www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 09:49

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 53 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 24 vel 2019 19:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Je,kopitar,to je klasično guranje dualnosti u krščanstvo.Ili mi ili oni.Ili Bog ili Sotona.Moj tata je jači od tvog tate.
Jednostavno tako je nekim dušama lakše funkcionirati.
Eh,kad bi to bilo tako jednostavno..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 vel 2019 20:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
francesco1 napisao:
Je,kopitar,to je klasično guranje dualnosti u krščanstvo.Ili mi ili oni.Ili Bog ili Sotona.Moj tata je jači od tvog tate.
Jednostavno tako je nekim dušama lakše funkcionirati.
Eh,kad bi to bilo tako jednostavno..


Kad bi ovo bio nekakav njihov privatni oblik ne bi se miješao ali ovako javno iznositi nadriduhovne teze te dovoditi u ozbiljnu opasnost stvarne psihičke bolesnike a i obične neupućene vjernike ...admini bi trebali reagirati na ovakve stvari na vrijeme ..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 vel 2019 13:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
courage napisao:
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Znači,courage,ne postoji ljudska zloća,zloba,malicioznost,ljubomora i ostale stvari zbog kojih ljudi rade zlo jedni drugima,sve je to djelo zlih duhova?Ni psihičke bolesti?Pa tako nešto slično kažu i šamani i vračevi...i oni tjeraju zloduhe.

Previše se toga lijepi pod etiketu: "psihički uzrok". Kako duša koja je besmrtna može biti istinski bolesna? Oh đavao je sposoban ljude uvjeriti da je sve drugo posrijedi a samo ne on. Zlo je uvijek djelo zloga,oca laži, kneza ovog svijeta koji ima puuuno svojih podređenih demona i koji mu služe 24/7h. Čiji je jedini cilj: ZAVADITI i RAZORITI čovjeka a naročito ljudsku zajednicu. Jer jedni bez drugih ne možemo, jer smo braća i sestre. Bar bi trebali to biti u Kristu. Pogledajte samo svađe i prepirke kod kršćana, zajednica, pa i na ovom forumu. Sve je to djelo zloga koji se koristi našim ranjenim dijelovima bića (jer nas dobro poznaje, a poznaje nas jer nas studira sve dokle nas ne upozna)da nas jedne na druge nahuška. To što je netko zao i čini djela đavla(a zao je jer je zarobljen, u rukama sotone, nekad svjesno nekad nesvjesno-uvijek i samo po grijehu) ne znam kakve bi veze imalo s duševnim predispozicijama? Sigurno, onaj koji pati na duši skloniji je negativnom ponašanju, zloći ako tako želite. Ali i dalje taj iskonski čin zloće proizlazi uvijek i samo od đavla koji koristi upravo tu njegovu ranu, da drugima zadaje povrede.
Ali ne bih o tome dalje raspravljalai jer nije o tome riječ niti sam zato otvorila temu, da se naširoko raspreda o tome što je zlo, već isključivo da iznosim svoja osobna iskustva u borbi s demonima i da ih prokazujem. :a1407:

Pa ja imam brdo problema uzrokovanih baš tim nesretnim djetinjstvom,iako je danas to postala lako zloupotrebljavana floskula.
Borim se cijeli život s tim.Nisam pomislila da mi to Đavo radi.Imam dvije prijateljice,za koje mogu reći,da su revnije u vjeri od mene
(tek je druga godina mog redovnog odlaženja u crkvu),koje od mladosti žive sa shizophrenijom.Kod jedne sam bila u prilici pratiti
bolest doslovno od početka.To je strašna bolest.Ali bolest,psihička.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 vel 2019 13:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
francesco1 napisao:
Možeš li nam objasniti kako vidiš to siromaštvo duhom?

Pitaj Isusa. :wink:
Zašto bi moja interpretacija bila važna i tebi od značaja, osim eventualno da me se uvuče u neku besplodnu raspravu?
Ja sam obični mali crv, nije to moja rečenica, tako da ako te zanima što to znači, čitaj sv.Pismo. A ja svog ispovjednika redovitog imam, i samo njemu se ispovijedam tj. Bogu preko njega.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 vel 2019 13:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
kopitar napisao:

Ovo može biti dosta opasno za psihičke bolesnike jer ih može odvratiti da ne potraže liječničku pomoć na vrijeme što može imati posljedice i opasnosti po nečiji život.


Što je opasno? Moliti se Bogu koji je sve stvorio, pa i liječnika? Pa nitko ne kaže da se ne ide psihijatru (koji će te dobrano nakljukati lijekovima) ili psihologu (koji će te saslušati i usput dobro naplatiti ali ti muku neće uzeti).
Ali postoji granica do koje ljudska snaga ima moć. A to je grijeh. A grijeh je uzrok bolesti. Čisto sumnjam da tu psiholog može pomoći. Mogu se i ja izjadati susjedi ali može li mi ona skinuti križ s pleća?Može li?

Kad je čovjek zdrav moralno on nije bolestan. Jer nas Bog nije ovdje stvorio s ciljem da budem bolesni, nego zdravi. Meni nije jasno kako to vjerniku nije jasno?
Ali što možemo kad je cijelo čovječanstvo kontaminirano grijehom- pa otud i bolestima. Drugo je kada Bog sam dopušta čovjeku patnju kroz neku bolest s ciljem posvjećivanja(primjer svetaca) ili obraćenja.

Samo Isus može pomoći, iscijeliti čovjeka, jer je upravo zato došao na zemlju, da nas OTKUPI od teškog bremena grijeha, da nas nanovo iscijeli, oslobodi. Svako ropstvo je bolest. Svaka bolest je ropstvo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 vel 2019 14:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Pa ja imam brdo problema uzrokovanih baš tim nesretnim djetinjstvom,iako je danas to postala lako zloupotrebljavana floskula.
Borim se cijeli život s tim.Nisam pomislila da mi to Đavo radi.Imam dvije prijateljice,za koje mogu reći,da su revnije u vjeri od mene
(tek je druga godina mog redovnog odlaženja u crkvu),koje od mladosti žive sa shizophrenijom.Kod jedne sam bila u prilici pratiti
bolest doslovno od početka.To je strašna bolest.Ali bolest,psihička.


Svatko ima pravo izreći svoje mišljenje, pa ću tako i ja. Uvjerena sam (to je moje mišljenje i nikog ne silim da tako misli) da je shizofrenija teško demonsko napastovanje na UM čovjeka.
Da, ona je fino zapakirana od strane znanosti (koja je toliko nepogrešiva :a1430: - ironična sam očito) u psihičku bolest. Psihičke bolesti se tretiraju tako da se nesretne ljude uvjeri da im pomoći nema osim ako ih se dobrano ne nakljuka kemijom, koja im još više pogoršava stvar i prividno im pomaže, tj olakšava simptome sve dok ne dođe do najgoreg.
Fra Ivo Pavić kada moli molitve za oslobođenje, često moli protiv duha shizofrenije. Dakle, to je duh, odnosno zloduh!

Ako je Bogu moguće ozdraviti invalida, onda je moguće i čovjeka koji pati od psihičke bolesti čiji je uzrok u grijehu. Možda ne te osobe, najčešće takvi ništa nisu krivi jer su bolesni. Rođeni su tj. već su začeti u takvom ropstvu, zbog posljedica grijeha njihovih roditelja, predaka. Pa pogledajte koliko se danas bolesne djece rađa?Hoćete mi reći da je uzrok loša prehrana,zrak, loši geni....ma ne, uzrok je duhovni uvijek. Bolesno stablo rađa bolesnom djecom. Mi smo svi bolesni od grijeha. I nama samo Isus Krist može pomoći.

Kako se bolest ukorijenila to treba vidjeti, otići kod pravog svećenika koji će pomoći, moliti nad tom osobom, za oslobođenje.

Ali svakom njegovo. Tko misli da će mu lijekovi pomoći neka ide psihijatru.Nikoga ja ne odgovaram da ide liječniku. Samo prije uključiti pamet i vidjeti ako mi to ne pomaže, idem dalje.
Samo molim vas, nikad ni u kojem slučaju ne ići alternativcima (bioenergetičarima, vračarama, hodžama, reiki, i slične vragolije ) jer sklapate ugovor s đavlom koji će vas nakraju uništiti, i dugoročno tu se udaraju sotonski pečati na čovjeka i njegovu obitelj s nesagledivim posljedicama.
Grijeh, a osobito idolopoklonstvo (traženje krivih bogova) ima teške učinke za čovjeka i njegov rod. Tu treba puno ustrajne molitve, jer nije Bog trgovac, ajd ti meni plati par Misa pa ću ja sve izbrisati. Doduše On briše grijeh, ali posljedice ostaju...i njih nerijetko treba godinama okajavati. Ali bolje i godinama ovdje patiti i moliti sakat, nego ući u pakao s obje ruke i noge.

*
Svi ovi dežurni racionalisti, "branitelji služb.nauka KC" itd..možda ste upravo vi ti koji druge upućujete na krive staze, možda bi da nije takvih kao vas netko se usudio otići svećeniku, ili na sv.Ispovijed. Ali ne, vi ćete mu reći da to nema veze s duhovnim korijenom, da su to ludorije, bajke ludih fanatika.Ljudi koji ne razumiju KC. Vi ste najopasniji jer druge sprječavate, a sami ne želite istinu. I za takve je Gospodin izrekao najstrožu kaznu, jer imaju oči (a toliko je osoba koje su čudesno ozdravile poslije molitvi za oslobođenje) a ne žele vidjeti. Bok. :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 vel 2019 15:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
courage napisao:
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Pa ja imam brdo problema uzrokovanih baš tim nesretnim djetinjstvom,iako je danas to postala lako zloupotrebljavana floskula.
Borim se cijeli život s tim.Nisam pomislila da mi to Đavo radi.Imam dvije prijateljice,za koje mogu reći,da su revnije u vjeri od mene
(tek je druga godina mog redovnog odlaženja u crkvu),koje od mladosti žive sa shizophrenijom.Kod jedne sam bila u prilici pratiti
bolest doslovno od početka.To je strašna bolest.Ali bolest,psihička.


Svatko ima pravo izreći svoje mišljenje, pa ću tako i ja. Uvjerena sam (to je moje mišljenje i nikog ne silim da tako misli) da je shizofrenija teško demonsko napastovanje na UM čovjeka.
Da, ona je fino zapakirana od strane znanosti (koja je toliko nepogrešiva :a1430: - ironična sam očito) u psihičku bolest. Psihičke bolesti se tretiraju tako da se nesretne ljude uvjeri da im pomoći nema osim ako ih se dobrano ne nakljuka kemijom, koja im još više pogoršava stvar i prividno im pomaže, tj olakšava simptome sve dok ne dođe do najgoreg.
Fra Ivo Pavić kada moli molitve za oslobođenje, često moli protiv duha shizofrenije. Dakle, to je duh, odnosno zloduh!

Ako je Bogu moguće ozdraviti invalida, onda je moguće i čovjeka koji pati od psihičke bolesti čiji je uzrok u grijehu. Možda ne te osobe, najčešće takvi ništa nisu krivi jer su bolesni. Rođeni su tj. već su začeti u takvom ropstvu, zbog posljedica grijeha njihovih roditelja, predaka. Pa pogledajte koliko se danas bolesne djece rađa?Hoćete mi reći da je uzrok loša prehrana,zrak, loši geni....ma ne, uzrok je duhovni uvijek. Bolesno stablo rađa bolesnom djecom. Mi smo svi bolesni od grijeha. I nama samo Isus Krist može pomoći.

Kako se bolest ukorijenila to treba vidjeti, otići kod pravog svećenika koji će pomoći, moliti nad tom osobom, za oslobođenje.

Ali svakom njegovo. Tko misli da će mu lijekovi pomoći neka ide psihijatru.Nikoga ja ne odgovaram da ide liječniku. Samo prije uključiti pamet i vidjeti ako mi to ne pomaže, idem dalje.
Samo molim vas, nikad ni u kojem slučaju ne ići alternativcima (bioenergetičarima, vračarama, hodžama, reiki, i slične vragolije ) jer sklapate ugovor s đavlom koji će vas nakraju uništiti, i dugoročno tu se udaraju sotonski pečati na čovjeka i njegovu obitelj s nesagledivim posljedicama.
Grijeh, a osobito idolopoklonstvo (traženje krivih bogova) ima teške učinke za čovjeka i njegov rod. Tu treba puno ustrajne molitve, jer nije Bog trgovac, ajd ti meni plati par Misa pa ću ja sve izbrisati. Doduše On briše grijeh, ali posljedice ostaju...i njih nerijetko treba godinama okajavati. Ali bolje i godinama ovdje patiti i moliti sakat, nego ući u pakao s obje ruke i noge.

*
Svi ovi dežurni racionalisti, "branitelji služb.nauka KC" itd..možda ste upravo vi ti koji druge upućujete na krive staze, možda bi da nije takvih kao vas netko se usudio otići svećeniku, ili na sv.Ispovijed. Ali ne, vi ćete mu reći da to nema veze s duhovnim korijenom, da su to ludorije, bajke ludih fanatika.Ljudi koji ne razumiju KC. Vi ste najopasniji jer druge sprječavate, a sami ne želite istinu. I za takve je Gospodin izrekao najstrožu kaznu, jer imaju oči (a toliko je osoba koje su čudesno ozdravile poslije molitvi za oslobođenje) a ne žele vidjeti. Bok. :wink:

Jao!Znam da nema smisla govoriti,jer nema koristi.Ali...Baš fanatizam teški...Ima nas svakakvih i ne volim kritizirati,ali ovo su opasne teze,kao iz kakve sekte.Pada mi npm dijete,prije malo vremena,što je umrlo,jer roditelji čekali da ga Krist izlječi...mislim,u Americi,sad su u zatvoru...Duh shizophrenije...strašno... :oops:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 vel 2019 15:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
courage napisao:
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Pa ja imam brdo problema uzrokovanih baš tim nesretnim djetinjstvom,iako je danas to postala lako zloupotrebljavana floskula.
Borim se cijeli život s tim.Nisam pomislila da mi to Đavo radi.Imam dvije prijateljice,za koje mogu reći,da su revnije u vjeri od mene
(tek je druga godina mog redovnog odlaženja u crkvu),koje od mladosti žive sa shizophrenijom.Kod jedne sam bila u prilici pratiti
bolest doslovno od početka.To je strašna bolest.Ali bolest,psihička.


Svatko ima pravo izreći svoje mišljenje, pa ću tako i ja. Uvjerena sam (to je moje mišljenje i nikog ne silim da tako misli) da je shizofrenija teško demonsko napastovanje na UM čovjeka.
Da, ona je fino zapakirana od strane znanosti (koja je toliko nepogrešiva :a1430: - ironična sam očito) u psihičku bolest. Psihičke bolesti se tretiraju tako da se nesretne ljude uvjeri da im pomoći nema osim ako ih se dobrano ne nakljuka kemijom, koja im još više pogoršava stvar i prividno im pomaže, tj olakšava simptome sve dok ne dođe do najgoreg.
Fra Ivo Pavić kada moli molitve za oslobođenje, često moli protiv duha shizofrenije. Dakle, to je duh, odnosno zloduh!

Ako je Bogu moguće ozdraviti invalida, onda je moguće i čovjeka koji pati od psihičke bolesti čiji je uzrok u grijehu. Možda ne te osobe, najčešće takvi ništa nisu krivi jer su bolesni. Rođeni su tj. već su začeti u takvom ropstvu, zbog posljedica grijeha njihovih roditelja, predaka. Pa pogledajte koliko se danas bolesne djece rađa?Hoćete mi reći da je uzrok loša prehrana,zrak, loši geni....ma ne, uzrok je duhovni uvijek. Bolesno stablo rađa bolesnom djecom. Mi smo svi bolesni od grijeha. I nama samo Isus Krist može pomoći.

Kako se bolest ukorijenila to treba vidjeti, otići kod pravog svećenika koji će pomoći, moliti nad tom osobom, za oslobođenje.

Ali svakom njegovo. Tko misli da će mu lijekovi pomoći neka ide psihijatru.Nikoga ja ne odgovaram da ide liječniku. Samo prije uključiti pamet i vidjeti ako mi to ne pomaže, idem dalje.
Samo molim vas, nikad ni u kojem slučaju ne ići alternativcima (bioenergetičarima, vračarama, hodžama, reiki, i slične vragolije ) jer sklapate ugovor s đavlom koji će vas nakraju uništiti, i dugoročno tu se udaraju sotonski pečati na čovjeka i njegovu obitelj s nesagledivim posljedicama.
Grijeh, a osobito idolopoklonstvo (traženje krivih bogova) ima teške učinke za čovjeka i njegov rod. Tu treba puno ustrajne molitve, jer nije Bog trgovac, ajd ti meni plati par Misa pa ću ja sve izbrisati. Doduše On briše grijeh, ali posljedice ostaju...i njih nerijetko treba godinama okajavati. Ali bolje i godinama ovdje patiti i moliti sakat, nego ući u pakao s obje ruke i noge.

*
Svi ovi dežurni racionalisti, "branitelji služb.nauka KC" itd..možda ste upravo vi ti koji druge upućujete na krive staze, možda bi da nije takvih kao vas netko se usudio otići svećeniku, ili na sv.Ispovijed. Ali ne, vi ćete mu reći da to nema veze s duhovnim korijenom, da su to ludorije, bajke ludih fanatika.Ljudi koji ne razumiju KC. Vi ste najopasniji jer druge sprječavate, a sami ne želite istinu. I za takve je Gospodin izrekao najstrožu kaznu, jer imaju oči (a toliko je osoba koje su čudesno ozdravile poslije molitvi za oslobođenje) a ne žele vidjeti. Bok. :wink:

Jao!Znam da nema smisla govoriti,jer nema koristi.Ali...Baš fanatizam teški...Ima nas svakakvih i ne volim kritizirati,ali ovo su opasne teze,kao iz kakve sekte.Pada mi npm dijete,prije malo vremena,što je umrlo,jer roditelji čekali da ga Krist izlječi...mislim,u Americi,sad su u zatvoru...Duh shizophrenije...strašno... :oops:




Čovječe...ne mogu vjerovati. Što misliš da ovo posluša nekakav šizofrenik i zanemari doktora i lijekove....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 vel 2019 20:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
courage napisao:
Svatko ima pravo izreći svoje mišljenje, pa ću tako i ja. Uvjerena sam (to je moje mišljenje i nikog ne silim da tako misli) da je shizofrenija teško demonsko napastovanje na UM čovjeka.
Da, ona je fino zapakirana od strane znanosti (koja je toliko nepogrešiva :a1430: - ironična sam očito) u psihičku bolest. Psihičke bolesti se tretiraju tako da se nesretne ljude uvjeri da im pomoći nema osim ako ih se dobrano ne nakljuka kemijom, koja im još više pogoršava stvar i prividno im pomaže, tj olakšava simptome sve dok ne dođe do najgoreg.
Fra Ivo Pavić kada moli molitve za oslobođenje, često moli protiv duha shizofrenije. Dakle, to je duh, odnosno zloduh!

Ako je Bogu moguće ozdraviti invalida, onda je moguće i čovjeka koji pati od psihičke bolesti čiji je uzrok u grijehu. Možda ne te osobe, najčešće takvi ništa nisu krivi jer su bolesni. Rođeni su tj. već su začeti u takvom ropstvu, zbog posljedica grijeha njihovih roditelja, predaka. Pa pogledajte koliko se danas bolesne djece rađa?Hoćete mi reći da je uzrok loša prehrana,zrak, loši geni....ma ne, uzrok je duhovni uvijek. Bolesno stablo rađa bolesnom djecom. Mi smo svi bolesni od grijeha. I nama samo Isus Krist može pomoći.

Kako se bolest ukorijenila to treba vidjeti, otići kod pravog svećenika koji će pomoći, moliti nad tom osobom, za oslobođenje.

Ali svakom njegovo. Tko misli da će mu lijekovi pomoći neka ide psihijatru.Nikoga ja ne odgovaram da ide liječniku. Samo prije uključiti pamet i vidjeti ako mi to ne pomaže, idem dalje.
Samo molim vas, nikad ni u kojem slučaju ne ići alternativcima (bioenergetičarima, vračarama, hodžama, reiki, i slične vragolije ) jer sklapate ugovor s đavlom koji će vas nakraju uništiti, i dugoročno tu se udaraju sotonski pečati na čovjeka i njegovu obitelj s nesagledivim posljedicama.
Grijeh, a osobito idolopoklonstvo (traženje krivih bogova) ima teške učinke za čovjeka i njegov rod. Tu treba puno ustrajne molitve, jer nije Bog trgovac, ajd ti meni plati par Misa pa ću ja sve izbrisati. Doduše On briše grijeh, ali posljedice ostaju...i njih nerijetko treba godinama okajavati. Ali bolje i godinama ovdje patiti i moliti sakat, nego ući u pakao s obje ruke i noge.

*
Svi ovi dežurni racionalisti, "branitelji služb.nauka KC" itd..možda ste upravo vi ti koji druge upućujete na krive staze, možda bi da nije takvih kao vas netko se usudio otići svećeniku, ili na sv.Ispovijed. Ali ne, vi ćete mu reći da to nema veze s duhovnim korijenom, da su to ludorije, bajke ludih fanatika.Ljudi koji ne razumiju KC. Vi ste najopasniji jer druge sprječavate, a sami ne želite istinu. I za takve je Gospodin izrekao najstrožu kaznu, jer imaju oči (a toliko je osoba koje su čudesno ozdravile poslije molitvi za oslobođenje) a ne žele vidjeti. Bok. :wink:


Svatko ima pravo na svoje mišljenje. No psihičke bolesti su ozbiljna stvar a ne tema za igranje duhovnosti i pogađanje. Ti imaš stav koji se temelji na čemu?

Ja mislim da se ne temelji na ničemu. Na iskustvu se očito ne temelji. Da li si ti bila 4 dana zaredom u prisustvu osobe sa shizofrenijom po barem sat vremena?
Da li se možda baviš psihijatrijom? Da li si ti liječila psihički bolesne osobe?
Šta ti misliš da je ovo nekakva zafrkancija?

Ti misliš da si ti jedina čula za duhovne obnove. Postoje i psihijatri koji surađuju sa duhovnicima, pa nisam nikoga čuo da tvrdi da je shizofrenija demonsko napastovanje na čovjekov um. Pa jesi li ti uopće svjesna koju štetu bi osobi koja je pobožna a ima šizofreniju, a takvih ima, išla utuviti ideju da je opsjednuta?

Nevjerovatno kakvih sve ljudi ima kojima je dosadno u životu pa izmišljaju svašta. Ili misle da je duhovnost nekakva igra sa tuđim životima, ono idem se igrati sa bolesnicima.
Ovo što ti pišeš nije stav Crkve. Štoviše čak i egozircisti tvrde da većina ljudi koji dođu njima imaju psihičke probleme a ne demonske i onda ih oni šalju liječnicima, a ne izgone đavle iz njih. A ima onih koji imaju duhovne.

No nitko od njih ne tvrdi kao ti da je šizofrenija demonsko napastovanje na um i da je svaka psihička bolest duhovne naravi.




Između nebi i zemlje napisao:
Jao!Znam da nema smisla govoriti,jer nema koristi.Ali...Baš fanatizam teški...Ima nas svakakvih i ne volim kritizirati,ali ovo su opasne teze,kao iz kakve sekte.Pada mi npm dijete,prije malo vremena,što je umrlo,jer roditelji čekali da ga Krist izlječi...mislim,u Americi,sad su u zatvoru...Duh shizophrenije...strašno..


Ma ovo nije fanatizam već pisanje gluposti. Neka obavezno popriča sa svećenicima koji rade sa psihičkim bolesnicima te surađuju sa psihijatrima.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 vel 2019 20:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
courage napisao:
Iz neposredne blizine iskustvo;
moje kumče je nažalost od rođenja predano zlom duhu(roditelji su ga začeli bez blagoslova sakramenta braka) napadaju ga često razni strahovi ( zlodusi), tjeskobe, nemiri,sram od ljudi, agresije i slično.... pa često ne želi u svijet, jer je pun opakosti tj. zlih duhova koji ga imaju pravo napadati preko ljudi jer nije zaštićeno svetim bračnim savezom (koji se sklapa između muškarca, žene i Boga).
No nije rješenje zatvoriti se u kuću, jer moramo ići van, mi smo djeca Božja i koji smo u blagoslovu začeti i koji nismo, za slobodu smo pozvani. Kad se dogodi takav duhovni napad gdje dijete ima negativne reakcije (a svjetina koja ne mari za dječje srce će reći: neodgojen je, zločest) lijepo odem u drugu sobu, zatvorim se i izmolim iz srca molitvu kojom naredim zlom duhu koji sapinje to dijete da odstupi u Ime Isusovo. Za par sekundi dijete biva transformirano.

... .... ...

Utjecaj zla na naše živote je dakako vrlo mnogostruk i nije ga lako objasniti niti se može generalizirati, ali ukoliko nam se stalno dešava da nemamo blagoslova a živimo po Božjim zapovijedima, želimo biti pravedni, onda to znači da nosimo teret grijeha naših predaka koji se nisu raskajali za zlo koje su počinili za života. Te grijehe netko treba okajavati, jer grijeh koji nije okajan jest živ. I posljedice će snositi potomci tih ljudi. Ali posljedice(!) a ne krivnju.

Ovaj dio nitko nije pročitao?! :l30:




courage napisao:
Blaženi siromašni duhom, njihovo je Kraljevstvo nebesko.

francesco1 napisao:
Možeš li nam objasniti kako vidiš to siromaštvo duhom?

courage napisao:
Zašto bi moja interpretacija bila važna i tebi od značaja...

Ajde da se barem u ovom slažemo. Tvoja interpretacija je sasvim nebitna. Bitno ja šta kaže Crkva.


P. Koji su siromasi duhom, koje Isus Krist naziva blaženima?

O. Siromasi duhom su prema Evanđelju oni čije je srce odvojeno od bogatstva, koji se dobro služe bogatstvom, ako ga posjeduju, koji ga ne traže zabrinuto ako ga nemaju i koji predano podnose gubitak bogatstva, ako im ga tko oduzme.
Veliki katekizam sv. Pija X.



Q. What does the first Beatitude mean by the "poor in spirit"?

A. The first Beatitude means by the "poor in spirit" all persons, rich or poor, who would not offend God to possess or retain anything that this world can give; and who, when necessity or charity requires it, give willingly for the glory of God. It includes also those who humbly submit to their condition in life when it cannot be improved by lawful means. The Baltimore Catechism



What, then, does He say? "Blessed are the poor in spirit, for theirs is the kingdom of heaven." We read in Scripture concerning the striving after temporal things, "All is vanity and presumption of spirit;" but presumption of spirit means audacity and pride: usually also the proud are said to have great spirits; and rightly, inasmuch as the wind also is called spirit. And hence it is written, "Fire, hail, snow, ice, spirit of tempest." But, indeed, who does not know that the proud are spoken of as puffed up, as if swelled out with wind? And hence also that expression of the apostle, "Knowledge puffs up, but charity edifies." And "the poor in spirit" are rightly understood here, as meaning the humble and God-fearing, i.e. those who have not the spirit which puffs up. Nor ought blessedness to begin at any other point whatever, if indeed it is to attain unto the highest wisdom; "but the fear of the Lord is the beginning of wisdom;" for, on the other hand also, "pride" is entitled "the beginning of all sin." Let the proud, therefore, seek after and love the kingdoms of the earth; but "blessed are the poor in spirit, for theirs is the kingdom of heaven." Sv. Augustin "On the Sermon on the Mount, Book I"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 53 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr