www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 tra 2024 15:01

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 46 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 26 srp 2013 23:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Napisat ću skračeno i iz knjige Rajka Bundala,gdje piše baš o sudbini:
Zanimljivo je ovo objašnjavao!

"Pojam =sudbina= podrazumjeva da je čovjeku sve unaprijed određeno,da sve što živi i što mu se događa nužno mora prihvatiti i izvršiti,kao osuđen na muku i smrt.
Kad bi bilo tako,onda se nebi moglo reći da je čovjek baštinik slobode koja ima svoje posljedice,da je odgovoran za sve što čini,da je suradnik Stvoritelja i suoblikovatelj svoje budučnosti,kako mi,Krščani,vjerujemo..Cilj je nadahnitelja ovakvog i sličnih zavođenja,poput laži o reinkarnaciji,da čovjek pogazi Božje zapovijedi od kojih je spletena sva naša moralna odgovornost.
A upravo je to Sototnina namjera.Onaj koji vjeruje u sudbinu isključujue svoju moralnu odgovornost,usmrćuje savijest te na svom putu rađa kaos te svačiju,pa i vlastitu odgovornost...
...Ako ti je sudbina okrutna,znači da ideš putem propasti.Raspitaj se o blagoslovljenom putu kojim pravednici idu,pa pokušaj i ti živjeti poput njih.Vidjet ćeš kako će pobjeći sudbina,a prići život...
...Poput tjelesnih postoje i duhovni putovi.Pa kako posrću zemaljskim putem oni koji njime idu zavezanih očiju,tako se i na duhovnim putovima razbijaju oni koji naslijepo srljaju u razna nadahnuća,idući bez Božjeg svijetla.Prilaze Zajni života i zlorabe njezine darove,jer nemaju straha Božjeg,Tajni priličnog.
Mnogo je putova na kojima ljudi uzalud proljevaju suze,na kojima smrt za smrću stiže da joj nitko ne može uteći.No postoji jedan jedincati Put u bčaženi život,put spasa koji završava čudom uskrsnuća.Malo ih je koji njime idu...
...Bog se radovao kad nas je stvarao i pozvao nas je u svoju radost.Po njegovoj želji nitko nije nesretan.U početku bijaše samo jedna 'sudbina' za sve ljude-vječna radost u zemaljskome raju.Ali se pojavi osuđeni Zavodnik,čovjekov mrzitelj.
Okova ga svojim prokletstvom 'sudbinom'.Ali Bog se smilovao čovjeku i poslao mu Spasitelja jer ga ljubi...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 srp 2013 09:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Svi mi imamo izbor samo taj izbor nije beskonačan nego je ograničen na sredinu u kojoj jesmo, na stalež kome pripadamo i na vrijeme u kojem živimo. Nemožemo birat roditelje ali možemo birat šta i kako ćemo. Dok si se drogirao imao si izbor i reći ne tj. niti okusit to zlo. Izbor je uvijek prisutan. Možeš danas otići i obavit životnu ispovijed a ne čekat. Na rat i društveno-političke prilike nemamo utjecaj ali opet imamo izbor na druge prilike koje se tiču direkno naših postupaka. Tvoje iskustvo je za snimit film. Nego imam pitanje jel znaš šta o kristalu i njegovoj funkciji...?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 srp 2013 09:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Melek napisao:
Dal je neko dijete u Africi moralno odgovorno što je moralo s 13 godina pucat i ubijat druge klince njegove vršnjake u nekom građanskom ratu?? Da, slažem se, taj klinac jeste imao izbora, no dal je on znao za izbor? Nije znao ni što je to život. Bio je u paklu na zemlji.

Stoga pitam, da li ti Samuele ili Naggare ili.....tkogod tko se deklarira katolikom stvarno možeš toliki farizej biti pa dijelit lekcije iz morala tom klincu jer je eto on imao s 13 godina izbor? .


..svako BOŽJE dijete...ima u svom srcu...postavke...što je dobro ...što je zlo...


...govoriti o ljubavi i o djelima ljubavi...nije lekcija...
..već upućivanje...

..bez osude...za djela u prošlosti...

..no ta dijela...Moraju biti ...ispovijeđena...da bi se očistilo dušu..
.i krenulo dalje Kristovim putem..
.prema konačnom spasu..u Nebeskom kraljevstvu..

..bilo bi farizejski ..govoriti...da je dobro to što je učinjeno..
..i da se u takvom stanju može...ostati...

..NA nama nije da sudimo...ali dobro je da upućujemo. i pomažemo onima koji su u potrebi..

..svakako da je to dijete...za primjer koji navodiš...bilo u teškoj situaciji...

..pa baš zato je ISUS...okupio Apostole oko sebe...da šire riječ Božju po cijelom svijetu..
.da bi širili EVANĐELJE....

..pa su naše časne sestre i svećenici misionari..razasuti širom..svijeta..
--i mnogi su ubijeni..u tim ratovima...a imali su IZBORA...mogli su ostati doma..
..a NISU..po cijenu Gubitka svog života..ostaju i dalje tamo..
..jer žive U KRISTU, PO KRISTU I SA KRISTOM....UMIRU..
..ne bojeći s za svoj zemaljski život..
..UMIRU ZBOG SVOJE VJERE ,,ako treba..

...u zemaljsko konfuziji međuljudskih odnosa...u borbi Dobra i zla..
..događaju se ..nama ponekad nedokučive...stvari...neobjašnjive..na prvi pogled..
..no u dubini...Bogu je sve ZNANO...i nema tajni...

..ISUS je u NEPRESTANOJ MISIJI SPAŠAVANJA LJUDSKIH DUŠA..
..pa kaže časnoj sestri Faustini Kowalsky

"Više me boli sumnja da ne mogu oprostiti , svaki pa i najteži grijeh, nego li težina tog grijeha"

..to znači da u ovom slučaju...tog klinca...ratnika...to što je ubijao i činio zlo...
..prepustimo njegovom sudu...
..ali je BITNO da to biće zatraži oprost.i da prihvati ISUSA KAO JEDINOG GOSPODARA
I SPASITELJA...
.i I ISUS ĆE MU OPROSTITI SVE GRIJEHE..
..i očistiti njegovu dušu..
..TO JE JEDINI PUT ISTINA I ŽIVOT..

..sve drugo vodi u vječnu propast...


ratovi počinju u našim srcima..u našim obiteljima...sa susjedima...
..i onda se zlo širi poput vatre...

..zlo se uzvraća zlom...i lanac se širi..

.lanac zla..puca...NEUZVRAĆANJEM i dijelima Ljubavi..

...Svi smo mi....plodovi sa stabala ..naših predaka...
...pa kakvo je stablo...takvi su i plodovi..
..a svak plod..može reći...ja se ne želim..napajati tim sokovima..iz tih korijenja..
..već ću svoje korijenje pustiti prema KRISTU..
..taj IZBOR..svak ima..

..a za ...nevine...se KRIST uvijek pobrine...
..onda kad im se uskrati...Ljudskim izborima...život na zemlji...

...ovo ne smatraj lekcijom, osuđivanjem..i provokacijom..

..ja govorim svoj stav....ti govoriš svoj stav...

,,PRAVA ISTINA...se prepoznaje samo po djelima..
..a ne po riječima...

..jer riječ bez djela...jest...šuplja... 8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 srp 2013 11:29 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
u vrijeme komunizma..
..nije bilo poželjno ići u Crkvu..
.i ljudi su tajili da idu u Crkvu..i da krste djecu potajno.

..kad sam išao u šesti razred osnovne škole.. to je bilo cca 1973.g

..jedan nastavnik je pitao " Tko od vas ide u Crkvu i na vjeronauk "

..jedino sam se ja javio...
...makar ih je dosta išlo u Crkvu i na vjeronauk

..isto tako je bilo i u srednjoj školii..

..ja sam išao svake nedelje u Crkvu..i na vjeronauk..

..bilo smo skromna obitelj..4 djece....mama domaćica..tata pekar...mala stara kućica..
.uvijek su nas učili da držimo do svoje vjere...da budemo pošteni..

..nismo imali nekih problema...jer nisu nam mogli baš nešto uzeti..
..ili maknuti sa neke funkcije... :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 srp 2013 23:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 12:59
Postovi: 525
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
jeste se ispuhali smajlic18
čovječe toliko je vruće da ja ne znam od kud vam volja i energija za ove analize što je tko rekao :lol:

Melek, shvaćam da pod sudbinom nisi mislio na nedostatak čovjekove slobodne volje u donošenju odluka već u smislu da su ti se neke stvari "morale" dogoditi kako bi shvatio gdje si i da ne valja biti odvojen od Boga. Mislim da i sam znaš da čovjek snosi odgovornost za svoja djela koja nužno vuku određene posljedice samo si se nespretno izrazio. sve OK. :wink: Shvati i Samuela i druge koji su u dobroj namjeri ispravili ono što može biti u neskladu s našom vjerom. Dobro su ti rekli i za poslušnost papi i crkvenom autoritetu jer je učenje Crkve pod vodstvom Duha Svetoga. Ali to ćeš već sam vidjeti kako budeš ostajao u vjerskom životu,molitvi a pogotovo čitanjem Biblije i životopisa svetaca i njihovih razmišljanja jer tu možemo jako puno naučiti.. Bog nam malo po malo otkriva i podučava nas kad mu se otvorimo..

glavno je da si otkrio Božju blizinu, sad nemoj odlutati i sve će polako doći na svoje mjesto, nitko ne zacjeljuje rane kao Isus :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 srp 2013 11:31 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 24 vel 2010 11:46
Postovi: 14
Lokacija: Njemacka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Malek koja proslost,pazi i nevracaj se vise nazad,samo naprijed na novom putu
neka dragi Bog bude stobom.
a Samuel pretjeriva i misli ako je duze na forumu da je mali bog i da moze djelit lekcije svima,
nepadaj na to i nemoj da ti ubije samopouzdanje odmah u startu,neobaziri se na takve
zelim ti mir Boziji Blagoslov


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 srp 2013 15:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 20 srp 2009 21:37
Postovi: 1065
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Dragi forumaši ovo nije mjesto ni tema za međusobno prepucavanje.
Postovi koji nemaju veze s temom će biti obrisani!
Molim Vas sve da nastavite pisati u skladu s temom!Hvala!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostOvaj post je obrisan od lyra1 na 25 kol 2013 16:38.
Razlog: nema veze s temom
PostPostano: 23 kol 2013 11:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Melek napisao:
Peltrasiuse, Lastovo je super jer tamo nikog nema :)
To ti je otočić koji nema ni neku plažu. Sve klisure i stijene, turista minumum. Cijeli otok možeš propješačit. Prošlo ljeto sam bio prvi put i odlično mi je bilo, pola otoka sam prošao pješice, a ove godine ću drugu polovicu. Kamp jako jeftin, vlasnici pravi kršćani. Jedna krasna obitelj. Otok je pitom, unutrašnjost puna vinograda, maslinika, livada, zelenila. Ova moja slika avatara je s Lastova al se ne vidi baš najbolje. Nema otrovnih životinja tako da se možeš bez panike kroz žbunje i grmlje probijat do neke zavučene vale.

Jedina mana je ta što nije za djecu. Nije obiteljsko mjesto. Za mene trenutno nema boljeg mjesta za otić.

Bibliju uvijek nosim sa sobom. A za krunicu ću još razmislit jer trenutno ima zavjet koji molim svakodnevno.

Pozdrav!


Super svjedočanstvo brate u Kristu :grlim te:
drago mi je da kroz tvoje svjedočanstvo mladi mogu vidjeti dokle ih može odvesti ta velika navezanost na trance i drugu glazbu, na droge koje očito se vežu uz te rejv partije itd

je si li se vratio u zg sa lastova ?
kako je bilo? da li su ti poslije odmora otvorili se neki novi vidici...?
da li si išao na životnu ispovijed?
imaš li još nešto posvjedočiti nam iz tvoga ranijeg života , pogotovo ako te pritišće u duši pa da se moraš "olakšati"

možda te puno pitam, ali zanimljiva je ta tvoja životna priča i zanima me još kroz šta si sve prolazio...sigurno će mnogima biti dobar savjet šta da izbjegavaju

drži se i nek te dragi Bog čuva
btb


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostOvaj post je obrisan od Hrvoje Hrki na 23 kol 2013 11:40.
Razlog: duplikat
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 46 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 28 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr