www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 20 stu 2018 16:27

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 845 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 81, 82, 83, 84, 85  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 05 lis 2017 09:17 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Vjeroispovjest: Katolik
Započela sam s molitvama prije 4 dana, nadam se da ću uz Bozju pomoć, uspjeti godinu dana bez zaostataka, i da neću pokleknuti uslijed svih napasti. Ovo mi je već ne znam koji put da započinjem, stid me reći više i koji, najviše sto sam izdrzala je bilo 4 mjeseca dosad, nadam se da ću sad konačno uspjeti privesti kraju. :)
Nalazim se u jednom teškom zivotnom razdoblju, i nadam se Bozjem prosvijetljenju što učiniti i da ću shvatiti Bozju volju za sebe..Pročitala sam sve vaše postove na ovu temu, i lakše mi je kad vidim da svi imaju kušnje kakve sam i sama imala moleći ove molitve, mislila sam da se samo meni ovo događa :-D

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 05 lis 2017 13:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 9 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Status: U braku
Ivana2911 napisao:
Započela sam s molitvama prije 4 dana, nadam se da ću uz Bozju pomoć, uspjeti godinu dana bez zaostataka, i da neću pokleknuti uslijed svih napasti. Ovo mi je već ne znam koji put da započinjem, stid me reći više i koji, najviše sto sam izdrzala je bilo 4 mjeseca dosad, nadam se da ću sad konačno uspjeti privesti kraju. :)
Nalazim se u jednom teškom zivotnom razdoblju, i nadam se Bozjem prosvijetljenju što učiniti i da ću shvatiti Bozju volju za sebe..Pročitala sam sve vaše postove na ovu temu, i lakše mi je kad vidim da svi imaju kušnje kakve sam i sama imala moleći ove molitve, mislila sam da se samo meni ovo događa :-D

Molitvu treba prihvatiti kao nešto što je by default.
Svaki dan jedeš. Piješ vodu. Dišeš.
Da ne nabrajam.
Sve to radi tijela, da bi normalno funkcionirao.
Treba misliti i na dušu.

Davno sam izmolio 15 molitava i odlučio moliti 7 molitava, ali nema razdoblje 12 godina nego dok sam živ kao osobnu pobožnost Isusu. Bilo koja molitva u kojoj se razmatra muka Isusova kao križni put, molitve sv. Brigite i krunice su moćne molitve jer Isusu je drago da njegujemo njegovu svetu muku i rane.
Zato ustraj u molitvama uz nedjeljni svetu misu i svetu pričest.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 24 srp 2018 14:37 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ja sam molila ove molitve jos kao djevojcica, skoo 3 godine i naucila ih napamet. kako nisam imala molitvenika, prepisalasam ih olovkom na nekoliko stranica. Mogu reci da me je Bog ovim molitvama sacuvao puno puta, jednom sam padala sa visokih stepenica i osjetila ruku koja me vraca natag....Predivne molitve, molit cu ih opet...

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 24 srp 2018 16:56 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Podijelio: 4 zahvala
Ja sam isto prije neku godinu izmolila 12 mjeseci molitva...Sada ih molim prigodno,npr.baš jučer,na dan sv.Brigite.Zapravo je tim molitvama počeo moj poduži put povratka Katoličkoj crkvi,koju nisam nikada posve napustila,ali prigodno bih išla,Božić,Uskrs..Nisam baš uvjerena u sve one"dobrobiti",tj.obećanja,ako se moli.Što mislite o tome?Isprika,ako je već pisano,nisam pročitala sve postove,s vremenom ću proletiti ih.Sada molim 7 molitvi sv,Brigite,svaki dan jedna,kojom se časti žalosna Gospa.Lijepe su to molitve...Ima ih više od sv.Brigite,one prve su me prvi put jako dirnule,tj,opis Isusovih muka...Ima i nekih drugih žena,kojima se navodno,ukazao Isus,bile su jednom neke molitve u počast Isusovim ranama,koje je,mislim,Crkva odbacila,a nalikuju dosta na ove...tko će znati što je žito,a što kukolj,tko se može snaći u svim tim ukazanjima i molitvama? :roll: :?

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 25 srp 2018 16:14 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Evo još opservacija,nadahnulo me čitanje vaših postova...iz mog iskustva,15 molitvi sv.Brigite nisu "teške"za moliti,dapače,tečne su i lako se mole.Jedino,što se desi da misli znaju vrludati,kao i kad molim krunicu.To je stvar koncentracije,koja je meni inaće deficitarna.Zatim,netko piše,naučio ih na pamet,ako sam dobro razumjela?Meni to nije uspjelo,iako,nisam ni pokušavala..čitala sam svjedočanstvo,davno,jednog glumca,koji je rekao,zbog svoje profesije naučio memorirati,ali ove molitve nikako nije mogao naučiti napamet...to mu je bio znak svetosti molitvi.Zatim,netko spominje mirise,slatkoću,osjećaj blizine Isusa pri molitvi...kaj pa sad je to?Nisam nikad osjetila ta nadnaravna iskustva.Može li to biti samouvjerenje?Ili nisam dovoljno jak molitelj...

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 26 srp 2018 21:38 
Odsutan

Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 24 zahvala
Ako ti fali koncentracije, ja sam ti u početku svog molitvenog puta, imao dosta problema, nemoj moliti čitave litanije, ili šta već, nego uzmi zadatak da izmoliš dnevno jedan oče naš u punoj koncentraciji. Vjeruj mi meni su trebali mjeseci da mi to uspije. Ali čak i puno puno svetiji ljudi su imali problema s time. Sjećam se jedne anegdote od sv. Bernarda koji je poučavao mladjeg redovnika kako da moli i predložio mu je da ako izmoli samo jedan oče naš u potpunoj koncentraciji da će mu pokloniti svog konja. Tada mu mladji reče pa ništa lakše. Ali u sredini svoje molitve upita ga, a Jel dobijem i sedlo?

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 31 srp 2018 16:24 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Ha,ha,ha...podsjeća na moje molitve :lol: ...ja se držim prispodobe Isusove o udovici koja je dosađivala odvjetniku...pa nije valjda tek tako to rekao.U jednom molitveniku to povezuju sa običajem "1000 Zdravo Marija"...Neki Papa molio je (ako se ne varam)30 krunica...Znači,ima nešto i u kvantiteti.Zato ja molim 3 x "anđeo Gospodnji",ponedjeljak-petak krunicu Božanskog milosrđa,2 x dnevno krunicu,utorkom litanije i krunicu sv.Ante,četvrtkom Ivanu Pavlu II,većinom zbog gorućeg problema,koji nikako riješiti,većinom izbacivavši riječi bez razmišljanja...vidim i sama kako to bezveze izgleda.Sve skupa. :a1250: :roll:

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 31 srp 2018 20:33 
Odsutan

Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 24 zahvala
Samo moli!. Čovjek u molitvenom životu mjenja načine svoje molitive, ovisno i o vremenima i prilikama o kojemu živi. Traži načina da molitva mjenja tebe, a ne okolnosti u kojima jesi.
Ja osobno nikad nisam molio ni devetnice ni litanije ovom ili onom svecu, ali ne kažem da to nekom nije dobro, ni da Bogu nije drago. Zanimljivo mi je uvijek bilo da je nako malo svetaca davalo važnosti na metodi same molitve,za razliku od ostalih oblika duhovnosti, više su to bili općeniti savjeti a btw Padre pio je molio po 30-tak krunica dnevno, ali više mislim da ih je molio konteplativno, srcem,jer kako bi kada je ispovjedao cijele dane..

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 18 stu 2018 14:47 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Podijelio: 0 zahvala
Vjeroispovjest: hriscanska
Status: U vezi
Veliki i lep pozdrav svima na ovoj temi.

Ja sam pocela u junu citati 15 molitava sv Brigite. Do sada nisam propustila ni jedan dan. Poslednja 2-3 dana sam podelila molitvice, pa citam 2-3 puta dnevno - podelim na 2-3 dela, jer mi mnogo pada to lakse, nego da u dahu procitam svih 15.

Mene je velika muka naterala da ih citam. Mnogo nekih problema kojima se ne nazire kraj. Prosto kao da zivot prolazi pokraj mene, a ja ne ucestvujem, plus porodicni problemi. Mislim da sam vec sutradan pocela da ih citam, nakon sto sam cula za njih, ili veoma brzo nakon saznanja da postoje, ali mislim da je bas bilo sutradan...

Sto se tice iskusenja...ne znam da li to ima veze sa njima, ali meni su ove godine dojadili kozni problemi, a nikada nisam imala problem sa alergijom - prosle godine mozda na kratko, ali ove godine...uzas...jedva sa zivela od plikova po nogama...Takodje, totalno neocekivano, mojoj majci je pritisak poceo da skace i preko 200 ! Ona nikada nije imala tako visak pritisak...Imala je n.p.130-140, ali kada se skoro nocu probudila i izmerila pritisak...preko 200, i tako nekoliko puta i povrh lekova...Otac mi nije najbolje i uopste se ne zna sta mu je...
Da l sve to ima veze sa molitvama - ne znam, samo konstatujem.

Inace, da kazem da ja nisam katolkinja, ali citam ove molitve i nadam se da to nije nikakva greska sto kazem Amen, umesto Amin.

Bicemo ovde na temi, da se ispomazemo i ostavimo iskustva.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 19 stu 2018 10:57 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Podijelio: 0 zahvala
Vjeroispovjest: hriscanska
Status: U vezi
Da ja slucajno ne gresim u necemu ? Ja citam 15 molitava sa ove strane, dakle samo tih 15 molitava, bez uvodnog teksta? Sada bas citam pocetak teme...

https://hr.wikisource.org/wiki/Petnaest ... e_Brigitte

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 845 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 81, 82, 83, 84, 85  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]