www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 18 tra 2024 02:54

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 
Autor Poruka
PostPostano: 18 ožu 2010 09:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Litanije sv. Hostiji

Sveta Hostijo, koja sadržiš zavjet Božjeg milosrđa za nas i posebno za jadne grešnike,
Uzdam se u Tebe!
Sveta Hostijo, u kojoj se nalazi Tijelo i Krv Isusova kao dokaz beskrajnog milosrđa prema nama, a posebno prema jadnim grešnicima,
Uzdam se u Tebe!
Sveta Hostijo, Ti sakrivaš u sebi vječni život i beskrajno milosrđe, koje nam se bogato dariva, a posebno jadnim grešnicima,
Uzdam se u Tebe!
Sveta Hostijo, u kojoj se nalazi milosrđe Oca, Sina i Duha Svetoga, a posebno prema jadnim grešnicima,
Uzdam se u Tebe!
Sveta Hostijo, u kojoj se nalazi beskrajna cijena milosrđa i koja plaćaš sve naše krivice, posebno jadnih grešnika,
Uzdam se u Tebe!

Sveta Hostijo, koja u sebi skriva vatru najčišće ljubavi, koja izgara u krilu Vječnog Oca kao u beskrajnom ponoru milosrđa za nas, a posebno za jadne grešnike,
Uzdam se u Tebe!
Sveta Hostijo, koja skriva lijek protiv svih naših nemoći; teče iz beskrajnog milosrđa kao iz nekog izvora za nas i za jadne grešnike,
Uzdam se u Tebe!
Sveta Hostijo, u kojoj se nalazi rez između Boga i nas po beskrajnom milosrđu za nas, a posebno jadnim grešnicima,
Uzdam se u Tebe!
Sveta Hostijo, u kojoj se nalaze svi osjećaji preslatkog Srca Isusova za nas, a posebno za jadne grešnike,
Uzdam se u Tebe!
Sveta Hostijo, naša jedina nado u svim patnjama i protivštinama života,
Uzdam se u Tebe!

Sveta Hostijo, naša jedina nado u tami i unutarnjim i vanjskim olujama,
Uzdam se u Tebe!
Sveta Hostijo, naša jedina nado u životu i u času smrti,
Uzdam se u Tebe!
Sveta Hostijo, naša jedina nado u neuspjesima i u poplavi očaja,
Uzdam se u Tebe!
Sveta Hostijo, naša jedina nado u prijevari i izdaji,
Uzdam se u Tebe!
Sveta Hostijo, naša jedina nado u tami i bezbožnosti koja preplavljuje svijet,
Uzdam se u Tebe!

Sveta Hostijo, naša jedina nado u čežnji i boli, u kojoj nas nitko ne može razumjeti,
Uzdam se u Tebe!
Sveta Hostijo, naša jedina nado u patnji i sivilu svakodnevnice,
Uzdam se u Tebe!
Sveta Hostijo, naša jedina nado u slomu naših očekivanja i nastojanja,
Uzdam se u Tebe!
Sveta Hostijo, naša jedina nado usred neprijateljskih strijela i nastojanja pakla,
Uzdam se u Tebe!
Sveta Hostijo, uzdam se u Tebe kad patnje nadilaze moje snage i kad vidim da su bezuspješna moja nastojanja,
Uzdam se u Tebe!

Sveta Hostijo, uzdam se u Tebe kad oluje razdiru moje srce i kad moj zaplašeni duh upada u očaj,
Uzdam se u Tebe!
Sveta Hostijo, uzdam se u Tebe kad mi se srce trese i smrtni znoj moje pokriva čelo,
Uzdam se u Tebe!
Sveta Hostijo, uzdam se u Tebe kad se sve uroti protiv mene i neutemeljeni očaj prodire u moju dušu,
Uzdam se u Tebe!
Sveta Hostijo, uzdam se u Tebe kad se moje oči ugase za sve zemaljsko i moj duh ugleda po prvi put nepoznate svjetove,
Uzdam se u Tebe!
Sveta Hostijo, uzdam se u Tebe kad moje dužnosti nadilaze moje snage, a neuspjeh je moj stalni pratilac,
Uzdam se u Tebe!

Sveta Hostijo, uzdam se u Tebe kad mi se čini teškim vršenje kreposti i kad se priroda buni protiv toga,
Uzdam se u Tebe!
Sveta Hostijo, uzdam se u Tebe kad su mi upućeni neprijateljski udarci,
Uzdam se u Tebe!
Sveta Hostijo, uzdam se u Tebe kad su muka i napor osuđeni od ljudi,
Uzdam se u Tebe!
Sveta Hostijo, uzdam se u Tebe kas se oglasi Tvoj sud nada mnom,
tad se pouzdajem u more Tvog milosrđa.



O moj Isuse, razumijem značenje hostije i žrtve. Želim biti pred Tvojim Veličanstvom živa hostija, živa žrtva, koja svakodnevno izgara Tebi na slavu (Dn. 1826).

Klanjam Ti se, Stvoritelju i Gospodine, skriveni u Presvetom sakramentu. Slavim Te za sva djela Tvojih ruku, u kojima postaje vidljivim tako puno mudrosti, dobrote i milosrđa.

O Gospodine, Ti si posijao toliko ljepote na ovoj zemlji, koja mi svjedoči o Tvojoj slavi, premda je ona samo Tvoj slabi odsjaj, o Neshvatljiva ljepoto. Premda si se Ti skrio i Tvoju slavu, otajstveno dopire do Tebe moje, vjerom prosvijetljeno oko, a moja duša spoznaje svojeg Stvoritelja, svoje najveće Dobro. Cijelo moje srce utapa se u klanjanju (Sv. Faustina K. Dn. 1692).



Veni Sancte Spiritus! Dođi Duše Presveti! – ponavljajmo često u tišini naših srdaca, pred raznim zadaćama i pitanjima, u neuspjesima, razočaranjima i radostima, u nastavnim dvoranama, u studentskim domovima, bibliotekama i laboratorijima, na sjednicama i ispitima... Dođi, Stvorče; dođi, Obnovitelju; dođi, Radosti!

To uvijek ponovno žarko molimo priznajući svoj grijeh, odbacivanje Duha spoznaje i mudrosti, istine koja oslobađa i preporađa. Uronimo u otajstvo Božje ljubavi i krenimo u poniznosti svoim kućama u blagoslovu kojeg će nma Isus udijeliti po svećenikovim riječima i gestama...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr