www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 17:39

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 18 ožu 2009 13:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 stu 2008 20:12
Postovi: 1091
Lokacija: Na putu ka domovini
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
DUHOVNO POSVOJENJE NEROĐENOG DJETETA
Duhovno posvojenje nerođenog djeteta može biti Tvoja ponizna i iskrena molitva za djetešce u opasnosti pobačaja, kojemu su roditelji nakanili bolnu smrt, zbog nepoznavanja veličine zla kojeg čine, zbog prividno nužnih, često sebičnih razloga, potaknuti silama zla koje vladaju ovim mračnim svijetom (usp. Ef 6,12), zbog časovite koristi koju donosi grijeh, a koja udaljuje iz naroda Božjega one koji to čine (usp. Heb 11,25). Znaj da Bog želi i raduje se svakom djetetu; ono je Njegovo! Nitko se ne rađa slučajno – svako novo ljudsko biće je dar za Tebe, dar za Crkvu i svijet! Ne uzimaj pilulu, ne koristi spiralu, ne idi na umjetnu oplodnju – i to uzrokuje pobačaj!

Slika

Duhovno posvojenje je molitvena obveza, koja se može zavjetovati, privatno ili javno, s nakanom spašavanja začetog života u opasnosti. Kroz devet mjeseci molitvom i žrtvom molitelj prati dijete, poznato samo Bogu, kao i njegove roditelje, a osobito majku, te mu time pomaže da se sigurno rodi. Nijedno zlo ne ostaje nekažnjeno – snagom molitve i žrtve uistinu ga možeš spriječiti!
Nastanak ove zamisli
Godine 1987. u Varšavi (Poljska), bijela braća Pavlini započinju širiti molitvu ovoga naziva, čiji se korijeni nalaze u fatimskim objavama Bogorodice i nebeskim pozivima na obraćenje. Pavlinski red uspješno širi Duhovno posvojenje, koje je kao očiti dar Božji, od toga vremena usko povezano s pavlinskom karizmom i duhovnošću. Ova molitva, upravljena po zagovoru Marije, Majke nerođenih i sv. Josipa, namijenjena je svima onima koji su svjesni ozbiljnosti zla pobačaja, a koji se iz različitih razloga možda ne mogu uključiti u tzv. aktivnu borbu.
«Može li žena zaboraviti svoje dojenče, ne imati sućuti za dijete utrobe svoje? Pa kada bi koja i zaboravila, TEBE JA ZABORAVITI NEĆU! Gle, u dlanove sam te svoje urezao» (Izaija 49, 15-16)

KAKO MOLITI?
1. moli punih 9 mjeseci, koliko je dijete koje posvajaš pod srcem majke koja ga ne želi, a koju također pratiš molitvom
2. moliš samo za jedno dijete, čiju narodnost, spol, ime roditelja, zna samo Gospodin
3. možeš se zavjetovati sam – privatno, u grupi – javno, na Euharistiji, zajedno s ostalim župljanima, u molitvenim zajednicama, preko TV, radija i slično
4. ispuštanje molitve, dulje od dva tjedna, zahtjeva obnovu zavjeta; potpuno prezreti zavjet dan Bogu je grijeh
5. budi ustrajan u vjeri da će Milosrdan Bog spasiti to dijete i blagosloviti Tebe
6. nastavi moliti za njegov ispravan i svet kasniji život, da s njime mogneš gledati Boga u vječnoj, obećanoj sreći!

Molitva zavjetovanja ( samo na početku posvojenja )
Presveta Djevice, Bogorodice Marijo, svi anđeli i sveti! U želji da pomognem obranu nerođenih, ja ( tvoje ime), čvrsto odlučujem da ću od dana ________ do _______, duhovno posvojiti jedno dijete, čije ime samo Bog zna, tako što ću kroz ovih devet mjeseci svakoga dana moliti za spas njegovog života, kao i za ispravan život roditelja i djeteta nakon rođenja. Amen.

Svakodnevno moli sljedeću molitvu:
Gospodine Isuse, zagovorom Tvoje Majke Marije, koja Te s ljubavlju rodila i svetog Josipa, muža žive vjere i predanja, koji se brinuo o Tebi nakon poroda, molim Te za to nerođeno dijete, kojeg sam duhovnim putem posvojio/la, a koje se nalazi u opasnosti ubojstva pobačajem. Molim Te, udijeli njegovim roditeljima ljubavi i hrabrosti da svojem djetetu sačuvaju život, kojeg si mu Ti sam odredio. Amen.

Svojoj molitvi dodaj deseticu krunice, a Bogu osobito prikazuj svoje kušnje, trpljenja, starost i bolest!

- TKO GOD PRIMI DIJETE U MOJE IME, PRIMA MENE I ONOGA KOJI ME POSLAO!- Mk 9,37
• Ova tvoja velikodušna molitva, djetetu kojemu postaješ - duhovni skrbnik- donosi život, a Tebe oplemenjuje, produbljuje Tvoj odnos s Bogom, otkriva Ti duboki smisao žrtve, a uzrokuje i obnovu Tvog obiteljskog, kršćanskog, poslovnog života, poštivanja i sloge!
• VJERUJ I NE BRINI! Uskrsli Isus pobijedio je sotonu, smrt, bolest i grijeh; liječi rane učinjene pobačajem, dovodi majke do obraćenja i vjere, čini ih odgovornima, donosi mir i spasenje, daje Ti svoga Duha Svetoga i vodi Te usvoje Kraljevstvo!
ŠTO GOD TKO UČINI JEDNOM OD OVE MOJE NAJMANJE BRAĆE, MENI JE UČINIO! Mt 25,40
Ako je pobačaj nažalost učinjen, prije sakramentalnog pomirenja s Bogom, moli:
Gospodine, sagriješio/la sam teško protiv Tebe i života. Sada se gorko kajem! Isuse, priznajem da si Ti moj jedini Spasitelj i Otkupitelj i čvrsto vjerujem da me Tvoja Krv čisti od svakoga grijeha i zla! Uskrsli Isuse, dođi u moje srce i ispuni me snagom svoga Duha, a moj grijeh prekrij svojom ljubavlju. Amen.

Ko želi može moliti i bijelu krunicu
Slika

Bijela krunica

Sveto dijete Isuse, smiluj se nama i nerođenima!

Krunica je posvećena Nevinoj Dječici iz Betlehema, koju je, tražeći tek rođenoga Isusa, u svome strahu i bešćutnosti dao ubiti kralj Herod, kako čitamo u evanđelju. Ova su Dječica prvi sveci naše Crkve, prvi mučenici, koji su dali život zbog Krista
„Bijela krunica“ posvećena je i današnjoj nevinoj dječici, odnosno djeci u majčinim utrobama, koja su neželjena i kojima se planira smrt pobačajem, te onima koji su već pogubljeni na taj neljudski način. Prema kršćanskom nauku, svaki je pobačaj (abortus) zapravo čedomorstvo, koje okrutno lišava života najmanjeg Božjeg čovjeka, koji od začeća posjeduje besmrtnu dušu i stvoren je „na sliku Božju“.

„OTVARAJ USTA SVOJA ZA NIJEMOGA I ZA PRAVO SVIJU NESRETNIKA ŠTO PROPADAJU“ (Izreke 31, 8)

Kako se moli bijela krunica ( može se moliti i na «običnu» Gospinu krunicu )
Znak križa. Poljubi medalju. Reci s ljubavlju:
EUHARISTIJSKO SRCE ISUSOVO, SMILUJ NAM SE!
PREŽALOSNO SRCE MARIJINO, MOLI ZA NAS!
BETLEHEMSKA NEVINA DJEČICE, ZAGOVARAJTE NAS!
Prvo crveno (veliko) zrno: Oče naš…
Tri sljedeća zrna: Zdravo Marijo…
Zadnje crveno (veliko) zrno i sva ostala crvena zrna, moli „Molitvu prikazanja“: OČE NEBESKI, PRIKAZUJEMO TI RANE I KRV ISUSA KRISTA, JAGANJCA BOŽJEG, KOJI ODUZIMA GRIJEHE SVIJETA, SUZE MAJKE MARIJE I LJUBAV SVETOGA JOSIPA, MOLEĆI MILOSRĐE ZA NAS I ZA NEROĐENE! AMEN.
Sva bijela (mala) zrna: ISUSE, MARIJO, JOSIPE, JA VAS LJUBIM I MOLIM- SPASITE NEROĐENE!

Nakon posljednje „Molitve prikazanja“ izmoli tri puta Slava Ocu…

Ako ne moliš Litanije, reci još:
Sveti Mihaele Arkanđele, moli za nas!
Anđeli Čuvari Nerođenih, molite za nas!
Blažena Majko Terezijo, moli za nas!
Slugo Božji Ivane Pavle II, moli za nas! Pet desetica… Kao pet rana Kristovih… Kao peta, središnja Božja zapovijed: NE UBIJ!

LITANIJE SVETIM SRCIM ISUSA I MARIJE ZA SPAS NEROĐENIH

Srca Isusa i Marije, dva sveta ognjišta ljubavi, spasite nerođene!
Srca Isusa i Marije, sigurne luke spasa, spasite nerođene!
Srca Isusa i Marije, utočišta nevinih srdašca, spasite nerođene!
Srca Isusa i Marije, utjehe u našim borbama, spasite nerođene!
Srca Isusa i Marije, snage u našim nemoćima, spasite nerođene!
Srca Isusa i Marije, pomoći u našim potrebama, spasite nerođene!
Srca Isusa i Marije, najsnažnije obrane od Zloga, spasite nerođene!
Srca Isusa i Marije, izvori mira i milosrđa, spasite nerođene!
Srca Isusa i Marije, ispunjena oproštenjem i pomirenjem, spasite nerođene!
Srca Isusa i Marije, koja odvraćate osudu i gnjev, spasite nerođene!
Srca Isusa i Marije, koja darujete nježnost i milost, spasite nerođene!
Srca Isusa i Marije, obrane od zavisti i mržnje, spasite nerođene!
Srca Isusa i Marije, zaštite od grijeha i nečistoće ovoga svijeta, spasite nerođene!
Srca Isusa i Marije, slavna vrela života i radosti, spasite nerođene!
Srca Isusa i Marije, pouzdane jakosti u kušnjama i napastima, spasite nerođene!
Srca Isusa i Marije, koja skršujete oholost i uznositost, spasite nerođene!
Srca Isusa i Marije, koja uništavate zle želje i sklonosti, spasite nerođene!
Srca Isusa i Marije, suprotnosti svih zlih neumjerenosti, spasite nerođene!
Srca Isusa i Marije, stijene spasa žena i djevojaka, spasite nerođene!
Srca Isusa i Marije, pećine jakosti muževa i mladića, spasite nerođene!
Srca Isusa i Marije, snažni štitovi u trenucima očaja, spasite nerođene!
Srca Isusa i Marije, oružja vjere i ljubavi Boga Trojjedinoga, spasite nerođene!
Srca Isusa i Marije, Bezgrešna i Prečista naša naslado, spasite nerođene!
Srca Isusa i Marije, koja dajete život u punini, spasite nerođene!
Srca Isusa i Marije, koja čuvate začetu djecu Božju, spasite nerođene!
Srca Isusa i Marije, koja ćete izvojevati zadnju pobjedu, spasite nerođene!
Srca Isusa i Marije, koja nas ljubite neopisivim žarom, spasite nerođene!
Srca Isusa i Marije, koja sagorijevate u milosrdnoj ljubavi, spasite nerođene!
Srca Isusa i Marije, razapeta, ponižena i odbačena, spasite nerođene!
Srca Isusa i Marije, proslavljena, ustoličena i vladajuća, spasite nerođene!
Srca Isusa i Marije, najvjerniji prijatelji djece i malenih, spasite nerođene!
Srca Isusa i Marije, sjajni odsjaji nebeskih divota, spasite nerođene!
Srca Isusa i Marije, čuvari ćudoređa i poniznosti, spasite nerođene!
Srca Isusa i Marije, najsigurnije pomoći nerođenih, spasite nerođene!
Srca Isusa i Marije, ja vas ljubim i molim; spasite nerođene!

„Bijela krunica“ odgovor je na „bijelu kugu“ odnosno na mentalitet svijeta, koji u djeci vidi teret i živi samorazarajućim egoizmom. Stoga prikazujemo ovu molitvu za:
- prestanak pobačaja kod nas i u svijetu
- majke trudnice u rizičnim trudnoćama
- neplodne supružnike
- kao duhovnu pomoć osobama ranjenima pobačajem
- povratak u crkveno zajedništvo onih koji su sudjelujući u pobačajima, iz njega izopćeni
(ekskomunicirani)
- obraćenje medicinskog osoblja, zakonodavaca, političara i svih koji promiču,
odobravaju, nagovaraju i vrše abortus-čedomorstvo
- otkrivanje istine o kontracepciji i umjetnoj oplodnji, spirali i svim sličnim zlima koja
uništavaju najmanje
- utjehu roditeljima koji su izgubili djecu u spontanim pobačajima…

Narod koji ubija vlastitu djecu, nema budućnosti… Patnja nevinih, nerođenih, odrediti će sudbinu svijeta… Žurno je potrebna jedna velika, svjetska molitva za nerođenu djecu! (Papa Ivan Pavao II)

Nema mira u svijetu, dok se ubijaju nerođeni… Oni su najsiromašniji među siromašnima… Ako i ne možeš spasiti sve, možeš spasiti barem jedno nerođeno dijete! Spasi ! (Bl. Majka Terezija)

( Pogledajte www.stopabortus.com )


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ožu 2009 13:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 stu 2008 20:12
Postovi: 1091
Lokacija: Na putu ka domovini
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Presveta Djevice, Bogorodice Marijo, svi anđeli i sveti! U želji da pomognem obranu nerođenih, ja Ksenija, čvrsto odlučujem da ću od dana 18.03.2009. god. do 18.12.2009. god, duhovno posvojiti jedno dijete, čije ime samo Bog zna, tako što ću kroz ovih devet mjeseci svakoga dana moliti za spas njegovog života, kao i za ispravan život roditelja i djeteta nakon rođenja. Amen.

1. xenna
2.
3.
.
.
.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 ožu 2009 13:29 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 16 ožu 2009 17:52
Postovi: 25
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mir, mir, mir je u Bogu,
samo u Bogu, dušo moja, tvoj je mir.


1. Samo je u Bogu mir, dušo moja,
samo je u njemu spas, on je moja hrid.


2. Samo on je zaklon moj, snaga i dobrota
on je moja utvrda, utočište moje.
:twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 ožu 2009 14:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 sij 2009 22:22
Postovi: 185
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Suprug i ja smo posvojila dijecicu duhovnim putem. To je nesto predivno sto mozes uciniti. Molite svi koji mozete. Abortuse samo tako mi mozemo zaustaviti. Hvala Isusu da nam je dao i tu mogcnost. :P


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 ožu 2009 19:54 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 17 vel 2009 10:10
Postovi: 28
Lokacija: Novi Sad
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
"Sto god tko ucini jednom od ove moje najmanje brace,meni je ucinio"
Mt 25,40 smajlic8


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 ožu 2009 20:04 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 17 vel 2009 10:10
Postovi: 28
Lokacija: Novi Sad
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ako je pobacaj ucinjen pre sakaramentalnog pomirenja s Bogom moli:

"Gospodine, sagrijsio/la sam tesko protiv Tebei zivota. :twisted:
Sada se gorko kajem ! :twisted:
Isuse priznajem da si Ti moj jedini spasitelj i Otkupitelj i cvrsto vjerujem da me Tvoja Krv cisti od svakog grijeha i zla!
Uskrsli Isuse,dodi u moje srce i ispuni me snagom svoga Duha ,a moj grijeh prekrij svojom ljubavlju .
Amen


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 tra 2009 13:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 stu 2008 20:12
Postovi: 1091
Lokacija: Na putu ka domovini
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Pogledala sam na ovom forumu Vjerska iskustva - Myriam-Zasto places? PAS-trauma poslje pobačaja – zaista je potresno

Narod koji ubija vlastitu djecu, nema budućnosti… Patnja nevinih, nerođenih, odrediti će sudbinu svijeta… Žurno je potrebna jedna velika, svjetska molitva za nerođenu djecu! (Papa Ivan Pavao II)

Dragi brate i sestro, velika svjetska molitva za nerođenu djecu počinje od mene i tebe. Za jedno sam dijete izmolila prije neku godinu, sada molim za drugo A ti?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 tra 2009 13:23 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 26 ožu 2009 20:47
Postovi: 14
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
i ja molim otprije mjesec dana molitvu za duhovno posvojenje.
bože, daj nam snage za dovršimo započeto i da nam se i drugi pridruže u spašavnju nevinih duša


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 tra 2009 21:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Presveta Djevice, Bogorodice Marijo, svi anđeli i sveti! U želji da pomognem obranu nerođenih, ja Ksenija, čvrsto odlučujem da ću od dana 03.04.2009. god. do 03.01.2010. god, duhovno posvojiti jedno dijete, čije ime samo Bog zna, tako što ću kroz ovih devet mjeseci svakoga dana moliti za spas njegovog života, kao i za ispravan život roditelja i djeteta nakon rođenja. Amen.

1. xenna
2. vox
3.
.
.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 tra 2009 19:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
danas u Rhemi pročitah intervju s jednim pavlinom....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 11 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr