www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 20 tra 2024 02:16

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 290 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 29  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 09 pro 2018 23:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Dujam pozdrav. Oh pa mnogo ste nježni možda sam se prevarila.. (jedino to.. stvarno ne mogu shvatit kako sebi "dajete za pravo" ulični riječnik koristit). A to s pingvinima papa Franjo je izuzetno zabrinut za njihov opstanak što je opravdano da se poglavar katoličke crkve bavi tim pitanjem (pa neće valjda o dušama brinit).

I Bonifacije ma slušaj ti svi smo mi u prolazu i ne trebaš se pravdat da nitko nije savršen, nego u tome što vidiš da nisi.. lipo radi na sebi.. ne postoje opravdanja nego objašnjenja...i rad na sebi.. Nema kod Boga pravdanja. Pa nećemo otkrivat toplu vodu da nitko nije savršen. (Osim Billiya koliko sam uspjela zapamtit).
Kad se ispovidaš valjda se ne pravdaš nego osuđuješ.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 pro 2018 23:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
dujam napisao:
tratinčicamala napisao:
Pohvalno je što to nisi napravio a nisi jer ti je između ostalog pomogla i moja molitva ako ćemo filozofirat jer otkad sam ja ozdravila svaki dan molim Gospu da pomogne drugima u čistoći.



Ufff...Imas ti jos radit na svojoj duhovnosti. No, obracenik si. Pa da cujemo :D


Sori nisam povezala.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 pro 2018 23:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Lol a šta si ti očekivala da ćeš ovdje naći tipove koji mole litanije i jedni druge hrabre za napredak u vjeri. Nop, to su ti stereotipi oliti predrasude. Naša zadaća ovdje je da razbijemo dakle te i takove predrasude.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 pro 2018 23:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Billy napisao:
tratinčicamala napisao:
Ljudi vi niste normalni :)) A što se tiče oholosti imate super knjigu Stupnjevi oholosti i poniznosti. Kratka je i konkretna od sv. Bernarda.
A od bludnosti preporučam Spisi o djevičanstvu sv. Grgura iz Nise. Zdravim seljačkim jezikom sve objašnjeno.

Ja još ne mogu doć sebi..


Evo link na knjigu koga zanima:
https://1drv.ms/b/s!Aitxvg2kqC-iqxZCC6xfksK43eF2

Rasprava je bila započela o oholosti kao osobini i ponašanju ne grijehu, ali znaš kako kad otvoriš Pandorinu kutiju razno smeće izađe...



Razumijem.. Doduše čini mi se da bi se s vama mogla složiti oko većine tema :) Ali brate uh.. Hladan tuš mi je bilo ovo čitat.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 pro 2018 23:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
El Scorpio napisao:
Lol a šta si ti očekivala da ćeš ovdje naći tipove koji mole litanije i jedni druge hrabre za napredak u vjeri. Nop, to su ti stereotipi oliti predrasude. Naša zadaća ovdje je da razbijemo dakle te i takove predrasude.


DA DOSLOVNO TO!!! Pa Bonifacije kaže da se tebamo posvećivati.. Zagrlila ja ježa ako je ovo posvećivanje.

Bila sam prvo napisala prvi post pa onda išla čitat komentare ... Uh ... Ja se do poda ispričavam. Jesam ipak zalutala heh.

Samo vi nastavite. Ali evo da se ne prepirete oko toga tko je najoholiji od vas.. ja sam. "Tradicionalista" sam (kako nas nazivaju) to je nešto prekrasno čuvati svoju vjeru ali nažalost kod tradicionalista je prisutna ta odurna zmijurina oholost.

Ugodan nastavak "posvećivanja". Kako bi se po hrvatski reklo no hard filings.

Hvaljen Isus i Marija.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 pro 2018 23:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Tradicionalisti, protestanti, billy, bonifacije...svima je zajednicko samo jedno - pametniji su od pape :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 pro 2018 23:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Meni je drago sto si tradicionalist sto god to znacilo,ali ti je onda najbolje da se udaljis s ovog foruma jer tu prevladavaju liberalni katolici,neokonzervativci i modernisti. A takvi nece imati milosti prema tebi. Za neke od njih 6.Bozja zapovijed vise ne postoji,a postivanje te zapovijedi za njih je sramota,apsurd,obiljezje nazadnih i slaboumnih ljudi. U tu kategoriju spadaju prije svega Dujam i Skorpion. S njima se nemoj upustat u nikakve rasprave jer ce ti oduzeti i vrijeme i dusevni mir. Billy je pravovjerni katolik koji je jedini shvatio vaznost Valtortinih objava. A sklon je tradiciji pa bi se s njim trebala dobro sporazumjeti,makar u raspravi zna biti preostar. Ali takav je bio i sv.Jeronim. Ali bolje se udalji s foruma da ne dozivis uvrede,nepravde,ponizavanja,sikaniranja,izrugivanja od liberalnih katolika kao sto su Dujam i Skorpion.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 pro 2018 23:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Ne znam ni ja što je to tradicionalist, tako su prozvali nas koji smo jos ostali normalni (a mene zanima kako ćemo onda nazvati one koji iz tradicije idu u Crkvu:) ) Oprosti što sam te bila citirala za ono naravno da nisi nista loše napisao samo kontala sam mogao si ljepše zamotati :)) To je sve.. I došlo mi je ko primjer između ostalih izjava...ofrlje sam preletila. Inače ponosna sam i hajde i dalje tim putem. Nadam se da opraštaš. Evo još jednom laku noć. Mislim da se u životu više neću u forum registrirati ://. Hvaljen Isus i Marija još jednom. Srdačan pozdrav svima.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 pro 2018 00:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Sve oprosteno. Dozivio sam na ovom forumu i puno gorih stvari. Ostani vjerna Tradiciji i prihvati objave M.Valtorte. U moru laznih objava ove su uistinu bozanske.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 pro 2018 06:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Evo jedan moćni citat sv. Ljudevita Monfortskog:
„Jer đavli, ti vješti lupeži, hoće da nas nenadanim napadajem orobe i oplijene. Dan i noć vrebaju zgodan čas za taj posao.
Neprestano oblijeću da nas prožderu (usp.1Pt 5,8) i da nam u tren, jednim grijehom, otmu sve milosti i darove što smo ih god mogli dobiti tijekom godina. Njihova zloća, njihovo iskustvo, njihove zasjede i njihov broj trebaju nam utjerati u kosti silan strah od tolike nesreće, kad znademo da su neke osobe, punije milosti, bogatije krjepostima, utvrđenije
iskustvom i veće svetosti, bile iznenađene i nesretno orobljene i oplijenjene. Ah, koliko se vidjelo libanonskih cedara i zvijezda na nebu kako bijedno padaju i gube svu svoju visinu i sav svoj sjaj u jedan tren! Odakle ta čudna promjena?
Nije, zaista, od nedostatka milosti, jer ona nikome ne uzmanjkava, nego od nedostatka poniznosti. Te su se osobe držale jačima i sposobnijima nego su bile; smatrale su se kadrima sačuvati svoje blago; pouzdavale su se u se i oslonile se na
sebe. Držale su svoju kuću dosta sigurnom i svoje kovčege dosta jakima da mogu sačuvati dragocjeno blago milosti.
Zbog toga neosjetljivoga oslanjanja na svoje sile (premda im se činilo da se oslanjaju samo na Božju milost) dopustio je prepravedni Gospodin da budu orobljene prepustivši ih samima sebi. Jao! Da su bile upoznale divnu pobožnost, koju ću
prikazati poslije, bile bi povjerile svoje blago moćnoj i vjernoj Djevici, a ona bi im ga bila sačuvala kao svoje
vlasništvo; dapače to bi čuvanje smatrala svojom strogom dužnošću“.
Ili u prijevodu.. Đabe ti sve kreposti ako oholost stanuje u tvom srcu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 290 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 29  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 14 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr