www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 20:16

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 290 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 29  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 09 pro 2018 22:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Je li ovo neka sprdancija ili vi ovo ozbiljno na ovakav način razgovarate?? (Grube riječi mi ukazuju na ovo drugo). I ja sam mislila da je tema mijenjanje Oče naša.... ja sad čitam lik je tija odvest curu u krevet???!!! , neko je nekome reka da je g...o , svađate se koje oholiji, "Jebiga steta sto sam tako daleko pa te nemrem kusnut u guzu". Je li ovo katolički forum????? Je li vama neugodno??? Je li to ta tolerancija pape Franje? (Plus vi se ovde svađate a jadni pingvini izumiru, papa Franjo vi vas se zasramija).
Ja sam očigledno zalutala.. I ne tribate ništa smišljat da me uvridite jer me nećete uvridit sve što kažete ruzno meni je kompliment.
Ja ne mogu doć sebi... Šta reći a da vi to ne shvatite uvredljivo pa me svrstate u svoj koš kao čuj pa vidi i ti vrijeđaš?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 pro 2018 22:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
klasje napisao:
tratinčicamala napisao:
...Mene muči jedna stvar: ako bi došlo do ove promjene Isusovih riječi, kako bih postupala u Crkvi kod moljenja? Ne znam kako se nositi s time...

Gospodnja molitva se na hrvatskom jeziku nece mijenjati.


Pozdrav.

Pročitala sam da neće zasada..Ali hipotetski...ako bude... Što činiti?? A bit će. Ucijenit će nas sa Stepincem :)
Papa će proglasit Stepinca svetim a mi ćemo pokorno prihvaćati svakakve novotarije. (moje neko osobno predviđanje)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 pro 2018 22:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Ljudi vi niste normalni :)) A što se tiče oholosti imate super knjigu Stupnjevi oholosti i poniznosti. Kratka je i konkretna od sv. Bernarda.
A od bludnosti preporučam Spisi o djevičanstvu sv. Grgura iz Nise. Zdravim seljačkim jezikom sve objašnjeno.

Ja još ne mogu doć sebi..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 pro 2018 22:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Pretpostavljam da sam ja taj tip koji je curu zelio odvest u krevet.Ali bilo bi bolje reci:Bio sam u napasti da ju odvedem u krevet. Ali to se ipak nije dogodilo.Zar te to mozda sablaznjava? Ili si ti netaknuta djevica koja nikad nije bila u napasti? Mozda se nisi do sada upustala u spolne odnose,ali si vjerovatno na druge nacine grijesila protiv cistoce. Ne zaboravi da je i masturbacija teski grijeh protiv cistoce.Zato se nemoj previse cuditi ako procitas da je netko bio u napasti da curu odvuce u krevet. Ali napast nije grijeh,nego je grijeh pristati na napast. I Isus je bio napastovan u pustinji,ali nije nikad pristao na napast. Ucinilo mi se da si pametna cura,ali sad vidim da bas i nisi. I nemoj se sablaznjavat ako vidis da se ljudi na forumu ponekad i posvadjaju. Zar se ti mozda nikad u zivotu nisi posvadjala? Da,ovo je katolicki forum,ali ljudi koji raspravljaju na tom forumu ipak nisu sveci i moraju jos mnogo raditi na sebi da se posvete. Zato nemoj strogo sudit da ne bi upala u iste mane koje na drugima osudjujes. I pokusaj shvatit ovo sto Isus kaze preko Valtorte: Bog ne gleda toliko na rijeci koje se izgovaraju,nego na osjecaje srca koji prate te rijeci.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 pro 2018 22:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Pozdrav Bonifacije. Uopce ne gledam imena nego čitam što se piše. Ne trebaš se odmah ljutiti ni pravdati nitko te ne napada ali ovo nije primjereno za katolički forum. Pohvalno je što to nisi napravio a nisi jer ti je između ostalog pomogla i moja molitva ako ćemo filozofirat jer otkad sam ja ozdravila svaki dan molim Gospu da pomogne drugima u čistoći. Vi se možete tako ponašati a ja ne smijem ironično pitati jeste li normalni? To se tako kaže. Možda se oću uklopit u ekipu? Zašto ti mene sudiš? :) To sa suđenjem mi je najjača spika pape Franje. NE MOGU SUDITI I TO BOGU HVALA ali mogu iznijeti svoja zapažanja. Valjda. Ako ne smijem samo kažite. Problem rješen. Najmanji sam problem ja. Neću se više javljat. Niđe problema.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 pro 2018 22:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
tratinčicamala napisao:
Je li ovo neka sprdancija ili vi ovo ozbiljno na ovakav način razgovarate?? (Grube riječi mi ukazuju na ovo drugo).


To bi bilo onda, jel, ako uspijevam iscitat, dakle, jedno retoricko pitanje?


tratinčicamala napisao:
I ja sam mislila da je tema mijenjanje Oče naša....


To i je tema, ali smo malo offtopic, tj malo smo skrenuli....s teme, naravno :)


tratinčicamala napisao:
ja sad čitam lik je tija odvest curu u krevet???!!!


Nemren vjerovat. Stvarno, tia je odvest curu u krevet? Zamisli ti njega :lol:


tratinčicamala napisao:
Je li ovo katolički forum?????


Da.

tratinčicamala napisao:
Je li vama neugodno???



Meni nije. Neverujem ni da je Franu. Ni el scorpiu. Ma cek, jel ovo opet retoricko pitanje?


tratinčicamala napisao:
Je li to ta tolerancija pape Franje? (Plus vi se ovde svađate a jadni pingvini izumiru, papa Franjo vi vas se zasramija).



Nisam shvatia ovo s pingvinima.


tratinčicamala napisao:
Ja sam očigledno zalutala..



To svi na prvu pomisle. Istina je, da nisi zalutala.


tratinčicamala napisao:
I ne tribate ništa smišljat da me uvridite jer me nećete uvridit sve što kažete ruzno meni je kompliment.



2 pitanja. Zasto bi te neko isao vrijedat? I zasto bi ti bio kompliment da ti netko nesto ruzno kaze?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 pro 2018 22:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Fran26 napisao:
Billy napisao:
Ovo se gore ljudi zove gubljenje vremena.

Nije Billy. Baš se lepo zekamo. Nemremo sad tako ostavit stvari, nemremo sad ostavit da to "visi" u zraku. Čovječe! Pa mi nemremo utvrdit šta je to oholost. Kaj ni to žalosno?! :l30: Sad moramo doći do toga šta je to oholost, naravno, prema nauku katoličke Crkve. Moramo to izvesti na čistac pa makar nam to bilo zadnje u životu. Ako ne znamo definiciju oholosti, pitam se, koga vraga onda znamo?! :l30:

Billy napisao:
Bolje je nabasati na medvjedicu kojoj ugrabiše mlade nego na bezumnika u njegovoj ludosti.

Lol. Ovaj put si u pravu! Slika

Billy napisao:
p.s.
Ovo sa virtualnim godinama ti je guba.
Godina je godina, nema virtualnih.
Nemoj se sramotiti.

Da. U pravu si. Godine su godine, nema tu virtualnih godinica. :roll: Dopusti Billy da probam ponovo. Nas dvoje smo proveli podosta godinica u ovoj virtualnoj žabokrečini, tak da ne mislim ništa prepisivati od tebe. Dobro mi je poznato tvoje pisanje.

Mislim da je sada napisano kak spada. :)

Billy napisao:
Jer čim se maknešnod filozofije na mom si terenu.

Dobro da si me upozorio. Moram paziti kaj pišem. :?


p.s. Billy, šta Dinko Bradvica kaže o oholosti?! :)



kopitar napisao:
Fran imaš izvrsnu metodu karanja ovih umišljenih "svetaca , milina za čitanje.
:b101:

Fala na komplimentu. A znaš kak se u narodu veli: svaka budala ima svoje veselje. Tak i ja svoje. Slika


Moram te ispraviti. Ja uopće nisam mnogo vremena proveo na ovom forumu. Općenito, mjesecima me nije bilo.
Ti spominjem neke godinice.
To zadrži za sebe.
Istina registriran sam davno ali za razliku od tebe ja sam mnogo korisnije utrošio vrijeme.
Otkako imam privatni biznis o sam sam gazda malo sam si zaželio rasprave.
Neki ljudi mi fale koji nisu tu, a prije su bili.
Ti mi uopće nisi falio.

To da svaka budala ima svoje veselje je ok.
Ali ti si ovdje jer budala uvijek pronalazi još veću budalu koja mu se divi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 pro 2018 22:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Posvađala se jesam ali ufino digla bi bilu zastavu i pozdravila. Ali da me mater čuje neke riječi izgovorit u mojoj 30oj bi mi jednu iza uva što joj posve opravdavam. (Dobro ne bi me udarila nije nikad ali dreknila bi). A šta sam točno ja osudila? Izuzev rječnika?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 pro 2018 22:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
tratinčicamala napisao:
Pohvalno je što to nisi napravio a nisi jer ti je između ostalog pomogla i moja molitva ako ćemo filozofirat jer otkad sam ja ozdravila svaki dan molim Gospu da pomogne drugima u čistoći.



Ufff...Imas ti jos radit na svojoj duhovnosti. No, obracenik si. Pa da cujemo :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 pro 2018 23:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
tratinčicamala napisao:
Ljudi vi niste normalni :)) A što se tiče oholosti imate super knjigu Stupnjevi oholosti i poniznosti. Kratka je i konkretna od sv. Bernarda.
A od bludnosti preporučam Spisi o djevičanstvu sv. Grgura iz Nise. Zdravim seljačkim jezikom sve objašnjeno.

Ja još ne mogu doć sebi..


Evo link na knjigu koga zanima:
https://1drv.ms/b/s!Aitxvg2kqC-iqxZCC6xfksK43eF2

Rasprava je bila započela o oholosti kao osobini i ponašanju ne grijehu, ali znaš kako kad otvoriš Pandorinu kutiju razno smeće izađe...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 290 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 29  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 32 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr