www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 00:55

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 854 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 86  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 11 tra 2006 10:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2006 13:40
Postovi: 251
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Napisat cu, samo ne stizem, pokusat cu veceras i napisati ostatak.
Oprosti Marijančica jednostavno ne stižem na sve strane :oops:
Potrudit cu se da veceras to napravim.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 tra 2006 11:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
andjelina1 napisao:
joakim...odlično..hvala :evil:


Imprimatur. Segli, die XXIV Aprile 1903
P. I: Girard, vic.gen.

Imprimatur. Nida 23 sept. 1940
V.Germond, vic. gen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 tra 2006 15:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2006 13:40
Postovi: 251
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Draga Marijančice,
evo konačno...

(Izvadak iz spisa sv.Brigite s Imprimaturom od L.Muscari, Vicarius Generalis-Hydrunti 07.01.1918.)

Gospodin Isus Krist objavio je sv.Brigiti dvije serije molitava koje On želi da se mole na čast njegove Muke s velikim obečanjima milosti za sve koji ih budu molili.
Manje poznato i prošireno u Hrvatskoj je Sedam molitava sv.Brigite na čast Muke i Krvi Kristove. Isus je objavio sv.Brigiti da je za vrijeme svoje Muke dobio gotovo 6000 udaraca i da je za nas prolio više od 30 000 kapljica svoje Presvete Krvi dodajući: "Znaj da ću udjeliti slijedećih pet milosti svakome tko bude svaki dan často moju Presvetu Krv kroz 12 godina, moleći 7 Očenaša i 7 Zdravo Marija s molitvama koje ti objavljujem!" Isus dalje svetici nabraja obećane milosti: "Osoba koja bude molila ove molitve:
1. Neće ići u Čistilište
2. U Nebu će biti pridružena mučenicima kao da je prolila svoju krv za vjeru
3. Onaj koji moli ove molitve može izabrati tri osobe iz svoje obitleji ili rodbine i Ja ću ih po ovim molitvama dovesti i održati u stanju posvetne Milosti.
4. Nitko iz obitelji osobe koja izmoli ove molitve neće u slijedeće 4 generacije propasti u Paklu
5. Ososba će mjesec dana ranije imati spoznaju o svojoj smrti."
Ako osoba koja odluči moliti ove molitve umre prije isteka 12 godina, Isus je obećao sv.Brigiti da će u tom slučaju primiti nakanu osobe kao da je izmolila sve molitve i udijeliti joj sve obećane milosti.
Isto tak oako netko iz nehotičnog zaborava ili zbog opravdanih razloga ne bi izmolio molitve jedan ili više dana, može ih nadoknaditi moleći ih drugi dan dva ili onoliko puta koliko ih je dana propustio moliti.
Pobožnosti objavljene sv.Brigiti odobrila je Sveta kongregacija za širenje vjere (De propaganda fide) i papa Klement XII (1730.-1740.), a nalaze se u knjižici "Objava" sv.Brigite. I papa Ivan Pavao II u apostolskom pismu od 8.rujna 1991., prigodom 6 stoljeća kanonizacije sv.Brigite, pohvalno govori o toj svetici.

Podrazumijeva se da ove molitve ne mogu i ne smiju nadomjestiti sakramentalnu praksu nedjeljne sv.Mise i redovne ispovijedi vjernika koji ih moli


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 tra 2006 14:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ožu 2006 13:01
Postovi: 274
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Letizia napisao:
Draga Marijančice,
evo konačno...

(Izvadak iz spisa sv.Brigite s Imprimaturom od L.Muscari, Vicarius Generalis-Hydrunti 07.01.1918.)

Gospodin Isus Krist objavio je sv.Brigiti dvije serije molitava koje On želi da se mole na čast njegove Muke s velikim obečanjima milosti za sve koji ih budu molili.
Manje poznato i prošireno u Hrvatskoj je Sedam molitava sv.Brigite na čast Muke i Krvi Kristove. Isus je objavio sv.Brigiti da je za vrijeme svoje Muke dobio gotovo 6000 udaraca i da je za nas prolio više od 30 000 kapljica svoje Presvete Krvi dodajući: "Znaj da ću udjeliti slijedećih pet milosti svakome tko bude svaki dan často moju Presvetu Krv kroz 12 godina, moleći 7 Očenaša i 7 Zdravo Marija s molitvama koje ti objavljujem!" Isus dalje svetici nabraja obećane milosti: "Osoba koja bude molila ove molitve:
1. Neće ići u Čistilište
2. U Nebu će biti pridružena mučenicima kao da je prolila svoju krv za vjeru
3. Onaj koji moli ove molitve može izabrati tri osobe iz svoje obitleji ili rodbine i Ja ću ih po ovim molitvama dovesti i održati u stanju posvetne Milosti.
4. Nitko iz obitelji osobe koja izmoli ove molitve neće u slijedeće 4 generacije propasti u Paklu
5. Ososba će mjesec dana ranije imati spoznaju o svojoj smrti."
Ako osoba koja odluči moliti ove molitve umre prije isteka 12 godina, Isus je obećao sv.Brigiti da će u tom slučaju primiti nakanu osobe kao da je izmolila sve molitve i udijeliti joj sve obećane milosti.
Isto tak oako netko iz nehotičnog zaborava ili zbog opravdanih razloga ne bi izmolio molitve jedan ili više dana, može ih nadoknaditi moleći ih drugi dan dva ili onoliko puta koliko ih je dana propustio moliti.
Pobožnosti objavljene sv.Brigiti odobrila je Sveta kongregacija za širenje vjere (De propaganda fide) i papa Klement XII (1730.-1740.), a nalaze se u knjižici "Objava" sv.Brigite. I papa Ivan Pavao II u apostolskom pismu od 8.rujna 1991., prigodom 6 stoljeća kanonizacije sv.Brigite, pohvalno govori o toj svetici.

Podrazumijeva se da ove molitve ne mogu i ne smiju nadomjestiti sakramentalnu praksu nedjeljne sv.Mise i redovne ispovijedi vjernika koji ih moli


Puno hvala. :arrow:

Namjeravam ih poceti moliti nakon Uskrsnog slavlja, sad molim nekakve Uskrsne meditacije, pa kad njih zavrsim, onda cu poceti moliti ove molitve koje si nam ti ovdje napisala. :evil:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 srp 2006 23:37 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 ožu 2006 23:56
Postovi: 31
Lokacija: Bjelovar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Molitve sv.Brigite su izuzetno lijepe i korisne.Saznao sam za njih preko prijateljice i od onda kako ih molim,život mi se proljepšao.Svakome bi preporucio da ih moli,jer ce dobiti puno milosti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 srp 2006 14:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ožu 2006 13:01
Postovi: 274
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Zahvaljujuci Letiziji koja je stavila 7 molitvi tu na forum, i po milosrdju Bozjem, vec je proslo mjesec dana otkad molim tih 7 molitvi. Bas su korisne za dusu. Toplo ih preporucam svima.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 srp 2006 17:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ožu 2006 13:01
Postovi: 274
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ovdje zelim javno zahvaliti Letiziji na tome sto moli 7 molitvi, jer ih je ona pocela moliti vec pred 4 godine, dakle ih je molila i pred dvije godine, bas na dan kad je umrla moja majka, tako da je ona taj dan molila i za pokoj duse moje majke.

Letizia, hvala ti! :grlim te:

Bog te blagoslovio, i sve nas!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 srp 2006 13:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 vel 2006 14:33
Postovi: 255
Lokacija: Njemacka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Marte napisao:
Slika

Slika


:evil: :arrow:
:!: Marte


:D Danas 23.07 je blagdan Svete Brigite! :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 ruj 2006 17:29 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 26 kol 2006 13:56
Postovi: 20
Lokacija: Pleternica
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
I ja molim te molitve skoro 2 mjeseca i nije mi nikakav problem, zaista mi daju nekakav mir i spokoj u duši.... Preporučam svima koji imaju volju da ih mole!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 lis 2006 00:48 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 10 lis 2006 14:01
Postovi: 24
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dragi moji ne mogu vam reci koliko sam radosna kad cujem da su BRIGITE toliko trazene i da ih toliko vas moli sa velikim zarom i povjerenjem.
Ja vam osobno mogu posvjedociti da mi se u ovih godinu dana koliko ih molim zivot na cudesan nacin promijenio.
Desile su se stvari za koje sam godinama molila da se rijese i kad sam vec pomalo pocela gubiti nadu,sve je doslo na svoje mjesto i to tako savrseno kako to samo Bog moze urediti.
I zato vam ih svima od srca preporucam.
Osim vas promijeniti ce se po njima i vasa okolina i vase obitelji.
Samo budite hrabri i ustrajni,jer su velike kusnje i napasti za vrijeme dok ih molite i sotona ce vas nastojati na sve nacine odvuci od toga.
Ali ne bojte se,ako ustrajete dobiti cete snagu odozgo i vdjet cete kako se Bozja milost izljeva na vase zivote.
Jer kad ste sa ISUSOM nitko vam nista ne moze.
Ja vam svima zelim od srca da ustrajete u svojim nakanama.
Neka vas sve dobri Otac blagoslovi i cuva! + :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 854 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 86  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 28 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr