z: Malo me zbunjuje to, da wu je to kao sada dala..

J: Sad ću vidjeti što to znači...

- 465 -

24. lipnja 1976.

Govori ista Gospa kod Stola u Nebu: "Dala san' niu zlatnu ružu za nagradu za njegov trud na zemlji, št<^ se trudio na Šlavu Gospodinu Bogu našemu, za Djelo Gospodinovo." To je kao nagrada za djela koja je činio u dobru na Slavu Božju. Ka-že Majčica Božja nasmiješena: "Budite vrijedni i radite isto tako, pa ću i vama ružu dati gore!"

"Učinit ću srca vaša..." (Mali Isus) Iza ručka, prije nego što sam pošao kući, još smo neko vrijeme molili. Fada smo molili "Isuse blaga i ponizna Srca..." onda je dragi Hali Isus na zaziv: "Učini sfce naše po Srcu Svojem!" - ovako pro^'ovorio iz Krila Nebeske Majčice: "I učinit ću srca vaša u Zapovijedima Mojima po Srcu Svojemu!" A kada smo molili "Isuse, Iv'arije i Josipe, ja vas ljubim, spasite duše, spasito Bogu posvećene!" isti dragi Isus reče: "I spasiti ću duše vaše u Zakonu hojemu!"

Blagoslov Oca Nebeskoga - A na svršetku, kada smo se već počeli križati: "U Ime Bcga Oca, koji me je s velikom Ljubavlju stvorio..." - Otac Nebeski, bio je okrenut prema nama, i ovako kako ste vi klečali, skoro nad vašom glavom, s Licem onako dolje, tal^o je nad nama Ruke držao ravno (kao kad se polažu ru ke na ređenju). Poslije nas je jednom Rukoa blagcslovio. Najprije je Ruku potpuno ispružio, a onda spuštajući je privlačio ju je k Sebi...

"Veliko je polje na zemlji, sine Moj odabrani!" Navečer je vidjelica pošla na Svetu Misu u stenjevačku crkvu. U toj crkvi je i oveća slika Svetog Ivana Krstitelja. Iza Evančelja i kratke propovijedi' došao je s Neba na Oltar veliki dragi Isus. Kako je stao na stranu Evanđelja, u ta.j čas prostor pred Oltarom i dalje postao je veliko Polje Nj3 besko, koje se s Visina približilo zemlji. Po tom Nebeskome Polju, kroz lijepu prirodu hodao je živi Isus. Vidjelo se i Njegovo Presveto Srce. Pet-šest metara od Isusa stajao je Sve*Ei Ivan Krstitelj, kao dijete od 8 - -10 godina. Okrenut prema Isusu, dje-

- 466 -

24. lipnja 1976.

čak Ivan slušao je što mu On govori. Isus disgi rr.u je govorio unaprijed o Svojem dolasku na zemlju.

"Veliko je polje na zemlji, sine Moj odabrani, na koje ću posteviti tijelo i noge tvoje. Gaziti ćeš^u Iir.enu ^Jojemu, daljine i širine. Preko usta tvojih govoriti će narodirr.a Glas !fcj

do kraja zerr.lje. Sinovi i kćeri na zer.lji slaviti će Irre Ifoje na glas usta tvojih. Veseliti će se narodi dolašku Hojecu na taborima

zemlje

i stožeri će gledati u tebi Mene. Rodih te za Sebe, da potvrdiš Ine Ko*je. ; Usta tvoja kao trutlja osvajati će tabore. Život u Zeni tvoj, dane pokore, osvojiti će stož.ere. Da ne dođoh na zemlju, kada me srca sinova njezinih zovu. Idi i'dozivaj snrtnike njezine, jer evo dolazim, d& njihova srca toplo Mojemu pri-

vinem.

I kamen, priroda, će Mene upoznati, kada prolazi^, preda Lnom će se sve uklanjati. Jer poznaje Stvoritelja Svoga, koji po prirodi Svojoj hoda. Narod Moj u skupine sabrati će se tada, da ga razveselim od tuge i jada. Potoci suza prctekli su kroz vijekove, čekajući naL.ene, A jer ih Koje Srce zove. Srca njihova čežnja prožima, nemaju ctira dok se ne nađem međ njima. Naprijed, sine Moj Ivane, živi, budi ređu (ijudima) njica, da po tebi privučem srca svima, u Nebesa velika, gdje noći nema i zica. Hvaliti će doline Moje sveto Ime, jer ih dovedoh u Njemu u vječne Visine. Amen."

Doline su zeirlja (zemlje) i ljudi u njiira u sv_o jim padovina. Tabori su skupine ljudi, kao kraljev_ stva zenaljska, sa svojim upravama. Stožeri su ugledni ljudi na dužnostima, koje su im povjerene

nad narodom u zenljana. ...^,

- 467 -


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 pro 2010 15:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 lis 2010 22:08
Postovi: 178
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
25. lipnja 1976.

BLAGDAN PRESVETOGA SRCA ISUSOVA

POD SVETOM MISOM I POBOŽNOŠĆU

Sveta Misa kod kurcova. Prikazana je prema Nakanama drage Nebeske Majčice, sa željom da razveseli .i utješi Bozansko Srce Isusovo, a osobito Srce Malog Isusa.

Duh Sveti - Na početku Svete Mise, kada je bio zaziv Euha Svetoga, sletio je Puh Sveti ozgor, ravno s Neba, u ovu sredinu, između Oltara i Nebeske Majčice. Stao je dolje, skoro na podnožje, tako da je bio, valjda, samo metar nad podom.

Krvave Suze Nebeske Majke - Pred Duhom Svetim bila je žalosna Nebeska Majčica, u plavotrodrim haljinama. Ruke je držala spuštene - izgledalo mi je kao da su prazne. Glavu je imala malo nagnutu na stranu, a niz svete Obraze tekle su Joj Krvave Suze. Suze su se spuštale preko haljine, i padale sve do Nogu... kao kod Enze!

To je znak za čovječanstvo - Majka Ec?ja lije Krvave Suze!

Mali Isus: "Evo ti!" - Onda je dragi Mali Isus, u

bijeloj haljinici, išao od Majčice Božje i nosic

je veliku Knjigu. Tako je bio sladak, kao da ima

tri godinice! Zagrlio je Knjigu i prolazio ovuda

do Oltara. Malo je stajao uz Oltar i gledao u vas

i kaže vama: "Evo ti!" i stavi Knjigu na Oltar.

Tako je bio nalešan, do se je morao propeti na

prste da je mogne staviti gore na Oltar. I još je

kratko vrijeme stajao uz Oltar, a onda se pretvo-

ri u velikog Isusa, kojemu se vidjelo Božansko

Srce. I onća nam je dragi Isus rekao: "Vaša srca

su Mojemu omiljela!"

Z: Nisam siguran, koja je to Knjiga, jer ju je djD

nio na početku Svete Mise.

J: Ta velika Knjiga je ima2a crne korice... Može

označivati i ovu Knjigu što radite: "Isus nas zo-

ve"...

Kaže dragi Isus: "Pa to je Knjiga koju sa^n ti dao,

koju radiš!"

- 468 -

25. lipnja 1976.

Sveti Josip - Xako je Duh Sveti jcč bio ovdje prisutan, zanalo je pokraj Nebeske Xajcice bio i Sveti Josip. Mimo je stajao i nije ništa govorio.

Sveti Ivan kao dječak ministrira - Onda je s Nebe, oko Duha Svetoga, pred Nebeskor. I^ajricom, došao Sveti Ivart Krstitelj kao dječak od desetak godina. Imao je bijelu košuljicu i neke dugačke crne hlač^ ce. Kosic- '' je btla vi5e tamna, gctovo cina, i malo kao zajglafena. Kad je došao slatko se nasrrije_ šio i pokloni se Svetome Oltaru, dr^gon: Isusu, te stane na s ranu Evanđelja kao ministrant.<.Kad je stao pokraj Oltara, odmah je dobio'g N&bariinistrantsko cdijelo. Danas nije ništa prenašao, nego je sarr^ sklopljenih ruku stajao na_ strani ^yčfid*elje

"Gospodine, put je pred njom!" (Sveti Josfp) A Sv&ti Josip ctvori svoja sveta usta i kaž&._. ovako dragorre Isusu, Presvetot^e Srcu Isušcvcir: "Gospodine, put je pred njom!" I pokaže za^rebačku stanicu i kolosjek... A draga Nebeska L'aj^ica se nasriješi i sa Svetim Josipon se nešto dogovaraHa. Onda će Sveti Josip: "I mi ćeno s njo' poći na put, da joj se što ne dogodi!"

Sveti Mihael Arkanđeo - Na to se pojavi veliki Sve_ ti Llihael sa žezlom u ruci. Palica je bila ćupaeka oko metar, a debela kao palac, deblji palac. Zezlo je na vrhu imalo oblik kao dva slijepljena trokuta u jedno, kao ronb. Simbol je bio širok 7-8 cm. Sveti ^'.ihael je imao na sebi prekrasnu svijetlu sunčanu dugačku cdjeću, još sjajniju nego onaj žuti ljiljan. Kad je dcbao poklonio se Presvetoj Ob_i t.elji, dragom Isusu, Srcu Njegovom, i Duhu Svetome. Zatim pristupi ovdje i kaže ovako: "Postavljen saa od Gospodina za Počasnu Stražu, dok se služi Sveta Žrtva u ovoj kući!" I bio je u sve vrijef'e, i još dok smo se pričešćivali, na ton isto^e Tjestu. Pc-časno je stajao i gledao na Sveti Oliar.

"Moje Srce omiljelo ke Mojemu Ocu!" - S Neba 'je dc-šao i Ecg Otac Nebeski. Pogledao je kako se vrši Služba Gospodinova,i nas nazcčn^. Na to se uzdigne malo više u zračne prostore i stajao je prisutan.

- 469 -

25. lipnja 1976.

A Bcg Sin bio je na Svome mjestu, zatim Bcg Ih^h Sveti, Neboska I!!ajčica, Sveti Josip, Sveti Arkan-đeo Mihael i Sveti Ivart Krstitelj. A dragi Isus se javi i kaže ovako:

"Moje Srce cmiljeJo je u Mojenu Ocu!" "Hoje Srce cmiljeno je u Mojeru Ocu!" Imala je poteškoća kod izgovora riječi omiljelo.

"Hvala ti, što nas se sjećaš!" - Kad je ovaj prizor nestao, živi veliki Isus stajao je na Oltaru,u pri^ sutnosti Svete Žrtve. t taj Čas pojave se blizu Oltara otac, majka i brat dor.aćina ove kuće. Gleda, li su na Oltar i pratili Svetu Žrtvu. Onda majka pogleda na svog živućeg sina i ^lasno mu zahvali: "Sir.ko moj, hvala ti, što si se nas sjetio i što nas se sjećaš!" Fa to sam dobila Glas od Duha Sve^ toga, da su du&e njihove spašene.

"Imam malo dobrih svećenika..." - Gospodin Isus Krist cdgovorio je bratu Juri u vezi s njegovim žjs ljama, da dobiju dobroga i revnoga svećenika za hodočašće Majci Božjoj Snježroj: "Znam tvoje želje i misli tvoje u srcu tvojemu, ali tako imam malo dcbrih svećenika,- da ti mogu dosteviti, i svima onima koji žele nn put, jednoga koji bi vršio Volju Moju, jer su Zđduženi sv&jinr' dužnostima." I nl je dr=.gi Isus rekao, hoče li ići ovaj svećenik koga ste ž&ljeli ili ne. Samo je rekao, da ima premalo svećenika koji dobro vode hodočašća, onako dju hovno i puni svijesti, na Slavu dra, gome Bogu i da ne bude sablazni. Kaže malo ica takvih svećenika, koji bude pcbožnost u savršenosti, onako kako bi moralo biti...

"Polje Duha Mojega, koje je obrađivao Ivan." 'Na ovoj strani, kako je Bcg Otac Nebeski stajao uzraku, iza Njegovih Leđa, u Tebu, pojavi se prekra. san Teren, kao jedan veliki Vinograd. Taj Vrt bio je tako lijep, da me je duboko privukao k sebi -cijelo srce mi je ctišlo u njega! I sam zrak je bio predivan - kao rujno vin^, ali onako lijepo, nježnoružičasto.

U tom prekrasnom Vrtu, u redovima kao u vinogra.

- 470 -

25. lipnja 1976.

du, biac je mnog. neobičnih niskih stabala, voćć.-'a. Sama debla bila su slična palnama. Pri drn su bija široka, a gore sve uža. A cdmah, nisko nad z!r.ljci, ve^ su se račvale zelene grane, k?c u grrr. Te su. grane bile dugačke do rcetar, pa i više. Lišće stabala bilo je poput lovorovog, sai3C dugjlja&to. Pu granama su visjeli, jedsn do drugoga, prekrasni nježnoliirunasti plodovi; ja ne zna^ kako se zovu. Eili su velik*! kao kač* metnete zajedno dvije šake (kao grapefruit). U sredini su bili nalo otvoreni. Jezgre plodov^. bile su veličine šljive, ali crnks_s_ te poput pržere kave. Oko jezgie bilo je nalo crvenkasto, rureno.

Tih stabal-, bilo je po torre Polju, kao čitav j^ dan vinograd. To je bilo pr^krasno za pogled! Tako. va šta nisa^ nikad vidjela.

A u zračnc^" prostoru, nar* tim velik:m Poljem, u visini od jedno 1C metara bilo je ispisano zlatniT pismenira, debelin kao prst: IVAK KRSTITELJ. Ta slova nije nitko držao, sa:aa su stajala u zraku.

Onda san upitala, što označuje to Polje. I'ah Sveli na to rastumaci: "To je Polje Euhs ^ojega, koje je obrađivao Ivan!''

A između redova tih stabala, bile su prekrasne snježno bijele staze. Pile su toliko uske, da čovjek njina ne bi mogao proći. Pa i Anđeli su prolazili vi§e po visini, n^go li po sami'a stazicarr,a. Anđeli od desetak godina, u bijelim haljinama, s vjenčićima oko glave, išli su po tim stazican*;a s Neba prerca naiia. Dolazili su s onoga Polja ovano, da prisustvuju Svetoj Žrtvi. Dolazili su po redu. Anđela je bilo puno, a tih uskih lijepih stazica, koje su povezivale ono Polje kao sa zerr'ljoii, primi^ jetila san u blizini otprilike sedan do osam.

Onda je s onoga Polja, sa strane, došao ovanio jedan veliki Anđeo, i kaže ovdje, --red ItAoir Svetim i pred Svetopi Obitelji: "Ja saa ovlasten nad tim Poljem da čuvant d^ se ne bi niota dogodilo, što Gospodinu nije milo, i da se ne bi ništa zbilo u bliLini toj,

cko toga Polja,

- 471 -

25. lipnja 1976.

koje je povezano s Nebom,

da ništa zla u njenru živjeti ne smije i neće."

I Anđeo ode opet na svoj 'Teren.

Za one plodove dobila sam ovakav odgovor od Duha Svetoga: "To su plodovi sa zemlje, što ih je Ivan, slu^'a Moj obrafivao u Duhu Mojemu" - Kao du. Še, to su ti plodovi! Jezgra je duša...

Kaže dragi Isus: "Stablo uzraslo sam Ja, a grana je Moj Ivan, a plod je duša."

Sve to ima onu svoju Nebesku zamisao.

Iza toga kaže Presveto Srce Isusovo meni: "Od^tori se u Srcu Mojemu!"

Sveta Pričest i Blagoslov Oca Nebeskoga

Kad je bila Sveta Pričest, pred dragim Isusom pojavile su se velike fvećeničke Hostije. 1 pošle .su prema nama, koji se nalazimo ovdje.

A Bcg Otac Nebeski, kako jesmo, u velikoj brzini otišao je kao da I.^u se tamo dalje nešto dogodilo, nešto što se Nje^a tiče. Aonda nasmijan, v^_ seo, pun vedrine, leti ovamo rdvno, i d.letio je nad ovu kuću. Vidjela sam Ga kao da nema ovoga stropa gore, kao da je vedro Nebc. Doletio je brzo poput ptice, i kad je došao nad nas, raskrilio je Ruke. A'u šasu svetog Blagoslova duboko je nad nama napravio znak Križa, ovako preko nas... Najprije je ispružio Ruku, onda ju je blagoslivljajući nas povlačio k Sebi.

Kaže dragi Isus: "Svršeno je! Amen!" Prisutna je živa Nebeska Majčica, u haljini crvenoj kao krv, s plaštem na glavi malo blaže boje, i govori ovako:

"Suze krvave koje si vidjela,

koje izlaze iz Mojih Očiju^ oznaka je i na javnost dano, da dolazi veliko zlo na ovaj svijet. Zato sam se pokazal? tako da me vidiš." -

Z: A kakove je boje pas?

J: Sve je krvavo... Sve je u cfvenoj boji...

Z: Ima li što u Rukama?

- 472 -

25. lipnja 1976.

J: Sada kada govori ima sklopljene Ru\e, nema Krunice u RukaT.a. Najavila je da dolazi veliko zlo na zemlju - to označuju Krvave Suze.

Kaže draga Gospa:

"Dajem vam do znanja

što je za završiti i sprerr.iti na čuvanje, da se ubrza s tirre, da se ne oklijeva, da se na vrijeno učini sve što Gospodin želi. I svi duševno bučite priprevni, jer ne znate časa ni dana, kad će G^spodin početi Svoje. Bit će renadani čas, u plaču započet,-I doživit će zemlja vrisak svojega tijela. Neće biti više vremena za ništa. Kakvi budete u taj ča&, takvi ćete i ostati. Nekoji će usnuti, nekoji će ostati - po Gospodinovoj Volji u dan zla. Bit će strašnc'

Zato sam dc^la &a Krvavim Suza^a u znak dolaska zla na zemlju. Budi hvaljeno i čašćero Sveto i Nerazdijeljeno Trojstvo, Jedan Ecg u nacia u vijek vjekova, i u dušama bogcbcjaznim koje I.u se utječu i po Gosrodinčvim Zapovijedima žive. U taj čas biti će zaštićem pod oknljem Lojim."

Vidjelica: "Hvala Ti' Draga Gospo, hvala Ti!"

"Puto*^. pruženi ljudiina nisu sigurni, jer časa i dana ne znaju. Na daleke putove nije sigurno kretati... Otpušta!?. te u Irenu Gospodinovom i vas sve prisutne. Pođite s Gos].cdinom svaki na svoje Fjesto i blagujte!"

Evaljen Isus i 1,'arija!

Majčica Bo^ja je imala heljinu crvenu kao krv. Po haljini nije bilo nikakovih ukrasa i izradaba,. Imala je i vec prebačen preko glave, kao Fatitrska Gospa.

O Svetom Josipu - On'je bio prvi do Majčice Požje, a ipak prečesto ga se ispušta u pcbcžnostiTa, kao da ne postoji, kao da nije živio. I toliko je bic

- 473 -

25. lipnja 1976.

zapušten od početka i sve do danas! Mnogo se npoli Majčici rožjoj i tolikim Svecima, a Njezinom Zaruc^ niku^ koji Joj je bio najbliži i najmiliji, s kojim je poradi Isusa trpjela bijedu i toliko toga, s kr.jin je ^trčala u progonstvo... njemu često puta ništa... nije ni spomenut... To je nekako kao "odsječeno"!... I njega se mora u ta ista Otajstva nekako približiti.

Majčica Božja: "Veselo je Moje Srce, što ste se skupili u zajednicu pi'ed Licem Gospodinovim." Ves&la zajednica, kaže draga Gospa.

"Traže, a ništa ne drže do toga!" Iza doručka poš-li src opet na molitvu. Molili smo Litanije Krvi Isusove, Krunicu od Suza i drugo. Pod cijelom molitvom, pa još i sada, ovo Presveto Srce Isusovo i Marijino, na slici na ziduj potpuno živo je Mlo. Lragi Isus se mijenjao u krasnim bojama. Ize Njegovc^ Presvetoga Tijela odsijevao je Nebeski Sjaj. lako isto i Majčica Božja.

He znam dokle smo do&li s molitvom, kad je dret gi Isus progovorio u vezi s onim što ste ovdje g_o vorili: "Traže, a ništa ne drže do toga!"

Keki, koji prije nisu držali do Objava i Foruka carih preko Julije, kad su zapali u poteškoće, postavili su pitanje, a šta sacta...

Poć kraj molitve, Gospodin doda još i ovo: "Tako cora biti!" - i ni Riječi više nije rekaot

Izrolili smo bili 3 Cčenaša za dotične, da se izbave iz neprilike u koju su upali. Z: "Tako mora biti!" Nećeš valjda samo slavu brati... a onda kada dođu poteškoće i križ: Isuse spasi!

J: Skroz je Isus živ, ali ništa ne govori! Z: Preralo imaju poštivanja prema Riječi Božjoj! Ne uzir-.ju si to czbiljno k srcu! J: Drže se kao da to čovjek govori! To Bog govori! - preko čovjeka... Traže, a onda se toga ne drže...

Jedan vrijedan sakristan, jučer je slavio imendan. Pon^lili smo se za njega Gospodinu, da ga jača i krijepi u njegovoj odgovornoj dužnosti u Hramu Gospodnjem.

- 474 -

25. lipnja 1976.

Govori Gosj:cdin, Presveto Srce Isusovo što je na zidu, živi Isus, skroz je živ - ovako:

"Sine Moj!

Uzdaj se još malo u Moje Presveto Srcel Biti ću uz tebe i s tobom sam, u tvojin tegcbaia i patnjana. Jc^ se malo stppi, i doći će čas, kad će tvoji križevi biti clakšar.i. Uzdaj se u I'ene,

i Ja sari s tobor, u tvojemu srcu. - Kaže dragi Isu^ ovako: Sada su t^kva vre*r.ena, i oni koji ^.eni služe, jedni trpe raci nevjer&, a drugi pojradi velikevjere, zabačeni SD, prezrre'ni^ odbačeni, uni&teni... Živiš u ljeru Srcu i ostani u Kjetr.u i dalje'."

Ka^e dra^i Isus, sada će biti, kada dođe ono zlo, velika pr^njena ra svijetu, i u te časove će samo negdje nekoji ostati. I ono š*co je dobro će ostaviti, i ono što je zlo sve će pokupiti. A dobri, nekoji nekoji će poginuti u zadovoljštinu dragome Ecgu za one duše koje se trebaju spasiti, koje nemaju takove grijehe da moraju biti u vatri - ciste žrtve! kaže Gospodin. Kad dođe taj čas, biti ee mnogimajtoji Njemu šluže olakšano, jer će se tražiti svg'ćenika i sa°kristane, sve će ljudi tražj^ ti, nere ih^biti na daleko i na široko. Ono što os^ ^- tane živo, tražit će jedno drugo.

Kaže dragi Isus ovako:

"U ruševinama zemaljskih zgrada, tražit će čovjek čovjeka! Fazite na svoje duše, da budu u Zlilosti Mojoj u pošljednji dan srdžbe Moje na^^erljcc:. Pozdravljam te, sine Moj, Ivanc! U Mojemu Božanstvu, Veličanrtvu s tobom sars, i ostati ću. Anen." Kaže sveti Ivan Krsiitelj ovako: "Brate Moj! Ti si dijete irojega roda! Rodiš rodom, mirišeš Bogom' Hajedeiro zajedno i ja ću.^c. biti s tobom!"

- 475 -

KRUNICA NAŠE DRAGE GOSPE OD SUZA

Krunica se počinje ovom moT.itvon: "iL^SPETI SPASITELJU! Prostrti do Tvojih Nogu, prikazujemo Ti Suze One^ koja Te je usurdnom i sućutnom ljubavi pratila na Tvome Križnom Putu punom boli. Daj, o dobri Učitelju, ča si duboko u srce usadimo ono, što nas uče Suze Tvoje Presvete Majke, da tako vršimo Tvoju Volju ovdje na zernlji, da budemo dostojni za sve vijeke častiti i slaviti Te na Nebu."

Na velika zrna moli: P: "C, Isuse, gledaj na Suze One,

koja Te je na zemlji najviše ljubila." O^ "I najusrdnije Te ljubi na Nebu."

Na mala zrna aoli se: P: "0, Isuse, usliši naše prošnje." 0: "Radi Suza Tvoje Presvete Majke."

Krunica se završava molitvicom na 3 oiala zrna: P: "0, Isuse, gledaj na Suze One,

koja Te je na zemlji najviše ljubila." 0: "I najusrdnije Te ljubi'na Nebu."

Onda se moli zaključna molitva: "0, ^RIJK), MAJ70 LJUBAVI, boli i milosrđa! Molino Te sjedini Svoje molbe s našima, da Isus, Tvoj Božanski Sin, kojemu se obraćamo, poradi Tvojih Materinskih Suza usliša nase prošnje i da nam s milostima, za koje Ga prosimo, podijeli krunu Vj.ečnoga Zivota. Amen."

"Po Svojoj Božanskoj Rlagosti, o vezani Isuse, sač^vaj svijet od zabluda koje mu prijete!"

"C Ljevice, prepuna boli, Tvoje Suze uništavaju pakleno carstvo!"

P^i zaziv je na prednjoj strani medaljice ove Kru_ nicc, a drugi na poleđini. Krunica itra 49 malih bi jelir. zrna, razdijeljenih sa 7 većih na cdjele po 7 zrna.

- 476 -

MOLITVA GOSPOĐE SVIH NARODA:

"Gospodine Isuse Kriste, Sine Ocev, pošalji sada Svojega Duha na zemlju. Daj da Duh Sveti stanuje u srcitna svih naroda, da budu sacuvani od pokvarenosti, od nesreća i od rata. Neka Gospođa Svih Naroda, koja je nekoć tila '.larija, bude naša Cćvietnica.. Amen."

FATIKSKE MOLITVE:

"Moj Bože, ja vjerujen u Tebe, klanjaT Ti se, ufarn se u Tete i 1 jul3iK Te ! Molim oproštenje za one koji ne vjeruju u Tebe, ne klanjaju li se, ne ufaju se u Tebe i ne ljube Te!"

"Presveto Trojstvo, Oče, Sino i Duše Sveti, duboko Ti se klanja*r. i prikazuje Ti predragocjeno Tijelo, Krv, Pušu i Božanstvo Isusa Krista, prisutnog u svim Svetohraništima svijeta, kao naknadu za uvrede, svetogrđa i nemarnosti, kojina je On sam vrijeaan, i molim Te,

po zaslugaira Presvetog Srca Isusova i Fezgrjesnog Srca Marijina, obrati bijedne grješnike!"

- 477 -

JOSIPE, SINE DAVIDOV,

ne boj se uzeti k sebi Kariju,

ženu svoju,

jer što je u Njoj zaceto,

cd Duha je Svetoga, Isus.

Sveti Josipe,

ljubljeni Poočime Isusov

i Zaručniče Blažene Ljevice Marije,

moli za nas grješnike,

sada,

i na cas smrti naše. Amen.

SVETI MIHAELE ARKANĐELE, svojim nas svjetlom prosvijetli! Sveti Mihaele Arkanđele, svojim nas krilima štiti! Sveti Mihaele ArkanSele, svojim nas mačem brani!

SVETI RAFAELE ARKANĐELE, čuvaj nas na našim putovima, liječi nas u našim bolestima, prinesi naše molitve pred Lice Svevišnjega, izmoli nam od Gospodina anđeosku čistoću duše i tijela.

SVETI GABRIJELE ARKANĐELE,

pomozi nam,

da istinski upoznamo,

i žarko uzljubimo,

Božansko Srce Spasitelja našega,

Gospodina Isusa Krista,

i Bezgrješno Srce

Njegove i naše,

Presvete i predrage Majke Marije,

Kraljice Neba i zemlje.

- 478 -

U Ime Boga Oca,

koji me je s velikom Ljubavlju stvorio,

U Ime Boga Sina,

koji ne je s velikom Ljubavlju

Svojom Pregorkom Smrću otkupio.

U Ime Boga Duha Svetoga, koji me s velikom Ljubavlju Svojom Presvetom Milošću posvećuje,

A m e n !

Bogu hvala!

- 479 -

(Ovo je studijski ekleziološki materijal. Prije konačnog podneska na Mjerodavno mjesto, ciklostiran je radi daljnjeg dotjerivanja. Potrebno ga je još kritički preispitati, svrsishodnije raspodijeliti, ovdje ili ondje popuniti, a nejasno prokomentirati. Sav tekst treba dosljednije i savršenije stilizirati, učiniti logičniji prelom teksta, te obaviti solidnu korekturu i lekturu.)

- 480 -

Ova knjiga nalazi se na web-stranicama
www.exDeo.com


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 pro 2010 15:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 lis 2010 22:08
Postovi: 178
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dalmatinac napisao:
Bravo Đoni.Prije par mjeseci sam pročitao ovo svjedočanstvo i mislim da je jedno od najupečatljivijih na ovom forumu.

Baš trenutno čitam knjigu od Tomislava Ivančića- Povratak nade(Tekstovi u knjizi imaju zajedničku poruku: vraćaju hrabrost malodušnima, radost potištenima, a nadu beznadnima) pa ti je toplo preporučam.

Povratak nade

Ima nade sestro.BTB


Hvala ti puno obavezno cu procitai,Krv Kristova nas cuvala od svakog zla


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 sij 2011 23:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Što mislite o viđenjima i vidjelici Julki.Jeli to čitao??
Ja imam ovo isfotokopirano,meni ima smisla!! :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 sij 2011 21:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Samuel napisao:
Što mislite o viđenjima i vidjelici Julki.Jeli tko čitao??
Ja imam ovo isfotokopirano,meni ima smisla!! :roll:


Mislim,nekako mi se sviđa to sve,iako je pomalo "strašno"!?
Da ćujem mišljenje!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 vel 2011 00:29 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Samuel napisao:
Samuel napisao:
Što mislite o viđenjima i vidjelici Julki.Jeli tko čitao??
Ja imam ovo isfotokopirano,meni ima smisla!! :roll:


Mislim,nekako mi se sviđa to sve,iako je pomalo "strašno"!?
Da ćujem mišljenje!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 188 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 29 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr