www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 02:36

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 854 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 86  Sljedeće
Autor Poruka
PostOvaj post je obrisan od Ivana28 na 08 ruj 2016 10:05.
PostPostano: 08 ruj 2016 10:06 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 kol 2015 11:02
Postovi: 30
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 10 zahvala
Ja ih molim skoro evo mjesec dana i doista imam napasti, teško se usredotočim na molitvu, nekad mi misli lutaju, pa se osjećam kao da mi molitva nema smisla.. Ali shvaćam to sve kao kušnje, vjerujem da ću uz Božju milost uspjeti, čak namjeravam započeti istodobno i 7 molitava svete Brigite. Doista bih od srca svima preporučila ove molitve, velike se milosti dobivaju, a istodobno postajemo bliži Isusu i počinjemo shvaćati tu neizmjernu ljubav koju ima prema svakome od nas..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 stu 2016 15:13 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 09 srp 2016 13:39
Postovi: 65
Podijelio: 8 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Ivana28 napisao:
Ja ih molim skoro evo mjesec dana i doista imam napasti, teško se usredotočim na molitvu, nekad mi misli lutaju, pa se osjećam kao da mi molitva nema smisla.. Ali shvaćam to sve kao kušnje, vjerujem da ću uz Božju milost uspjeti, čak namjeravam započeti istodobno i 7 molitava svete Brigite. Doista bih od srca svima preporučila ove molitve, velike se milosti dobivaju, a istodobno postajemo bliži Isusu i počinjemo shvaćati tu neizmjernu ljubav koju ima prema svakome od nas..


Ja ih molim više od 10 mjeseci, tj. malo iza Božića će biti točno godina dana.
Sada, do sada nisam imala, tj. bar nisam mislila da doživljavam kušnje i napasti, iako mi je godina bila "teška".
Nemam nakanu radi koje se molim već čisto onako iz "zahvalnosti", pa i mislim da već svi znamo koji je "smisao" upravo ovih molitvi.
Isto tako, moram reći da sam kroz ovih godinu dana doživjela i mnoge lijepe stvari (posao, obitelj i sl.), često puta mi se dogodi da se se onako poklopi i ono znaš da je On tu umiješao prste.
No zato sada pred kraj, sama sebe ne prepoznajem.
Tj. teško mi je objasniti, ali u "padovima" sam gora nego ikada, sve šta sam mogla uništiti sam "uništila", osjećam se izgubljenijom nego ikada i tek sada mi ništa nema smisla.
Tamo gdje sam prije nalazila radost i zadovoljstvo (kave s prijama, druženja, izlasci koja stvarno nisu bila grešna) - jednostavno me nije briga. Sjedim na kavi s kolegicom koja je uistinu draga i s kojom se rado družim, ona priča neku priču, i ja sam tu prisutna tijelom, a duboko u sebi jedva čekam ustati i otići.
U jednu ruku nemam zašto biti nezadovoljna - obitelj, prijatelji, zdravlje - ali nešto nedostaje.
Kao da ono čemu sam prije težila (posao, usavršavanja, trud, rad, volontiranje) polako gubi smisao.
I ovdje sad ne dovodim u pitanje vjeru u Boga, svaki dan molim, idem u crkvu, ispovijedam se - već jednostavno mi nedostaje nešto, a ne znam što je to.
Možda je povezano to i s padovima jer sam postupala onako kako nisam trebala, ali i tu sam nemoćna i jednostavno ne mogu ništa drugo nego vjerovati onome što sam čula i na ispovjedi od svećenika, a to je da ako ne padneš - nećeš rasti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 stu 2016 22:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Ne poznam te i ne znsm tvoj zivotni put ali dat cu par opaskica pa ako moze pomoci..Kazes fali ti ono nesto,sta ti to tocno fali?Religijsko iskustvo?mozda dolazis u fazu kada ti dusa treba pokazati pravu vjeru,znaci nema nekakvih emocionalnih ucjena prema Bogu,tipa ono kad su ucenici pitali Isusa:Ostavismo sve sta smo imali,sto cemo dobit zauzvrat?.Trazis sebe i svoje samostvarenje ili trazis Njega?Trazi i dalje Gospodina u ceznji da ga nadjes vec ga i imas


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 stu 2016 11:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 kol 2007 22:51
Postovi: 338
Podijelio: 35 zahvala
Zahvaljeno je: 24 zahvala
Ivana28 napisao:
Ja ih molim skoro evo mjesec dana i doista imam napasti, teško se usredotočim na molitvu, nekad mi misli lutaju, pa se osjećam kao da mi molitva nema smisla.. Ali shvaćam to sve kao kušnje, vjerujem da ću uz Božju milost uspjeti, čak namjeravam započeti istodobno i 7 molitava svete Brigite. Doista bih od srca svima preporučila ove molitve, velike se milosti dobivaju, a istodobno postajemo bliži Isusu i počinjemo shvaćati tu neizmjernu ljubav koju ima prema svakome od nas..


Ivana28, imam slična iskustva s ovom pobožnošću. Vjerujem da đavao jako pati kad ih molimo i koristi sva sredstva da nas odvuče od nje i da odustanemo.
Jako mi je pomogla odluka da cijelu pobožnost naučim napamet -znam da to "na prvu zvuči preteško". Ali u tome sam najjače osjetio da nekome jako smeta razmatranje muke Gospodina našega Isusa Krista jer su se napasti umnožile, a dar pamćenja je neobjašnjivo slabio. Trebalo mi je cca 3mjeseca da ih naučim (a nisam neobrazovan - za tako nešto bi mi vjerojatno bilo dovoljno 1 do 2 sata najviše). Učio sam najprije svaki dan po jednu molitvu, drugi dan sam pokušavao spojiti dvije zaredom, pa treću itd.
Hvala Bogu, uspjelo je (ne zavaravajmo se - napasti su i dalje tu). Prakticiram jedan dio izmoliti u toku dana u sebi kad nešto sam fizički nezahtjevno radim, a ako ne stignem sve (u večini slučaja), dovršim navečer prije spavanja. A "posebna zaštita" je i svakodnevna molitva krunice Blažene Djevice Marije, za početak je dovoljna i jedna desetica - najbolje odmah ujutro.
Ovdje sam najviše osjetio Isusovu pouku apostolima o molitvi "Kad molite, ne blebećite kao pogani.Misle da će s mnoštva riječi biti uslišani" Matej 6,7

Želim ti dar postojanosti u molitvi.

P.S. Osjetio sam u životu da se velike Milosti svakodnevno događaju na način koji je samo Bogu moguć :) .
A činjenica da mi je trebalo dva sata da napišem ovih nekoliko rečenica možda najbolje govori u prilog da su napasti stalno prisutne...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 stu 2016 17:12 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 09 srp 2016 13:39
Postovi: 65
Podijelio: 8 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
francesco1 napisao:
Ne poznam te i ne znsm tvoj zivotni put ali dat cu par opaskica pa ako moze pomoci..Kazes fali ti ono nesto,sta ti to tocno fali?Religijsko iskustvo?mozda dolazis u fazu kada ti dusa treba pokazati pravu vjeru,znaci nema nekakvih emocionalnih ucjena prema Bogu,tipa ono kad su ucenici pitali Isusa:Ostavismo sve sta smo imali,sto cemo dobit zauzvrat?.Trazis sebe i svoje samostvarenje ili trazis Njega?Trazi i dalje Gospodina u ceznji da ga nadjes vec ga i imas


Ma nemam pojma. Nekako je vec taj "osjecaj" prosao.
Ne mislim da je rijec o emocionalnim ucjenama jer kod molitvi (opcenito) ja molim (i mislim da bi svaki vjernik mora moliti) uvijek u smislu "Boze, ako je to ono sto je tvoja volja", pomozi mi/uputi me/nauci me/pokazi mi pravi put.
Mislim da i svaka, pa i najmanja glupost, ima neki smisao - cak mislim da znam koji je smisao i toga, ali uistinu pred kraj molitvi (mozda zato sto i vise razmisljam o svemu) uvidam "jacinu" pa se onda javljaju svakojaka pitanja.
Svakako napisem stogod kad molitve izmolim do kraja - mozda nekog potaknem da i sam ustrajano pocne moliti jer vjerujem da tko zeli - uspjet ce. Na koncu, molitva ni ne traje toliko dugo - svatko moze, barem sam sebi, priznati da nekada u danu "potrosi" i vise od nekih pola sata u gluposti pa zasto ih ne bi utrosio u nesto poput molitve.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 stu 2016 21:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Lijepo zboris i mislim da si na pravom putu.Nema u nasoj vjeri puno spektaklurarnost za nas "obicne" duse..Kako dalje dublje molis i utenes u Njegovu prisutnost ili kao ja recimo makar je nadzires vidjet ces kako ce ti se i nacin molitve promjenit ako uz to ti On i posalje kvalitetnog duhovnika jos bolje.Ja osobno nisam privrzen nikakvim molitvama sv.Brigite ili devetnicama smatram da te oni samo mogu ojacati u redovitosti i ustrajnosti a sax ako uspijem izmolit sve molitve Sv Brigite pa cu dobit to i to ne znam bas,ali kozna mozda bi i trebao probati :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re:
PostPostano: 06 pro 2016 10:06 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 09 srp 2016 13:39
Postovi: 65
Podijelio: 8 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Ja volim poboznosti i devetnice i cesto ih molim. Nikada nemam problem s lijenosti sto se toga tice.

Pred krajem molitvi sam i svakakvi filmovi su mi u glavi. Citala sam sto drugi kazu i evo ovaj post star 8 godina mi je zapeo za oko (str. 23. ) jer ove ovdje izdvojene recenice kao da mene opisuju.
Mislila sam da ce kraj biti "lagan", ali pred finisem nikad vise problema nisam imala i izgleda da ce me dobro "oznojiti"

ela bredi napisao:
..Što reći... :D :D :D
Bila je ovo godina kakvu do sad nisam imala!
Bila je to godina kad se sve u mom srcu mnogo promijenilo...

No, bila je ovo i godina posebnih napasti i kušnji. Osobito me obilazila jedna stara napast koja se nije godinama pojavljivala i došla je baš u zadnjih par mjeseci moje molitve... Napast na koju sam najviše slaba i zbog koje sam u stanju pronaći tisuću opravdanja da...

U ovih godinu dana proživjela sam život intenzivnije i bogatije nego u svih xy godina prije. ...


Vidim promjene na sebi, ne snalazim se uvijek, ali ono sto me fascinira i "ne da mira" je to da sto vise, dublje, koncentriranije molim sve vise je "problema" i kao da je krenulo lose sve sto je moglo krenuti.
Gore cura pise kako je obilazila stara kusnja i napast. Meni se se recimo vratile neke stare rane za koje sam mislila da sam ih prevladala i zaboravila i kao nekakva lancana reakcija. Iskreno, jednim dijelom jedva cekam kraj molitvi.
Sad, kao sto mi je svecenik rekao, ako ne padnes neces rasti, ali nekad mi je tesko povjerovati kolika je snaga molitvi. Sad, mislim da nema smisla pripisati sve to sv. Brigiti bezuvjetno, ali opet... ja recimo uz sv. Brigitu molim jos neke molitve pa kao da sam bombardirana s raznih strana.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 sij 2017 10:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 17 stu 2006 11:57
Postovi: 1390
Lokacija: Velika Gorica
Podijelio: 123 zahvala
Zahvaljeno je: 121 zahvala
Dragi svi,

imate odličnu aplikaciju za mobitel koju možete instalirati za ove molitve.
Imate aplikaciju za 7 molitava i za 15 molitava.

Zgodno je što imate kalendar u aplikaciji s oznakom kad ste molili, tako da preporučam svima koji mole da ju instaliraju jer tako uvijek imate molitve kod sebe :a1250:

Preko ikonice na mobitelu "Trgovina Play" ukucajte pojam "Sedam molitava" i pronaći ćete aplikaciju.


BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 vel 2017 15:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 kol 2007 22:51
Postovi: 338
Podijelio: 35 zahvala
Zahvaljeno je: 24 zahvala
ella napisao:
Kakve milosti? Dali jos molis? Kakve napasti?


Milosti koje sam dobio:
Potpuni nestanak ovisnosti o Tv programu, prije nije prošao dan da ne gledam cca 4 sata dnevno i do kasno u noć(sada to smatram gubljenjem vremena kojeg mi je Bog daje)
Postojanost u molitvi, prije izdržao najduže tjedan dana u obavljanju neke pobožnosti, danas nezamisliv dan bez krunice ujutro i navečer
Uključivanje u biblijsko molitvenu zajednicu - prije nikad nisam bio član nijedne, sad osjećam da mi to zajedništvo daje jako puno snage u rastu u vjeri
Svakodnevna Sv.Misa
Obavljena životna Ispovijed

Napasti:
Kad molim molitve Sv.Brigite, đavao stalno nastoji odvratiti pažnju i nastoji mi sugerirati u mislima da to više ne trebam moliti, da su mi dovoljne molitve koje sam već izmolio
A kad sam pisao svoj post o njima, jako teško sam mogao sročiti smislenu rečenicu.

Dali još molim? Da, hvala Bogu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 854 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 86  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr