www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 16:28

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
PostPostano: 01 lip 2018 07:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
dujam napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
Duje, je si li bio u međugorju? Kako je bilo?


Dobra mesna plata :D


pa jesi li bio...di sve...nisi samo u restoranu??


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 lip 2018 08:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 vel 2013 09:36
Postovi: 120
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 9 zahvala
Zahvaljeno je: 25 zahvala
dujam napisao:
1. Pa dakle, kakav je vas stav o privatnim objavama? Cekate li "da" Crkve ili vjerujete nekoj svojoj intuiciji, krscanskoj savijesti, i na temelju cega mislite da mozete vjerovat sebi?

Privatnim objavama ne dajem neku preveliku važnost (jer niti ne stignem o tome toliko razmišljati s obzirom na to da i onu glavnu Objavu (sv. Pismo) dovoljno ne razmatram), ali ih niti ne osporavam ukoliko u njim nema neke hereze.

dujam napisao:
2. Drugo "pitanje" bi bilo u vezi svjedocanstva. Sto je po vama svjedocanstvo? I gdje nas Krist uopce poziva na svjedocanstvo i na kakvo nas On svjedocanstvo poziva? Najbitnije od svega; kako se to citanje i/ili davanje svjedocanstva odrazava na vas i vas duhovni zivot?

Svjedočanstava ima svakakvih pa je tu teško napraviti neki generalan stav. Meni su zanimljiva ona u kojima ljudi svjedoče kako im je vjera pomogla u rješavanju nekih konkretnih problema. Npr. budući da sam ja oženjen i imam djecu, uvijek mi je zanimljivo poslušati kada neki bračni par svjedoči o tome kako odgaja djecu u vjeri i kako se pritom suočavaju s određenim problemima.
Takav tip svjedočenja volim. S druge strane ljudima su zanimljiva ona svjedočenja koja imaju u sebi neki nadnaravni element, odnosno pokazuju neke karizmatske fenomene (takvih svjedočenja ima i na ovom forumu, posebno su zanimljiva ona od forumaša Učenik). I takva svjedočenja mogu biti dobra, ali problem zna biti u tome da se u takvim svjedočenjima previše važnosti pridaje tom nadnaravnom fenomenu ili osobi kod koje se on javlja, a premalo Bogu koji iza svega toga stoji. Što je svjedočanstvo? Sveti Franjo je dao dobar odgovor na to pitanje kada je rekao da evanđelje treba uvijek svjedočiti, a samo ponekada i riječima. Za mene je svjedočanstvo kada netko javno govori kako ga je Bog promijenio, odnosno potaknuo na određena djela milosrđa. Krist nas poziva da ljubimo jedni druge, odnosno da naša ljubav prema drugima bude svjedočanstvo naše vjere, naše pripadnosti Kristu
[Po ovom će svi znati da ste moji učenici: ako budete imali ljubavi jedni za druge (Iv 13,35)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 lip 2018 10:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
pa jesi li bio...di sve...nisi samo u restoranu??


Ma nisam uopce bio u restoranu. Medugorje mi je ok, rekao sam ti.

Tomatino napisao:
Svjedočanstava ima svakakvih pa je tu teško napraviti neki generalan stav. Meni su zanimljiva ona u kojima ljudi svjedoče kako im je vjera pomogla u rješavanju nekih konkretnih problema. Npr. budući da sam ja oženjen i imam djecu, uvijek mi je zanimljivo poslušati kada neki bračni par svjedoči o tome kako odgaja djecu u vjeri i kako se pritom suočavaju s određenim problemima.


A dobro, kuzim. Ovo su za mene vise kao savjeti; tipa kad je dite u pubertetu, kad pocne izlazit kako se postavit, itd..?


Tomatino napisao:
posebno su zanimljiva ona od forumaša Učenik


Da, veoma zanimljiv. On je svjedočio sam o sebi po forumu? Takoder, ovo mi je jako nejasno;

učenik napisao:
Ja sam imao crnu kosu akog odsjaja da su me ljudi gledali i mislili da sam cigan.Jednom sam molio BOGA da mi da zelene oči pošto mi je dao rupicu na bradi izrazito veliku i crnu kosu ko u gavrana perje da mi da još zelene oči da me skroz obilježi :oops: Sad se nakratko šišam a prije sam čak na nulu samo da ne misle da sam cigo.Sad mi kosa nije više tako crna ali nisu ni oči postale zelene :twisted:


:roll:


Tomatino napisao:
Sveti Franjo je dao dobar odgovor na to pitanje kada je rekao da evanđelje treba uvijek svjedočiti, a samo ponekada i riječima.


E, to je moj stav!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 lip 2018 15:02 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 19 ožu 2015 21:58
Postovi: 55
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
Citat:
Tomatino napisao:
Sveti Franjo je dao dobar odgovor na to pitanje kada je rekao da evanđelje treba uvijek svjedočiti, a samo ponekada i riječima.


E, to je moj stav!
[/quote]


https://www.youtube.com/watch?v=H2SuF9wxBjs


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 lip 2018 16:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Ivancica111 napisao:




Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr