www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 24 tra 2024 04:45

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš uređivati postove ni odgovarati na postojeće].  [ 70 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 08 pro 2012 11:57 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 05 pro 2012 19:49
Postovi: 11
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
vincenta napisao:
jedna mama je napisala i ovo:

jedna mama napisao:
Na žalost, ovdje me više nećete naći i neću moći čavrljati sa vama ne zato što ne želim, već zato što sam jedna 24h zauzeta mama koja briše noseve, ukakane guze, kuha juhicu i miksa kašice.

Bog Vas blagoslovio i VAŠE i NAŠE (netko nas je tako podijelio), važno je da u dubini duše znamo da put kojim idemo je upravo onaj koji smo sami odabrali i koji je ZA NAS onaj pravi, put Isusa Krista.


Poštovana Vinceta, uistinu sam to napisala i uistinu sve to i činim, imam tri kćeri , od kojih jedna ide u 6 razred OŠ. a druga u vrtić, a treća je najmanja i još je doma. Meni je interesantna tema i nadala sam se da ću u svoje slobodno vrijeme istu moći čitati u miru bez da komentiram. S obzirom da sam pročitala i ne baš lijepih komentara, odlučila sa iste prokomentirat.

Snježni pozdrav svima!


Vrh
 Profil  
 
PostPostano: 08 pro 2012 12:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2011 21:43
Postovi: 442
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
jedna mama napisao:
Poštovana moderatorice "Zelimbitiponizna" , molim Vas da mi odgovorite na postavljeno pitanje, jer nije lijepo da skrećete sa teme, a zaboravljate očitovati se na itekako Vam važno postavljeno pitanje, nakon Vaše neutemeljene opaske.

A te Vaše prijetnje o isključivanju , su neukusne, jer nije ovo Vaš forum i nemojte misliti da se Vas nemože isključiti.

Prestanite sa takvim neukusnim i prijetećim postovima, jer ponavljam ovo NIJE VAŠ FORUM, nego je javni i nitko osim Samuela pa i Vas do sada nije bio nepristojan. Proučite si malo zakone elektroničkih medija, i zakone Lijepe Naše, prije nego se tako nastavite razgovarati !

Hvala!

Jedini koji prijeti ovdje sa isključivanjem ste vi.
Ako pročitate zakone vidjet ćete da registracijom na neki forum pristajete na njegova pravila.
Po pravilima ovog foruma nemožete pisati o izganjanju zloduha od strane laika koji nema dozvolu od katoličke Crkve za to jer se to protivi kanonskom pravu pa tako i pravilima ovog foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPostano: 08 pro 2012 12:09 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 01 pro 2012 20:47
Postovi: 8
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
BOŽJI BLAGOSLOV


Vrh
 Profil  
 
PostPostano: 08 pro 2012 12:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
vincenta napisao:
ANTE KATOLIK napisao:
Iz ovih svjedoočanstava proizlazi da su to sve bili teško opsjednuti ljudi koji su već pokušavali sa Misom, postom i duhovnim obnovama pa se nisu do kraja izliječili...problem bi bio da su direktno došli do tog Davora pa da ih je ovaj odvlačio od Mise. Ali oni su njemu došli kao posljednjem sredstvu i očito da im je dobro kad tako pišu......
....neka neko nagovori padra Smiljana da točno kaže što to ne valja i neka se ljudi suoče pa da se vrag istjera na čistinu...


Ante, ma o čemu ti pišeš.. Davor je znači "posljednje sredstvo", čak i iznad Svetih Sakramenata??!!


Pa jel ti ovi opsjednuti pišu da su išli na Sakramente ali da nije pomagalo...očito da kod težih opsjednuća potreban je jak egzorcist. A crkva dopušta i laicima da budu egzorcisti u posebnim slučajevima i s posebnom dozvolom. Davor očito tu dozvolu nema ali može bit da je crkva falila. Ni prvi ni zadnji put...Oću reć da ne ovisi Bog o Crkvi nego Crkva o Bogu.
A da bi netko išao izmišljat ovako elaborirana i uvjerljiva svjedočanstva - ne vjerujem. Makar, možda se i varam...ja bi volio vjerovat da su ovi ljudi izlječeni i oslobođeni i da je u pitanju samo nesporazum između padre Kožula i ovog Davora. Ne bi volio vjerovat da su ovi ljudi i dalje opsjednuti a taj Davor đavliji sluga...
I zapravo uopće ne razumijem zašto ste svi toliko nabrijani...istina uvijek ispliva na površinu kad tad, ne valja se uzrujavat. 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPostano: 08 pro 2012 13:05 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 05 pro 2012 19:49
Postovi: 11
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
zelimbitiponizna napisao:
jedna mama napisao:
Poštovana moderatorice "Zelimbitiponizna" , molim Vas da mi odgovorite na postavljeno pitanje, jer nije lijepo da skrećete sa teme, a zaboravljate očitovati se na itekako Vam važno postavljeno pitanje, nakon Vaše neutemeljene opaske.

A te Vaše prijetnje o isključivanju , su neukusne, jer nije ovo Vaš forum i nemojte misliti da se Vas nemože isključiti.

Prestanite sa takvim neukusnim i prijetećim postovima, jer ponavljam ovo NIJE VAŠ FORUM, nego je javni i nitko osim Samuela pa i Vas do sada nije bio nepristojan. Proučite si malo zakone elektroničkih medija, i zakone Lijepe Naše, prije nego se tako nastavite razgovarati !

Hvala!

Jedini koji prijeti ovdje sa isključivanjem ste vi.
Ako pročitate zakone vidjet ćete da registracijom na neki forum pristajete na njegova pravila.
Po pravilima ovog foruma nemožete pisati o izganjanju zloduha od strane laika koji nema dozvolu od katoličke Crkve za to jer se to protivi kanonskom pravu pa tako i pravilima ovog foruma.


Poštovana želimbitiponizna,

potpuno ste u krivu , a sada ću Vam argumentirati i zašto:

1. Nitko ovdje ne šalje nikoga kod D.D
2. Nitko ovdje ne veliča D.D. , već svi veličaju Isusa
3. Nitko ovdje ne govori protiv crkve , već se govori o osobnim svjedočanstvima.

A sada pravno: To što se u svjedočanstvima govori da ih je Bog oslobodio preko laika, a paralelno se ne govori ništa loše pa čak ni najmanje protiv Crkve, štoviše veliča se Sv. Misa, Ispovjed, Pričest,... , time apsolutno nisu niti prekršena pravila foruma, niti po jednoj pravnoj osnovi.

Nadalje: sa pravne strane zabranjivanje ove teme bila bi stoga zabrana slobode javnog i pristojnog govora, i naršavanje slobode i dostojanstva svakog čovjeka, na koji mu ustav RH daje pravo.

Nadalje: to nebi bio prekršaj već kazneno dijelo, za koji kazneni zakon RH ima propisane kazne od min. do max., ukoliko su prava i dostojanstvo čovjeka teško povrijeđeni, kazna nemože bi novčana, već može biti uvjeti ili obvezan zatvor.

Ovo nisam izmislia ja već je to Zakon RH, a s obzirom da mi je netko u rodu odvjetnik, imam nešto malo saznanja, koja sam ovoga časa podjelila sa Vama.
,
Prema tome forumašice i moderatorice "zelimbitiponizna" , nadam se da nakon ovog argumentiranog obrazlaganja, razumijete da nemate pravo na prijetnje sa isključivanjem dokle god se radi o pristojnoj konverzaciji i dokle god se nikoga na ništa ne sili.

Pravila foruma nisu prekršena, sa ničije strane osim Vaše i Samuela, ali ovaj put neka ostane samo na upozorenju!

Molim Vas da se od sada brinete za pristojnost konverzacije , jer to Vam je na kraju i dužnost kao moderatora, a za sva pitanje obratite se Adminu, ukolko Vam još nije jasno!

Najlijepša Hvala na razumjevanju!


Vrh
 Profil  
 
PostPostano: 08 pro 2012 13:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 20 srp 2009 21:37
Postovi: 1065
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
jedna mama napisao:
zelimbitiponizna napisao:
jedna mama napisao:
Poštovana moderatorice "Zelimbitiponizna" , molim Vas da mi odgovorite na postavljeno pitanje, jer nije lijepo da skrećete sa teme, a zaboravljate očitovati se na itekako Vam važno postavljeno pitanje, nakon Vaše neutemeljene opaske.

A te Vaše prijetnje o isključivanju , su neukusne, jer nije ovo Vaš forum i nemojte misliti da se Vas nemože isključiti.

Prestanite sa takvim neukusnim i prijetećim postovima, jer ponavljam ovo NIJE VAŠ FORUM, nego je javni i nitko osim Samuela pa i Vas do sada nije bio nepristojan. Proučite si malo zakone elektroničkih medija, i zakone Lijepe Naše, prije nego se tako nastavite razgovarati !

Hvala!

Jedini koji prijeti ovdje sa isključivanjem ste vi.
Ako pročitate zakone vidjet ćete da registracijom na neki forum pristajete na njegova pravila.
Po pravilima ovog foruma nemožete pisati o izganjanju zloduha od strane laika koji nema dozvolu od katoličke Crkve za to jer se to protivi kanonskom pravu pa tako i pravilima ovog foruma.


Poštovana želimbitiponizna,

potpuno ste u krivu , a sada ću Vam argumentirati i zašto:

1. Nitko ovdje ne šalje nikoga kod D.D
2. Nitko ovdje ne veliča D.D. , već svi veličaju Isusa
3. Nitko ovdje ne govori protiv crkve , već se govori o osobnim svjedočanstvima.

A sada pravno: To što se u svjedočanstvima govori da ih je Bog oslobodio preko laika, a paralelno se ne govori ništa loše pa čak ni najmanje protiv Crkve, štoviše veliča se Sv. Misa, Ispovjed, Pričest,... , time apsolutno nisu niti prekršena pravila foruma, niti po jednoj pravnoj osnovi.

Nadalje: sa pravne strane zabranjivanje ove teme bila bi stoga zabrana slobode javnog i pristojnog govora, i naršavanje slobode i dostojanstva svakog čovjeka, na koji mu ustav RH daje pravo.

Nadalje: to nebi bio prekršaj već kazneno dijelo, za koji kazneni zakon RH ima propisane kazne od min. do max., ukoliko su prava i dostojanstvo čovjeka teško povrijeđeni, kazna nemože bi novčana, već može biti uvjeti ili obvezan zatvor.

Ovo nisam izmislia ja već je to Zakon RH, a s obzirom da mi je netko u rodu odvjetnik, imam nešto malo saznanja, koja sam ovoga časa podjelila sa Vama.
,
Prema tome forumašice i moderatorice "zelimbitiponizna" , nadam se da nakon ovog argumentiranog obrazlaganja, razumijete da nemate pravo na prijetnje sa isključivanjem dokle god se radi o pristojnoj konverzaciji i dokle god se nikoga na ništa ne sili.

Pravila foruma nisu prekršena, sa ničije strane osim Vaše i Samuela, ali ovaj put neka ostane samo na upozorenju!

Molim Vas da se od sada brinete za pristojnost konverzacije , jer to Vam je na kraju i dužnost kao moderatora, a za sva pitanje obratite se Adminu, ukolko Vam još nije jasno!

Najlijepša Hvala na razumjevanju!

Poštovana jednamama molim Vas da detaljno pročitate pravila foruma.Hvala!


Vrh
 Profil  
 
PostPostano: 08 pro 2012 13:40 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 pro 2012 21:41
Postovi: 55
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
BOG S VAMA...NEGGAR I SAMUEL NESTO SAM MALO PROCITO VI VIDI SE DA PROMATRATE BOZIJIM OCIMA...LJUDI SVIMA JOS JEDAMPUT NAPOMINJEM DA SU LJUDI PROGLASENI OD KATOLICKE CRKVE OD NASIH SVECENIKA SEKTOM...DAVOR I MIRKO...A SVI KOJI ZELITE ICI NA SVETU MISU TREBATE SE ISPOVJEDIT TAKO JE RECENO MA PREDZADNJEM SUSRETU OD SVECENIKA MARKA S TRNOVCICE...DUHOVNIKA NOVOMOLITVENE(2G.STARA) ZAJEDNICE KRIST KRALJ...REBESK OPROSTI STO SAM NERAZUMLJIV EVO JASNO IJOS JEDAMPUT SVIMA GOVORIM DAVOR SE ODVOJIO OD CRKVE...MOLIM SVIMA STO JE NEGGAR NAPISAO NEMOJTE NITI CITAT ONO JER I LIJEPE RIJECI NEMIR OSTAVLJAJU...ZIVIO ISUS..UVJEK U NASIM SRCIMA..MIR S VAMA..O MARIJO BEZ GRIJEHA ZACETA MOLI ZA NAS KOJI SE TEBI UTJECEMO I ZA SVE KOJI TI SE NE UTJECU NARUCITO ZA NEPRIJATELJE SVETE CRKVE I ZA SVE ONE KOJI SU TEBI PREPORUCENI


Vrh
 Profil  
 
PostPostano: 08 pro 2012 13:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Jednamama ima vremena brisati i noseve nam ovdje. Čak je malo naglasila kako joj je netko odvjernik, i kako bi mogli možda biti novčano kažnjeni. Izgleda da joj je strategija kao i indexovim novinarima sa Zdravkom Mamićem, prvo dobro ponavlajti jednu stvar, provocorati i čekati reakciju da se istog časa prijavi sudu zbog novaca. Bravo, jednamama!!! :u215: :u215: :u215:

A sad ozbiljno! Molim te da nam objasniš ovo:
"Nitko ne može zakonito izricati zaklinjanja nad opsjednutima, osim ako je od mjesnog ordinarija dobio posebnu i izričitu dozvolu.
Neka mjesni ordinarij dade tu dozvolu samo prezbiteru koji se odlikuje pobožnošću, znanjem, razboritošću i neporočnošću života." (ZKK 1172)

Dokaži nam da dotični Davor ima dozvolu i duhovnika, to jest svečenika katoličke Crkve. Hvala unaprijed!
To što vi govorite da mu je duhovnik Trojedini Bog, možete prodavati nekom drugom, jer i mnogi drugi sveci puno veći od tog vašeg Davora su bili prevareni od Sotone koji se je predstavljao kao anđel svijetla!


A sada ću da stavim tekst sv. Ivana od Križa koji vas se jako tiće, kako vas tako i Davora. Obratite pozornost na podcrtano!
Iznenadili bi se koje sve zamke stavlja sam đavao!

Opasnost od nadnaravnih fenomena


Nadnaravni utisci u pamćenju obično su duhovnim osobama također velika prigoda da padnu u kakvu oholost i taštinu, ako im daju važnost i ako do njih drže. Jer, kao što je bez te mane onaj koji nema rečenih stvari, jer u sebi ne vidi čime bi se mogao oholiti, tako naprotiv onaj koji ih ima uvijek ima spremnu prigodu da se može smatrati nečim velikim, videći da je obdaren ovim nadnaravnim saopćenjima. Zaista, koliko god ih duhovni ljudi mogu pripisati samo Bogu te mu po dužnosti zahvaljuju, pače se smatraju da su ih nedostojni, ipak obično ostaje u njihovu duhu stanovita skrivena samodopadnost i visoko mišljenje koliko obzirom na stvar toliko i obzirom na sebe, iz čega se, a da oni to i ne opažaju, rađa u njima velika duhovna oholost.
To bi oni, ipak, mogli jasno opažati po negodovanju što ga iskazuju u postupku prema onome koji ne hvali njihov duh i ne cijeni milosti što ih oni imaju; kao i iz zavisti koja ih grize kad misle ili čuju reći da i drugi dobivaju one iste darove ili još vrijednije. Sve se to rađa iz skrivene samodopadnosti i oholosti, a oni se ne mogu uvjeriti da su u nju uronjeni sve do očiju. Oni misle da je dosta imati stanovitu spoznaju o vlastitoj bijedi, a da se može istodobno biti puni tajne samodopadnosti i uživati više u svojem duhu i svojim duhovnim dobrima negoli duhu i dobrima drugih; poput farizeja koji je zahvaljivao Bogu što nije kao i ostali ljudi i što ima ove ili one kreposti, u čemu je imao samozadovoljstvo i preuzetnost; a ovi, premda to formalno ne govore kao farizej, imaju to stalno u duhu. Štoviše, neki postaju tako oholi, da su gori od đavla. Kad u sebi opažaju neke utiske, kako im se čini, pobožne i slatke osjećaje prema Bogu, ostaju više nego zadovoljni te smatraju da su posve blizu Bogu, a drugi koji ih nemaju da su mnogo niži od njih, pa ih stoga preziru, kao što je farizej prezirao carinika.
Da izbjegnu ovoj štetnoj kugi, ogavnoj u očima Božjim, treba da razmisle dvije stvari. Prvo, da se krepost ne sastoji u doživljajima i osjećajima prema Bogu, koliko god bili visoki, niti u bilo kojoj stvari ove vrsti, što bi je mogli u sebi doživjeti; nego, naprotiv, u onom što oni u sebi ne osjećaju, to jest u velikoj poniznosti, u čvrstom i učinkovitom preziranju sebe i svih svojih stvari, i u tom da se uživa što i drugi imaju o nama isto nisko mišljenje, i da nikad ne želimo da nešto vrijedimo u očima drugih.
Drugo što moraju razmisliti jest, da sva nebeska viđenja, objavljenja i osjećaji, i što god drugo ikada mogu zamisliti, ne vrijedi toliko, koliko vrijedi najmanji čin poniznosti. Ova krepost je učinkovita kao ljubav, koja ne cijeni svoje stvari i ne skrbi se za njih, ne misli loše nego samo o sebi, niti o sebi misli išta dobra, nego to misli o drugima. Ne smiju se, dakle, nadimati u oholosti zbog svojih nadnaravnih utisaka, nego neka ih nastoje zaboraviti da mogu uživati slobodu duha.

Sv. Ivan od Križa, "Uspon na goru Karmel"


Vrh
 Profil  
 
PostPostano: 08 pro 2012 14:30 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 pro 2012 21:41
Postovi: 55
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
LJUDI KOJI IDU KOD DAVORA HVALE SE DA MOLE PO 3,4KRUNICE U SETNJI,ZNAJU IC NA DVIJE SV.MISE ZA REDOMA NEBI SE CUDI DA I NA 3.SVETE MISE STO JE ZABRANJENO ZA LAIKA.DNEVNO....TJERAJU LJUDE EKSTRA ZAVODLJIVIM PRICAMA DAVORU TE MOLIM DA SVI ZNAJU DA I NAJMANJI CIN POSLUSNOSTI BOGU VRIJEDI U BOZIJIM OCIMA VISE NEGO SVA DOBRA DJELA KOJA MI MISLIMO DA MU CINIMO...TAKO NEKAKO IDE OD SV. IVANA OD KRIZA MISAO....A OVI LJUDI SU I DALJE NEPOSLUSNI TE AGRESIVNO NASRCU NEBI LI ZADOBILI KOGA NA SVOJU STRANU IJAKO IM JE NAGLASENO DA SU SEKTA......JA SAM VELIKI GRESNIK..TE BI MOLIO DA SVI LJUDI KOJI VJERUJU DAVORU A NE CRKVI DA PROCITAJU I PRENESU SI DA IH VOLIM ALI MI SE TO NADAHNUCE KOJE NA TESKO PREKRIVEN NACIN OHOL MALTRETIRA VEC DULJE VRIJEME LJUDE TE PLJUJE PO SVIMA NAMA I RADI RAZDOR.CRKVU NECE VRATA PAKLENA NADVLADAT A SLOBODA JE NAJOPASNIJI DAR ZATO MOLIM OPREZ SVIMA NIGDJE NE PISE DA CE DAVORA NECE VRATA PAKLENA NADVLADAT.....KOLIKO ZNAM IZ SVJEDOCANSTVA LJUDI COVJEK SE BAVIO TESKOM KOCKOM BIO VELIKI BLUDNIK TE SE BAVIO RAZNIM VRSTAMA MAGIJE..ĐAVO SE VRACA KAD VIDI DA JE SVE POCISCENO SA SEDAM JACIH...ĐAVAO JE SPREMAN IZGUBIT MALO DA BI DOBIO MNOGO...nemojmo dopustit da i preko nas razara crkvu koja je u teskoj situaciji..ti su ljudi koji priznaju davor ODVOJENI OD CRKVE..."STOP SEKTE MI SMO KATOLICI NE ZELIMO VASE RAZGOVORE"GLASI MENI JEDNA JAKO LJEPA NALJEPNICA.....POZDRAV...BLAGOSLOVLJENO BEZGRESNO SRCE MARIJINO KOLIKO JE PAHULJA SNJEGA PALO OD SVIH LJUDI I DUSA U CISTILISTU RADI PRESVETOG SRCA ISUSOVA UVJEKE.HVALJEN ISUS I MARIJA


Vrh
 Profil  
 
PostPostano: 08 pro 2012 14:41 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 sij 2010 04:44
Postovi: 199
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
jedna mama napisao:
Nadalje: to nebi bio prekršaj već kazneno dijelo, za koji kazneni zakon RH ima propisane kazne od min. do max., ukoliko su prava i dostojanstvo čovjeka teško povrijeđeni, kazna nemože bi novčana, već može biti uvjeti ili obvezan zatvor.

mislim da nisi shvatila što ovo točno znači...jedna mama vrijeme je ručka, a ti imaš vremena razbacivati se sa pravnim floskulama..ccc
ja nigdje nisam vidjela da samuel vrijeđa,to je njegov osebujan stil pisanja,malo je temperamentniji momak...ali, i on ima slobodu izražavanja..tako da ako ti se ne sviđa - tuži nas!! :lol: 8)


Vrh
 Profil  
 
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš uređivati postove ni odgovarati na postojeće].  [ 70 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 28 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr