www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 kol 2018 18:54

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
PostPostano: 07 ruj 2017 12:42 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Vjeroispovjest: rimokatolik
Status: U braku
Molitva za sv.Čistoću iz knjižice "Isuse,misli Ti.",Apostolatski centar "Sav Tvoj".

Ljubljeni moj Isuse!Dobro znam da svaki dar,a više nego ikoji drugi-dar Svete Čistoće,zavisi od svemoćnog utjecaja tvoje milosti i da nijedan stvor nije kadar ništa postići bez Tebe.Stoga Te molim:čuvaj u meni milost Svete Čistoće da budem neokaljan na duši i tijelu.Pa ako mi se približi ikoja napast,koja bi mogla osjeniti bjelinu moje čistoće,udalji je od mene,vrhovni Gospodaru sviju moći moje duše i svih poriva moga tijela.Daj da neokaljana srca uzmognem živjeti u tvojoj ljubavi i u tvojoj službi i Tebi prikazivati svaki dan svega sebe na žrtveniku samozataje i savršene ljubavi.Božansko Srce Isusovo,stvori u meni srce čisto i sveto.Amen.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 17 ruj 2017 08:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 6 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Status: Solo
Pusti vel. Frkina da iznese svoje mišljenje, svatko ima pravo na njega, kako ono reče Voltaire. Vjerujem da on ima neke argumente za to što govori, i da govori u određenom kontekstu. Dakako, možemo se slagati ili ne, ali ne mora suprotno biti 'suludo'.

c)izričite i isključuju se osobe, individue - Zašto misliš da isključuje osobe/individue; ne ovisi naš identitet kao osobe u poljupcu, dakle moguće je biti individua i bez poljupca kao i sa njim.

Međutim, ono što je mene od ove knjige maklo da je pročitam do kraja je teza koja se proteže cijelom knjigom, a to je da se svaki problem može riješiti prestankom ljubljenja što je suludo, kao i što je suludo da će npr. isključivo oni koji se ne ljube stići nevini do braka. - Tu si potpuno u pravu, to nipošto ne mora značiti ovo potonje.

-da bi neka djevojka ostala nevina do braka, ovisi o njenom stavu prema poljupcima
- Ovo mi je, nadasve, zanimljivo. Razmislit ću o ovom. Samo me zanima - vrijedi li ista analogija i za muške osobe ?

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3

Vrijeme na UTC [LJV]