www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 10:41

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 17 sij 2011 15:42 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 31 pro 2010 16:52
Postovi: 5
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Molitva oproštanja - Prema knjizi o. Roberta DeGrandisa „Rastimo u Gospodinu“

Gospodine Isuse Kriste, danas Te molim za snagu da oprostim svima u svome životu. Znam da ćeš mi dati snagu da oprostim i zahvaljujem Ti što me voliš više no što volim sam/sama sebe, te želiš moju sreću i više no što je ja želim. Molim Te za milost da oprostim Tebi, Gospodine, za svaki smrtni slučaj u obitelji, osobito ako ih je bilo više u kratkom vremenskom roku; za bolesti, trpljenja, novčane poteškoće i sve probleme što sam ih smatrao/smatrala Tvojom kaznom. Molim Te da ti danas mogu istinski oprostiti, ne zato što si Ti učinio nešto krivo, već zato što sam ja tako mislio/mislila. Želim biti slobodan/slobodna.

Gospodine, molim Te za milost da oprostim sebi svoje grijehe, prijestupe, neuspjehe i sve što mislim da je na meni loše. Istinski si opraštam svaki doticaj s okultnim, čitanje horoskopa, pohađanje seansi, odlazak gatarima, korištenje srećonoša, uzaludno spominjanje Tvoga Imena; što Te nisam častio/častila; vrijeđanje roditelja, opijanje, uzimanje droge, grijehe protiv čistoće, preljube, krađe, laganje. Hvala Ti, Gospodine, za Tvoju milost u ovome času.

Molim Te za milost da oprostim svojoj majci. Opraštam joj sve prilike kada me povrijedila, ljutila se na mene, kažnjavala me i krivila za stvari koje nisam učinio/učinila.

Opraštam joj trenutke kada su joj moja braća i sestre bili draži od mene. Opraštam joj svaki puta kada mi je rekla da sam glup/glupa, ružan/ružna, najgore od djece; da obitelj stojim puno novaca; sve prilike kada mi je rekla da nisam željeno dijete, da sam nesretan slučaj ili pogreška, da nisam ispunio/ispunila njena očekivanja. Opraštam joj.

Opraštam svome ocu svako pomanjkanje podrške, nedostatak ljubavi i pažnje. Opraštam mu što nije imao vremena, što se nije bavio sa mnom, što je pio i svadio se s mamom ili s drugom djecom, što me strogo kažnjavao, što je izbivao iz kuće, što se razveo od mame, što je “švrljao” uokolo. Danas mu istinski opraštam.

Proširujem oproštenje na svoju braću i sestre. Opraštam onima koji su me odbacivali, lagali o meni, mrzili me, zamjerali mi, natjecali se sa mnom za roditeljsku ljubav, povrijedili me, tjelesno mi naudili, bili prestrogi prema meni, kažnjavali me, ili mi zagorčavali život na bilo koji način. Danas im opraštam.

Gospodine, opraštam svome bračnom drugu svako pomanjkanje ljubavi, razumijevanja, podrške, pažnje, razgovora; predbacivanje, slabosti, kao i sve ostalo čime me povrijedio ili uznemirio.

Isuse, opraštam svojoj djeci njihov neposluh, pomanjkanje poštovanja, ljubavi, pažnje, podrške, topline, razumijevanja; njihove loše navike, otpadništvo od Crkve i sve druge loše postupke koji me uznemiravaju.

Nebeski Oče, opraštam svojim zetovima i snahama, kao i svoj drugoj svojti, što se prema mojoj djeci odnose s nedovoljno ljubavi;

sve njihove riječi, misli, djela ili propuste koji me bole i ranjavaju, istinski im opraštam.

Pomozi mi oprostiti mojim rođacima, osobito baki i djedu, koji su se možda miješali u našu obitelj, bili posesivni prema mojim roditeljima, stvorili zbrku, ili roditelje okrenuli jedno protiv drugoga.

Isuse, pomozi mi oprostiti mojim kolegama na poslu koji su neugodni, koji mi zagorčavaju život, koji na mene prebacuju svoje dužnosti, koji me ogovaraju, odbijaju surađivati sa mnom ili mi pokušavaju preoteti posao. Zaista im opraštam.

Moram oprostiti i svojim susjedima za svu buku koju stvaraju, što zapuštaju svoj posjed, ne iznose smeće na vrijeme; što imaju predrasude i narušavaju sklad u susjedstvu. Danas im od srca opraštam.

Opraštam svojim svećenicima, zajednici i crkvi nedostatak potpore, srdačnosti; sitničavost, nedostatak uvažavanja i pružanja nadahnuća; što me nisu postavili na neki ključni položaj i iskoristili me za neku važnu dužnost, kao i za sve druge rane koje su mi nanijeli: danas im istinski opraštam.

Gospodine, opraštam svome poslodavcu što me ne plaća dovoljno, što ne cijeni moj rad, što je neljubazan i nerazuman, srdit ili neprijateljski nastrojen; što me ne promiče i ne hvali moj rad.

Gospodine, opraštam svojim bivšim i sadašnjim učiteljima i profesorima koji su me kažnjavali, ponižavali, vrijeđali, bili nepravedni prema meni, ismijavali me, nazivali me glupim/glupom, prisiljavali me da ostanem u školi poslije nastave.

Opraštam svojim prijateljima koji su me iznevjerili, prekinuli doticaj sa mnom; koji mi ne pružaju podršku; kojih nije bilo kada sam trebao/trebala pomoć, koji su od mene posudili novac a nisu ga vratili, koji su me ogovarali.

Gospodine Isuse, posebno Te molim za milost da mogu oprostiti onoj osobi koja me u životu najviše povrijedila. Molim Te da oprostim onome koga smatram svojim najljućim neprijateljem, kojemu mi je najteže oprostiti, ili kojemu sam rekao/rekla da neću nikada oprostiti. Hvala Ti, Isuse, što me oslobađaš od zla nepraštanja. Neka me Tvoj Duh Sveti ispuni svjetlom i neka se rasvijetli svako tamno područje moga uma. Amen.

Molitvu je dobro moliti nekoliko dana za redom, često se moli 30 dana tako da se izostavi ono što kod vas nije bio slučaj, a intenzivnije molite za ono što ste otkrili i gdje su najdublje rane.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 sij 2011 16:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 svi 2009 15:44
Postovi: 444
Podijelio: 14 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Prekrasno...Dobro nam dosla,uzivaj na forumu :) BTB :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 sij 2011 16:09 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 31 pro 2010 16:52
Postovi: 5
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Hvala! :)
Usput, "dobrodošaO"... :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 sij 2011 16:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 svi 2009 15:44
Postovi: 444
Podijelio: 14 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Sorry :D Dobro dosao :) :) :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 sij 2011 16:22 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 31 pro 2010 16:52
Postovi: 5
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Nek bude Bogu na slavu! :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 stu 2011 11:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2009 14:13
Postovi: 771
Lokacija: hercegovina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
MOLITVA OPROŠTENJA

Gospodine Isuse Kriste, danas Te molim za snagu da oprostim svima u svome životu. Znam da ćeš mi dati snagu da oprostim i zahvaljujem Ti što me voliš više no što volim sama sebe, te želiš moju sreću i više no što je ja želim. Molim Te za milost da oprostim Tebi, Gospodine, za svaki smrtni slučaj u obitelji, osobito ako ih je bilo više u kratkom vremenskom roku; za bolesti, trpljenja, novčane poteškoće i sve probleme što sam ih smatrao/smatrala Tvojom kaznom. Molim Te da ti danas mogu istinski oprostiti, ne zato što si Ti učinio nešto krivo, već zato što sam ja tako mislio/mislila. Želim biti slobodan/slobodna.
Gospodine, molim Te za milost da oprostim sebi svoje grijehe, prijestupe, neuspjehe i sve što mislim da je na meni loše. Istinski si opraštam svaki doticaj s okultnim, čitanje horoskopa, pohađanje seansi, odlazak gatarima, korištenje srećonoša, uzaludno spominjanje Tvoga Imena; što Te nisam častio/častila; vrijeđanje roditelja, opijanje, uzimanje droge, grijehe protiv čistoće, preljube, krađe, laganje. Hvala Ti, Gospodine, za Tvoju milost u ovome času.
Molim Te za milost da oprostim svojoj majci. Opraštam joj sve prilike kada me povrijedila, ljutila se na mene, kažnjavala me i krivila za stvari koje nisam učinio/učinila.
Opraštam joj trenutke kada su joj moja braća i sestre bili draži od mene. Opraštam joj svaki puta kada mi je rekla da sam glup/glupa, ruţan/ruţna, najgore od djece; da obitelj stojim puno novaca; sve prilike kada mi je rekla da nisam željeno dijete, da sam nesretan slučaj ili pogreška, da nisam ispunio/ispunila njena očekivanja. Opraštam joj.
Opraštam svome ocu svako pomanjkanje podrške, nedostatak ljubavi i paţnje. Opraštam mu što nije imao vremena, što se nije bavio sa mnom, što je pio i svadio se s mamom ili s drugom djecom, što me strogo kažnjavao, što je izbivao iz kuće, što se razveo od mame, što je "švrljao" uokolo. Danas mu istinski opraštam.
Proširujem oproštenje na svoju braću i sestre. Opraštam onima koji su me odbacivali, lagali o meni, mrzili me, zamjerali mi, natjecali se sa mnom za roditeljsku ljubav, povrijedili me, tjelesno mi naudili, bili prestrogi prema meni, kažnjavali me, ili mi zagorčavali život na bilo koji način. Danas im opraštam.
Gospodine, opraštam svome bračnom drugu svako pomanjkanje ljubavi, razumijevanja, podrške, paţnje, razgovora; predbacivanje, slabosti, kao i sve ostalo čime me povrijedio ili uznemirio.
Isuse, opraštam svojoj djeci njihov neposluh, pomanjkanje poštovanja, ljubavi, paţnje, podrške, topline, razumijevanja; njihove loše navike, otpadništvo od Crkve i sve druge loše postupke koji me uznemiravaju.
Nebeski Oče, opraštam svojim zetovima i snahama, kao i svoj drugoj svojti, što se prema mojoj djeci odnose s nedovoljno ljubavi;
sve njihove riječi, misli, djela ili propuste koji me bole i ranjavaju, istinski im opraštam.
Pomozi mi oprostiti mojim rođacima, osobito baki i djedu, koji su se možda miješali u našu obitelj, bili posesivni prema mojim roditeljima, stvorili zbrku, ili roditelje okrenuli jedno protiv drugoga.
Isuse, pomozi mi oprostiti mojim kolegama na poslu koji su neugodni, koji mi zagorčavaju život, koji na mene prebacuju svoje dužnosti, koji me ogovaraju, odbijaju surađivati sa mnom ili mi pokušavaju preoteti posao. Zaista im opraštam.
Moram oprostiti i svojim susjedima za svu buku koju stvaraju, što zapuštaju svoj posjed, ne iznose smeće na vrijeme; što imaju predrasude i narušavaju sklad u susjedstvu. Danas im od srca opraštam.
Opraštam svojim svećenicima, zajednici i crkvi nedostatak potpore, srdačnosti; sitničavost,
nedostatak uvažavanja i pružanja nadahnuća; što me nisu postavili na neki ključni položaj i iskoristili me za neku važnu dužnost, kao i za sve druge rane koje su mi nanijeli: danas im istinski opraštam.
Gospodine, opraštam svome poslodavcu što me ne plaća dovoljno, što ne cijeni moj rad, što je neljubazan i nerazuman, srdit ili neprijateljski nastrojen; što me ne promiče i ne hvali moj rad.
Gospodine, opraštam svojim bivšim i sadašnjim učiteljima i profesorima koji su me kažnjavali, ponižavali, vrijeđali, bili nepravedni prema meni, ismijavali me, nazivali me glupim/glupom, prisiljavali me da ostanem u školi poslije nastave.
Opraštam svojim prijateljima koji su me iznevjerili, prekinuli doticaj sa mnom; koji mi ne pružaju podršku; kojih nije bilo kada sam trebao/trebala pomoć, koji su od mene posudili novac a nisu ga vratili, koji su me ogovarali.
Gospodine Isuse, posebno Te molim za milost da mogu oprostiti onoj osobi koja me u životu najviše povrijedila. Molim Te da oprostim onome koga smatram svojim najljućim neprijateljem, kojemu mi je najteže oprostiti, ili kojemu sam rekao/rekla da neću nikada oprostiti. Hvala Ti, Isuse, što me oslobađaš od zla nepraštanja. Neka me Tvoj Duh Sveti ispuni svjetlom i neka se rasvijetli svako tamno područje moga uma. Amen.
Molitvu je dobro moliti nekoliko dana za redom, često se moli 30 dana tako da se izostavi ono što kod vas nije bio slučaj, a intenzivnije molite za ono što ste otkrili i gdje su najdublje rane.
Molim vas da mi pošaljete na mail admin@isus-krist.net vaše svjedočanstvo ako vam je molitva pomogla!

Prema knjizi o. Roberta DeGrandisa „Rastimo u Gospodinu
[/b]


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 srp 2012 08:59 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 lip 2012 13:58
Postovi: 38
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
MOLITVA ZA MILOST-DAR PRAŠTANJA

Gospodine Isuse, Spasitelju! Ne želiš da na zlo zlom uzvratimo nego da zlo pobjeđujemo dobrim. Trebamo se pomiriti s onima koji nam se čine nesimpatičnima, koji su nas ranjavali ili nam nanijeli nepravdu. Nije lako moliti se iskreno i iz svega srca za one koji su daleko od nas zbog svog karaktera, svojih pogleda ili loših iskustava, za one s kojima više ne bismo htjeli imati ništa zajedničko.Ali Tvoja Predragocjena Krv nam govori da ljubiš svakoga.
Bez iznimaka. Platio si također i za one koje izbjegavamo ili odbijamo.
I sami smo već toliko puta primili oproštenje.
Svakodnevno Te molimo za oproštenje naših grijeha, «kako i mi otpuštamo dužnicima našim.
Zato Te, Gospodine, molimo za Tvojega Duha. On neka očisti naša srca, našu ljubav i naš pogled na druge. Želimo Tvojim očima gledati čovjeka.
Želimo vidjeti svako dobro, čak i onda kada nam ljudske slabosti i ograničenja zamrače sliku.Molimo za milost istinskog i potpunog praštanja kako bismo mogli ljubiti poput Tebe, i kako bi Tvoja spasiteljska Krv ponovo dotaknula dušu naših bližnjih. Daj da znamo oprostiti kako bismo i sami primili oproštenje i postali radost i slava Tvojemu i našemu Ocu na nebesima. Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 lip 2015 20:12 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 19 ožu 2015 21:58
Postovi: 55
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
je li netko molio 30 dana ovu molitvu? kakva su iskustva? ja sam na 20-om danu otprilike..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr