www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 06 ožu 2021 00:05

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 99 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 07 sij 2021 20:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
El Scorpio napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
IsuseTrebamTe napisao:
Bludni sin nije zahtijevao, evo me oče, došao sam, zakolji tele i promoviraj me u susjedstvu da sam došao.

Ali razumijem ja da je crkvenim i katoličkim farizejima puno ugodnije "koketirati" s umiljatim ljudima poput Simone i objavljivati objave, nego malo zagrebati i vidjeti kako to naše prosječne žene, majke i bake žive koje se niti u jednom momentu nisu povele za slavom i novcem, a nisu bile baš toliko glupe da ne znaju što je to.

Što ćeš, takve su predosadne i imaju predosadnu biografiju za novopečene prozelite s "čardaka, ni na nebu ni na zemlji".

aj , nemoj biti uskogrudna i zajedljiva
Bogu je drago kada se grešnik/-ca obrati i...kako ide ona prispodoba o 99 ovaca i jednoj izgubljenoj?
Sama kažeš da je medijima zanimljivija simona i sama shvačaš zašto...i šta ti onda nije jasno??
sa čime se ne slažeš???

Simona se definitivno obratila i trebalo je imati hrabrosti i javno o tome svjedočiti...mnogi to ne bi....shvati to!

Ajd ti meni odgovori Hrki na jedno pitanje koje me razara neko vrijeme. Uzmimo npr. dvije individue - jedna neka bude Simona Gotovac; ajde eto zivjela je kako je zivjela, rekli bismo jelte sto na sat, kokain alkohol blud sve to jel, cek ima onaj citat kako ono ide - 'volim sve sto vole mladi, ali ja to malo bolje radim'. I onda imamo osobu b, koja je sav svoj zivot jel zivjela ispravno, sto se ono kaze po ps-u npr. tratinčica. Moje dakle pitanje upućeno tebi glasi: koja je od ove dvije osobe pred Bogom veća?

p.s. Ako kažeš da su jednake smatrat ću to nepravednim.

Bogu su obe drage. Simona se obratila. Kad je griješila nije znala šta radi. Moglo bi ovde važit: Bogu je draži 1 obraćeni nego 99 pravednih.

Problem je naš javni katolički prostor koji je ravan minusu.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 07 sij 2021 20:29 
Odsutan

Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
klasje napisao:
Sveti Franjo je prije svog obraćenja kao vitez ubijao ljude.

Tako je, i čovik se obratija. Legitimno. I posta je svetac. A ima ih koji su u paklu a bili su veliki katolici.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 07 sij 2021 20:49 
Odsutan

Podijelio: 49 zahvala
Zahvaljeno je: 28 zahvala
Vjeroispovjest: rk
A prije nego što je postao vitez, koji je ubijao ljude, je bio razmaženi bogatun.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 08 sij 2021 08:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 31 zahvala
Zahvaljeno je: 25 zahvala
El Scorpio napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
IsuseTrebamTe napisao:
Bludni sin nije zahtijevao, evo me oče, došao sam, zakolji tele i promoviraj me u susjedstvu da sam došao.

Ali razumijem ja da je crkvenim i katoličkim farizejima puno ugodnije "koketirati" s umiljatim ljudima poput Simone i objavljivati objave, nego malo zagrebati i vidjeti kako to naše prosječne žene, majke i bake žive koje se niti u jednom momentu nisu povele za slavom i novcem, a nisu bile baš toliko glupe da ne znaju što je to.

Što ćeš, takve su predosadne i imaju predosadnu biografiju za novopečene prozelite s "čardaka, ni na nebu ni na zemlji".

aj , nemoj biti uskogrudna i zajedljiva
Bogu je drago kada se grešnik/-ca obrati i...kako ide ona prispodoba o 99 ovaca i jednoj izgubljenoj?
Sama kažeš da je medijima zanimljivija simona i sama shvačaš zašto...i šta ti onda nije jasno??
sa čime se ne slažeš???

Simona se definitivno obratila i trebalo je imati hrabrosti i javno o tome svjedočiti...mnogi to ne bi....shvati to!

Ajd ti meni odgovori Hrki na jedno pitanje koje me razara neko vrijeme. Uzmimo npr. dvije individue - jedna neka bude Simona Gotovac; ajde eto zivjela je kako je zivjela, rekli bismo jelte sto na sat, kokain alkohol blud sve to jel, cek ima onaj citat kako ono ide - 'volim sve sto vole mladi, ali ja to malo bolje radim'. I onda imamo osobu b, koja je sav svoj zivot jel zivjela ispravno, sto se ono kaze po ps-u npr. tratinčica. Moje dakle pitanje upućeno tebi glasi: koja je od ove dvije osobe pred Bogom veća?

p.s. Ako kažeš da su jednake smatrat ću to nepravednim.

Koja je POANTA pitanja??
Moguće da je netko veći, ali to ne umanjuje vrijednost onoga ili one koja se obratila poslije te osobe
I razbojnik Dizma na križu uz Isusa se obratio U ZADNJI TREN svoga života...i Bog je rekao da će biti s njim u raju!

Imam ja i dodatnih odgovora , ali mi nija skroz jasna poanta tvog pitanja ( osim ako nije farizejština i trik pitanje)
Pa podpitaj ti dalje , ako tvoja poanta nema veze sa ovim gore odgovorenim , i ja ću ti reći

Svoje Preljubljene Zaručnice
amen

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 08 sij 2021 09:02 
Odsutan

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Vjeroispovjest: Katolik
Tema je otvorena, ne s namjerom da se omalovaži obraćenike, nego da se to pretjerano ne promovira u medijima u odnosu na ljude koji cijeli život žive vjeru.

Osobno ne mislim da je Simona manje vrijedna od takvih, to bi bio grijeh misliti. Čak mi se čini da je trenutno jača u vjeri od mene osobno, odnosno da se u potpunosti pronašla, ali to je samo moj dojam. Ne pratim njezin put pa ne znam.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 08 sij 2021 09:22 
Odsutan

IsuseTrebamTe napisao:
Tema je otvorena, ne s namjerom da se omalovaži obraćenike, nego da se to pretjerano ne promovira u medijima u odnosu na ljude koji cijeli život žive vjeru.

Osobno ne mislim da je Simona manje vrijedna od takvih, to bi bio grijeh misliti. Čak mi se čini da je trenutno jača u vjeri od mene osobno, odnosno da se u potpunosti pronašla, ali to je samo moj dojam. Ne pratim njezin put pa ne znam.

Ne mislim da se pretjerano piše o Simoni
Puno se više pisalo kad je bila na kokainu i na raznim tv šouima
Slažem se da je ona možda jača u vjeri od mnogih nas na forumu...Bog sam zna

Grijeh bi bio da Simona zove novinare da o njoj pišu, što nije slučaj
Vjerujem da mediji sami dolaze k njoj a ne da ih ona poziva

amen

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 08 sij 2021 09:52 
Odsutan

Danas mediji drugačije funkcioniraju, ne na bazi klasičnih intervjua, nego poznati objavljuju na svojim stranicama i onda mediji to prenose.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 08 sij 2021 10:14 
Odsutan

Ako je ona i stavila nešto na svoj fb, instagram isl ja ne vidim problem
Zavisno šta je pisala...ja ne pratim FB, instagram, tweeter isl. društvene mreže pa ne znam šta je objavljivala i u kom kontekstu
Ali svako svjedočanstvo obraćenika je dobro za vjeru i KC u cjelini
Kamoli sreće da je više svjedočanstava...tada bi se mnogi drugi još obratili
Posebice ako svjedočanstva iznose poznate ličnosti i obraćenici!

Tako da je meni Simona i njeno obraćenje i svjedočenje skroz OK
Oko toga nemam nimalo nedoumice!

Šta bi ti El skorpiu rekla na njegovo pitanje: tko je Bogu vrijedniji...?

amen

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 08 sij 2021 10:20 
Odsutan

Ja sam tada reagirao jer je to bila Simonina možda treća objava. Nemam ništa protiv svjedočenja i drago mi je bilo vidjeti prvi put kad je to objavila.

Ali onda je bilo još nekoliko objava i zato sam pokrenuo temu.

Mislim da su Bogu svi jednako vrijedni. Isto kao kada pitaš roditelja koje dijete više voli.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 08 sij 2021 10:22 
Odsutan

IsuseTrebamTe napisao:
Ja sam tada reagirao jer je to bila Simonina možda treća objava. Nemam ništa protiv svjedočenja i drago mi je bilo vidjeti prvi put kad je to objavila.

Ali onda je bilo još nekoliko objava i zato sam pokrenuo temu.

Mislim da su Bogu svi jednako vrijedni. Isto kao kada pitaš roditelja koje dijete više voli.

Pa eto , slažemo se
El skorpio vjerojatno ne?
Čekamo njegove upise da vidimo :D

amen

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 99 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]