www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 22:18

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 28 sij 2008 20:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Molitva za svećenike
Dušo Kristova, posveti ih:
Podsjeti ih, Gospodine, da je njihovo svećenstvo Tvoje svećenstvo. Učini ne samo da budu ljubljeni, nego da mogu ljubiti kao što Ti ljubiš. Daj im dar svoga mira.

Tijelo Kristovo, spasi ih:
Nahrani i njih sobom, dok oni nas hrane. Nemoj da gladuju usred obilja: spasi ih Gospodine, i od nas njihovih vjernika.

Krvi Kristova, napoji ih:
Obnavljaj njihov žar svaki dan, učini da budu svima dostupni, da žeđaju za dušama, i da piju svoju čašu do dna, Gospodine i u radosti i u žalosti.

Vodo iz prsiju Kristovih, operi ih:
Obnovi Gospodine obećanja njihovih krštenja, milost potvrde i obećanja njihovih ređenja. Učini novom svaku njihovu svetu Misu.

Muko Kristova, okrijepi ih:
Privuci ih, Gospodine, na križ sebi, da ne padne. Drži ih čvrsto uza se, tako da s Tobom uskrsnu. Daj Gospodine, da budu vjerni povjerenja i da ga oni sami imaju.

O dobri Isuse, usliši ih:
Poslušaj, Gospodine, kad te mole za pomoć, kad ne znaju što bi činili. Usliši ih, Gospodine, kada iz dubine srca zavape tebi. Budi im prijatelj Gospodine.

Među rane svoje, sakrij ih:
Zaštiti ih Gospodine, od njih samih; oni su samo ljudi kao i drugi. Spriječi sve one koji bi htjeli uništiti i njihovo čovještvo i njihovo svećenstvo. Oni su Tvoji Gospodine.

Ne daj da se ikada odijele od Tebe:
Drži ih na dlanu svoje ruke, Gospodine. Ne dopusti da ikakva gorčina uđe u njihova srca. Daj da uvijek ostanu sjedinjeni sa Euharistijom, istovremeno s Tobom i s Tvojom Crkvom.

Od neprijatelja zlobnoga, brani ih:
Čuvaj ih i brani od Sotone i njihovih zlih duhova koji bi htjeli raspršiti njihova mala stada koja si im dao. Naoružaj ih Gospodine, darovima Duha.

Na času smrti zovni ih:
Gospodine, Ti po njima spašavaš druge, ali oni sami sebe ne mogu spasiti ako Ti s njima ne budeš do kraja. Stani uz njih da ih ojačaš.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 sij 2008 20:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
O DRAGOCJENA ISUSOVA KRVI

O dragocjena Isusova Krvi, ti si bila prolivena da cijelom čovječanstvu pokažeš svoje milosrđe! Mi smo sada jako blizu tebi. Izlij se na nas u svome neizmjernom obilju! Evo naše glave, naših ruku, naše volje, pameti, sjećanja, misli, želja i nagnuća, naših aktivnosti, naše vanjske i unutarnje osjećajnosti! Operi nas od svega onoga što je prljavo; izbriši naše mrlje, ozdravi ono što je u nama bolesno; obrati nas i preobrazi svojom snagom, da mognemo ostati sjedinjeni s tobom. O neizmjerna čistoćo, očisti nas, ukrasi nas, nahrani nas, blagoslovi i spasi nas! Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 sij 2008 20:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
POUZDANJE U KRISTOVU KRV
Za one koji se bore za oslobođenje od ovisnosti

Gospodine Bože, Ti si mi dao život i zdravlje, no nisam poštivao Tvoje darove. Svojom lakomislenošću i zanemarivanjem postao sam ovisnik. Nepotrebno sam popuštao kušnjama, a sada se osjećam kao u zatvoru. Moja sloboda je ograničena, moje zdravlje slabo. Postao sam problem drugima i samome sebi. Želim se osloboditi moje ovisnosti, ali mi nedostaje snage. Toliko sam puta pokušavao započeti novi život, ali svaka izgubljena bitka bi povećavala moju nutarnju prazninu, odbojnost prema samom sebi i prema životu uopće.
A ipak, želim živjeti, želim započeti nanovo, želim pobijediti ono što me ograničava i drži u lancima.
(Navedi u srcu svoje konkretne ovisnosti, kojih se želiš osloboditi).
Posvješćujući sebi da je Krv Tvoga Sina pobijedila pakao i smrt, želim se otvoriti i primiti tu Božansku snagu, taj lijek s neba. Znam da s vlastitim snagama ne mogu ništa promijeniti, zato se želim boriti zajedno s anđelima i sa svima koji se uzdaju u snagu Kristove Krvi.
Učvrsti moju slabu volju Svojom ljubavlju, da ne bih tražio utjehu kod ljudi i da se više ne vratim ovisnosti. Želim razborito izbjegavati susrete, poznanstva, situacije koje su za mene kušnja i ustrajati u molitvi s Riječju Života, kada me vuče sila zla. Daj mi mudrost kako bih znao kada trebam izdržati u borbi, a kada je najbolja borba izbjeći kušnju.
Gospodine Isuse, svako oslobođenje od ovisnosti je bolno. Bojim se toga trpljenja, no ipak, želim gledati na Tebe, koji si ustrajao na Križnom putu. Snagom Tvoje Krvi želim ustrajati i kada imam dojam da više nemam snage i da nisam u stanju izdržati. Neka me Tvoja ljubav učvrsti i daje mi ustrajnost. Neka Duh Sveti, koji je dao snagu i pobjedu mučenicima, spasi također i mene i sve koji žele novi život, dostojan čovjeka i kršćanina. Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 sij 2008 20:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
ZA MILOST OPROŠTENJA

Gospodine Isuse, Spasitelju! Ne želiš da na zlo zlom uzvratimo nego da zlo pobjeđujemo dobrim. Trebamo se pomiriti s onima koji nam se čine nesimpatičnima, koji su nas ranjavali ili nam nanijeli nepravdu. Nije lako moliti se iskreno i iz svega srca za one koji su daleko od nas zbog svog karaktera, svojih pogleda ili loših iskustava, za one s kojima više ne bismo htjeli imati ništa zajedničko.
Ali Tvoja Predragocjena Krv nam govori da ljubiš svakoga. Bez iznimaka. Platio si također i za one koje izbjegavamo ili odbijamo. I sami smo već toliko puta primili oproštenje.
Svakodnevno Te molimo za oproštenje naših grijeha, «kako i mi otpuštamo dužnicima našim.»
Zato Te, Gospodine, molimo za Tvojega Duha. On neka očisti naša srca, našu ljubav i naš pogled na druge. Želimo Tvojim očima gledati čovjeka. Želimo vidjeti svako dobro, čak i onda kada nam ljudske slabosti i ograničenja zamrače sliku.
Molimo za milost istinskog i potpunog praštanja kako bismo mogli ljubiti poput Tebe, i kako bi Tvoja spasiteljska Krv ponovo dotaknula dušu naših bližnjih. Daj da znamo oprostiti kako bismo i sami primili oproštenje i postali radost i slava Tvojemu i našemu Ocu na nebesima. Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 sij 2008 20:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Himan Krvi Kristovoj


Svi narodi plješćite rukama

i kličite pjesmu radosnu Gospodinu.

Jer je Gospodin veoma uzvišen

objavio nam milosrđe svoje.

Jer ne poštedi vlastitoga Sina svoga

već ga dade za sve nas.

Da se spasimo i oslobodimo grijeha naših

Krvlju njegovom.

Da se Krvlju njegovom opravdamo

i izbavimo od srdžbe njegove.

Da mi koji s njim rastavljeni bijasmo

opet se pomirimo Krvlju Sina njegova.

Gospodine i Bože moj,

što da ti vratim za sve što si mi dao?

Uzet ću kalež spasenja

i zazvat ću moć te Krvi.

Pjevajte Isusu svi sveti njegovi

pjevajte i priznajte svetost njegovu.

Jer on nas je ljubio

i oprao u Krvi svojoj,

i postao pomoćnikom

i Spasiteljem našim.

Navijeke budi slavljena Krv Isusova

jer nam učini ta čudesa.

Slavljen budi Isus navijeke

i neka se napuni nebo i zemlja slavom Krvi njegove.

Isusu, Sinu Božjemu, koji nas je otkupio svojom Krvlju

dođite poklonimo se.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 sij 2008 20:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
DEVETNICA KRVI KRISTOVE

Gospodine Isuse Kriste, kad si se 40 dana nakon svoga uskrsnuća vratio Ocu u nebo, naredio si svojim učenicima da zajedno čekaju Duha Svetoga. Devet su dana molili da prime dar svih darova i da tako postanu pravi apostoli. Pouzdavajući se da ćeš nam dati danas što je za naše spasenje i blagoslov, molimo te, rasvijetli naš razum i pročisti naše srce da naučimo kako treba moliti. Kao i apostolima daruj i nama milost da možemo zajedno moliti s Marijom, jer je ona službenica Božja i "svemoć koja zagovara".

Gospodine, Ti si rekao: "Molite i primit ćete, tražite i naći ćete, kucajte i otvorit će vam se!" Potaknuti Tvojom Riječju dolazimo Ti danas sa ovom posebnom potrebom...(šutnja) Dobri Isuse, mi se pouzdajemo u Tvoju ljubav i milosrđe koje si nam iskazao u svojoj Predragocjenoj Krvi. Uvijek si imao vremena i strpljivosti za siromahe i bolesne, za prezrene i grešnike. Otrao si suze udovici iz Naima, uslišio si poganskog stotnika i nagradio pouzdanje Martino. Udijeli i nama radosno iskustvo Tvoje osobite pomoći.

Ali, ako naše želje ne odgovaraju Tvome božanskom planu, ojači nas posebnom snagom vjere. Zajedno s Tobom želimo i mi ponavljati: "Oče, ne moja, nego Tvoja volja neka bude". Udijeli nam čvrsto povjerenje da su Tvoji putovi uvijek bolji, iako ih često ne razumijemo.

Zahvaljujemo Ti već sad što ćeš nas uslišati, jer Ti si ljubav i sve što nam daješ ili pripuštaš vodi nas našem vječnom cilju i služi našem posvećenju. Amen.

Devetnica se moli kroz devet dana uz druge molitve Krvi Kristovoj.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 sij 2008 21:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
zahvala za prolijevanje predragocjene krvi

Gospodine, ozdravio Si deset gubavaca, a samo se jedan vratio k Tebi zahvaliti. "A gdje su ona devetorica?" - žalio Si se na neza­hvalnost ozdravljenih. Mi Ti također često zaboravlja­mo zahvaliti. Čak ponekad primamo i otku­plje­nje Tvojom Predragocjenom Krvlju kao da Si to bio dužan za nas učiniti. Oprosti nam, i molimo Te, primi ovu molitvu kao izraz zahvalnosti i dobre volje.

Zahvaljujemo Tebi, Isuse, za Krv, koju Si prolio kod obrezanja, podloživši se Mojsijevom Zakonu. Tvoja poslušnost bila je pokora za naš nedostatak spremnosti za prihvatiti Volju Očevu.

Zahvaljujemo Tebi, Isuse, za Krv koju Si prolio u Getsemanskom vrtu. Nisi htio pomoć dvanaest legija anđela, nego Si uzeo kalež trpljenja. Tvoj kalež gorčine je postao za nas kalež spasenja.

Zahvaljujemo Tebi, Isuse, za Krv koju Si prolio kod bičevanja. Nisi tražio nikakve blagonaklonosti, no, imao Si obzira prema nama. Kroz bič, koji Te je ranjavao, mi smo postali otkupljeni.

Zahvaljujemo Tebi, Isuse, za Krv koju Si prolio kod krunjenja trnjem. Bio Si pravi Kralj, ipak izabrao Si trnovu krunu da bismo mogli kraljevati s Tobom.

Zahvaljujemo Tebi, Isuse, za Krv koju Si prolio na Križnom putu. S njom Si nas spasio od pogrešnog puta - naših grijeha.

Zahvaljujemo Tebi, Isuse, za Krv koju Si prolio na križu. Nisi znao što je grijeh, a postao Si "grijeh", da bismo zadobili život vječni.

Zahvaljujemo Tebi, Isuse, za Krv koju Si prolio kod probadanja Tvoga boka. Siromašan Si došao k nama i krvareći Si otišao, no mi smo postali bogati zahvaljujući Tvojoj ljubavi. Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 sij 2008 21:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
MOLITVA MARIJI, MAJCI PREDRAGOCJENE KRVI

Slavimo te, Presveta Djevice, jer te Bog izabrao između svih žena da budeš majka njegova Sina. Za njega si trebala biti čista i sveta posuda. Zato te Bog očuvao od baštinjenja krivnje čovječanstva i s tobom počeo novo stvaranje.

Velika si i divna u blistavoj bezgrešnosti svoje duše. Ti si prvi plod otkupljenja, stečen krvlju tvoga Sina, još prije no što je on u tebi čovjekom postao. Bog te na poseban način obdario milošću da možeš bez svake zapreke ostvariti njegov plan. Dala si svoj potpuni pristanak na anđelovu poruku u kojoj je Bog želio da postaneš majkom Otkupiteljevom. Bezuvjetno slijediš korak po korak volju Božju s neograničenim povjerenjem. Bio je to mukotrpan put, put neočekivanih događaja, put vjere. Našla si se na Kalvariji sa svojim umirućim Sinom, nakon što si s njim prolazila cijeli život križnim putem. Ljubimo te Majko pod križem, majko predragocjene krvi, jer si na Kalvariji postala i našom majkom. Ne samo da je u tebi prokolala spasiteljska krv Isusova kad si mu darovala ljudski život u času utjelovljenja, nego je kroz tebe prostrujala i otkupiteljska Kristova krv s križa, jer si tada postala majkom tijela Kristova – majkom Crkve.

Ljubimo te s tvojim Sinom,. Štujemo te kao što te je on poštivao kao dijete i kao odrastao. S njima želimo suosjećati s tvojim bolima, s njime se veseliti tvojim radostima. Nauči nas, Majko, kako ćemo te više ljubiti, više te zavojljeti.

Želimo te pratiti Majko milosrđa, želimo s tobom imati srce za sve one koji su u potrebi. Želimo s tobom tješiti, ublažavati boli, ohrabrivati i liječiti. Ti si blizu i onima koji te još ne poznaju ili koji te više ne razumiju. Isus, tovj Sin prolio je z asve svoju krv. Njegovo je Srce otvoreno za sve, osobito za one koji su napušteni, zdvojni i koji nisu ljubljeni. Budi nam blizu dobra Majko predragocjene krvi da i mi mognemo biti blizu svima koje ti voliš. Udijeli nam svoju vjeru da se otvorimo djelovanju Duha Svetoga. Napuni nas svojom poniznošću da služimo onima za koje je umro tvoj Sin, Isus. Daruj nam svoje srce da donesemo tvoje milosrđe onima koji žive bez milosti.

Marijo, naša dobra Majko, daj da ovdje na zemlji zauzmemo tvoje mjesto, da bi Isus mogao sve više živjeti u ljudima i da bi se proširilo njegovo kraljevstvo. Pomozi nam da kao i ti dadnemo svoj doprinos za otkupljenje ljudi, da dajemo svoju krv s krvlju Kristovom na slavu Oca i spas svijeta. Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 sij 2008 21:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
POSVEĆENJE BOGU ZAJEDNO SA MARIJOM

Bezgršna Djevice, izabrani kaležu našega Spasitelja, spremno i čisto prebivalište Duha Svetoga: po tebi zahvaljujemo Bogu za tvoj i svoj poziv, a tebi za tvoju vjernost i ustrajnost u tvom prvom «Da» u Nazaretu. Zahvaljujemo ti što, gledajući tebe, razumijemo smisao našeg života i nalazimo novu vjeru i novo pouzdanje u Boga.

Majko Crkve, želimo zajedno s tobom biti učenici tvoga Sina, spremni slušati i živjeti Božju riječ, strpljivo noseći svoj križ, kako bismo izrekli svoje «Da» na svojoj Golgoti. Neka naša srca postanu kaleži ispunjeni Krvlju raspetoga Krista. Zajedno s tobom želimo stajati pod križem i uvjeri, nadi i ljubavi posvetiti trpljenje ovoga svijeta u kojem prepoznajemo i primamo Isusovu spasenjsku Krv – Božju ljubav. Pomozi nam da poput tebe i zajedno s tobom sudjelujemo u žrtvi tvoga Sina kako bismo davali svijelu novi život.

Mako i Kraljice Predragocjene Krvi, nazočna mađu apostolima, ti si izraz molitve i poslanja Crkve, kaleža Božje ljubavi koji se dijeli. Ti nas krijepiš, sjedinjuješ te nam pokauzješ kako naše sudjelovanje u Euharistiji postaje apostolatom, a život i djelovanje – Euharistijom u Krvi tvoga Sina. Ti si Majka i Kraljica cijelog svijeta. Zahvaljujući za tvoje treće «Da», želimo se ponovno posvetiti Bogu zajedno s tobom. Naš osobni i zajednički život, naše pojedinačno i zajedničko dijelovanje neka bude izraz tvoje ljubavi prema Bogu i prema svim ljudima.

Predajemo tvojoj majčinskoj brizi cijelu Zajednicu Krvi Kristove. Očisti naše misli i nakane, vodi našu formaciju i budi prisutna tamo gdje nastojimo voditi i razvijati djelo i poslanje tvoga Sina. Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 sij 2008 21:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
molitva za otkriće vlastitog poziva

Oče nebeski, Ti imaš sa mnom određeni plan, u Crkvi i među ljudima, uvijek je pred Tvojim očima djelo za koje si me stvorio, posao kojeg samo ja mogu obaviti i nitko drugi. Ako ne prihvatim ovaj zadatak nitko ga drugi neće ispuniti, zato se moram založiti da ga izvršim. Daj da upoznam Tvoju volju i slijedit ću Te pa makar ne znam kakav bio i ovaj zadatak. Znam da s Tobom mogu sve. Ti si moja snaga i moja postojanost. Amen.



molitvenik "Devetnica Krvi Kristove"

MOLITVA ZA POKOJNE

Nebeski Oče, od Tebe dolazi naš život i Tebi se svatko vraća. Dao Si nam taj boravak na zemlji kako bismo se pripremili na sudjelovanje u Tvojoj vječnoj ljubavi. Ne koristimo uvijek dobro ovo vrijeme i neki, nažalost, odbijaju Tvoje prijateljstvo. Drugi, pak, žele biti s Tobom, tražeći istinu, pravednost i dobrotu, no, ljudska slabost zamračuje čistoću duše. Zato nakon smrti trebaju najprije proći kroz čišćenje, kako bi se konačno mogli susresti s Tobom, licem u lice.

Molimo Te za sve naše pokojne koji trpe u čistilištu, prepoznavajući jasno u svjetlu Tvoje ljubavi vlastitu nesreću, propuste i grijehe zemaljskog života. Oče milosrđa, oslo­bodi od trpljenja one za koje je Tvoj ljubljeni Sin prolio Svoju Predragocjenu Krv.

Znamo da prazna riječ ili mnoštvo riječi ne mogu pomoći ni spasiti naše pokojne. Zato želimo, zajedno s Isusovom Krvlju, prikazati i svoju krv kao znak ljubavi i solidarnosti. Neka trud našega rada, vjernost Bogu, strpljivost u trpljenju i uzajamna ljubav probijaju granicu smrti, te pridonesu skorom i potpunom sjedinjenju naših pokojnih s Tobom.

Molimo prije svega za sve one kojima dugujemo posebnu zahvalnost, od kojih smo primili život, vjeru i druga dobročinstva. U svome milosrđu, također pogledaj na one kojih se nitko ne sjeti. Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 11 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr