www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 12:01

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 92 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 10 ruj 2006 10:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Za mene je molitva Božanskog časoslova najljepša molitva.
Imam ga na hrvatskom (isti koji i vi preporučate) ali nažalost nije kompletan tako da se služim talijanskim " Liturgia delle ore" 4 volumena. Prije sam mogla naći jutarnju i večernju na web stranici "Blago" ali sada imaju samo nedeljom. Šteta!

BILO BI PREDIVNO I HVALE VRIJEDNO KADA BI NETKO MOGAO NAPRAVITI OVAKVU STRANICU .
Iako neznate talijanski možete pogledati .
Evanđelje dana
posle kliknite na Liturgia delle Ore
uzmite datum i možete birati U (Ufficio letture)=služba čitanja/
L ( lodi mattutine) = jutarnja/ M (media ) =i šesti čas / V ( Vespri) = večernja / C ( compieta ) = povečerje
http://www.maranatha.it/IndexText.htm


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 ruj 2006 10:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
speranza napisao:
Za mene je molitva Božanskog časoslova najljepša molitva.
Imam ga na hrvatskom (isti koji i vi preporučate) ali nažalost nije kompletan tako da se služim talijanskim " Liturgia delle ore" 4 volumena.


Da draga speranza,dobro si primjetila,ovaj časoslov u sebi ima samo jutarnju i večernju te za blagdane i svetkovine.Ja se koristim također 4-tomnim časoslovom u kojem su svi časovi i vlastita slavlja.Da sam bolji poznavatelj web izrade(ustvari nisam nikakav)vjeruj mi da bih odmah se primio posla,jer kao što i kažeš to su najljepše molitve čitave Crkve okupljene oko Glave Kristove!Eto za koji tren biti će srednji čas,hitim na molitvu,pa koristim priliku da te lijepo pozdravim i zaželim blagoslovljenu svetu nedjelju! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 ruj 2006 11:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Evo i ja počinjem moliti sredni čas pa smo ujedinjeni u molitvi. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 ruj 2006 14:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2006 21:29
Postovi: 129
Lokacija: Požega
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
SPERANZA , JOAKIM :arrow:

, A SAD :a1250: , I NEKA VAS :q4: ČUVA!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 ruj 2006 17:46 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:grlim te: :grlim te:

zahvaljujem joakimu na ovoj temi....

zaljubila sam se u časoslov i zaista mi je duša puna moleći ga

čak sam danas uspjela sama moliti(mislim uz pomoć radio marije..ali sam se snašla u "uputama" :D )

čini mi se da čovjek ne može sam naučiti moliti časoslov...da bi mu zaista trebao netko tko će ga voditi bar prvi par puta...

no eto to mi se samo čini.....

na žalost do sada nisam znala za njega...a eto vidite da internet ima koristi...samo zavisi kako ga se koristi

joakim ...znaš koliko sam radosna zbog časoslova....hvala Bogu na tebi :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 ruj 2006 23:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Tom liturgijskom molitvom združujemo se u vječnom slavljenju Krista i molimo Oca u zajednici s cijelom Crkvom na nebu i na zemlji za spasenje čitavog svijeta.
«Strastveno volim Božanski časoslov…».»Koliko psalama pohvale… koliko himana».»Tako je ugodno sjediniti se s Nebeskom Crkvom da pjevamo pohvale Njemu…»(Bl. Elizabeta od Presvetog Trojstva)
:arrow: :r086:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 ruj 2006 11:56 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
čini mi se da mi ni jedne molitve do sada nisu toliko jednostavno "sjele"..tako prirođene skoro bih rekla,...ne mogu opisati koji je uzrok te pripadnosti...ali jednostavno .....osjećam se kod kuće dok ih molim(mislim u duhovnom smislu)

još sam dobila na poklon od jedne divne osobe časoslov u kožnim koricama...divno :grlim te:

a moram sad reći i ovo...
u zadnje vrijeme sam teško molila...nije mi išlo..i molila sam se Bogu i Majčinom zagovoru da mi podari radost molitve

i eto Bog se potrudio da jedna divna osoba posveti svoje slobodno vrijeme objašnjavajući mi časoslov i još mi pokloni isti :grlim te:
molim Boga za obilni blagoslov te osobe
a želim reći....kako je Bog divan i kako brzo uslišava ispravne molitve i kroz Njegove ljude


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 ruj 2006 11:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
andjelina1 napisao:
čini mi se da mi ni jedne molitve do sada nisu toliko jednostavno "sjele"..tako prirođene skoro bih rekla,...ne mogu opisati koji je uzrok te pripadnosti...ali jednostavno .....osjećam se kod kuće dok ih molim(mislim u duhovnom smislu)

još sam dobila na poklon od jedne divne osobe časoslov u kožnim koricama...divno :grlim te:

a moram sad reći i ovo...
u zadnje vrijeme sam teško molila...nije mi išlo..i molila sam se Bogu i Majčinom zagovoru da mi podari radost molitve

i eto Bog se potrudio da jedna divna osoba posveti svoje slobodno vrijeme objašnjavajući mi časoslov i još mi pokloni isti :grlim te:
molim Boga za obilni blagoslov te osobe)
a želim reći....kako je Bog divan i kako brzo uslišava ispravne molitve i kroz Njegove ljude


Bog vas blagoslovio oboje....
anđe, oprosti što upadam u ovako lijep tvoj post, ali htjela bih se samo malo osvrnuti na ovaj poboldani dio...
ja bih rekla ( ti naravno najbolje znaš za sebe i molim te oprosti na ovom) da čitajući u proteklo vrijeme tvoje postove, koji su za mene iznimna radost , opažam kako je tvoja duša u stanju milosti,... što hoću zapravo reći?
Možda nisi provela sate u molitvi ili kontemplaciji, ali ovi tvoji upisi, tvoje zalaganje i tvoj rad na TT-u je velika molitva, ja to tako doživljavam...
osobe koje nisu u molitvi( ovdje mislim na vjernike) milosti ili su u duhovnoj suhoći...( što nije loše- svi to manje više proživljavamo)obično ne mogu tako snažno privlačiti duše i izmamiti im uzdah: blagoslovi Gospodine ovu osobu, jer sabire ovce u ovčinjak Tvoj i neumorna je...
A ti možeš i zato si dobila taj dar ...radost molitve, jer si tražila. i ja se iskreno radujem s tobom i preporučam ti devetnicu ili trodnevnicu Sv. Mihaelu, koja je započela jučer- devetnica.
:arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 ruj 2006 16:49 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ufff...
ne znam ni šta bih rekla...
nisam ni pretpostavljala da je netko tako dirnut onim što pišem,ali eto sretna sam što je tako jer je i to znak da je Bogu drago
ma....ja čak ni ne bih rekla da to sve ima puno veze samnom...ako ikoga išta dotakne...to je samo Božije djelo ...jer mislim da riječi mogu imati snagu samo po Njemu

a ja se samo trudim dok pišem iskreno otvoriti dušu i podijeliti s vama svoje spoznaje

hvala ti puno na tvom postu...i evo počet ću devetnicu iako ne znam kako....ali ja ću samo počet kako mislim da je u redu (bitna je u ovom slučaju nakana molbi divnom anđelu) :arrow: a bilo bi divno kad bi mi rekla kako točno idu molitve :arrow: :arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 ruj 2006 13:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
andjelina1 napisao:
ufff...
ne znam ni šta bih rekla...
nisam ni pretpostavljala da je netko tako dirnut onim što pišem,ali eto sretna sam što je tako jer je i to znak da je Bogu drago
ma....ja čak ni ne bih rekla da to sve ima puno veze samnom...ako ikoga išta dotakne...to je samo Božije djelo ...jer mislim da riječi mogu imati snagu samo po Njemu

a ja se samo trudim dok pišem iskreno otvoriti dušu i podijeliti s vama svoje spoznaje

hvala ti puno na tvom postu...i evo počet ću devetnicu iako ne znam kako....ali ja ću samo počet kako mislim da je u redu (bitna je u ovom slučaju nakana molbi divnom anđelu) :arrow: a bilo bi divno kad bi mi rekla kako točno idu molitve :arrow: :arrow:


draga, ja sam još prekjučer pokušavala s neta skinuti ovu molitvu i staviti je u temi molitve...al jednostavno nije išlo....a evo sad ide hvala Bogu.
Nije mi bila namjera gornjim postom tebe hvaliti kako bih ti podilazila... jednostavno sam ti iskreno htjela reći( kako bih te potaknula da još predanije radiš i da ne posustaješ-to se odnosilo i na sve nas)- da su meni tvoji upisi puno pomogli , a vjerujem i drugima i isto tako da je sve što činimo s ljubavlju i na korist dušama - istinska molitva.
Šaljem ti oldtajmerski :grlim te: Neka ti prvi branič Kristova Kraljevstva uvijek bude u pomoći i uza te.
A evo i molitve:

MOLITVA SVETOM MIHAELU, ARKANĐELU
Sveti Mihaele, arkanđele, brani nas u boju; proti pakosti i zasjedama đavolskim budi nam zaklon! Neka mu zapovjedi Bog, ponizno molimo, i ti, vojvodo vojske nebeske, Sotonu i druge duhove zlobne koji svijetom obilaze na propast duša božanskom jakošću u pakao protjeraj!

Papa Leon XIII, jednog je dana, kad je po završetku svete Mise stao na zadnju stepenicu oltara i htio otići, doživeo ovo: Jasno je čuo dva glasa, od kojih je jedan bio odvratan, a
drugi mio. Odvratni je glas govorio: »Ja mogu uništiti Tvoju Crkvu.« Drugi, mio glas (Isusov) odgovorio je: »Možeš, idi i učini!« — Sotona: »Da, mogu to učiniti, ali potrebno mi je dulje vremena i više moći.« Isus: »Koliko vremena i koliko moći?« Sotona: »75 godina i veću moć nad onima koji mi služe.« Isus: »Dajem ti vrijeme i moć; učini kako hoćeš!« Zatim je bilo Sv. Ocu pokazano da će Sotona pretrpjeti veliki poraz, kad mu bude oduzeto vrijeme i moć. Nadalje objavljeno je Svetom Ocu da će dobri i pravedni imati pomoć u tom boju, i da će im biti udijeljena posebna moć da se uzmognu suprotstaviti Sotoni i njegovim agentima. Zbog molitava, dobrih djela i žrtava dobrih, Sotona i svi koji mu služe, neće postići svoj željeni cilj. Konačno je Sv. Ocu pokazano da će u tom boju na život i smrt iznad svega odlučnu ulogu odigrati sveti Mihael, arkanđeo.

Taj doživljaj ponukao je Sv. Oca da sastavi gornju molitvu i odredio je da se moli poslije svake tihe svete Mise. Mnogi su je upotrebljavali kao egzorcističku molitvu protiv Sotone, jer svaki kršćanin ima moć i milost činiti takav egzorcizam.

Nakon liturgijske reforme ta se molitva više ne moli. Naravno, nije time rečeno da ta dragocjena i čudesna molitva nije više potrebna. Naprotiv, potrebnija je više nego ikada. Molimo je stoga dnevno, iako nije više propisana. Bog će nam udijeliti milost po vjeri i pouzdanja u molitvu i pomagati nas do konačne pobjede nad svim demonima našega vremena.


LITANIJE SVETOG MIHAELA, ARKANĐELA
(za privatnu upotrebu)

Gospodine, smiluj se!

Kriste, smiluj se!

Gospodine, smiluj se!

Kriste, čuj nas!

Kriste, usliši nas!

Oče nebeski Bože, smiluj se nama!

Sine, Otkupitelju svijeta, Bože, smiluj se nama!

Duše Sveti Bože, smiluj se nama,

Sveto Trojstvo, jedan Bože, smiluj se nama!

Sveta Marijo, Kraljice anđela,

Sveti Mihaele, arkanđele,

Sveti Mihaele, kneže preslavni,

Sveti Mihaele, jaki u borbi,

Sveti Mihaele, pobjedniče Sotone,

Sveti Mihaele, strahu zlih duhova,

Sveti Mihaele, vojvodo nebeske vojske,

Sveti Mihaele, glasniče Božje slave,

Sveti Mihaele, radosti anđela,

Sveti Mihaele, čašćen od izabranika,

Sveti Mihaele, koji prinosiš Sveviinjemu naše molitve,

Sveti Mihaele, branitelju pravednih,

Sveti Mihaele, vjesniče Božji


Sveti Mihaele, čije molitve vode u Nebo,

Sveti Mihaele, pomoćniče Božjega naroda,

Sveti Mihaele, čuvaru i zaštitniče Svete Crkve,

Sveti Mihaele, dobročinitelju naroda koji tebe časte,

Sveti Mihaele, stjegonošo spasenja,

Sveti Mihaele, naš branitelju u borbi,

Sveti Mihaele, anđele mira,

Sveti Mihaele, predvodniče duša u vječnu svjetlost,

Sveti Mihaele, poglavico Raja,


Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta, oprosti nam, Gospodine!

Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta, usliši nas, Gospodine!

Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta, smiluj se nama!

Moli za nas, sveti Mihaele, arkanđele!

Da dostojni postanemo obećanja Kristovih!

Pomolimo se! Svemogući vječni Bože, koji si postavio svetoga Mihaela, arkanđela, čuvarom Crkve i poglavicom Raja, udijeli po njegovu zagovoru Crkvi napredak i mir, a nama milost u ovom životu i slavu u vječnosti! Po Isusu Kristu Gospodinu našemu! Amen!

(Imprimatur: Mantepessulano, die 9 ianuarii 1944. Jean Rouquette, vic. gen.)




Sveti Mihaele, arkanđele, brani nas u boju, da ne propadnemo na strašnome sudu!

(E. I. n. 442)

Sveti Mihaele, prvi braniču Kristova Kraljevstva, moli za nas!

(E. I. n. 443)


MOLITVE SVETIM ARKANĐELIMA
SVETI MIHAELE, ARKANĐELE,

svojim nas svjetlom prosvijetli!

Sveti Mihaele, arkanđele, svojim nas krilima štiti!

Sveti Mihaele, arkanđele, svojim nas mačem brani!


SVETI RAFAELE, ARKANĐELE,

čuvaj nas na našim putovima,

liječi nas u našim bolestima,

prinesi naše molitve pred Lice Svevišnjega;

izmoli nam od Gospodina anđeosku čistoću duše i tijela!


SVETI GABRIELE, ARKANĐELE

pomozi nam

da istinski upoznamo

i žarko uzljubimo

Božansko Srce Spasitelja našega

Gospodina Isusa Krista

i Bezgrešno Srce

Njegove i naše,

presvete i predrage Majke Marije.

Kraljice Neba i zemlje!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 92 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr