www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 tra 2024 11:36

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 58 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Re: Moje dileme
PostPostano: 10 ožu 2011 22:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
@ Rebeka, u svim postbiblijskim objavama Isus Krist govori da je njegova Crkva u ruševinama. To je metafora za duhovnu bijedu u kojoj se nalazimo!
Malo je pravih vjernika, puno premalo! Ja u svom okruženju vidim samo jad i čemer, na prste jedne ruke mogu nabrojat iskrene i dobronamjerne osobe koje žive Vjeru!
Da Crkva nije u "ruševinama" bilo bi ovo društvo braće i sestara a ne društvo u kojem vlada zavist, jal i prijateljstvo iz interesa kakvo je hrvatsko društvo, a da ostale bolesti zapadne civilizacije ni ne spominjem!

I ja ne pljujem po drugim vjerama ali katolička Crkva je jedina "original" Crkva koja posjeduje svu istinu, a da ima bušmana i indijanaca koji su bolji ljudi od nekih "katolika" - ima itekako!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Moje dileme
PostPostano: 11 ožu 2011 07:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1352
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
Vedra ja sam otišla već k svećeniku (imaš na drugoj strani o tome) i stvarno mi je lakše sada!

Rebeka hvala ti na odgovorima! Ja vjerujem da je Isus jedini Put, Istina i Život i za to mogu zahvaliti ovu moju prijateljicu koja me je i na neki način vratila u moju Crkvu!
Evo u nedjelju ću ići na sv. Misu! :)

Inače što se tiče Biblije koju imam piše: Biblija Stari i Novi zavjet bez deuterokanonskih knjiga, a izdanje je kršćanska sadašnjost. Zašto su onda te knjige ovdje izbačene?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Moje dileme
PostPostano: 11 ožu 2011 09:39 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 06 pro 2010 18:54
Postovi: 74
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Rora napisao:
Ona mi je svojevremeno dala jedan mali džepni Novi Zavjet (onaj koji se dijeli u hotelskim sobama recimo) i Bibliju jedno i drugo su izdanje Kršćanske sadašnjosti, ali pitam se da li su to "prave" knjige? Trebalo bi ih možda blagoslovit? Nabaviti druge?

Natasa napisao:
Mislim da je u redu ako je krscanska sadasnjost (ili neka druga katolicka izdavacka kuca). Ne znam da li takve grupe uopce imaju svoje publikacije ili koriste katolicke materijale.
Vidi tko je izdao Bibliju i da li su u njoj sve knjige. http://www.catholic.org/bible/books_bible.php


Te male knjižice s Novim zavjetom su dijelili baptisti, izdavač je Kršćanska sadašnjost, a mislim da su ok, jer je punu kutiju dobio i moj župnik od njih, pa ih je pregledao i sam dijelio ljudima.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Moje dileme
PostPostano: 11 ožu 2011 11:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1352
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
Evo to je ova Biblija

http://www.superknjizara.hr/index.php?p ... =100019431

samo šta je ta koju imam crna.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Moje dileme
PostPostano: 11 ožu 2011 14:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2010 22:52
Postovi: 335
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Rora napisao:
Vedra ja sam otišla već k svećeniku (imaš na drugoj strani o tome) i stvarno mi je lakše sada!

Rebeka hvala ti na odgovorima! Ja vjerujem da je Isus jedini Put, Istina i Život i za to mogu zahvaliti ovu moju prijateljicu koja me je i na neki način vratila u moju Crkvu!
Evo u nedjelju ću ići na sv. Misu! :)

Inače što se tiče Biblije koju imam piše: Biblija Stari i Novi zavjet bez deuterokanonskih knjiga, a izdanje je kršćanska sadašnjost. Zašto su onda te knjige ovdje izbačene?

Oprosti Rori, stvarno mi je promakao taj post gdje opisuješ kako si bila kod svećenika :oops:
Baš mi je drago da si bila!

Što se tiče Biblije, to znači kako i katolici prihvaćaju sve što u njoj imaš, ali ti nedostaju neki dijelovi. U 16. stoljeću nisu ih prihvatili evangelički luterani a za njima onda i drugi "protestanti".
Radi se o tomu da postoji tzv. Hebrejska Biblija koju su onda prihvatili evangelici,
a postoji i Grčka Biblija koja je prijevod Hebrejske i koju su koristili Židovi van domovine. Pa se tako ta Bibilija i popunila, Bog je nadahnuo i Židove van domovine. Te onda dijelove koji tu postoje, a koji ne postoje u Hebrejskoj Bibliji mi danas nazivamo "deuterokanonskim". To su: Tobija, Judita, 1 i 2 Makabejci, Mudrost, Sirah i Baruh, dijelovi Estere i Daniela.
Inače ta Grčka Biblija je bila udomaćena u Pracrkvi!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Moje dileme
PostPostano: 11 ožu 2011 14:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1352
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
Pa koju mi onda Bibliju preporučate?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Moje dileme
PostPostano: 11 ožu 2011 17:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2010 22:52
Postovi: 335
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Bibliju u izdanju Kršćanske sadašnjosti! Oni izdaju katoličke Biblije, ako izdaju nešto ovako drugačije, bez brige to je posebno naznačeno kao i na ovoj tvojoj Bibliji.
Dakle, tražiš Bibliju, gledaš da je od KS-a, i da ne piše ništa dodatno.
/Nemoj da te zbuni, možeš kupiti i Bibliju za koju piše da je "Jeruzalemska Biblija" - tekst je isti, samo što postoje na rubovima dodatna pojašnjenja i tako./
Evo, našla sam ti:
1. http://www.ks.hr/knjizara.php?id=12
2. http://www.ks.hr/knjizara.php?id=20
Evo može jedna onda od te dvije. Postoji još varijacija u cijeni s obzirom na to kako je uvezena.
Ova prva uvijek ima takve korice,
a ova druga dolazi u raznim bojama.
Oboje je dakle dobro.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Moje dileme
PostPostano: 11 ožu 2011 17:56 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 06 pro 2010 18:54
Postovi: 74
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Vedra, tvoji savjeti za Bibliju stoje, ali ni ova koju je navela Rora nije za odbaciti ako ju već ima, jer su urednici Bonaventura Duda i Jure Kaštelan.
Moj prijatelj baptist mi je pričao da su htjeli promovirati Biblije, pa su zato tražili ovu dvojicu priznatih bibličara da im ih urede. Prevoditelji su baptisti, izdavaštvo je zajedničko, pa vjerojatno i zarada od prodaje ide dijelom i njima.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Moje dileme
PostPostano: 14 ožu 2011 09:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1352
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
Evo samo da znate jučer sam nakon puuuno vremena bilo na misi i stvarno sam se osjećala kao doma, htjela sam se i ispovijedit ali svećenik to jutro nije ispovijedao, ali hoću do Uskrsa sigurno! :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Moje dileme
PostPostano: 14 ožu 2011 09:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1352
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
andromeda napisao:
Vedra, tvoji savjeti za Bibliju stoje, ali ni ova koju je navela Rora nije za odbaciti ako ju već ima, jer su urednici Bonaventura Duda i Jure Kaštelan.
Moj prijatelj baptist mi je pričao da su htjeli promovirati Biblije, pa su zato tražili ovu dvojicu priznatih bibličara da im ih urede. Prevoditelji su baptisti, izdavaštvo je zajedničko, pa vjerojatno i zarada od prodaje ide dijelom i njima.


Ok ali fale te neke knjige, pa sam si mislila možda da si isprintam sa neta koje mi fale i samo ih dodam unutra. Ne znam nekako mi žao već kada ju imam, vratiti toj curi ili da mi tamo samo stoji!?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 58 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 18 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr