www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 05:24

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 58 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Moje dileme
PostPostano: 03 ožu 2011 12:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1352
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
Ne znam od kuda bi počela? Ovako rođena sam u katoličkoj obitelji, primila sve sakramente i bilo mi je lijepo dok sam išla u crkvu i hodala sa Gospodinom i to negdje do recimo početka srednje škole. Nakon toga nadogađale su se raznorazne ružne stvari u mom životu za koje sam naravno krivila Njega i tako malo pomalo udaljila Ga od sebe. Bio je neki pokušaj "pomirenja" sa njime svako toliko (najviše na faksu) ali nikako. Crkva me je počela odbijati, sa svim aferama vezanim za nju, sa svim financ. bogatstvima šta ima...
Udala sam se naravno u crkvi i tu je sve stalo. Nisam više išla na misu, ništa.
Pred nekih godinu dana upoznala sam jednu curu koja je u jednoj protestantskoj crkvi i počela mi govoriti o Bogu a pogotovo i našem Gospodinu Isusu.
Ja sam toliko bila gladna Boga da sam sve upijala bez previše razmišljanja. I hvala Bogu na tome da mi ju je poslao na put jer sam na taj način ponovo Njega pronašla! Bog ju blagoslovio uvijek!
Ali tu sada dolazi taj ali!
Ona mi je jako puno toga govorila o tome kako se njihova crkva temelji na Riječi a da RKC ne jer iz RKC iz Biblije izvlači samo ono šta njoj paše a ostalo recimo preskače jer bi se inače njezini temelji poljuljali! Npr. najvažnija stvar je idolopoklonstvo tj. prikazivanje slika i kipova u crkvama, jer šta je je u NZ stoji da je Bogu mrsko odnosno da je veliki grijeh klanjati se bilo kome ako ne njemu samome (ili tako nešto ne znam baš dobro napisati). Pa sam se i ja počela pitati nije li to baš tako? Jer oni govore da đavo je majstor u zavjeri i da uzima forme i imena svetaca da te zavara. Pa me to stvarno zaprepastilo mada u svom vjerničkom životu nisam mislim nikada se molila nekome osim Bogu samome.
Drugo je recimo krštenje male djece da nije dobro jer je i to mrsko Bogu što recimo mogu shvatiti jer mala djeca ne mogu samo reći OK prihvaćam Bogu i Isusa kao spasitelja pa možda bi bilo bolje da se krste kada sami to odluče, ali sa druge strane u RKC se govori da je Ok dapače dobro da se krste mala djeca da se očiste od istočnog grijeha. Pa se opet pitam?
Oni jako govore o Duhu Svetom i njegovom utjecaju na nas i o njegovim darovima i da isto tako da je čitanje Biblije pogotovo NZ jako jako bitno!
Evo da budem iskrena kada sam bila na vjeronauku ili na svim tim misama niakada nisam čula svećenika da ljudima govori kako da uzmu Bibliju i čitaju ju jer je to najvažnija stvar u vjeri.

Uglavnom dilema imam brdo stvarno brdo već više dana nisam mirna jer sam na kraju odlučila da ipak za sada neću promijeniti crkvu nego da ću otići ipak neki put na misu da vidim kako ona sada djeluje na mene nakon svih tih dilema.
Ali voljela bih čuti vaše mišljenje! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Moje dileme
PostPostano: 03 ožu 2011 13:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Ako si krštena kao rimokatolik moraš i umrijet kao rimokatolik da bi došla u Nebo.
Katolička crkva je u "ruševinama" i pokušavaju je srušit do kraja, međutim ona je jedina original, prva, prava Crkva...ovo drugo su sve sekte, osim pravoslavne makar su i oni otpadnici!
Imaju i oni puno dobrih stvari ali Katolička crkva ima SVE, osim možda dovoljno zahvalnosti za sve te stvari!

Čitaj ti Sveto Pismo, moli Krunicu, posti i idi na Svetu Misu u Katoličku crkvu i nemaš brige nikakve - vjeruj ti meni! Ako lažem, lažem samog sebe! 8) :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Moje dileme
PostPostano: 03 ožu 2011 13:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1352
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
Uf stvarno ne znam evo ponovo sam razgovarala sa njom i ona i dalje tvrdi da je RKC temeljena na krivim fundamentima tj. da ne leži na Sv. Pismu. Joj baš mi je teško :(


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Moje dileme
PostPostano: 03 ožu 2011 13:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Ma promisli malo! Ko je otpao od koga? Protestanti od katolika ili katolici od protestanata?
Papa je nasljednik Sv. Petra, imaš u u povijesnim knjigama sve Pape od Svetog Petra koji je bio prvi Papa do današnjeg Pape Bendikta!
Znači više od tisuću godina je sve bilo u redu, svi su volili Svece i Gospu a onda su se počeli pravit pametni prvo pravoslavci pa protestanti! Znači, oni su otpali od nas a ne mi od njih!
Ako je u početku sve valjalo, valja i danas to jest SAKRAMENTI KATOLIČKE CRKVE valjaju!!

Protestanti ne priznaju ni Svece i ni Gospu ni stvarnu prisutnost Isusa u Hostiji!

Pa to je ko da te ja katolik zovem na pečenu janjetinu, a oni te zovu na fetu parizera!

Pusti njihove šuplje priče i vjeruj svojoj pameti i zdravom razumu!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Moje dileme
PostPostano: 03 ožu 2011 14:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1352
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
Ja osjećam da moram opet ući u crkvu i ići na misu i naravno vidjeti kamo me to vodi! Da imaš i ti pravo da je prije bila RKC mada oni govore (to su pentekostalci) da su oni najsličniji prvobitnoj Isusovoj crkvi!
Ma mislim ići razgovarati malo sa svojim svećemnikom :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Moje dileme
PostPostano: 03 ožu 2011 14:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 srp 2009 11:29
Postovi: 476
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ANTE KATOLIK napisao:
ni stvarnu prisutnost Isusa u Hostiji!


ne? nisam ovo znala...

Evo Rora pogledaj si malo šta RKC kaže o tome: http://www.katolicki.info/euharistija.htm

viewtopic.php?t=126

Pošto si već u Katoličkoj crkvi i imaš sve sakramente, nemoj se udaljavati od nje! :(


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Moje dileme
PostPostano: 03 ožu 2011 14:37 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 10 vel 2011 11:46
Postovi: 14
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Rora napisao:
Uf stvarno ne znam evo ponovo sam razgovarala sa njom i ona i dalje tvrdi da je RKC temeljena na krivim fundamentima tj. da ne leži na Sv. Pismu. Joj baš mi je teško :(


Zašto ti je teško? Nemoj se toliko mučiti. Zar nije pravilo: neka se čuje i druga strana. Odnosno prva.

Lijepo ona govori o svojim vjerovanjima, ali na tebi je sve provjeriti ništa ne prihvatiti samo zato što je rečeno. Lijepo je od tebe što bar ovdje daješ priliku i Katoličkoj Crkvi da kaže što ima. Ja nisam potkovana za apologetske rasprave, sigurna sam da ima netko na ovom forumu tko će ti to bolje znati objasniti. A imaš i dosta toga na internetu objašnjeno sa strane katolika.

Od ovoga što si nabrojala, slobodno reci svojoj prijateljici (i svojim sumnjama) da se katolici ne klanjaju i ne mole kipovima i slikama. To im nije u praksi i nije dopušteno. Katolici se klanjaju samo Gospodinu Bogu. Moj župnik redovito naglašava da se možemo klanjati samo Tijelu Kristovu koje se nalazi u Svetohraništu. Osim toga, to nisu kipovi i slike poganskih religija i božanstava nego vjernih Božjih sluga, onih u kojima se Bog proslavio. Oni su tu ne samo za ukras nego i šire pravu vjeru, daju Bogu slavu i podsjećaju nas na uzore vjernosti. Reci joj i da je itekako dobro malu djecu krstiti jer su krštenjem oslobođena od istočnog grijeha. Djeca ne mogu odlučiti o puno toga. Zato se o njima brinu roditelji. Mala djeca ne mogu odlučiti hoće li obući topliju ili laganiju jaknu, hoće li jesti juhu ili čokoladu, općenite stvari... Ovako ili onako, roditelji imaju odgovornost učiniti sve što je u njihovoj moći za dobrobit djece. U tom smislu je i odgovornost roditelja za kršćanski odgoj. Treba reći i da su u prošlosti djeca umirala jako mala i da se znalo dijete krstiti samo da ne umre nekršteno. Puno je 18 godina za proživjeti nekršten.

Trebala si nastaviti ići u crkvu. Ali ni sada nije kasno. Sve što ti treba imaš na misi. Ne samo da ćeš čuti svećenika da treba čitati Bibliju, nego ćeš na svakoj misi čuti da se čita Biblija. A Duha Svetog koliko hoćeš i u crkvi i izvan nje.

Tvoja prijateljica stoji čvrsto na tlu i pokušava tebi izmaknuti tlo pod nogama da te uvjeri u svoje. Zašto je Katolička Crkva uvijek ta koja se brani? Imalo bi se štošta i protestantima reći. Ali, neka njoj nezino, a ti se drži svoga. Ne daj se napasti (dilemama, kako ti to kažeš)! Sve što ti treba već ti je dano. Veseli se i raduj jer ti je dano mnogo - da budeš kršćanin katolik. Tvoja Crkva se nije izdvojila ni protiveći se drugima našla svoj put, nego je tu od početka - od Petra do danas. A ti već jesi katolik, samo to trebaš i biti. Ima jedna izreka: Lutao sam svijetom tražeći sreću i vratio se kući da je nađem. Mislim da nećeš nigdje naći više od onoga što već imaš. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Moje dileme
PostPostano: 03 ožu 2011 14:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1352
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
Joj hvala sofi! A čuj istina je da sam se odvojila od crkve i Boga,ali eto pozvao me nazad i veselim se tomu! Samo znaš kada nekoga voliš i cijeniš (u ovom slučaju moju prijateljicu) onda je teško misliti da ti govori neke stvari šta ne bi trebala!
A znate šta isto govore da ne postoji čistilište jer to nigdje ne stoji pisano u Bibliji i da je to izmišljotina RKC. Jer da postoji jedino Raj i pakao a drugo ništa tako da oni koji štuju kipove, krste djecu tj. rade stvari koje nisu Bogu ugodne jer tako stoji pisano (ona tako kaže a ja ne znam reć je li istina ili ne)onda sigurno rade neke stvari koje krše sa Božjom Riječi i dakle idu u Pakao!
Nadam se da shvaćate moje dileme. A vjerovatno da se nisam odvojila ranije od crkve do toga ne bi ni došlo!
Istina je da sam proživjela dosta teške trenutke i za to krivila Njega i zato se odvojila od crkve, ali znam da On nije recimo namjerno htio uzeti mi mamu kada mi je najviše trebala nego tako je trebalo biti. Sada to znam ali tada nisam...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Moje dileme
PostPostano: 03 ožu 2011 15:21 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 10 vel 2011 11:46
Postovi: 14
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Nemoj dopustiti da te sve što ona kaže toliko uznemiri. Naravno da voliš i cijeniš prijateljicu. Ona govori tako zato što ona vjeruje u to, a ne zato što ti želi loše. Samo, meni je pravilo da je sve što je od Boga u meni daje mir. Nemir koji osjećaš sigurno nije od Boga. To ti je napast i ne može ti ništa jer je Bog od svega veći. Ne daj se!

Bog je velik i nama ljudima neshvatljiv. Zašto je nešto bilo ne možemo razumjeti dok gore ne dođemo, tada će nam sve biti jasno. Nije sramota priznati da puno toga ne znamo, ali vjerujemo. Po vjeri ćemo biti spašeni, a ne po znanju.

Sve što si proživjela dovelo je do ovoga trenutka. Znaš onu priču o leptiru koji nije mogao izaći iz kukuljice pa mu je čovjek pomogao i leptiru su se krila polomila jer su bila preslaba, a tim mučenjem da izađe leptiru krila očvrsnu da može letjeti... Bog ne štiti od boli nego u boli. Zašto je to tako ne znam. Ali, znam da ni u najgorem trenutku svog života nisi bila sama.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Moje dileme
PostPostano: 03 ožu 2011 21:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2010 18:49
Postovi: 492
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Draga sestro Rora, evo baš ovih dana čitam knjigu od poznatog laika Rajka Bundala, Sinovi svjetla.Napisati ću par njegovih citata iz te knjige za koje mislim da odgovaraju temi.

Citat:
Zato, jao narazboritima, koji strahom Božjim ne provjeravaju duhove, nego po svojpj grešnoj ljudskoj sklonosti sude Crkvi i, prema svojim željama, nagađaju što se Bogu sviđa.Nema nagađanja nakon Božje Objave.Nema dodatka Božjoj Riječi koja je tijelom postala i u tijelu Sina čovječjeg utemeljila svoju Crkvu na Petru, s obećanjem da će ostati s tom Zajednicom u sve vrijeme do svršetka svijeta i uvesti je u svu istinu.Tko hoće Istinu, samo vjeran objavi, može je naći i upoznati u Crkvi koju je vidljivi Isus vidljivo utemeljio među apostolima koji su do kraja života ostali podložni vidljivom Petrovom prvenstvu.
Zavodničke Crkve nemaju u prvome danu svoje povijesti ni vidljivog Krista ni vidljivog silaska Duha Svetoga.Njihov začetnik je "neprijatelj čovjek"(MT 13,28).Njihove molitve i obredi su magija koja spada u razinu ljudske kulture, a ne čin nadnaravnog reda.Zato njihovi teolozi i osporavaju otajstvenu Pretvorbu na oltaru, otajstvene svete sakramente, otajstvenu posvećenu vodu kojom se u Crkvi Duh Sveti, koji se u početku lebdio nad vodama(Post 1,2), sad vidljivo služi, te mrze žive hramove Duha Svetog- svece, a više od svih njih pobjednicu Božju u svim bojevima protiv Sotone, Bezgrešnu Djevicu Mariju, koju je sam Bog izabrao da bude sveta Majka njegovog utjelovljenog Jedinorođenca, koju je Sin Božji pod križem predao da bude Majka sve njegove braće.
Crkva, koju je Bog Otac, Sin i Duh Sveti stvorio i ostavio za spas svim naraštajima, ima drugu brigu:da duše pouči evanđelju, ali ne kao nauci, nego pravoj spoznaji Krista, utjelovljenju Riječi u njih, da se, kroz istu poslušnost u neprijateljskom svijetu, suobliče Kristu i da se od iste svete Marije, rode za nebo, kao što se po njoj prije toga Krist rodio za Zemlju.Marija je središte Božanskog Utjelovljenja; koljevka Bogočovjeka i Crkve.
Pojavili su se, kako je Gospodin navjestio, mnogi pod njegovim imenom i mnoge su zaveli.Postoji krist ovog ili onog raskola.Postoji filozofski krist, psihološki krist, umjetnički i estetski krist, "jrist po mom shvaćanji i na moj način" - kako ljudi govore, krist mrtve tradicije koji ne zahtjeva od duše niti da se Nazarećaninu moli niti da ga u obredima susreće, niti da se njegovu Svetu Obitelj, ni zemaljsku, a kamoli nebesku, poštuje.Postoji krist na prastari način i najnoviji krist.Ni jedan od njih nije od majke rođen, nego je iz inspiracija okorijelog srca došao.Samo je jedan pravi Isus Krist Sin Boga živoga, koji je Zemljom hodao čineći dobro, koji je uskrsnuo od mrtvih, uzišao na nebo i živi uvijeke, koji je sa svojom Crkvom(Ne bilo kojom!) u sve vrijeme do svršetka svijeta.To je onaj koji je od Majke rođen, kojeg je Blažena Djevica Marija rodila.On se bez Marije nigdje pred ljudima ne pojavljuje.Jer po griješnoj majci, Evi, Bog uvrijeđen i ljudski rod pao u ropstvo zlu i smrti, a po novoj, bezgrešnoj Majci Mariji, u njezinu Sinu, koji je Sin Božji, Bog savršeno proslavljen i ljudski rod oslobođen te nanovo pozvan u vječno blaženstvo s Bogom.Svi drugi kristi nisu od majke rođeni i zato kao lašci upravo pred Majkom ne mogu sakriti ni dokazati svoju valjanost, jer odbacuju Nju i njezinu poniznu djecu, koju su njezine kreposti porodile...

Tko zaista ljubi, ne može se pomiriti sa raskolom Crkve.Ako se ne miri, čim žali zbog raskola, već nije u njemu, makar se među raskolnicima rodio.
Božja se Crkva raduje svakoj duši koja se vraća Ljubavi.Radost Crkve je svako djelo ljubavi u svijetu.Na posljednjem sudu, po riječi samog Gospodina, svi koji su ljubili biti će pribrojeni Crkvi.To su oni iz drugog ovčinjaka.(Iv 10,16)

RAJKO BUNDALO - SINOVI SVJETLA


Zahvali prijateljici što te je potakla da opet razmišljaš o Bogu, ali se isto i zapitaj od kojeg duha dolaze ti njeni napadi i nadahnuća protiv Katoličke Crkve.Bi li Bog koji je Ljubav, napadao Crkvu i Svete Sakramente koje je Sin njegov ustanovio.
Ima puno problema u našoj Katoličkoj Crkvi, ali zar će majka napustiti svoje bolesno dijete kad mu je najviše potrebna.Tako smo i mi pripadnici Svete Katoličke Crkve, dužni pomoći tu istu Crkvu, a ne kao kukavice pobjeći.BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 58 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr