www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 15:09

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
PostPostano: 17 kol 2012 08:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
..moram te uzeti za vodiča po zagrebu... :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 kol 2012 09:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 ožu 2012 22:34
Postovi: 313
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
naggar napisao:
..moram te uzeti za vodiča po zagrebu... :D

ima jedan vodič puno bolji od mene, Njemu se obrati smajlic26


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 kol 2012 09:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
leelaa napisao:
naggar napisao:
..moram te uzeti za vodiča po zagrebu... :D

ima jedan vodič puno bolji od mene, Njemu se obrati smajlic26

:lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 kol 2012 12:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Predivno svjedočanstvo. :grlim te:
Čitala sam ga u uredu,i hvala Bogu i na ovom našem internetu pa možemo svugdje biti skupa, i Duhom ispunjeni.
Što reći na kraju...mnogo je pozvanih,malo odabranih...a volja Njegova nedokučiva.

Zato...VELIČA DUŠA MOJA GOSPODINA...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 srp 2013 19:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 ožu 2012 22:34
Postovi: 313
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
u posljednje vrijeme imam potrebu posvjedočiti o veličanstvenim stvarima koje je Bog učinio u mom životu, ali nekako uvijek posustanem jer ne može se to opisati bez iznošenja nekih detalja iz osobnog života.

moje obraćenje je opisano na početku ove teme, došlo je naglo i iznenada. bila sam na dnu dna, utapala se u problemima koji su došli kao logični slijed nakon odvajanja od Boga, valjanja u kaljuži vlastitih grijeha, misleći da sam visoko iznad svih radi vlastite oholosti i samoljublja, dok sam zapravo tonula sve dublje.
morala sam pasti vrlo nisko, da bih uopće poželjela prihvatiti ruku koju mi je On cijelo vrijeme pružao.

u prvom dijelu nisam puno pisala o tome, samo sam spomenula da sam u braku imala mnogo ozbiljnih problema.
odnos mene i moga supruga bio je duboko poremećen. povjerenja između nas nije bilo ni u tragovima.
nije bio baš sjajan suprug i otac, zapravo je bio vrlo, vrlo daleko od toga.
težak život, kakav je imao od samog rođenja, oblikovao ga je kao surovog čovjeka, s debelim obrambenim zidom. nije dozvolio da mu se itko približi, da slučajno ne bi bio povrijeđen. zato je on duboko vrijeđao druge, ponižavao na sve moguće načine. bio je pravi psiho-majstor, jedan od onih manipulativnih ljudi, koji bi iscrpli sve iz tebe, da bi te držali zgaženog pod njegovim nogama kako bi imao barem neko uporište. ja sam mu tu bila prva pri ruci, pokušao me je slomiti, valjda je navikao da će ljudi slomiti njega ako prije on ne slomi njih. to je bio pravi psihički teror, nešto radi čega nikada nisam više mogla biti ona stara nasmijana, vedra, bezbrižna ja.
osim toga, bio je ovisnik. ne o drogi, ali kao da je. o kocki. ovisan o adrenalinu koji bi bio to veći što je ulog bio veći. doveo nas je doruba egzistencije, uveo u dugove, istovremeno lagao i igrao svoje psiho-igrice kako bi prikrio štetu koju je napravio.
imamo dijete s teškoćama u razvoju. pisala sam već o tome, prvih godinu dana njegovog života više smo proveli po bolnicama nego doma. Bogu hvala, dijete je sada dobro. ima određenu teškoću s kojom i on i mi učimo živjeti, ali uglavnom je dobro, nema više toliko potrebe za operacijama, samo za redovitim kontrolama.
meni je to sve bilo preteško, kao da mi briga oko djeteta nije bila dovoljna, niti to što još uvijek nisam diplomirala i nemam posao ni vlastiti novac, imala sam još i njega pored sebe, koji, umjesto da mi je pružao potporu i sigurnost, još mi je i zagorčavao život i dovodio do ludila.
imao je i drugih pored mene, i, iako to nije bio najveći problem, dodatno me je ponižavalo.
nakon godinu dana takvog života, skupila sam dijete i otišla od njega.

radi svega bila sam u depresiji, na dnu. i Bog me je podigao, dao smisla mom životu, dao snagu boriti se za sebe i za svoje dijete.
nakon početnog zanosa koji mi je davao vjetar u leđa kada sam se obratila, suočila sam se s prvom teškoćom. osjećala sam da svom mužu moram oprostiti.
nije bilo lako, oprostiti laganje, prijvaru, manipulaciju, brojne uvrede, stavljanje vlastite žene i djeteta na posljednje mjesto u svom životu... često su mu bili važniji izlasci, još češće kocka, radije je častio u bircu nego donio doma kruh, radije je sebe počastio nekim oblizekom nego mislio na to da mu je dijete gladno...
opraštala sam dio po dio, otpuštala polagano, sve uz Božju pomoć. sama to nikako ne bih mogla. da nije On na križu molio za oprost onima koji su ga razapeli, vjerujte mi, nikada ne bi niti ja mogla oprostiti. povremeno sam osjećala kao da mi On sam skida s leđa ogromni teret, dok se konačno nisam mogla ispraviti.
ponekad još uvijek zaboli, još ima rana koje su svježe, peku, ali nema toliko gorčine. hvala Mu i slava radi toga! dušu mi je ozdravio!

negdje paralelno s tim procesom opraštanja, krenula je i molitva za njega. srećom, nisam molila sama, imala sam opet one iste ljude koji su na "mom" početku molili sa mnom. i polagano, mic po mic, u njemu su se počele događati sitne, ali bitne promjene.
on je dobio volju za obiteljskim životom, počeo je spominjati kako bi htio pomiriti se, ponovno početi živjeti zajedno, spominjao da će sve biti drugačije...
nisam mu vjerovala, i bilo mi je teško zamisliti naš zajednički život. nisam ga mogla zamisliti drugačije od onog kako je bilo ranije. razmišljala sam o rastavi braka.
rastala bih se i ranije, sigurno, da sam imala snage. a sada, kada sam dobila snagu odozgo, nešto me je sprječavalo. nešto mi nije dalo da predam već skoro gotove papire i da ga zamolim za potpis. imala sam osjećaj kao da to ne bi bilo ispravno, ne bi bilo u redu, iako, racionalno, nisam mogla ni zamisliti svoj život s njim.
dobila sam savjete čak i od svećenika, da smijem ostati odvojena od stola i postelje, i da smijem predati zahjtev za rastavu (jer to bio bio jedini način da ga natjeram plaćati alimentaciju za dijete). to ne bi bio grijeh, nego spašavanje vlastitog duševnog zdravlja, i zdravlja našeg djeteta.
u očima većine ljudi, to bi jedino bilo ispravno.
ali mučilo me to nešto iznutra, dovodilo gotovo do ludila.
tražila sam rješenje, vapila Bogu, tražila od Njega da mi kaže što je Njegova volja, što On želi, ja ću se pokoriti. On je šutio.

nisam znala što da radim, bih li prihvatila taj križ ili ne. u mojim mislima stalno je bila ta dvojba.
čas bih pomislila da trebam pokušati pomiriti se i da će Bog pri tome pomoći i kroz to mi reći što dalje. a onda za koji trenutak želudac bi mi se zgrčio od same pomisli na zajednički život, i nisam se mogla za to odlučiti.
mučila me je ta dvojba punih godinu dana...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 srp 2013 19:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 ožu 2012 22:34
Postovi: 313
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
paralelno s mojim duhovnim rastom, javilo se i njegovo zanimanje za vjeru.
išli smo zajedno na duhovne obnove, na mise, išao je ponekad i sa mnom na molitvenu zajednicu u mojoj župi. često mi je to bio teret, jer tek tada bi izbijala svađa između nas. loše sam se osjećala, kao da je među nama neka negativna struja koja smeta, uznemiruje.
nisam voljela ići s njim, više sam voljela odlaziti sama. ali sam išla, jer sam osjećala da mu je to potrebno i više nego meni samoj.
duboke su bile njegove rane, i vjerojatno ih je malo teže zacijeliti nego one moje koje mi je on nanio.

često mi se činilo da je ta njegova "pobožnost" samo izvanjska, da glumi kako bi me opet prevario, izmanipulirao. a njegova djela i naše svađe su mi to potvrđivali.
nisam bila svjesna da je to bio tek početak, klica nečega istinskoga što se ne može odglumiti.
išli smo nekoliko puta kod fra Ive, niti jednom nije išao na osobnu molitvu. do jednom.
to je bila prekretnica, od tada se nešto u njemu promijenilo.
počeo je moliti, tražiti, čitati, počeo se polagano mijenjati, razmišljati o sebi, o Isusu, o svojoj vjeri...

istovremeno ja sam se još uvijek borila sama sa sobom i sa svojom odlukom. bojala sam da me opet ne prevari.
a onda sam shvatila da se moram riješiti tog straha. nisam mogla sama za sebe odlučiti, pa sam sve predala Njemu u ruke. svog muža, naš brak, tu odluku, sve. prestala sam se mučiti, prestala analizirati, priznala da ja ne mogu znati ni odlučiti što je najbolje za mene, i svim srcem prepustila Njemu da odluči.

jednom nakon toga se sasvim slučajno našao na molitvenoj zajednici kada smo imali gosta - laika obdarenog mnogim karizmama, između ostalog i darom proroštva. primio je proročantsvo koje ga je duboko iznutra potreslo, nikada ga nisam vidjela takvog. morao je izaći iz prostorije jer nije želio da vidimo da plače. ali ja sam znala da se to proročanstvno odnosilo na njega, i vidjela sam mu suze.

samo nekoliko dana nakon toga otišao je na životnu ispovijed i molitvu kod fra Smiljana, i vratio se kao sasvim drugi čovjek.
vratio se miran. vratio se obraćen. vratio se obnovljen. vratio se pun vjere. i kršten Duhom Svetim.
od tada ne propušta misu, redovito ide na molitvenu zajednicu. redovito se ispovijeda i pričešćuje. redovito moli.
u odnosu prema drugim ljudima je sasvim drugačiji.
posebno sa mnom, odnosi se prema meni s poštovanjem, što ranije ne bih mogla reći.
nestalo je psovki, uopće više ne psuje. nestalo je uvreda, ružnih riječi, verbalne agresije.
nestalo je manipulacije, gaženja, psihičkog zlostavljanja.
nestalo je ovisnosti o kocki.
umjesto toga svega dobio je mir. dobio je staloženost. odgovorno razmišljanje. suosjećajnost. ljubav za druge.
ja sam dobila osobu od povjerenja, prijatelja, naše dijete dobilo je tatu kojeg obožava.

Bog je s njim učinio čudo. uzeo mu je srce kameno i na mjesto njega stavio srce od mesa.
Njemu sva hvala i slava dovijeka!

mene je riješio tog ogromnog tereta, više ne razmišljam o rastavi braka, nego o tome kako da isplaniramo zajednički, obiteljski život.
imamo financijskih poteškoća, ali što je to u usporedbi s ovim teškoćama koje su nas mimoišle...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 srp 2013 21:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ožu 2010 21:22
Postovi: 191
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Prekrasno svjedočanstvo draga leelaa :D
Bog okreće sve na dobro,onima koji ga ljube....evo, to mi je prvo palo na pamet pročitavši ono što si napisala...
Neka se Gospodin i dalje proslavlja u životu tvoje obitelji... :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 srp 2013 08:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 12:59
Postovi: 525
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
Bogu hvala :D
meni je čitajući palo na pamet kako Bog ipak čuje naše molitve i onda kad se nama čini da šuti a uslišava ih u svoje vrijeme. Možda si godinu dana bila u dvojbi što učiniti, rastati se ili ne, ali Bog je već u to vrijeme čuo molitvu i radio na uslišanju i pomoći :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 18 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr