www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 13:15

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 290 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 29  Sljedeće
Autor Poruka
PostOvaj post je obrisan od Billy na 13 pro 2018 08:27.
PostPostano: 13 pro 2018 10:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Ipak si Billy malo prestrog i pregrub prema Franu. Znam da je to osveta sto te je stavio na ignore listu,ali sad je vec vrijeme za oprostenje. Pokazi tako da si bolji vjernik od njega. I ne zaboravi da je i Fran prije nekoliko mjeseci otvoreno priznao svoju duhovnu bijedu. Nikom nije lagano u zivotu. Ti ne znas kakve je sve duhovne borbe vodio i koliko ga je Sotona iskusao u zivotu. Trebamo biti sretni da je uopce sacuvao vjeru koliko god da je ta vjera iskrivljena i nesavrsena. Ali i takva nesavrsena vjera moze biti temelj za buducu svetost.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 pro 2018 12:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
dujam napisao:
tratinčicamala napisao:
Bedasto. Nikakva pažnja meni ne treba nego sam se iznenadila dozom čak i određenog primitivizma. Iako me se ne pita ali evo usuđujem se ipak: neki od vas su počeli (u vjeri) dobro ali su vidjeli da im je preteško to živjeti i jednostavno ste odustali...i postali..to što ste postali.. ne pronalazim pravi pojam.

Ne vidim kakve ovo veze ima nor sa papom i njegovim govorom o pingivinima? Dapace, taj govori o pingvinima mi ukazuje da nemas dubinu razmisljanjsa, ali Boze moj, nismo svi stih kvaliteta i spoznaja. No, mene cudi da ti nazivas primitivizmom onakve rijeci i recenice? Bas me cudi. Neka me proglase jos jednom naivnim, no ne vidim kako samu sebe ne gledas kao dubre koje pljuje po papi? Onako, objektivno gledano, tesko sam dubre, ali bar ne pljujem po papi. Bar sam u tom manje dubre nego ti. Ja bar tvrdim da sam smece, koje vrijedi mnogo manje nego papa. Ti, nasuprot tome, tvrdis, mrtva ladna da vrijedis vise od pape, jer, dakle, tastina ti govori sto on treba radit.....Ja kuzim sto papa radi, ali ne kuzim sto bi trebao. Ja kuzim gdje me crkva kudi, ali ne znam kako to popravit. Vidis, draga moja, takva istina nas oslobada. Istina o meni; da sam jadan....


Opravdanje za nemar.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 pro 2018 12:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Obožavam ovo "ne sudi". NE SUDIM! PO PETNAESTI PUT KAŽEM NE SUDIM NEGO SAM SE IZNENDAILA VAŠEM RIJEČNIKU PRIČAM ISKLJUČIVO O TOME! NE SUDIM! NE SUDIM! OK? Francesco ne sudim.

I Dujam to s pingvinima sam uzela za primjer upravo papu Franju jer se on jako brine za njih. Pa stavi u taj kontekst sad sve to. Bit ću toliko drska da ću reći čak i ovo: mislim da ima prečih stvari koje bi poglavar katolčke Crkve trebao raditi od spašavanja pingvina.

Nisam vas došla obraćat ja se ispričavam. Krivo je očito ispalo jer mi to nije bila namjera. Čak niti ne govorim protiv pape.. niti u jednoj rečenici ne mogu se sjetiti da sam ga spomenila (osim pingvina) ali ste vi zaključili tj. rekao bi francesco osudili ste me jer sam spomenula tradicionalizam.
Izokrećete teze. Ali nema veze. Otkrila sam osobne forume na forumu, tamo ću malo što imam korisnog staviti o kreposti, o svetoj pričesti. Nemojte čitat, tko vas tjera. Naletit će netko kome će to nešto značiti ko što sam ja prije 17 godina na ovom forumu naletila na nečije svjedočanstvo koje mi je život značilo..i danas molim za tu osobu. Imao je ime Učenik ja mislim. Ne znam da li je jos aktivan. Ni nema veze. I tada su bile rasprave sjećam se nikada se nisam željela u forum ubaciti upravo zbog rasprava ali ne sjećam se da je itko rekao grube riječi. Ne priliči. Pa vi mene sad isključite radite što hoćete ali ne priliči takav rječnik katoličkom forumu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 pro 2018 15:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Tratinčicamala čovjek je za tvoje dobro koristio malo grublje riječi zato što mu je stalo do tebe da izađeš iz teškog stanja umišljanja da si dobra i da možeš drugima dijeliti savjete.
Ti si ga natjerala na to svojom farizejštinom, zato se ispričaj čovjeku što te morao vređati da dođeš sebi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 pro 2018 15:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
A i osjeća se kod nje određena doza semipelagijanizma.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 pro 2018 16:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
El Scorpio napisao:
A i osjeća se kod nje određena doza semipelagijanizma.



I juridivizma.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 pro 2018 16:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
kopitar napisao:
Tratinčicamala čovjek je za tvoje dobro koristio malo grublje riječi zato što mu je stalo do tebe da izađeš iz teškog stanja umišljanja da si dobra i da možeš drugima dijeliti savjete.
Ti si ga natjerala na to svojom farizejštinom, zato se ispričaj čovjeku što te morao vređati da dođeš sebi.


Nisam osjetila da su prema meni upućene grube riječi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostOvaj post je obrisan od tratinčicamala na 13 pro 2018 16:44.
Razlog: Eto
PostPostano: 13 pro 2018 18:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Billy napisao:
Nisam naucitelj Crkve ko ti.

Sa Wikipedijom i Jutarnjim listom, teško da ćeš ikad postati. :l30:

Billy napisao:
Nije Wikipedija ni jutarnji ništa zamijenilo. Dapace, što tamo krivo piše?

Puno toga tamo krivo piše. Zato i postoji definicije oholosti Katoličke Crkve, i druge definicije, npr. definicija oholosti koju si pronašao na Wikipediji ili u Jutarnjem listu. Tebi je očito svejdeno, kaže nešto Toma ili Inoslav Bešker. Zato si sposoban napisat ovako nešto, citiram;

Billy napisao:
Imam mana ali oholost ne stanuje kod mene.


Billy napisao:
Ja samo cinim što ciniš i ti: Mlatim praznu slamu i tebe provociram.

Meni izgleda da više mlatiš praznu slamu i sramotiš samog sebe. :roll:

Billy napisao:
Uživam u tome.

Oprosti Billy, ali ne djeluješ mi tako. :)

Billy napisao:
Ja sam ovdje da se zabavljam.

Ili, da se sramotiš?! :)

Billy napisao:
Tebe treba raskrinkati jer cemu pozivanje na nešto sveto ako djela dokazuju da tebe za to boli nokat i ciniš po svome.

Moja ili bilo čija eventualna svetost, pa i grešnost, nema ništa, ali doslovno ništa sa naukom Katolicke Crkve. Ni to tak teško za skužiti. Nauk Crkve nadilazi našu grešnost ili svetost. Baš kao što zakon fizike nema ništa sa time jel ga ispituje bogalj ili atletski graden muškarac bez neke fizičke mane. Nauk Crkve, smije se i mora iznositi, bez obzira na naše trenutno duhovno stanje, bez obzira na manje ili više upitnu moralnost onog koji ga iznosi.


...da netko smije govoriti samo ono što sam živi – otvoreno je krivovjerje; on mora naviještati cjelinu kršcanstva, upravo i ono što sam još nije ostvario, i njegova vlastita rijec koja ga sudi i osuduje treba ga peci kao vatra na duši, treba mu – kako to Pismo kaže za Božju rijec - postati dvosjekli mac (Heb 4,12), koji ne sijece samo druge, nego i njega samoga. Kamo bi dospjelo kršcanstvo kada bi neke pape, biskupi i svecenici navješcivali još samo onaj dio kršcanske stvarnosti kojeg su oni sami u stanju živjeti. Mi ne navješcujemo sebe, nego Krista Isusa (2 Kor 4,5), i onda kada je to istodobno nemilosrdan sud nama samima. Subjektivna ce propovjednikova svetost uvijek zaostajati za objektivnom svetošcu poruke koju treba prenijeti. No ono što se od ovoga subjekta, koji polaže pravo na navješcivanje objektivne istine, bezuvjetno mora zahtijevati jest istinitost. Tko je spreman govoriti protiv svojega uvjerenja, ne može uvjeriti druge. Ono što sami ne živimo, smijemo, odnosno moramo naviještati, ali ne smijemo se praviti da to živimo. Joseph Ratzinger "Dogma i navještaj"


Billy napisao:
Zašto nisi nimalo skroman i ponizan? Tebi su pojmovi skromnosti i poniznosti strane.

Za definiciju oholosti i za ostatak nauka Katoličke Crkve, sasvim je nebitno jesam li ja skroman i ponizan. A ovo da su mi skromnost i poniznost gotovo nepoznati pojmovi - jesu. Tu si u pravu. Pa opet, to nema apsolutno nikakve veze se definicijom oholosti ili naukom Crkve. Bio ja svetac ili utjelovljena Sotona, definicije oholosti i nauk Crkve će ostati isti.

Billy napisao:
Dakle ti si licemjeran.

Pa baš i ne, kao što možeš vidit iz prethodnih navoda ovog posta.

Billy napisao:
Tvoja lista je tvoja sramota.

Moja lista je mjera koja služi za preodgoj forumaša. Sad se sigurno pitaš: a kojih to forumaša?! Onih koji ne žele prihvatiti nauk Katolicke Crkve nego rađe iznose i prihvaćaju privatne mudrolije.

Billy napisao:
Pazi da te obican strojar ne pretekne.
Koja bi to sramota bila.

Ako nastaviš čitati Jutarnji list i Wikipediju, i ako to nastaviš navodit kao nauk Crkve, onda teško da ćeš me preteći. Ako ćeš na Tomu i Augustina odgovarat sa Inoslav Beškerom i Dinko Bradvicom, onda si unapred osuđen na propast. :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 290 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 29  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr