www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 19:24

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 58 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Poruka
 Naslov: Re: Moje dileme
PostPostano: 14 ožu 2011 15:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2010 22:52
Postovi: 335
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Rora, baš me veseli ovo sve s tobom :grlim te:

Andromeda, sve je ok, kužimo se Roreka i ja: sve je dobro što je u toj Bibliji, ali nedostaju neke još stvari koje mi katolici prihvaćamo.
Rori, slobodno ih ti isprintaj, to je i tako dosta malen dio Biblije. Al ima stvarno lijepih stvari: knjiga o Tobiji je baš prekrasna.. Sirah ima tako dobrih preporuka.. ma sve je naravno super.. al svatko nekako posebno voli neke dijelove Biblije..
Ionako ćeš vjerojatno kupovati opet novu Bibliju nakon nekog vremena jer će ti se stara istrošiti od čitanja :lol:

Kad sam se ja ovako kao ti išla ispovijediti, svećenik je znao da nemam Bibliju a da je jako želim čitati i poklonio mi je knjižicu veličine molitvenika,
a to je bio Novi zavjet sa Psalmima. Drugi put kad sam ga išla nešto pitati, preporučio mi je čitati jedan određeni psalam, i kad sam si ja doma otvorila tu knjižicu - ta je stranica jednostavno nedostajala - baš ta (i još njih par.. netko valjda istrgao) :b101: Al svejedno sam raščitala tu knjižicu.. da vidiš na što je vrlo brzo već sličila :a1490: (Pslam sam morala čitati iz kompletne Biblije koju sam Bogu hvala također bila dobila od njega :D :D )


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Moje dileme
PostPostano: 14 ožu 2011 18:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1350
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
Ej Vedra ovo Roreka mi je baš slatko :grlim te:

Evo korizmena odluka je da ne surfam internetom jedino da čitam ono što je vezano za moju vjeru i ok mail jer moram u slučaju neke hitnoće i to je to. I to je velika stvar za mene koja sam svaki dan visila po netu! :)
I naravno da radim na sebi i dalje!
Evo uzela sam sa sobom i krunicu koju mi je pokojna mama dala i danas sam ju izmolila (malo nezgrapno :oops: ) po drugi puta u životu!
Samo da mi dragi Bog i dalje daje snagu :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Moje dileme
PostPostano: 17 ožu 2011 21:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
''Ne odjeljuj se od Crkve! Ništa nije jače od Crkve. Tvoja nada je Crkva; Crkva je tvoje spasenje, Crkva je tvoje utočište. Ona je viša od nebesa i šira od zemlje; ona nikada ne stari, njezina snaga traje dovijeka.'' (sv. Ivan Zlatousti)



Rora.. :grlim te: .. smajlic8 smajlic8 smajlic8 smajlic8 smajlic8 smajlic8 smajlic8


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Moje dileme
PostPostano: 19 ožu 2011 10:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 vel 2011 19:03
Postovi: 484
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Pozdrav svima.Evo da nesto posvjedocim.Isus me je obratio u 8 mjesecu prosle godine i malo poslije toga bio sam u gradu i spremao se ici na misu i klanjanje(ubiti duhovnu obnovu jer to traje od 6:30 do pol noci) i naletio sam na Jehovine svjedoke koji su mi mi tjeli dati svoju knjizicu,ja sam rekao da sam krcanin i da nezelim citati njiihove knjicice.Nasto su se oni uvrijedili i rekli "pa i mi smo krcani".Krivo sam im se izrazio trebao sam reci Katolik i onda kad mi nisu mogli dati knjizicu poceli smo razgovarai i oni su me zbunili(bacili sumnju) na ta ista pitanja sto je tebi prijateljica iznjela i jos neke nove nedoumice.

Ali Hvala bogu jer kada sam dosao na klanjanje imao sam osjecaj da je to samo za mene,jer je svecenik bas kroz klanjanje pricao tocno o tome o cemu smo mi razgovarali samo se ja nisam znao obraniti istinu.Cak kad je rekao Isus zna sve o vama ja sam pomislio kako sam kao mali razbio zube dok sam vozio biciklo,a svecenik kaza u isti tren Isus zna i gdje ste zube razbili.
Tako da sam dobio sve odgovore koji su me mucili.Vidim da su i tebi lijepo forumasi odgovorili.

Jedan od odgovora sto su me zbunili je bilo to o kako se mi klanjamo kipovima a to je zabranjeno iz Starog zavjeta.To je bilo zabranjeno jer mi nismo mogli pojmiti boga i nismo mogli napraviti njega(pravili smo zlatno tele,znaci samo ono sto vidimo a bog je nevidljiv)ali kada je dosao Isus i postao covjekom bog nam je postao vidljiv,i odredjeno je u neznam sada koje tocne godine da se smiju raditi slike i kipove,ali se opet neklanjamo kipovima nego bogu, Djevica marija je isto bila covjek pa imamo kip,Duh Sveti u kipu goluba....ali opet nigdje nema kipa Dobrog nam Oca jer njega nismo vidjeli

Odgovor o krstenju djeteta vidim da ste napisali,samo bi jos nadodao da kada roditelj krsti dijete da se on obavezuje uvesti dijete u vjeru,tj djete ce postati vijernik pa zasto nebi odma bio slobodan od istocnoga grijrha?

Najvise me je razalostilo kako oni govore o nasoj vjeri a posebno o Bezgresnoj Djevici Mariji

A i o cistilistu se govori s Svetom Pismu...pazi da te nebaci u tamnicu odakle neces izaci dok neisplatis do posljednjeg novcica
to je Isus rekao

To sto govore da se crkva nebavi svim temama takodjer nije istina...ja sam na misi i klanjanjima cuo od pocetka pa do otkrivenja,sudnjeg dana tj svega sto pise u Bibliji

Skoro uvjek negdje cujem kako treba u obitelji citati Bibliju

Oni niti neznaju o cemu se sve govori u Katolickoj Crkvi,da znaju nebi tako pricali...npr sto su mi ti Jehovini rekli da se negovori ja sam sve to cuo u svojoj Crkvi

Sestro ja neznam kako bi izdrzao bez ispovijedi,a protestnti je namaju koliko sam upucen...kada god zgrijesim i savjest mi neda mira odem kod Milosrdnog Boga i on mi sve oprosti i smiri mi savjest...naravno ako se valjano ispovjedim,znaci nesmijem nista namjerno presutjeti

Moj ti je savjet da odes na neku duhovnu obnovu...steta bi bilo neuzeti neke darove koje nam Bog Dobri nudi

Malo sam se raspisao,dosta je...nisam sve napisao cime su mi bili malo poljuljali vjeru jer nije bitno

Bog te Blagoslovio sestro i nadam se da ces sresti zivoga Isusa na svome putu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Moje dileme
PostPostano: 19 ožu 2011 13:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1350
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
sluga hvala ti na tvojoj priči!Evo ti točno znaš kako sam se osjećala na početku i moram priznat da svako toliko mi sinu opet te njezine teze, ali mnogo mnogo manje jer znam da to nije istina. Mislim da je to kako se kaže "pranje mozga" pa se pitam kako bi se netko izvukao iz ovoga ako mu se stvarno ispere mozak!?
Evo samo čekam sutra da odem opet na misu pa da vidim da li će svećenik ispovijedati pa da odmah odem :)
Baš znam da mi je to potrebno! :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Moje dileme
PostPostano: 19 ožu 2011 16:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 vel 2011 19:03
Postovi: 484
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Sumnje su uvjek tu negdje ali kako ti kazes znam da to nije istina:) :b112:
I sada mi neke sumnje dolaze ali na to gledam kao na napasti,

Ja sam nakon 10 godina sto nisam bio u crkvi(par puta otisao zadnjih 5-6 uopce nisam bio) napravio zivotnu ispovijed,poslije nje sam se osjecao tako sretno(kazu da osjetis dio srece kojom se raduje nebo kad se gresnik obrati).Mada ni nemoras osjetit,da se nebi mozda pitala zasto ja nisam

Preporucio bih ti da grijehe napises na jedan papir koji nitko osim svecenika nesmije vidjeti a poslije spalis.Cisto radi toga da nesto ne zaboravis,da ti ispovijed bude potpunija,zamolis Duha Svetog da ti pomogne u ispovijedi.A ako koji teski grijeh zaboravis lako ga kazes na drugoj ispovijedi.

Mislim da sam na forumu vidjeo negdje pripremu za ispovijed pa po tome se prisjecas grijeha i zapisujes ih,naravno ako zelis tako
Imas i ovdje http://www.duhovni-centar-dramalj.com/ispovijed.html


Bog te blagoslovio i cuvao na svim putevima :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Moje dileme
PostPostano: 19 ožu 2011 18:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Danas se tesko zivi u vjei,jer smo svi prihvatili mnogo od ovozemaljskih dobara..Covjek se udaljuje od Crkve,to jest od Boga...i tako lako zaluta..a izgubljenom covjeku,kada netko ponudi pomoc...covjek bez mnogo razmisljanja prihvaca ponudu,i cak sta vise, zahvalan je zbog toga..."spasa"..(laznoga,da cesto laznoga-sa strana onog koji spasava?)
Budite oprezni i cuvajte svoje ..Cuvajte svoju Crkvu i ostanite vjerni svome..i Bogu.

Ovih dana u ruke mi je dospjela knjižica »Katolička Biblija ima odgovor«. Ona se, zapravo, dijeli i u kapelici (katoličkoj?) na Glavnome kolodvoru u Zagrebu, a možda je prisutna i na drugim mjestima za koja ne znam. Sada je dostavljam vama, i molim vas za odgovore: Je li doista riječ o »katoličkoj Bibliji« i što mislite o sadržaju te knjižice? Meni se čini, nakon što sam je prelistao, da vrvi lažima o katoličkoj vjeri i Crkvi.



Jerko Š., Zagreb


Kao što ste mogli pročitati već iz samoga naslova, autori ove knjižice - koja nije »katolička Biblija« nego se samo tako neiskreno predstavlja - odlučili su se poigrati s vjerničkom (katoličkom) pameću, pa i katoličkim osjećajima i dovesti u sumnju niz istina Katoličke Crkve. Već u samom naslovu kažu da je iz Biblije moguće dati odgovore na niz pitanja, ali kada bismo je tumačili kako to čine u ime izdavača, tj. »Kristove Crkve 'Noina arka'« iz Zapadne Australije, onda ne bismo dobili niti odgovore, niti saznali istinu. I to ne samo o katoličkoj vjeri.

Sami autori i izdavači pozivaju se na »katoličku izdavačku kuću 'Stvarnost'«, a svaki imalo informiran vjernik zna da »Stvarnost« nije katolička izdavačka kuća, premda je točno napisano da su Bibliju na hrvatski, među ostalima, preveli i katolički bibličari - dr. Bonaventura Duda i dr. Jerko Fučak i drugi. Autor zato zaključuje: »Zato ću je nazvati Katolička Biblija«, te poziva da je svi pročitaju. Kako bi vjernike katolike »ulovili na svoju udicu«, odmah se kao »dokaz« da Bibliju treba pročitati navode citati pape Benedikta XVI. i Pija X. Potom na više stranica autori nastoje zloupotrijebiti biblijske navode, pokazujući ne samo zlonamjernost nego i neznanje u tumačenju, pa čak i u prepisivanju pojmova. Tako riječ »transupstancijacija« pišu kao »transabstinacija« i stavljaju je u kontekst pitanja »je li moguće ponovno žrtvovati Sina Božjega«, nastoje izvrnuti nauk o Kristovu posredništvu za čovjeka i pitaju mogu li Majka Božja i sveci ili svećenici biti naši »posrednici«, umjesto da govore o tome da su nam oni zagovornici kod Boga.

Jednako tako, ne vodeći računa o elementarnome znanju, pitaju piše li u »Katoličkoj Bibliji da obožavamo kipove i slike svetaca, da klečimo pred njima i molimo im se«. Svaki vjernik zna da se vjernici ne mole slikama niti se klanjaju kipovima (kao što su učinili Izraelci sa zlatnim teletom), već se mole osobi sveca kojega ta slika ili kip prikazuju kao što svaki čovjek zna da na osobnoj iskaznici nije on nego samo njegova slika. Ali, takvo što je doista mogao napisati samo netko tko Tridentski koncil naziva »Vijeće Trent«, a uzima si za pravo držati lekcije i druge poučavati o tome što bi i kako trebalo vjerovati.

Pritom se autori i izdavači ne libe tobože u prvi plan staviti Bibliju i svetopisamski tekst, okomljujući se na ustanovu - Crkvu, zaboravljajući namjerno da Katolička Crkva dijelom svog poklada vjere smatra i Predaju, dakle svoju tradiciju. U svakom slučaju, neobično je pa čak i neprimjereno, protivno elementarnoj pristojnosti, govoriti o drugima loše, iznoseći tek svoja ogorčena viđenja o Crkvi kao ustanovi, o njezinoj hijerarhiji i vjernicima. Ako u Crkvi i postoji nešto s čime se autori i »Kristova Crkva 'Noina arka'« ne slažu, onda se to može reći i na drukčiji, pristojniji način. Ovako sebi za pravo uzimaju da samo oni posjeduju »pravu istinu« o Katoličkoj Crkvi i njezinu nauku, a zapravo o njemu znaju jako malo. Ono malo što znaju, to pogrešno tumače.

Štoviše, čak imaju i popis »poganskih običaja koji su ušli u nauk Katoličke Crkve«, kao i »kronologiju nekih dogma uvedenih u tradiciju Katoličke Crkve«. U toj se »kronologiji« ne nalazi popis dogma, ali ima puno gluposti. Tako se, recimo, tvrdi da su vjernici katolici misu počeli slaviti (kažu: »govoriti«) 394. godine, da su 431. počeli »obožavati Mariju«, da iz 786. potječe »obožavanje slika i kipova«, da je od 1186. inkvizicija - »Katolička Crkva ubijala prave kršćane«, da je 1215. »Papa proglašen bez grijeha«, da od 1534. postoji »jezuitski red, vatikanska vojska za represiju«, i tako redom.

Prava je šteta, pa i uvreda ljudskoj pameti, da se našao izdavač koji je objavio i takvo nešto, kao i oni koji te objede i laži na račun katoličke vjere i Crkve onda i šire svijetom. S autorima se, ipak, slažemo u jednoj stvari: naši najveći neprijatelji mogu biti ponos i neznanje. Ponos koji nam ne dopušta da iskreno upoznamo one koje ne poznajemo, pa onda iz neznanja i oholosti o njima ružno pišemo ili govorimo i te laži širimo.


katolik.hr...

ovdje mozete na mnoga pitanja naci odgovor..
http://www.katolik.hr/crkvamnu/propovij ... li-biblija


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Moje dileme
PostPostano: 19 ožu 2011 23:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1350
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
Da Rebeka i jednu od takvih knjiga ja sam isto pročitala i stvarno čovjek koji je malo poljuljan u vjeri (recimo kao i ja) se počne pitati ali onda te hvala Bogu Duh Sveti potapša po ramenu i kaže:" Hej daj ne budi luda ajde pročitaj ipak nešto više o tome!"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 58 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 11 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr