www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 15:50

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 290 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 29  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 10 pro 2018 06:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Ili sv. Ivan od Križa „O nekim duhovnim nesavršenostima početnika s obzirom na oholost: 1. — Često se događa da se kod početnika, jer se osjećaju tako žarki u duhovnim stvarima i pobožnim vježbama, iz ove sreće — premda svete stvari po sebi ponizuju — i iz vlastite nesavršenosti porodi stanovita izraslina tajne oholosti, zbog koje osjećaju neko zadovoljstvo sa svojim djelima i sami sa sobom. Odatle potječe u njima najčešće tašta, a katkad veoma tašta želja da govore o duhovnim stvarima u prisustvu drugih, pa da i poučavaju druge, mjesto da sami uče. Kad ne vide druge da su pobožni na onaj način kako bi oni htjeli, osuđuju ih u svome srcu, a koji put i riječima, te postaju u tom slični farizeju koji, dok se je na svoj način molio Bogu, dotle se je hvalio s onim što čini i prezirao je
carinika.
S druge im strane đavao često povećava revnost i želju da množe svoje pobožnosti, da se
tako poveća njihova oholost i preuzetnost. Zao duh zna da u tom slučaju sva djela što čine i sve
kreposti koje vrše ne samo ne vrijede ništa, nego se obraćaju u mane. Neki obično dođu do toga da
samo sebe smatraju dobrima, i stoga u danoj prilici osuđuju druge riječima i činom i mrmljaju na
njih te vide trun u oku brata svoga, a ne mare za gredu koju oni imaju,procjeđuju piće da odstrane
tuđega komarca, dok svoju devu gutaju.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 pro 2018 07:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
„Kolika oholost mora ispunjati dušu koja se samo već kod ukora ili kod opomene ili
upozorenja na jednu pogrješku – odmah uzruja i svojim poglavarima odgovara?... Vježbajte se u
tome – i poglavarice – neka ponizno o sebi misle i rado i s lakoćom priznaju svoje pogreške i
nedostatke. To ne otima nikome čast... Koja majka ili sestra, ako je u sebi ponizna, ne bi mogla u
svakoj prilici priznati se slabom!“
Terezija od djeteta Isusa


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 pro 2018 10:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Ljudi se logiraju na forum pa nakon par postova shvate da su pogriješili što su došli i odu. To je standard koji smo postigli i na koji svi trebamo biti ponosni, barem ja jesam. Bilo je potrebno puno truda da se dođe ovdje hh. :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 pro 2018 11:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
El Scorpio napisao:
Ljudi se logiraju na forum pa nakon par postova shvate da su pogriješili što su došli i odu. To je standard koji smo postigli i na koji svi trebamo biti ponosni, barem ja jesam. Bilo je potrebno puno truda da se dođe ovdje hh. :lol:


Šteta a baš sam im mislio preporučiti v.tortu i trajnu apstinenciju od seksa. :b101:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 pro 2018 12:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
tratinčicamala napisao:
Billy napisao:
tratinčicamala napisao:
Ljudi vi niste normalni :)) A što se tiče oholosti imate super knjigu Stupnjevi oholosti i poniznosti. Kratka je i konkretna od sv. Bernarda.
A od bludnosti preporučam Spisi o djevičanstvu sv. Grgura iz Nise. Zdravim seljačkim jezikom sve objašnjeno.

Ja još ne mogu doć sebi..


Evo link na knjigu koga zanima:
https://1drv.ms/b/s!Aitxvg2kqC-iqxZCC6xfksK43eF2

Rasprava je bila započela o oholosti kao osobini i ponašanju ne grijehu, ali znaš kako kad otvoriš Pandorinu kutiju razno smeće izađe...



Razumijem.. Doduše čini mi se da bi se s vama mogla složiti oko većine tema :) Ali brate uh.. Hladan tuš mi je bilo ovo čitat.


Ajd napokon netko tko misli svojom glavom.
Ovdje ti je jako puno pametnih.
Sve akademici, nekoliko doktorata, a duhovnu prazninu čine ispraznosti. Nešto ko vakuum.
Trabunjst će ovaj svetac je pisao onaj papa je rekao, ali ja činim po svom. Dovoljno je da znam.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 pro 2018 12:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
dujam napisao:
Tradicionalisti, protestanti, billy, bonifacije...svima je zajednicko samo jedno - pametniji su od pape :lol:


To si zaključio sam ili ti je netko rekao?
Danas nisi uzeo tablete očito pa buncaš.
Znaš što ti je doktor rekao, redovito uzimati terapiju.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 pro 2018 12:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
El Scorpio napisao:
Ljudi se logiraju na forum pa nakon par postova shvate da su pogriješili što su došli i odu. To je standard koji smo postigli i na koji svi trebamo biti ponosni, barem ja jesam. Bilo je potrebno puno truda da se dođe ovdje hh. :lol:


A ne bas svi. Vecina odma ode. Zakaj se to dogada? Prvo sam naivno pomislio da smo defacto sjebani. Ali onda, kad malo bolje pogledas svima je skoro isti razlog odlaska; ne daje im se paznja na nacin na koji ocekuju. Ne tretiras ih kao kraljeve. Izrugujemo se svima koji pokusavaju prodavat maglu nekim forama. Evo, Fran je na celu te kolone. On je prvi poceo s tim.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 pro 2018 17:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
tratinčicamala napisao:
Je li ovo neka sprdancija ili vi ovo ozbiljno na ovakav način razgovarate?? (Grube riječi mi ukazuju na ovo drugo). I ja sam mislila da je tema mijenjanje Oče naša.... ja sad čitam lik je tija odvest curu u krevet???!!! , neko je nekome reka da je g...o , svađate se koje oholiji, "Jebiga steta sto sam tako daleko pa te nemrem kusnut u guzu". Je li ovo katolički forum????? Je li vama neugodno??? Je li to ta tolerancija pape Franje? (Plus vi se ovde svađate a jadni pingvini izumiru, papa Franjo vi vas se zasramija). Ja sam očigledno zalutala.. I ne tribate ništa smišljat da me uvridite jer me nećete uvridit sve što kažete ruzno meni je kompliment. Ja ne mogu doć sebi... Šta reći a da vi to ne shvatite uvredljivo pa me svrstate u svoj koš kao čuj pa vidi i ti vrijeđaš?

Dijete drago, ćerice draga! Dopusti da ti napišem dvije-tri rečenice jer vidim da si jako potresena, vidm da te naše pisanje sablažnjava. Možda ti ovo pomogne kad ponovo budeš potresena, kad te drugi put nečije pisanje sablazni. Nemoj da ti naše pisanje bude sablazan. Kako je moj dobri prijatelj i učitelj Jobica (zvani Timotej) uvijek govorio: "Nimalo kršćanski ali sasvim ljudski."

Zato se nemoj sablažnjavat ćerice draga. Iza ovih nickova Billy, Joka, Bonifacije, Dujam, El Scorpio, Ga-bri-el, Janko, Fran59, Belko ili Bolta, stoje pravi ljudi. Bumo rekli, grešni ljudi. Dobro si napisala, citiram;


tratinčicamala napisao:
Ja sam očigledno zalutala..

Jesi, zalutala si. Ti si ovde došla puna pravovjernog nauka. Toma Blizanac i njegov brat Marko pokazali su ti svu raskoš tradicije, pokazali su ti uzbudljivu romantiku pravovjerja, pravovjerja u kojem su laici pravovjerniji od rimskog pape. Pravovjerja u kojem se ne prostači, u kojem se služi tradicionalna latinska misa i u kojem se polaže antimodernistička zakletva, pravovjerja u kojem je, kako ti kažeš; "..nešto prekrasno čuvati svoju vjeru".

A onda šok! Ovde si pronašla čitav niz egzotičnih likova, koji su sve samo ne pravovjerni. Naravno da te to sablažnjava. I ja te razumijem. Ja ti samo želim olakštati ovaj šok koji si doživila. Svaki put kada ti bude teško, svaki put kads budeš vidila ovakvo ili slično pisanje kao ovo ovde, sjeti se ovih riječi koje ću ti sada citirati. Ali prije toga, samo još jedna rečenica. Citiram;


tratinčicamala napisao:
Ja ne mogu doć sebi...

Kad jednom dođeš sebi (a doći ćeš), svi će jednom doći to je neminovno, onda će ti biti puno lakše podnosit i čitat ovakvu sablazan kakvu si pronašla na ovom forumu. Svakim padom, svakim novim grijehom, bit ćeš sve bliže sebi, ma kako god da ti to sada paradoksalno zvučalo.



Želiš li nekoga ukoriti, pogledaj prije nisi li isti kao on. A ako jesi, plači zajedno s njime i ne očekuj da ti se pokori, nego ga pozovi da se zajedno s tobom pokaje i popravi. Ako naprotiv nisi kao on, sjeti se da si to možda bio ili da bi mogao biti, pa budi milostiv i neka tvoj ukor ne bude plod mržnje, nego smilovanja. Sv. Antun Padovanski ("Misli Sv. Antuna Padovanskoga za svaki dan u godini", prir. Ivan Bradarić)

Svi smo slabi, ali nikoga ne smatraj slabijim od sebe. Toma Kempenac "Nasljeduj Krista"

1 Kor 10,12 Tko dakle misli da stoji, neka pazi da ne padne.



Svetac ti kaže;


Kad za sebe znaš koliko si jadan, zašto se čudiš što i drugi imaju svojih nedostataka? Sv. Josemaria Escriva "Put"


Kad za sebe znaš kakva si, zašto se nama ovde čudiš?! Istina o Petru i Judi, istina o Zakeju i kralju Davidu istina je o tebi i meni. Ti i ja smo ćerice draga Juda i Petar, ti i ja smo oni na koje se odnosi ovaj redak iz svetog pisma;


Prop 9,3 ...ljudsko je srce puno zla, ludost je u srcima ljudi dok žive, a potom se pridružuju mrtvima.


Jr 17,9 Podmuklije od svega je srce. Jedva popravljivo, tko da ga pronikne?



Zato se nemoj sablaznit ćerice draga na naše pisanje. Naše pisanje je istina o nama, ali bome i o tebi. Ti si danas fina i sve to ti se gadi. A opet, možda će ti već sutra biti slatko ono što ti se danas gadilo. Kako je moj dobri prijatelj i učitelj Jobica (zvani Timotej) znao pisati;



...puno gore je biti prijetvorni smrad od čovjeka premazan svim mastima, nego nekulturna i bezobrazna klada. Jobica (zvani Timotej) "Pravovjerje"


Bezobrazno, uvredljivo, vulgarno izražavanje naravno da ne potičem, ali izrijekom ne zabranjujem. Prije bih zabranio lažnu finoću, kad bi se uopće mogla zabraniti. Jobica (zvani Timotej) "Pravovjerje"



Možda se već sutra dogodi ova promjena;


A i ovo neka ti ne ostane nepoznato... dok je Juda pripadao Kristovim učenicima, desni je razbojnik pripadao ubojicama; i gledaj čudo kako se u jednom trenu zbila s tom dvojicom takva promjena! Sv. Ivana Klimak "Ljestve ili 30 stuba do raja"


Razmisli malo o ovom šta ti je napisano, kad dođeš sebi i kako vrijeme bude odmicalo, sve ćeš lakše podnosit ovakvu ili sličnu sablazan koju si pronašla kod ovih zločesti ljudi.

tratinčicamala napisao:
Samo vi nastavite. Ali evo da se ne prepirete oko toga tko je najoholiji od vas.. ja sam.

Po iznesenoj količini podrugljivosti i nepoštovanja prema papi Franji, i to u samo nekoliko postova, ne bi se začudio da si ovde u pravu.

tratinčicamala napisao:
Ja još ne mogu doć sebi..

Budeš došla, bez brige. Zasad možeš samo zahvaljivat Bogu što nisi; ...kao ostali ljudi: grabežljivci, nepravednici, preljubnici ili - kao ovaj carinik. Lk 8,11



Nego ćerice, možeš li ti nama ovde navest pravovjernu definiciju oholosti?! Onak kako su te Toma Blizanac i njegov brat Marko učili?! Billy i ja nikak nemremo doći do toga šta bi to bila oholost. :l30:




tratinčicamala napisao:
ja sad čitam lik je tija odvest curu u krevet???!!!

dujam napisao:
Nemren vjerovat. Stvarno, tia je odvest curu u krevet? Zamisli ti njega :lol:

Lol. Slika


El Scorpio napisao:
Lol a šta si ti očekivala da ćeš ovdje naći tipove koji mole litanije i jedni druge hrabre za napredak u vjeri. Nop, to su ti stereotipi oliti predrasude. Naša zadaća ovdje je da razbijemo dakle te i takove predrasude.

Lol. :lol:


dujam napisao:
Tradicionalisti, protestanti, billy, bonifacije...svima je zajednicko samo jedno - pametniji su od pape :lol:

Ovaj put si u pravu Dujkane.


dujam napisao:
A ne bas svi. Vecina odma ode. Zakaj se to dogada? Prvo sam naivno pomislio da smo defacto sjebani. Ali onda, kad malo bolje pogledas svima je skoro isti razlog odlaska; ne daje im se paznja na nacin na koji ocekuju. Ne tretiras ih kao kraljeve. Izrugujemo se svima koji pokusavaju prodavat maglu nekim forama.

Ego je gadna stvar. Kad ego vidi da privatne mudrolije ne prolaze, da nitko nije vidio ili čuo Isusa i Mariju tako dugo dok Crkva ne kaže da je netko vidio ili čuo Isusa i Mariju, kad ego vidi da je rimski papa još uvijek pravovjerniji od šačice entuzijasta, kad ego vidi da je omiljena "mističarka" obična lažljivica ili kad ego vidi da prolazi samo nauk katoličke Crkve i da se nema više šta dodati jer je sve već definirano, nema prostora za privatne mudrolije, onda ego gadno pati.


p.s. Ne zaboravi ćerice draga;


Svi smo slabi, ali nikoga ne smatraj slabijim od sebe. Toma Kempenac "Nasljeduj Krista"


Sjeti se ovih riječi, sjeti ih se često.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 pro 2018 18:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
kopitar napisao:
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Meni je sv.Faustina pomogla da se vratim u crkvu.Iako,kad sam čitala njen dnevnik,pomalo ima čudnih djelova..Valtorta mi baš nije legla,ono što sam pokušala čitati...Ima i sv.Brigita,njena viđenja...i još ih ima...neznam je li itko to pokušao komparirati?


Što ti se nije svidjelo kod Faustine ?

Ako si pisala na forumu katolički odgovori u vezi kontracepcije onda ti tamo ne mogu odgovoriti jer me je prepodobni Giovi banovao.

Pa tamo bar neko banira,ovdje izgleda nitko,letimice sam pogledala ove postove novije,ne mogu vjerovati...Da,pisala sam u vezi kontr.na kat.odgovori.A Faustina,nedavno sam pročitala dnevnik,skinula ga s interneta,neznam jeli cijeli...pa,neki djelovi malo čudno izgledaju(u nedostatku boljeg izraza).Kao da Isus nešto hoće od nje,pa se ljuti..neznam,zapanjilo me,baš ću doma opet bacit oko pa ću ti sutra reći konkretno,sad mi je kraj radnog vremena.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 pro 2018 18:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
kopitar napisao:
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Meni je sv.Faustina pomogla da se vratim u crkvu.Iako,kad sam čitala njen dnevnik,pomalo ima čudnih djelova..Valtorta mi baš nije legla,ono što sam pokušala čitati...Ima i sv.Brigita,njena viđenja...i još ih ima...neznam je li itko to pokušao komparirati?


Što ti se nije svidjelo kod Faustine ?

Ako si pisala na forumu katolički odgovori u vezi kontracepcije onda ti tamo ne mogu odgovoriti jer me je prepodobni Giovi banovao.

Pa tamo bar neko banira,ovdje izgleda nitko,letimice sam pogledala ove postove novije,ne mogu vjerovati...Da,pisala sam u vezi kontr.na kat.odgovori.A Faustina,nedavno sam pročitala dnevnik,skinula ga s interneta,neznam jeli cijeli...pa,neki djelovi malo čudno izgledaju(u nedostatku boljeg izraza).Kao da Isus nešto hoće od nje,pa se ljuti..neznam,zapanjilo me,baš ću doma opet bacit oko pa ću ti sutra reći konkretno,sad mi je kraj radnog vremena.


Dobro sestro kad stigneš ,zanima me tvoje mišljenje.
Inače smilovao se Giovi meni grešnom i oslobodio veriga sad mogu pisati ali ne ovako slobodno kao ovdje. :b101:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 290 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 29  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr