www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 19:50

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 58 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Re: Moje dileme
PostPostano: 09 ožu 2011 14:19 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 10 vel 2011 11:46
Postovi: 14
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Rora :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Moje dileme
PostPostano: 10 ožu 2011 10:52 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 05 ožu 2011 00:26
Postovi: 15
Lokacija: daleko od kuce
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Rora napisao:
Evo pročitala sam! Jako jako snažno svjedočanstvo!
A to da li bi ti dala da to pročita tvoja prijateljica ne znam koliko bi uspjelo na nju to utjecat ako nije spreman na promjenu odnosno ako nije spremna da sagleda stvari na drugi način. Recimo ja svojoj prijateljici to sada ne bih dala da pročita mada ću ti si taj link negdje spremiti pa ako Bog da jednom ću joj dat da to pročita!
Joj kako sam sretna da me Isus uzeo nazad k sebi i da sam i ja kao u tom svjedočanstvu došla ponovo kući! :a1250:


Slazem se, ljudi moraju biti otvoreni duhu istine da bi mogli realno sagledati ono sto vjeruju. Npr, sjecam se kako je godinu dana nakon sto je pristupila toj zajednici rekla da zapravo nema veze u kojoj je crkvi jer je to nebitno. Glavno da voli Isusa i da je on njen osobni spasitelj. Kad je se onda pitalo zasto nije lijepo u katolickoj crkvi kad navodno te razlike nisu bitne nije imala odgovora. I tako, ja pomalo spremam amuniciju za razgovor koji ce se kad tad opet pokrenuti. Ne vjerujem da ce joj to promijeniti misljenje ali vjerujem da ce ju potaknuti na razmisljanje, priznala to ili ne. Nekad treba puno godina da stvari urode plodom.
Takve zajednice smatraju da su otkrile autenticno krscanstvo i sto ovaj clanak otkriva jest da je to samo jos jedna mala sekta koja se odcijepila od malo vece sekte i da su temelji takvog krscanstva u Americi u 19 st. Toliko o autenticnom krscanstvu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Moje dileme
PostPostano: 10 ožu 2011 12:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1350
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
Ona mi je svojevremeno dala jedan mali džepni Novi Zavjet (onaj koji se dijeli u hotelskim sobama recimo) i Bibliju jedno i drugo su izdanje Kršćanske sadašnjosti, ali pitam se da li su to "prave" knjige? Trebalo bi ih možda blagoslovit? Nabaviti druge?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Moje dileme
PostPostano: 10 ožu 2011 12:27 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 05 ožu 2011 00:26
Postovi: 15
Lokacija: daleko od kuce
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mislim da je u redu ako je krscanska sadasnjost (ili neka druga katolicka izdavacka kuca). Ne znam da li takve grupe uopce imaju svoje publikacije ili koriste katolicke materijale.
Vidi tko je izdao Bibliju i da li su u njoj sve knjige. http://www.catholic.org/bible/books_bible.php


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Moje dileme
PostPostano: 10 ožu 2011 13:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1350
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
Pogledat ću! Ovdje pišu knjige na engl ali mislim da je slično pa ću skužit! :)
A šta ako nema sve knjige šta sa njom?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Moje dileme
PostPostano: 10 ožu 2011 15:41 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2010 22:52
Postovi: 335
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Rora napisao:
Ona mi je svojevremeno dala jedan mali džepni Novi Zavjet (onaj koji se dijeli u hotelskim sobama recimo) i Bibliju jedno i drugo su izdanje Kršćanske sadašnjosti, ali pitam se da li su to "prave" knjige? Trebalo bi ih možda blagoslovit? Nabaviti druge?

Rori, prvo :grlim te: :D
Sad da ti odgovorim na pitanje: ako su izdanje KS-a, onda je ok. :wink: Oni izdaju katoličke Biblije, da je riječ o nečem drugom, oni bi to jasno naznačili na knjizi.
Bibliju savkako ponesi svećeniku da ti je blagoslovi, ja uvijek volim da je Biblija koju koristim blagoslovljena, baš kao i recimo križić ili medaljica koju nosim oko vrata. :D
Uostalom, ako te imalo brine još to je li Biblija prava (a sigurno jest!), odmah njega pitaš.
I daj, ajde više k njemu, korizma je počela.. priključi nam se u njoj :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Moje dileme
PostPostano: 10 ožu 2011 20:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
ANTE KATOLIK napisao:
Ako si krštena kao rimokatolik moraš i umrijet kao rimokatolik da bi došla u Nebo.


Vjera je dar Bozji..Nitko od nas ne zna,tko ce biti spasen,a tko ne..i ne tumaci KC..ako si krsten unutar KC..da moras u njoj umrijeti..
Citat:
Katolička crkva je u "ruševinama" i pokušavaju je srušit do kraja, međutim ona je jedina original, prva, prava Crkva...

Nebi se slozila sa ovim..Mi sami,katolici nosimo najvecu odgovornost zasto je danas tako..Nitko moju vjeru i moju crkvu ne moze unistiti,ako ja vjerujem ..
Citat:
ovo drugo su sve sekte, osim pravoslavne makar su i oni otpadnici!
Imaju i oni puno dobrih stvari ali Katolička crkva ima SVE, osim možda dovoljno zahvalnosti za sve te stvari!


Uh,uh...? Anet,Ante...tko smo mi da donosimo takve zakljucke..o drugima..Ako tako tumacimo,onda nista bolji nismo od njih..?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Moje dileme
PostPostano: 10 ožu 2011 20:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Rora napisao:
Uf stvarno ne znam evo ponovo sam razgovarala sa njom i ona i dalje tvrdi da je RKC temeljena na krivim fundamentima tj. da ne leži na Sv. Pismu. Joj baš mi je teško :(


Rora ,ako si krstena u KC..,krstenje ne moze nitko izbrisati ni ponistiti..Ne trazi ni pravu ni krivu Crkvu,nego potrazi ISUSA KRISTA ,i zamoli GA,da poslje Duha Svetoga da te obnovi,i prepusti sve putove svoje Gospodinu i ON ce da te vodi...Ne razbijaj glavu za nepotrebnim..

Rora napisao:
Ja osjećam da moram opet ući u crkvu i ići na misu i naravno vidjeti kamo me to vodi! Da imaš i ti pravo da je prije bila RKC mada oni govore (to su pentekostalci) da su oni najsličniji prvobitnoj Isusovoj crkvi!
Ma mislim ići razgovarati malo sa svojim svećemnikom :)

Ne slusaj druge...Crkva bez vjere nije Crkva...
Zamisli,da ti je djed zasadio jedno stablo,koje ima korijene ...da su tvoji rodtelji bili katolici,da su bake i djedovi bili katolici,da je to stablo na tim korijenima raslo...
Stablo,koje se podsjece,nema korijena,nema ploda...

Trazi milost od Gospodina,da ti bude milostiv da spoznas sta je to sto ti treba,i sta je to sto trazis...Ne trazi pravu Crkvu...nego trazi BOGA....

Rora napisao:
A znate šta isto govore da ne postoji čistilište jer to nigdje ne stoji pisano u Bibliji i da je to izmišljotina RKC. Jer da postoji jedino Raj i pakao a drugo ništa tako da oni koji štuju kipove, krste djecu tj. rade stvari koje nisu Bogu ugodne jer tako stoji pisano (ona tako kaže a ja ne znam reć je li istina ili ne)onda sigurno rade neke stvari koje krše sa Božjom Riječi i dakle idu u Pakao!
...


Forumi su pouni ovakvih tumacenje..Zasto je vazno,da li postoji cistiliste ili ne..?
Mi vjerujemo da postoji nesto ,kroz cega dusa kada se odvoji od tijela mora proci,da bi dosla u nebo..Covjek sam odlucuje na zemlji,da li ce ici u raj i gledai Lice Bozje,ili u pako i biti okrenut od Lica Bozjega...Glupi su( iako ne upotrebljavam ovakve rijeci) koji namjerko iskrivljuju KC tumacenje..Katolici ne vjeruju u Papu,katolici se ne klanjaju i ne molie kipovima...nego Bogu..a ni Svecima,nego preko svetaca,trazimo zagovor i milost od Boga..


Zadnja izmjena: rebeka; 10 ožu 2011 20:50; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Moje dileme
PostPostano: 10 ožu 2011 20:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Rora napisao:
Ne znam hoćemo li i dalje moći biti prijateljice, nadam se da da, jer sa moje strane ona neće imati napade ali bojim se da njezine hoću pa vidjet ćemo šta Bog sprema za nas dvije.

Zasto ne mozete biti prijateljice..?Bog je dao svakom covjeku slobodu..Cojek sam odlucuje..
Bog,a i u Bibliji nigdje ne pise,da je Isus Krist rekao,da se druge Crkve osudjuju i da se kamenuju ,kao sto to rade u zadnja vremena po KC..Tu se "oni" trebaju zapitati..dok SUDE,gdje je tu BOG...
Citat:
Znam da katolička crkva nije savršena ali uvijek ali baš uvijek sam se osjećala dobrodošla u njoj iako je bilo trenutaka kada sam bila jako daleko od nje.

Tko je danas savrsen,gdje postoji takav covjek ,a jos bolje..gdje postoji takva CRKVA..danas..?
Citat:
Netko od vas je rekao da je katolička crkva u ruševinama pa me zanima kako to mislite? To zbog svih ovih silnih skandala ili


Katolicka Crkva nije na rusevinama...covjek je labilan ,i covjek kao pojedinac je u rusevini ,kada zaluta i napusti Crkvu...jer zna da ,izvan Crkve nema spasenja...
CRKVA NIJE U RUSEVINAMA...ovozemaljska dobra su nam narusila vjeru,ali ne svima nego pojedincima...a CRKVU,ipak cini vecina...i KC,raste u zadnje vrijeme ..na drugim kontinentima..tako da se tu ne vidi nikakva rusevina..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Moje dileme
PostPostano: 10 ožu 2011 21:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Ja sam na ovom forumu jako dugo...dozivjela sam svasta..Imali smo vise puta takvih slicnih stvari..Jednom sam se zauzela za mladica ,koji je bio puno vise zaglibio ,nego ti..Rora..
Zauzela sam se za njega,i naisla na osudu od mnogih clanova ovdje,jer on nije mogao pronaci lijepe rijeci ,nego je zvucalo kao provuciranje..
Na posljedku je morao otici,prisilno jer su drugi tako htjeli..ali hvala Bogu ,pronasao je svoj put ,i svoju vjeru...

(Iz nekih ,samo meni poznatih razloga..promatram)kada novi clanovi dodju na forum i pocnu da pisu..jer neki se cesto vracaju,samo pod drugim Nikom...i pokusavaju s raznim temama..i svakojakim problemima..
Danas je bas zbog vjere i Crkve dobro biti oprezan..

Rora..nadam se da ces i ti,uskoro pronaci svoj put..i odluciti se za Isusa Krista koji je Put,Istina i Zivot..!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 58 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr