www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 stu 2017 12:22

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 70 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Poruka
PostPostano: 02 lip 2017 20:55 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Vjeroispovjest: pravoslavac
imam 26 godina nikad nisam imao devojku i mislim da su me uvek privlacile devojke ali pre 2 godine sam mozda umislio da sam homoseksualac bio sam i kod psihijatra i pio lekove i nije mi bolje
on mi je rekao da nisam to.i danas imam te misli necu u detalje , nemam reakciju na devojke
nazalost .iz srbije sam
i da reko mi je psihijatar da ce te misli nestati kad nadjem posao ali vise nisam siguran da bi mi bilo
bolje misli me jednostavno lome

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 05 lip 2017 13:06 
Odsutan

Podijelio: 0 zahvala
Vjeroispovjest: katolička
marence napisao:
imam 26 godina nikad nisam imao devojku i mislim da su me uvek privlacile devojke ali pre 2 godine sam mozda umislio da sam homoseksualac bio sam i kod psihijatra i pio lekove i nije mi bolje
on mi je rekao da nisam to.i danas imam te misli necu u detalje , nemam reakciju na devojke
nazalost .iz srbije sam
i da reko mi je psihijatar da ce te misli nestati kad nadjem posao ali vise nisam siguran da bi mi bilo

Hm, gle, to što nisi do sada imao djevojku ne znači da si homoseksualac. To možda znači da si inhibiran i da se bojiš prići djevojci, upoznati je i ostvariti bilo kakav kontakt. Onda ti je lakše biti aseksualan ili misliti da si homoseksualan jer se onda ne moraš nositi sa tim strahovima - kao, nemam djevojku i to je to. Bilo bi super kad bi našao posao i kad bi se kretao među ljudima, miješanim društvom, kad bi vježbao "socijaliziranje" s mladima tvojih godina. Onda ćeš moći zaključiti da li te privlače djevojke ili ne. No, nekako, mislim da si zaista homoseksualac, ne bi se to pitao, nego bi to jednostavno znao i osjećao u sebi. Nemoj odustati od druženja s djevojkama radi nekakvog straha, posebno radi straha od homoseksualnosti. I zapamti, Isus nikad ne osuđuje, osuđuju ljudi. Ako te ipak strah da si homoseksualac, mislim da bi bilo dobro i da to raščistiš sam sa sobom. Trebamo poznavati sebe da bismo se mogli prihvatiti i da bismo se mogli mijenjati. Pročitaj malo što papa Franjo kaže o homoseksualcima: http://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/p ... o/4473191/
I za kraj, nasmiješi se, jer život je lijep. Biti homoseksualac nije niti zločin niti kraj svijeta! Svaki, ali svaki čovjek ima pravo na Isusovu ljubav i na prihvaćanje.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 05 lip 2017 13:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Zahvaljeno je: 9 zahvala
Vjeroispovjest: MislitiSvojomGlavom
ninfea napisao:
marence napisao:
nazalost .iz srbije sam

Hm, gle, to što nisi do sada imao djevojku ne znači da si homoseksualac. To možda znači da si inhibiran i da se bojiš prići djevojci, upoznati je i ostvariti bilo kakav kontakt. Onda ti je lakše biti aseksualan ili misliti da si homoseksualan jer se onda ne moraš nositi sa tim strahovima - kao, nemam djevojku i to je to. Bilo bi super kad bi našao posao i kad bi se kretao među ljudima, miješanim društvom, kad bi vježbao "socijaliziranje" s mladima tvojih godina. Onda ćeš moći zaključiti da li te privlače djevojke ili ne. No, nekako, mislim da si zaista homoseksualac, ne bi se to pitao, nego bi to jednostavno znao i osjećao u sebi. Nemoj odustati od druženja s djevojkama radi nekakvog straha, posebno radi straha od homoseksualnosti. I zapamti, Isus nikad ne osuđuje, osuđuju ljudi. Ako te ipak strah da si homoseksualac, mislim da bi bilo dobro i da to raščistiš sam sa sobom. Trebamo poznavati sebe da bismo se mogli prihvatiti i da bismo se mogli mijenjati. Pročitaj malo što papa Franjo kaže o homoseksualcima: http://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/p ... o/4473191/
I za kraj, nasmiješi se, jer život je lijep. Biti homoseksualac nije niti zločin niti kraj svijeta! Svaki, ali svaki čovjek ima pravo na Isusovu ljubav i na prihvaćanje.

Kako ova cura lijepo lijepo i kulturno piše. Svaka čast!

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 05 lip 2017 13:44 
Odsutan

why napisao:
ninfea napisao:
marence napisao:
nazalost .iz srbije sam

Kako ova cura lijepo lijepo i kulturno piše. Svaka čast!

hvala :) Ma jednostavno mislim, da se svi prvo trebamo sjetiti da nam je Isus rekao: Ljubi bližnjega svoga kao samoga sebe. Svi nosimo puno boli u svojim dušama, i ako iz njih isključimo ljubav, i prema bližnjima ali i prema samima sebi, onda ne možemo doći niti do točke oprosta.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 05 lip 2017 19:18 
Odsutan

imam poso radim vec 13 dana i svaki posao koji sam radio do sada ne koncentrisem se maksimalno i nemogu da se uklopim
pre 3 meseca je poceo ovaj problem a inace pijem lekove 3 godine i pre je bila po neka misao ali sad mi je bas tesko plasim se da ne padnem u homoseksualne vode
mozda sam homo jer nemam libido na devojke mozda tripujem
majka me ostavila kad sam imao 7 godina

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 05 lip 2017 21:36 
Odsutan

marence napisao:
imam poso radim vec 13 dana i svaki posao koji sam radio do sada ne koncentrisem se maksimalno i nemogu da se uklopim
pre 3 meseca je poceo ovaj problem a inace pijem lekove 3 godine i pre je bila po neka misao ali sad mi je bas tesko plasim se da ne padnem u homoseksualne vode
mozda sam homo jer nemam libido na devojke mozda tripujem
majka me ostavila kad sam imao 7 godina

super, čestitam, bravo za posao! Pokušaj se malo manje plašiti - stalno iščekuješ neku katastrofu, i očito sam sebe "miniraš". Pod a - to što imaš homoseksualne misli, ne znači da si homoseksualac. Pod b - te misli ne bi trebao "vezati" uz posao. Većini nas posao treba da preživimo (osim ako nisi milijarder :-), i zato stisni zube i izdrži. Opusti se u ponašanju prema kolegama,budi ljubazan i trudi se da napraviš sve što ti je obaveza na poslu.
I prestani strahovati, malo si raščlani te svoje strahove. Ok, imaš homos.fantazije. Pitanje je da li želiš te fantazije doživjeti u stvarnosti. Možda se bojiš djevojaka i odbacivanja, pa niti ne uspjevaš zamisliti sebe s nekom curom. Ako na koncu spoznaš da si zaista homoseksualac, onda je to nešto što trebaš prihvatiti. Pa nisi serijski ubojica, za ime svijeta! Nikad nemoj mrziti sebe i kažnjavati sebe. Žao mi je zbog tvoje mame :-( Ali imaš majku, nisi sam - s tobom je uvijek Djevica Marija!

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 06 lip 2017 06:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 143 zahvala
Zahvaljeno je: 148 zahvala
Vjeroispovjest: Katolik
Status: Solo
Papa Franjo je ovako rekao o homoseksualcima:

https://www.bitno.net/vijesti/vatikan/s ... a-u-crkvi/

Homoseksualnost sama po sebi nije grijeh. Grijeh je ulaziti u homoseksualne odnose.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 06 lip 2017 14:00 
Odsutan

smaram i hvala na savetima
ako sam to neznam da li ima leka da li se neko izlecio

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 06 lip 2017 20:32 
Odsutan

Za početak se smiri! I prestani se bojati. Ako stalno ponavljaš iste misli, i počneš se bojati da ih ne pomisliš, tek onda će ti one prisilno početi skakutati po mozgu. Zato se pokušaj smiriti i početi misliti o nečem drugom, "skrenuti" misli. Spomenuo si da si išao na psihoterapiju i da piješ lijekove. Mislim da ne bi bilo loše da se opet javiš psihoterapeutu i da nastaviš terapiju. Također nastavi uzimati lijekove ali inzistiraj da taj psihijatar s tobom radi terapiju razgovorom, znači ne samo da ti propiše lijekove i pošalje te doma nego i da razgovara s tobom. Kad si tako izbezumljen i ustrašen, ne možeš donositi kvalitetne odluke, pa tako niti one koje se tiču tvoje intime. Zato, nastavi psihoterapiju, zadrži posao i počni misliti i o nekim drugim stvarima u životu. Kad se "skockaš" moći ćeš se i s time suočiti. Mislim da ne postoji terapija za izlječenje od homoseksualnosti niti se u suvremenoj medicini ona tretira kao bolest.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 07 lip 2017 20:19 
Odsutan

hvala

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 70 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Vrijeme na UTC [LJV]