www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 23:18

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 06 tra 2013 13:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Jel tko čuo za ovu molitvu?
Ja sam je našao ali je skenirana slika pa se ne može naći preko tražilica...
Molitva se sastoji od 34 000 Očenaša, Zdravomarija i Slavaocu.
Jednom kad se izmoli to je 34 puta.
Dakle moli se 1000 dana. Dvije godine i 9 mjeseci cca. ako se moli svaki daj jednom.
Ne mora se moliti svaki dan. Treba samo bilježiti kako se moli. Može se i više puta izmoliti na dan.


MOLITVA NEBESKOG DVORA
O najsvetiji i najsilniji Stvorče. Ti studenac svih milosti i naš najbolji Isuse.
Iz neopisive ljubavi prema nama ljudima ostavio si Svoje prijestolje s desna Ocu i suočio si se sa našom nemoći i siromaštvom. Podvrgnuo si se svakom trpljenju i djelu, da nam pokažeš svoju ljubav, da nas oslobodiš vlasti zlog duha i da nas učiniš ljubljenom djecom Svog nebeskog Oca. Strasno mi je žao da sam ja, maleni ništavni stvor tako malo upoznao Tvoju neograničenu dobrotu i tako Ti malo zahvaljivao za sve. Ti si za mene prihvatio žrtvu, bol i trpljenje. Darujem Ti ovu moju bezvrijednu molitvu, da s time počastim Tvoj presveti život, trpljenje i smrt. Sve godine, dane i sate Tvog života na zemlji proživio si za spas izgubljenog ljudskog roda. Donosim Ti iz dubine svog srca sva moja dijela, čašćenja, ljubav i zahvalno iz ljubavi, tisuću puta umnožene, koja Ti prikazuju devet zborova svetih anđela i sve stvorenja od Tvoga
stvaranja do danas i sve zasluge blažene Djevice Marije od njenog bezgrešnog začeća do danas, koja ih je iz dubine srca iskazala Tebi i još uvijek Ti Ih iskazuje svakog trenutka. Sva ta dijela darujem Ti kao znak najveće zahvale:
/sad slijedi zaziv pa Oče naš, Zdravo Marijo i Slava Ocu…pa tako 34 puta/

1. Za vječni izbor Blažene Djevice Marije za majku Božju
2. Za bezgrješno začeće i za očuvanje od svake mrlje Istočnog grijeha
3. Za sveto rođenje Tvoje bezgrešne majke
4. Za Tvoje vlastito čudotvorno začeće po Svetom Duhu iz djevičanskog tijela Tvoje izabrane majke koje Je navijestio arkanđeo Gabrijel
5. Za prvo putovanje koje si napravio do Marijino tete i njenog sina Ivana
6. Za Tvoje rođenje u Betlehemskoj štalici u najvećem siromaštvu, gdje nisi imao kuda položiti Svoju svetu glavu i ugrijati svoje svete udove
7. Za veliku čast koju su ti ukazala tri mudraca od kojih si primio vrijedne darove
8. Za Tvoje prvo prolijevanje krvi kod obrezanja, koje si podnio sa poniznom poslušnošću prema Mojsijevu zakonu
9. Za Tvoje presveto prikazanje u hramu
10. Za teški progon u početku Tvoga života, kada si morao bježati u Egipat i tamo ostati duže vrijeme
11. Za žalosno traženje i radosno nalaženje tvoje majke koja te s velikom žalošću tražila i konačno našla u hramu medu učenjacima
12. Za tvoju poslušnost koju si Iskazao roditeljima do svoje 30 godine i koji si im pomagao sa sinovskom ljubavlju i poniznom poslušnošću
13. Za Tvoje presveto učenje i propovijedanje za teška i opasna putovanja, za sve teškoće i rad koje si prihvatio radi našeg spasenja
14. Za Tvoj presveti 40 dnevni post za pobjedu nad kušnjama i za molitvu Iz dubine
srca u pustinji
15. Za tvoja velika i javna čuda koja su trebala pobijediti okorjela srca
16. Za tvoju snažnu molitvu i krvavi znoj na Maslinskoj gori i za smrtnu borbu u potpunom predanju u Očevu volju
17. Za izdajnički poljubac s kojim te je nevjerni Juda izdao i prodao u ruke Tvojim neprijateljima
18. Za tvoje bolno vezanje čvrstim konopcem kao i za surovo postupanja s tobom dok su Te vodili prema gradu
19. Za mnoga lažna svjedočanstva pred Anom, Kajfom, Pilatom i Herodom
20. Za surovo ponašanje prema Tebi kad su te vukli od suca do suca
21. Za krute i sramotne pljuske po Tvome licu od sluge velikog svećenika
22. Za tvoje poniženje i sramotu koju si osjetio kad su te svukli odjeću s tijela pred masom ljudi i kad su te kruto privezali na drvo za bičevanje
23. Za tvoje prolijevanje krvi kod krvavog bičevanja
24. Za sramotno pljuvanje, pogrde i lažno svjedočenje s kojima su bezbožni ljudi sramotili tvoju svetost
25. Za pritisak trnove krune na glavu, pri kojem ti je sveta krv tekla niz čelo i lice
26. Za poniženje koje si osjetio kad te je Pilat pokazao ljudima sa riječima - gledajte čovjek je pognuo glavu od samosažaljenja
27. Za tvoju smrtnu osudu i za teški križni put
28. Za žalosni susret s tvojom majkom koja je išla za Tobom i prolijevala suze sažaljenja
29. Za bolno skidanje tvoje odjeće po kojem su Tvoje rane ponovno prokrvarile, za pribijanje na tvrdo drvo križa, za zadnje dragocjene riječi i za smrt na križu
30. Za tvoje slavno uskrsnuće kad si se pokazao Mariji, učenicima, apostolima i mnogima drugima
31. Za tvoje čudesno uznesenje, za slavni dolazak k Ocu, za pobjedu nad svijetom i sotonom
32. Za čudesni silazak Duha Svetoga na učenike, apostole i na tvoju Majku
33. Za slavno Marijino uznesenje dušom i tijelom
34. Za veliko slavlje pri uznesenju Tvoje Majke kroz sve anđeoske zborove, za Njeno krunjenje za Nebesku kraljicu Tebi, Ocu i Duhu Svetomu

MOLIMO
Za sve ovo, posebno za sve Tvoje trpljenje, djela ljubavi, misli i želje za unutarnju i glasnu molitvu koju si vršio na zemlji, još danas vršiš na oltarima, tisuću puta ti zahvaljujem i ponizno Te molim da daš svima, koji su mi se preporučili u molitvu ili sam za njih dužan moliti, potpuno kajanje za grijehe i čvrstu odluku da ćemo se popraviti te da neće više griješiti. Također za milost da do kraja života ustrajemo u dobromu da svi ljudi osjete Tvoju milost i da dođu nakon ovog života u Tvoje kraljevstvo u društvo Tvojih izabranih i da bi tamo s njima uživali izvor vječnog veselja i da gledamo Tvoje lice, koji sa Bogom i Svetim Duhom živiš i kraljuješ u vjekove. Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 tra 2013 15:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Billy napisao:
Molitva se sastoji od 34 000 Očenaša, Zdravomarija i Slavaocu.
Jednom kad se izmoli to je 34 puta.
Dakle moli se 1000 dana. Dvije godine i 9 mjeseci cca. ako se moli svaki daj jednom.
Ne mora se moliti svaki dan. Treba samo bilježiti kako se moli. Može se i više puta izmoliti na dan..



Nisam cula za ovu molitvu,prvi puta cujem...Zasto bas 1000 dana?(Ne mora se moliti svaki dan.)Malo zbunjuje...ili svaki dan ili 1000 puta.?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 tra 2013 15:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Bino je izmolit 1000 puta, a kako nije bitno. Zato je bitno da zapises. Izmoliš jednom je sve je 34 puta. Nakon 1000 dana ako svaki dan jednom moliš je 34 000 puta.
Dakle izmoliš molitvu pa dođeš do zaziva:
1. Za vječni izbor Blažene Djevice Marije za majku Božju
sada ide Oče naš, Zdravo Marijo i Slava Ocu

2. Za bezgrješno začeće i za očuvanje od svake mrlje Istočnog grijeha
sada ide Oče naš, Zdravo Marijo i Slava Ocu

3. Za sveto rođenje Tvoje bezgrešne majke
sada ide Oče naš, Zdravo Marijo i Slava Ocu
i tako do broja 34.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr