www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 18 tra 2024 06:00

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 28 ožu 2009 07:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
MOLITVA POD KRIZEM

ISUSE-gledam na Kriz ,na kojem si bio razapet i radi mojih grijeha.

Kajem se za sve svoje grijehe i zao mi je da sam Te povrjedila.

Obecajem Isuse da cu se popraviti i da necu vise grijesiti.

Ti si dao svoj zivot da nas spasis i da bi mi imali vjecni zivot.

Toliko nas ljubis Isuse da nam i danas sve oprastas,a mi i danas

nepromisljeno grijesimo i opet Te po neznam koji puta razapinjemo

na drvo Kriza i opet u nevolji zazivamo Tvoje Ime Isuse...

Gledam Te razapetog na drvu Kriza i podizem Ti svoje ruke...

Po neznam koji puta Te ponovno molim da me pogledas i dodirnes,

da uslisis sve moje molitve koje Ti upucujem...

Svojom si smrcu spasio moj zivot i hvala Ti Isuse da si umro i za mene.

Molim Te za jaku i cvrstu vjeru,a posebno za ljubav.

Isuse,daj da Te ljubim svim svojim srcem,umom i dusom

kao i svoje bliznje i sve ljude svijeta. Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 ožu 2009 10:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 tra 2007 22:55
Postovi: 809
Lokacija: Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
MOLITVA PRED RASPETIM


Svevišnji,slavni Bože,
prosvijetli tamu moga srca,
i podaj mi ispravnu vjeru,
jasno ufanje i savršenu ljubav,
mudrost i spoznaju,o Gospodine,
da ispunim tvoj sveti i istinski nalog.
Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 ožu 2009 11:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
1. postaja:

Isus je na smrt osuđen (Sramota)

Molimo te, Isuse Kriste, i slavimo te. Jer si pd svom svetom križu spasio svijet.

Isuse, svijet te je osudio. Odbacili su te kao varalicu, kao običnog zavodnika naroda, kao lažnog Mesiju. Javno su te proglasili zločincem, koji zaslužuje smrtnu kaznu. I nije bilo nikoga koji bi te branio. Popljuvali su te, izvrgli su te poruzi, i udarali po glavi.

Isuse, i mene su odbacili i osudili, istjerali su me i nisu me prihvatili. Gospodine, ne mogu duže podnositi sramotu! Strah me je zlih ogovora ljudi i njihove osude. Isuse, spasi me od njihovog prezira, njihove mržnje, i spasi me od sramote!

»Dijete moje, nemoj se plašiti! Jer ja sam na sebe preuzeo tvoju sramotu. Nosim ju na svojim ramenima Ocu. Uzimam ju s tvojih pleća i preuzimam ju na sebe. Ti si slobodan! Raduj se! Ništa ti se neće dogoditi! — Ali ako me ljubiš, pođi sa mnom mojim putem i uzmi moju sramotu na sebe. Moja sramota je tvoja slava! I moje poruge su tvoja kruna. Moja sramota ti može pomoći, ona je blagoslov i sjaj. Dijete moje, slijedi me i podijeli sa mnom svoju sramotu!«

Isuse, Sine Božji, smiluj mi se!
Isuse, Sine Božji, smiluj se cijelom svijetu!
Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 ožu 2009 11:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
2. postaja:
Isus uzima križ na svoja ramena (Nepravda)

Molimo te, Gospodine Isuse Kriste, i slavimo te. Jer si po svom svetom križu spasio svijet.

Isuse, kolika ti je u nebo vapijuća nepravda nanesena! Oslobodili su ubojicu i buntovnika Barabu (Mt 27,26), tebi su međutim natovarili na ramena smrtonosni križ, križ pod kojim si posrtao, — kakva strahovita nepravda.

Isuse, i meni su nanijeli nepravdu! I moja se duša propinjala i bunila. Nisam duže mogao podnositi nepravdu. U meni je ključala pobuna, nisam nalazio mira. Gospodine, ova će me nepravda slomiti! Pomozi mi, Bože moj, da moj život ne propadne!

»Dijete moje, pogledaj na mene i ohrabri se. Bog će ti pribaviti pravdu! Ne plaši se nepravde, koju ti ljudi nanose. Ti nosiš svoj križ za tuđu krivnju! Primi taj križ s ljubavlju. Jer tko prima križ, prima i mene, Raspetoga. Uzmi moj križ, to je tvoj najveći blagoslov.«

Isuse, Sine Božji, smiluj mi se!
Isuse, Sine Božji, smiluj se cijelom svijetu!
Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 ožu 2009 11:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
3. postaja:

Isus po prvi puta pada pod križem (Očajanje)

Molimo te, Gospodine Isuse Kriste, i slavimo te. Jer si po svom svetom križu spasio svijet.

Isuse, sada ležiš na zemlji, u prašini. To je kao totalna propast. To je početak one tame, koja te je pritisla, i u kojoj prizivaš: »Bože moj, Bože moj, zašto si me napustio?«

Isuse, i moja je duša slomljena. I u meni je sve tako tamno, tako mrtvo. Obuzima me očajanje. Moja duša se više ne može uzdići do nade. Više ne mogu svoj pogled podići Ocu i govoriti mu u povjerenju. Isuse, ja ne znam više, nadam li se još tvojoj pomoći. Isuse, možeš li još pomoći jednom očajniku? Pomozi mi, Isuse, jer osim tebe nemam nikoga drugog! Pomozi mi da se izbavim iz tame i očajanja.

»Dijete moje, šaljem ti svog anđela, koji me je jačao na Maslinskoj gori. On će i tebe ojačati i podići te sa zemlje. Tvoja duša je sada iscrpljena sve do smrti. Ali ja sam na sebe preuzeo tvoju iscrpljenost. Ne plaši se tame, jer ja sam tvoje svjetlo. Ne plaši se svoje slabosti, jer ja sam tvoj život. Prepusti mi svoju patnju. Ja ću te obnoviti.«

Isuse, Sine Božji, smiluj mi se!
Isuse, Sine Božji, smiluj se cijelom svijetu!
Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 ožu 2009 12:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 stu 2008 20:12
Postovi: 1091
Lokacija: Na putu ka domovini
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Gospodine koji si razapet za moje grijehe. Hvala ti.
Ja sam Gospodine toliko potresena tolikom tvojom ljubavlju, da ovaj moj čovječji um to ne može shvatiti. Omekšaj Gospodine moje srce, da ono shvati tvoju ljubav prema meni. Oprosti mi sve moje nevjere, sve moje zataje, sve moje ravnodušnosti, ......
Molim te da ja postanem tvoja od sada pa zauvijek.
Gospodine Sveti Majko draga, anđele moj čuvaru pomozite mi da se ova želja srca moga počne ispunjati danas, sada.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 ožu 2009 13:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:13
Postovi: 971
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
MOLITVA PRED KRIZEM ISUSOVIM

Klanjam ti se, sveti Krizu koji si bio
uresen presvetim tjelom moga Gospodina,
pokriven i obojen predragocjenom krvlju.
Klanjam ti se, Boze moj koji si za mene bio raspet.
Klanjam ti se, sveti Krizu, iz ljubavi prema onome
koji je moj Gospodin. Amen.
________________________
VJERU IMAJTE VJERU.
BOG JE LIJEK I LIJECNIK.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 ožu 2009 07:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Gospodine Isuse, Ti si moj Gospodin, i ja Te molim da mi danas pošalješ Duha Svetoga, u moje srce i moj um.
Molim te, da me ispuniš svojim Duhom koji će me poučiti kako da te još dublje upoznam
kao Gospodina, te upoznam sebe kao što me Ti poznaješ.

Isuse, obraćam Ti se s molitvom da vjerujem u sebe kao što Ti vjeruješ u mene, da se uvijek doživljavam kao dobru i vrijednu osobu, punu ljubavi.
Vjerujem u Tebe Isuse, i želim biti danas u stanju reći: «Isus vjeruje u mene».


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 ožu 2009 07:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
4. postaja:

Isus susreće svoju majku (Napuštenost)

Molimo te, Gospodine Isuse Kriste, i slavimo te. Jer si po svetom križu spasio svijet.

Isuse, u trenutku tvoje najveće napuštenosti, došla je k tebi tvoja Majka. Snaga te je napuštala, tvoji prijatelji su te napustili, ostavili su te i bezbrojni ljudi, kojima si propovijedao. Čak te je prividno napustio i tvoj nebeski Otac. Sada si potpuno sam, sam sa svojim križem sramote. To je kao duboki, mračni ponor, u koji ćeš biti bačen. Potpuna napuštenost.

Isuse, i mene muči ta duboka, duboka napuštenost. Tko ide stvarno sa mnom? Tko me stvarao sluša? Komu su poznate rane moje duše? Isuse, to je najstrmiji put u mom životu: ta napuštenost! Ona zasijeca u moju dušu poput noža. Isuse, dodi k meni!

»Dijete moje, dao sam ti svoju vlastitu Majku. Ona je bila uz mene u mojoj najstrašnijoj napuštenosti. Ona je i uz tebe u tvojoj najstrašnijoj napuštenosti. Jer za to ju je moj Otac pozvao i poslao: da bude majka napuštenih! Ona je uz tebe. Ona moli za tebe. Njene oči gledaju na tebe kao što su gledale i na mene. Njeno srce ti pripada. Njeno srce ima snagu da ispuni tvoju usamljenost. Pouzdaj se u nju!«

Marijo, majko napuštenih, budi uz mene!

Isuse, Sine Božji, smiluj mi se!
Isuse, Sine Božji, smiluj se cijelom svijetu!
Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 ožu 2009 07:06 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
5. postaja:

Šimun Cirenac pomaže Isusu nositi križ (Silom nametnuti križ)

Molimo te, Gospodine Isuse Kriste, i slavimo te. Jer si po svom svetom križu spasio svijet.

Isuse, ti si Šimuna Cirenca čudesno blagoslovio! Iako je on samo slučajno stupio na scenu, iako su ga morali prisiliti, ti si njemu i njegovoj obitelji poklonio tako veliku milost! Oba njegova sina postali su istaknuti priznavatelji Krista, koji su čitateljima Markovog Evanđelja bili poznati: Aleksandar i Ruf (Mk 15,21).

Isuse, daj mi da i meni nametnuti križ donese blagoslov. Uvijek se bunim, kada se prividno slučajno nametne križ patnje. Cesto ne mogu pravo povjerovati da je to nametnuti slučaj, nego moja zla sudbina. Isuse, daj da spoznam da taj križ dolazi od tebe! I pretvori mi taj križ u blagoslov!

»Dijete moje, rekao sam ti: 'Hoće li tko za mnom, neka se odrekne samoga sebe, neka danomice uzima križ svoj i neka ide za mnom' (Lk 9,23). Križ nije tvoj neprijatelj. Tvoj križ je znak da ideš sa mnom. Prihvati svoj križ s ljubavlju. Tako ćeš biti moj omiljeni učenik.«

Isuse, Sine Božji, smiluj mi se!
Isuse, Sine Božji, smiluj se cijelom svijetu!
Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr