www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 ožu 2024 03:37

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 07 ruj 2017 12:42 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 ruj 2017 12:42
Postovi: 21
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Molitva za sv.Čistoću iz knjižice "Isuse,misli Ti.",Apostolatski centar "Sav Tvoj".

Ljubljeni moj Isuse!Dobro znam da svaki dar,a više nego ikoji drugi-dar Svete Čistoće,zavisi od svemoćnog utjecaja tvoje milosti i da nijedan stvor nije kadar ništa postići bez Tebe.Stoga Te molim:čuvaj u meni milost Svete Čistoće da budem neokaljan na duši i tijelu.Pa ako mi se približi ikoja napast,koja bi mogla osjeniti bjelinu moje čistoće,udalji je od mene,vrhovni Gospodaru sviju moći moje duše i svih poriva moga tijela.Daj da neokaljana srca uzmognem živjeti u tvojoj ljubavi i u tvojoj službi i Tebi prikazivati svaki dan svega sebe na žrtveniku samozataje i savršene ljubavi.Božansko Srce Isusovo,stvori u meni srce čisto i sveto.Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 ruj 2017 08:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Pusti vel. Frkina da iznese svoje mišljenje, svatko ima pravo na njega, kako ono reče Voltaire. Vjerujem da on ima neke argumente za to što govori, i da govori u određenom kontekstu. Dakako, možemo se slagati ili ne, ali ne mora suprotno biti 'suludo'.

c)izričite i isključuju se osobe, individue - Zašto misliš da isključuje osobe/individue; ne ovisi naš identitet kao osobe u poljupcu, dakle moguće je biti individua i bez poljupca kao i sa njim.

Međutim, ono što je mene od ove knjige maklo da je pročitam do kraja je teza koja se proteže cijelom knjigom, a to je da se svaki problem može riješiti prestankom ljubljenja što je suludo, kao i što je suludo da će npr. isključivo oni koji se ne ljube stići nevini do braka. - Tu si potpuno u pravu, to nipošto ne mora značiti ovo potonje.


-da bi neka djevojka ostala nevina do braka, ovisi o njenom stavu prema poljupcima
- Ovo mi je, nadasve, zanimljivo. Razmislit ću o ovom. Samo me zanima - vrijedi li ista analogija i za muške osobe ?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 svi 2020 16:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Krunica za čistoću

Na prva tri zrna:

Oče naš
Zdravo Marijo
Vjerovanje


Na velika zrnca: (1x)

Blago čistima srcem,
oni će Boga gledati!
(Mt 5,8)

Na mala zrnca: (10x)

Marijo, Prečista Djevice,
budi mi uzor i pomoć!


Na kraju: (1x)

Čisto srce stvori mi Bože,
i ispuni me svojom ljubavlju.

Bezgrešno Srce Marijino,
budi moje utočište, zaštita i mjesto pripreme za borbu
s nečistim dusima. Amen.

Sveti Josipe, čuvaru djevica, u tvojoj čistoći i predanju Bogu štitio si nekad svetu Obitelj,
a sada si zaštitnik cijele Crkve. Pouzdajem se u te i molim pomoć u borbi za čistoću srca. Amen.



Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 svi 2020 16:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Marijo, hoću da budem čist (stara tradicionalna molitva)

(Molitva Blaženoj Djevici Mariji za čistoću)

Marijo, kraljice svete čistoće, Ti si prva pokazala svijetu savršen primjer ove kreposti.
Diveći se nevinosti Tvojoj, padam evo pred Tobom na koljena, zaklinjući Te, da očuvaš u meni čistoću.
I goreći od želje, da budem jedan od Tvojih miljenika, odlučujem evo iz dubine srca svoga: Marijo, hoću da budem čist.
Uzore čistoće, Marijo, Ti poznaješ slabo srce moje, silovitost požude, goropadnost sotone, koji teži da me proždere.
Unatoč svečanu obećanju, što sam ga sada zadao, strah me je, da vjere ne pogazim.
Dobro znadem da me može očuvati jedino milost Tvoja.
Djevice premila, majko milosrdna, još Te jednom molim, budi Ti čuvarica čistoće moje; priskoči djetetu svomu u pomoć u čas pogibli,
i daj mi, da sve dane života svoga s istim čuvstvom: koje me ovaj čas obuzimlje, uskliknem: Marijo, hoću da budem čist!


I još bi ja dodala iza ove molitve:


Zdravo Kraljice

Zdravo Kraljice, Majko milosrđa, živote, slasti i ufanje naše, zdravo!
K Tebi vapijemo prognani sinovi Evini, k Tebi uzdišemo tugujući i plačući u ovoj suznoj dolini.
Svrni dakle, zagovornice naša, one svoje milostive oči na nas, te nam poslije ovoga progona pokaži Isusa,
blagoslovljeni plod utrobe svoje. O blaga, o mila, o slatka Djevice Marijo!

Moli za nas, sveta Bogorodice!
Da budemo vrijedni obećanja Kristovih.

Pomolimo se

Svemogući, vječni Bože, koji si sudjelovanjem Duha Svetoga pripravio tijelo i dušu slavne Djevice majke Marije, da bude dostojno prebivalište Sinu Tvomu: daj da nas ona, koje se ovdje s radošću spominjemo, milostivim zagovorom izbavi od sadašnjih zala i od vječne smrti. Amen.



Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 svi 2020 16:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Utočištu grešnika

Svemogući i milosrdni Bože, ti si u Blaženoj vazda čistoj Djevici Mariji postavio grješnicima utočište i pomoć.
Daj, da se njezinom zaštitom oslobodimo svakoga grijeha, te postignemo blažene učinke Tvojega milosrđa.
Po Kristu Gospodinu našemu. Amen.

(Oprost 3 godine. Jednom mjesečno potpuni oprost uz obične uvjete ako se moli svaki dan kroz mjesec dana)

(Naravno da se ovo i ovakve molitve mole i nevezano za čistoću, ne moram to napominjat, al evo oću :D )



Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 svi 2020 16:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Ujutro i uvečer:


Marijo, Majko moja, očuvaj me od smrtnoga grijeha i paklenoga ognja,
po vlasti koju ti je Vječni Otac dao!


Zdravo Marijo...

Marijo, Majko moja, očuvaj me od smrtnoga grijeha i paklenoga ognja,
po mudrosti kojom Te je Tvoj Sin obdario!

Zdravo Marijo...

Marijo, Majko moja, očuvaj me od smrtnoga grijeha i paklenoga ognja,
po ljubavi koju Ti je Duh sveti udijelio!


Zdravo Marijo...

3 x Slava Ocu


Knjižica Tri Zdravo Marije


https://jumboiskon.tportal.hr/dl/441499 ... PTQ6Jl8LLc


Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 svi 2020 16:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
O Gospođo moja, o Majko moja! Tebi se sav danas predajem; pak da pokažem,
da sam se posvetio -la Tebi na službu, izručam Ti svoje oči, svoje uši, svoje srce, pače svu sebe.
Kad sam dakle Tvoj-a, o dobra Majko, čuvaj me i brani kao dobro i vlasništvo svoje.

(Oprost 100 dana jednom na dan, Pio IX. 5. 8. 1851. g.)


"Evo ti lijepe molitvice, koja potječe od pobožnoga dječaka imenom Nikola Zucchi. On ju je napisao svojom vlastitom krvlju te se posvetio Majci Božjoj. Poslije kad je postao svećenik preporučio ju je mnogim ljudima i tako ih spasao od grijeha nečistoće. Možeš je moliti jutrom i večerom, a također i u žestokim napastima. Glasi:

»O Gospojo moja, o Majko moja, sav Ti se darujem, a da Ti zasvjedočim ljubav svoju, poklanjam Ti danas oči svoje, uši svoje, usta svoja, srce svoje, svega sebe. Budući da sam dakle sav Tvoj, o dobra Majko, čuvaj me i brani kao stvar i svojinu svoju!« "

Juraj Deubig, Put Srcu Spasiteljevu, Tisak Glasnika Srca Isusova, Zagreb, 1934. g.



Slikaupload images to the web


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 svi 2020 16:41 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Molitva Presvetom Srcu Isusovom za očuvanje od teškog grijeha

Presveto Srce Isusovo, molim te ponizno, ne dopusti da ikada svoju dušu okaljam
smrtnim grijehom i tako ti za tvoju beskrajnu ljubav uzvratim crnom nezahvalnošću.
Isuse, radije umrijeti nego sagriješiti! Amen.

(Nevezano samo za čistoću naravno ovo bi trebalo moliti svaki dan)



Slikaatletico madrid wallpaper


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 svi 2020 16:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
S 15 godina Terezija od Djeteta Isusa je pošla na najduži put svoga života; u Rim kako bi pitala Papu Leona XIII. dopuštenje da uđe u Karmel prije nego li za to ima dovoljno godina.
O svojoj žarkoj želji za redovništvom i čuvanju potpune nevinosti duše svetica piše: „Još sam molila našu Gospu od pobjede da udalji od mene sve što bi moglo okaljati moju čistoću. Znala sam dobro da će se na putu u Italiju dogoditi mnoge stvari koje bi me mogle smesti, nadasve zato što sam se, ne poznajući zla, bojala da ću ga otkriti. Nisam bila iskusila da je „čistima sve čisto“ (Tit 1,15) i da duša bezazlena i iskrena ne vidi zla ni u čemu jer zaista zlo postoji samo u nečistim srcima a ne u neosjetnim predmetima..
Molila sam svetog Josipa da bdije nada mnom, od svoga sam djetinjstva prema njemu gajila posebnu pobožnost..
Svaki sam dan molila molitvu: „Sveti Josipe, oče i čuvaru Djevice“. Tako sam bez straha pošla na svoje dugo putovanje, bila sam tako dobro zaštićena da mi se činilo nemogućim bojati se.“


MOLITVA SVETOM JOSIPU ZA SVETU ČISTOĆU (koju je Terezija molila svaki dan)

Sveti Josipe, oče i čuvaru Djevice, čijoj vjernoj skrbi bi povjerena sama nevinost Isus Krist i Djevica nad djevicama Marija,
po dvostrukom tom predragom zalogu vruće te molim da mi isprosiš da od svake nečistoće čisto srce sačuvam
i čistim srcem i tijelom s tobom služim Isusu i Mariji. Amen.


Iz molitvenika Pobožnost sv. Josipu
Apostolatski centar "Sav Tvoj"



Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 srp 2020 13:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Pojas svetoga Josipa

Pojas svetoga Josipa datira iz 1657.g. kad je jedna časna sestra iz reda sv. Augustinaiz Antwerpena u Belgiji bila čudesno izliječena od teške bolesti, nakon što je nosila pojas u čast sv. Josipa. Štovanje se pojasa proširilo i počelo povezivati s bratovštinom sv. Josipa čije je sjedište u crkvi sv. Roka u Rimu, odnosno, prema dekretu pape Lava XIII. iz 1892. g. i u Americi u crkvi sv. Josipa u De Pereu (Wisconsin) u kojoj su danas norbertinci. Pojas se nosi u čast sv. Josipa i time se mogu zadobiti sljedeće milosti:
- posebna zaštita svetog Josipa
- krepost čistoće
- oprost prije smrti
- posebna pomoć od strane sv. Josipa u času smrti.

Pojas je jednostavan, od bijelog konopca ili pamuka, sa sedam čvorova – svaki čvor za po jednu žalost, odnosno radost sv. Josipa.
Prije nego li ga budete nosili oko struka (ili ruke), treba ga dati blagosloviti.

Onaj koji nosi pojas sv. Josipa treba svaki dan izmoliti 7 Slava Ocu na svakom od 7 čvorova na čast 7 Josipovih žalosti odnosno radosti.

Budući da danas nema ovog pojasa za kupiti što smatram ogromnom štetom, može se sam izraditi ili jednostavno častiti svetoga Josipa svakim danom razmatranjem njegovih 7 žalosti odnosno radosti uz Oče naš, Zdravo Marijo i Slava Ocu i, da tako kažem, nositi duhovni pojas i zadobiti zaštitu i milost od svetog Josipa – krepost čistoće.


Razmatranje 7 žalosti i radosti sv. Josipa

Dvojba svetog Josipa (Mt 1, 19)
i poruka Anđela (Mt 1,20)

Čisti zaručniče presvete Marije, slavni sveti Josipe, velika je bila muka i tjeskoba tvoga srca kad si mislio otpustiti
svoju neoskvrnjenu zaručnicu; no, neopisiva je bila radost kad ti je po anđelu bila otkrivena tajna Utjelovljenja!
Molim te da, po toj žalosti i radosti, utješiš moju dušu kako sada, tako i času moje smrti, radošću dobroga života
i svete smrti poput tvoje – na rukama Isusa i Marije.

Oče naš, Zdravo Marijo, Slava Ocu


Siromaštvo Isusovog rođenja (Lk 2, 7)
i Isusovo rođenje (Lk 2, 7)

Najblaženiji patrijarše/oče Crkve, slavni sveti Josipe, koji si bio odabran za poočima Riječi koja je tijelom postala,
tvoja se žalost dok si morao promatrati kako se Dijete Isus rađa u krajnjem siromaštvu iznenada prometnula u rajsko veselje,
kad si začuo anđeoske himne i opazio slavu na nebu te blistave noći.
Molim te, da mi po toj žalosti i radosti, izmoliš milost da dok budem odlazio-la stazom ovoga života, i ja mogu čuti anđeoske
pjesme hvale i radovati se u blistavom sjaju nebeske slave.

Oče naš, Zdravo Marijo, Slava Ocu


Obrezanje (Lk 2, 21)
i sveto ime Isusovo (Mt 1, 25)

Slavni sveti Josipe, koji si se vjerno pokoravao Božjem zakonu, i tvoje je srce bilo probodeno mačem boli na
pogled prolivene krvi Djeteta Spasitelja za vrijeme obreda obrezanja; no, ime Isus dalo ti je nov život i ispunilo
te tihom radošću. Po toj te žalosti i radosti molim da mi izmoliš da budem slobodan od grijeha tijekom života i
da umrem radujući se, sa svetim imenom Isusovim u srcu i na usnama.

Oče naš, Zdravo Marijo, Slava Ocu


Šimunovo proročanstvo da će mnogi propasti (Lk 2, 34)
i njegovo proročanstvo da će mnogi uskrsnuti (Lk 2, 34)

Najodaniji sveče, koji si bio sudionik misterija našeg Otkupljenja, slavni sveti Josipe, proročanstvo Šimunovo o
budućim patnjama Isusa i Marije učinilo je da zadrhtiš od jeze. No, odmah te zatim ispunilo blaženom radošću
zbog slave i spasenja koje će, kako je prorekao, biti zadobiveno za bezbrojne duše.
Molim te, da mi po toj žalosti i radosti, pomogneš da mogu biti ubrojen među one koji su po zaslugama Isusa
i po posredništvu Djevice Marije predodređeni za slavno uskrsnuće.

Oče naš, Zdravo Marijo, Slava Ocu


Bijeg u Egipat (Mt 2, 14)
i zbačeni idoli (Iz 19, 1)

Najbrižniji stražaru i čuvaru utjelovljenoga Sina Božjega, slavni sveti Josipe, koji li si napor morao uložiti da podupreš
i osiguraš Sina Božjega posebno za vrijeme bijega u Egipat! Ipak, u isto si se vrijeme i radovao da je stalno pored tebe
sam Bog, i da možeš gledati kako se idoli Egipćana ruše pred njim.
Molim te, da mi po toj žalosti i radosti, izmoliš milost da budem siguran od paklenog tiranina, osobito da me izbaviš
iz opasnosti napasti.
Daj da svi idoli zemaljskih navezanosti otpadnu iz mog srca. Daj da se u potpunosti posvetim služenju Isusu i Mariji i
da živim i sretno umrem samo za njih.

Oče naš, Zdravo Marijo, Slava Ocu


Povratak iz Egipta (Mt 2, 22)
i život s Marijom i Isusom (Lk 2, 39)

Slavni sveti Josipe, anđele na zemlji, koliko je moralo biti tvoje čuđenje dok si promatrao kako se Kralj neba podlaže
tvojim zapovijedima. No tvoj je spokoj nakon što si ga sretno vratio iz Egipta narušio strah od Arhelaja;
ipak si ohrabren od Anđela, radosno prebivao s Isusom i Marijom u Nazaretu.
Daj da, po toj radosti i žalosti, moje srce bude izbavljeno od škodljivih strahovanja, tako da mogu živjeti mirne savjesti
i siguran, s Isusom i Marijom, te poput tebe i umrijeti u zajedništvu s njima.

Oče naš, Zdravo Marijo, Slava Ocu


Gubljenje Djeteta Isusa (Lk 2, 45)
i pronalaženje Isusa u hramu (Lk 2, 46)

Slavni sveti Josipe, uzore svetosti, kad si izgubio dječaka Isusa a da za to nisi bio kriv, tražio si ga shrvan tugom puna tri dana,
sve dok ga na svoju veliku radost nisi pronašao u hramu kako sjedi među učenjacima. Skrušeno te molimo, da me po toj žalosti
i radosti sačuvaš od nesreće da izgubim Isusa zbog smrtnoga grijeha. No, ako me zadesi ta nesreća nad nesrećama,
daj da ga mogu tražiti shrvan bolom koji neka ne prestane sve dok ga opet ne pronađem, spremnog da mi pokaže svoje
preveliko milosrđe. Osobito u času moje smrti; tako da mogu prijeći s onu stranu da bih uživao u njegovoj prisutnosti na
nebu i tamo, u društvu s tobom, pjevao hvale njegovom božanskom milosrđu u vijeke.

Oče naš, Zdravo Marijo, Slava Ocu


- Sam je Isus započeo svoje djelovanje oko tridesete godine života,
kao sin Josipov.

- Moli za nas, sveti Josipe.
Da budemo dostojni obećanja Kristovih.

Pomolimo se

Bože, koji si se u svojoj nepogrešivoj providnosti udostojao odabrati blaženog Josipa za zaručnika svojoj presvetoj Majci,
usliši naše molitve, da onaj kojeg štujemo kao svog zaštitnika na zemlji bude naš zagovornik na nebu. Koji živiš i kraljuješ u vijeke vjekova. Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr