www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 ožu 2024 04:12

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 25 lip 2017 21:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Da believe slazem se s tobom,ne znam koliko godina imas ali ja znam po sebi,lakse mi je sad u 30 i nekoj kad sam (donekle) izgradjen kao osoba.Osobi u srednjoj skoli je to puno teze sagledati iz ovakvog aspekta(poglavito deckima :D ).


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 lip 2017 21:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Pa to mi i nije baš neka utjeha, znači da ću tek u 30-oj doći pameti. Muko moja, prijeđi na drugoga.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 lip 2017 20:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Belive napisao:
Ma ja imam 27 god.
Pa da, momcicima udre kako bi narodno rekli "donja u gornju". I sad nakon ipak koliko toliko "zivotnog iskustva" znate sto sam shvatila? Da sam kao mlada pristajala na odnos gdje su se moji stavovi postivali, ali sam vodila bitke/svade/trpila durenja jer ako netko ne vjeruje i ne shvaca (ono o cemu sam tada pricala i zasto su mi te neke stvari bile bitne) te je to na kraju rezultiralo time da se vise ne mogu zamisliti s nekim tko nije koliko toliko vjernik.
Nadalje, ja ne umanjujem i pozudu i cinjenicu da smo na kraju svi ljudi i da se moze dogoditi da covjek padne - ali definitivno ako obje strane "ne rade" i ako objema stranama "nije cilj" katolicki nacin zivota - da tu stvari najcesce (naglasavam najjcesce - dakako da postoje iznimke) dugorocno ne mogu funkcionirati.

El Scorpio, nemoj tako. Pomalo. Ne cekaj tridesetu nego cekaj curetak s istim stavovima. Mislim da ces to prije docekat ;)



Ma nije meni problem čekati, ali rad na ovom polju, složiti ćeš se, ne prestaje pronalaskom partnera/suputnika. A i što se tih i takovih stavova tiče, ja sam miljama daleko; od nečega što bismo nazvali idealnom slikom. Dakle, ako ja pronađem nekoga tko je jako moralan, to nipošto ne znači da ću i ja automatski postati, o tome se radi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 lip 2017 22:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Ja sam vec u 27. vec davno u braku,a i moja supruga jos vise jer je 2god mladja od mene.. :D
Normalno,nisam ni ja pomisljao biti u braku s nekim ko nije vjernik,kao i ona,pa je i medju prvim pitanjima bilo,koliko ti znaci vjera u zivotu :D
Ja govorim o problemima krscana-mladog srednjoskolca,utuvit mu stavove koje sad imam je ravno SF-filmu.To je moje iskustvo.Nije pravilo.Samo sam htio ohrabrit nekog ko je u tim godinama a muce ga "blazi" grijesi poput pozudnih misli,samozadovaljavanja pa i gresnih filmova,najcesce se rijesi godinama,i osobnim izgradnjom duhovnog puta.Osobno bi preporucio uclanjenje u Framu i sl.,volontiranje odnosno razvijanje puta suosjecanja i empatije prema ljudima sto ce nuzno dici vlastitu seksualnost na neku visu razinu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 lip 2017 20:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Belive napisao:
El Scorpio, pa da - rad na tom polju ne prestaje pronalaskom partnera - dapace, mislim da je nekada i tezi.
Ono, problem osoba u vezi je najcesce zivit kreposno i pronaci granicu. E sad, gdje je granica - tu svatko ima svoje. Ali ako obje strane znaju sto zele (odnosno sto ne zele) - pa valjda onda i jedno drugome su podraska i znaju gdje je dosta. Iskreno, vjerujem da i u katolickim vezama ima dodira vise, ima koja misao "viska", ali nekako bit i jest stalno pokusavati zivjeti sto vise "u vjeri" te nakon takvog pada ustati i krenuti ponovno ispocetka...
Dakle, ova gore moja prica je u kontekstu katolicke veze, a mogu sa sigurnoscu rec da u vezi gdje jednoj strani vjera nije bitna i nema nekog zajednickog kajanja niti pokusaja rasta i pokusaja da se udipre takvim situacijama.

Takoder, apropo tvoje konstatacije, ako i pronades nekog tko je jako moralan - tu dragi moj nastupas ti - mali, ako ti je ta mala draga, ako ti izaziva osmjeh na lice, ako je tvoja krijesnica, ako je netko s kime zelis biti i ako je netko koga vidis na svom zivotnom putu - ej, nema toga sto bi te sprijecilo da radi njen postanes i ti "bolji/(ili kako ti kazes)moralniji" covjek.
Jedna jedina rijec kojom se opisuje odnos privlacnosti/seksualnosti/nagona/pozude u odnosu muskarca i zene u katolika bi bilo postovanje.
A nema veceg komplimenta za zenu/curu koja je (kako ti kazes) moralnija nego li da je njen partner postuje i da kad ruka krene gdje ne bi trebala i on zna sto znaci njen pogled upozorenja.


Vjeruješ li ti u ovo što pišeš ? (Ne provociram, iskreno me zanima)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 lip 2017 08:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Belive napisao:
Ma i bez ove zagrade ne bih mislila da provociras.
Da, moj odgovor je potvrdan. Naravno da vjerujem, ali očito sam napisala nešto nevjerojatno - sad me čisto zanima - što to gore napisano je tako čudno?
Nema razloga (a ni afiniteta) da se spajam i pišem nešto u što ne vjerujem - svakako se skrivam iz nicka i nitko me ne poznaje, zar ne?


Ja sam po prirodi utopist i sklon romantici, ali ovo je malo previše čak i za mene. Bojim se da ovo što ti pišeš, u stvarnosti, neću reći ne postoji (možda je kod vas dolje to normalno), ali je jako teško ostvarivo. Opet s druge strane, možda sam ja jednostavno suviše mlad i ohol (nadobudan) da bih to razumio ili se pak ne krećem u krugovima, u kojima je to tako.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 lip 2017 19:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Svakako se kreci na mjestima na kojima ces susreti osobe slicnog stava o vjeri(Frama,Palma,duhovne pbnove,mladi u zupi itd.).Ako moze posao,hobiji,muzika spojiti ljude na naravni nacin,pa di nebi vjera?.Pritom ostavi prostora da Gospodin djeluje na nadnaravni,i tvoja buduca veza/brak mora biti win-win za oboje :D :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 srp 2017 11:18 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 05 lip 2017 23:13
Postovi: 14
Podijelio: 6 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
vlč. Siniša Paušić.
Istinoljubiv i hrabar čovjek :)


https://www.youtube.com/watch?v=aa7Ni3oN59E


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 srp 2017 11:16 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 05 lip 2017 23:13
Postovi: 14
Podijelio: 6 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Samo da se osvrnem da ne ispadne da nisam pročitala :) na prethodnu "raspravu" tj postove slažem se: treba se izgrađivati u cjelovitosti kao osoba, Božje dijete. Na tragu toga.. isto jedan krasan svećenik 20ak minuta isplati se poslušati.. mislim da bi ovo svatko trebao poslušati ..i stari i mladi ...govori o tome koliko smo ovisni o tome što nam svijet nameće..

https://www.youtube.com/watch?v=N_enx3chcjw


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 ruj 2017 18:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Rimljanima 7,19 Ta ne činim dobro koje bih htio, nego zlo koje ne bih htio - to činim.
Rimljanima 7,20 Ako li pak činim ono što ne bih htio, nipošto to ne radim ja, nego grijeh koji prebiva u meni.
Rimljanima 7,21 Nalazim dakle ovaj zakon: kad bih htio činiti dobro, nameće mi se zlo.
Rimljanima 7,22 Po nutarnjem čovjeku s užitkom se slažem sa Zakonom Božjim,
Rimljanima 7,23 ali opažam u svojim udovima drugi zakon koji vojuje protiv zakona uma moga i zarobljuje me zakonom grijeha koji je u mojim udovima.
Rimljanima 7,24 Jadan li sam ja čovjek! Tko će me istrgnuti iz ovoga tijela smrtonosnoga?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr