www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 09:22

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 27 stu 2011 20:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 kol 2011 08:23
Postovi: 682
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Mnogi vec koliko toliko poznaju odprilike neke stvari iz moje proslosti. Nasla sam vremena da opisem svoje djetinjstvo i "odrastanje preko noci".

Rodjena sam 21.1.1993. u Slavonskom Brodu. Po godistu se vidi da sam "ratno dijete". Dolazim iz obitelji mjesane nacionalnosti i vjeroispovijesti. Otac je bio pravoslavac i volio je svoju vjeroispovijest iako nije bio bas neki vjernik, a majka je rimokatolkinja. Tu su nastali prvi sukobi oko mog i bratovog krstenja (brat je 91.godiste), jer je tata htio da budemo njegove vjere,a mama je bila u strahu. Tati je vec tada bila glava u torbi i malo je falilo da ga odvedu u logor, i to je htio srediti mamin rodjeni brat, koji je i dan danas "veliki Hrvat". Zato je majka odlucila da neuvredi ni njega ni sebe, pa nas je krstila u Evangelickoj crkvi. Tata je pretio mami da nas nece priznati ko svoju djecu (nisu bili u braku) ako nas krsti, ali mama je riskirala. Mama je bila u strahu da nas ne poubijaju. Kako bi nas sahranili a da nismo krsteni?... Dok nas je mama potajno krstila da stari nezna...dok je saznao..naprosto je podivljao. Svadjali su se 3mj zbog toga, jer je toliko bio nedokazan i tvrdoglav.
Dok smo malo porasli i krenuli u skolu, bili smo predmet izrugivanja drugih, prvo jer smo zivjeli u siromastvu (2 prostorije bez sanitrnog cvora), a drugo jer nismo rimokatolici. Svaki dan su nas pljuvali i govorili da smo cigani i židovi. Znali smo i brat i ja da smo drugaciji od druge djece, ali nismo znali zasto. starci su se svakodnevno svadjali, nisu se trpili. To su takve uvrede padale, da se to nama djeci urezalo u mozak za cijeli zivot. Tu su ulogu igrali i krstenje, i rat i tatin otkaz i siromastvo i svasta nesta...tesko mi je i prisjecati se svega.
Krenuli smo u srednju skolu, i tu se malo situacija pocela smirivati jer kad god bi se roditelji posvadjali, ja bi uskocila i prekinula to jer mi je bio vec pun kufer njih oboje. Iako je stari bio cudan covjek teskog karaktera, ja sam ga obozavala jer nam je on ipak i skuhao i oprao jer je mama radila, i pisao s nama zadace i razgovarao s nama...sve lijepo samo dok mama nije bila blizu. Ali tu je uslijedilo tesko razdoblje za cijelu obitelj. Tata je obolio od raka pluca koji je vec bio uznapredvao. Devet mjeseci je to bio pakao. Od njegovog gubitka kose, pa brkova(od kemoterapije),pa naglo mrsavljenje, pa zamiranje, halucinacije...hodao je po kuci a nije znao sta radi, zbog metastazi na mozak. Pa su pocela crijeva trunuti,i jaukao je od boli a cijela kuca se osjetila po trulezi...Jedan dan mu se pricinilo da snijeg pada vani,a vani je sjalo sunce...ma grozota...jednostavno umirao je polako, mi smo gledali a nismo mogli puno pomoci, osim dati mu morfium i presvuci ga. tada sam imala 15god i tata je rekao ako mi hocemo da ce nas priznati za svoju djecu. To sam molila Boga od 5-e god zivota i bila sam presretna. Na samrti je prihvatio ispovijed i molio je Oce nas glasnije od svih ukucana. Tada je uzeo Bibliju u ruke i rekao: "ovo je istina, po tomu treba zivijeti". Ostali smo zaprepasteni, ali jako sretni. Umro je na svoj 56.rodjendan. Tada je ujak koji ga je htio strpati u logor izrazio mi sucut sa podsmijehom na licu. Tada su poceli moji zivci odlazit. 8mj sam spavala sa upaljenim svjetlom. Pocela sam pusiti po 3kutije cigareta na dan, imala nocne more, popustila u skoli, nisam jela, znala sam se tresti i plakati cijelu noc. Na kraju sam zavrsila kod najboljeg psihijatra u cijeloj bivsoj Jugi, koji me je razgovorom izlijecio. Nakon toga me mama terorizirala. Nije me podnosila jer sam po izgledu ista na starog. Nemoze podnijeti moje crne krupne oci, to mi je sama dokazala. Dok sam ju upoznala sa danasnjim suprugom, nije ni njega podnosila jer je 17god stariji od mene. Ja ju nisam slusala, udala sam se, prebolila u trudnoci 1.stanje pred raka i danas imam malu bebu. U medjuvremenu je ona obolila od raka grla maternice,imala zracenja i kemoterapije i hvala Bogu izlijecila se. Nedavno su joj popucala crijeva pa su joj jedva spasili zivot operacijom. Ipak se ona kaje za sve. danas voli i supruga i mene a posebno nasu kcer.
Danas vise nisam ista osoba kao prije. Borit cu se zivotom ako treba za svoju kcer, da ima solidne uvijete za zivot. Gospodin mi je podario krasnoga covjeka i zdravu i dobru bebu i zahvalna sam mu na tome. Imam svekrvu koja je sva vrazija, ali da nje nema zivot bi mi bio savrsen. Kad sada pogledam iza sebe, zaprepastim se i zapitam: "A od kuda mi snaga da podnesem to sve?"
Znam da je odgovor uvijek isti...snaga od nasega Gospodina Isusa Krista.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 stu 2011 20:31 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 stu 2011 13:33
Postovi: 15
Lokacija: Karlovac
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
svaka cast curo :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 stu 2011 20:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 20 lip 2010 21:51
Postovi: 333
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Neka ti Bog podari snage i ljubavi,za svu tvoju trpnju kroz život :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 stu 2011 21:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 17 stu 2006 11:57
Postovi: 1390
Lokacija: Velika Gorica
Podijelio: 123 zahvala
Zahvaljeno je: 121 zahvala
Hvala ti Kristina na ovom svjedočanstvu, BTB :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 stu 2011 21:59 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 15 stu 2010 10:28
Postovi: 27
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala ti Gospodine, što si se pokazao preko Kristine. Blagoslovi ju i njezinu obitelj i čuvaj ih :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 stu 2011 22:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:14
Postovi: 717
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Jako lijepo i poticajno svjedočanstvo... Baš me nešto kopkalo od kuda si evangelik, a ne djeluješ mi poput njih :lol: (nije da imam nešto protiv njih, dapače od njih mi katolici i pravoslavci možemo štošta naučiti). Moli Isusa za sućutnu ljubav prema svekrvi, vremenom ćeš uvidjeti poboljšanja u vašem odnosu. Ona je vjerojatno vrlo ranjena osoba... treba i za nju puno molit, a ti nisi slučajno njena snaha :wink: .


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 stu 2011 23:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2011 21:43
Postovi: 442
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Bog te blagoslovio i dao ti snage da ljubiš svoju svekrvu :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 stu 2011 19:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 kol 2011 08:23
Postovi: 682
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
hvala svima na lijepim rijecima. Inace, odlucila sam prijeci na rimokatolicku vjeru. Nadam se da cu uskoro dobiti odobrenje od biskupa, pa na ispovijed ako Bog da prije Bozica.
BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 stu 2011 11:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 12:59
Postovi: 525
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
kristina18 napisao:
hvala svima na lijepim rijecima. Inace, odlucila sam prijeci na rimokatolicku vjeru. Nadam se da cu uskoro dobiti odobrenje od biskupa, pa na ispovijed ako Bog da prije Bozica.
BVB


Bog te blagoslovio i pomogao u životu :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 stu 2011 12:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1350
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
:grlim te: dat će Bog da se ispovijediš što prije draga moja dušice! :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr