www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 01:42

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 290 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 29  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 25 stu 2018 19:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
klasje napisao:
El Scorpio napisao:
...Crkva je nekada provodila inkviziciju, pa je onda došlo vrijeme kada se to ukinilo...

Zar nije Inkvizicija nastavljena pod imenom Kongregacija za nauk vjere?

Evo ga, jos jedan. Da pogodim, Međugorje? Kongregacija za nauk vjere vam je trn u oku zbog Međugorja?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 stu 2018 19:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 ožu 2014 19:35
Postovi: 275
Lokacija: Sušac
Podijelio: 49 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Polako. Nisam protiv Kongregacije za nauk vjere. I ne znam zasto je negativno kad se nju spominje (kao nasljednicu) vezano za Inkviziciju. Osobno, kad se uzme u obzir vrijeme i uvjeti tog vremena, ne smatram da je Inkvizicija bila losa.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 stu 2018 19:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Aha to, ok. Ja sam se vise referirao na metode inkvizicije, nego na instituciju kao takvu i na njezinu sljednicu. Kako mislis inkvizicija nije bila losa? Spaliti nekoga samo zato sto se ne slazes s njegovim misljenjem?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 stu 2018 20:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 ožu 2014 19:35
Postovi: 275
Lokacija: Sušac
Podijelio: 49 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Spaljivanje ljudi... Koliko je tocno zena, muskaraca spalila Inkvizicija? Ja ne znam (zaboravio sam podatak, moze biti da je bio 0)
i nemoj se referirati na wikipediju. Cinjenica je i da je rulja znala spaljivati ljude.
Ta spaljivanja masonski svijet pripisuje Inkviziciji.
Jesi znao da je Galileo Galilei za vrijeme istrazivanja od strane Inkvizicije boravio u najboljim vilama Rima?
Jesi znao za cinjenicu da su ljudi namjerno proturijecili vjeri samo da budu osudjeni od strane Inkvizicije
a ne od gradjanskih sudova? Zasto? Zato sto su kazne na sudovima Inkvizicije bile blaze!

Mozda i ova poveznica malo pomogne:
https://www.bitno.net/najave/ekskluzivno-na-laudato-tv-u-krece-nova-dokumentarna-serija-inkvizicija/


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 stu 2018 20:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Lol, kazes mi nemoj koristiti wikipediju i onda kao 'relevantni' izvor podataka stavis bitno.net, majko mila. Prvoklasna povijesna literatura, nema šta. Ne znam točno podatak koliko je ljudi bilo spaljeno. Znam za onaj najpoznatiji slučaj Giordana Bruna. Bez obzira na to, da je i jedan čovjek spaljen, previše je. Nema to veze ni s kakvim masonskim podmetanjima, to su povijesne činjenice. No nebitno, malo smo skrenuli s ove, za duhovni život krucijalne lol, teme.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 stu 2018 00:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
El Scorpio napisao:
Dobro, mi 'po defaultu' prihvaćamo nešto novo kao bolje, što, naravno, nije istina. Papu valja slušati i kad ne govori 'ex cathedra'. Pravo pitanje je; zašto vi sve što je novo po defaultu shvaćate kao nešto loše?

Ovaj argument kako nikom prije nije smetao prijevod je, jednostavno, loš. Crkva je nekada provodila inkviziciju, pa je onda došlo vrijeme kada se to ukinilo. Što se trebalo reći; zašto bismo ukidali inkviziciju ako nikom prije nije smetala? (Ova usporedba je, naravno, pomalo radikalna, ali nosi istu poantu)


Argument da nitko u 2000 godina nije dirao prijevod je točno pogodak u sridu.
Zašto bi to bio loš argument?
Pape prije su bili manje pape od ovog?
Tvoja usporedba sa inkvizicijom je trula.

Vratit ću se na obilježavanje najvećeg otpada Crkve koji se dogodio prije 500 godina.
Znamo da izvan Crkve nema spasenja da je to dogma KC. Znamo da je papa Lav X izopćio Luthera, a ovaj Franjo slavi 500 g. otpada i tebi je to okay.
Meni nije.
Kako god čudno je.

Ekumenski dijalog ukoliko ne završava obraćenjem i prelaskom natrag jedinoj pravoj vjeri, katoličkoj je uzalud.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 stu 2018 11:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Billy napisao:
El Scorpio napisao:
Dobro, mi 'po defaultu' prihvaćamo nešto novo kao bolje, što, naravno, nije istina. Papu valja slušati i kad ne govori 'ex cathedra'. Pravo pitanje je; zašto vi sve što je novo po defaultu shvaćate kao nešto loše?

Ovaj argument kako nikom prije nije smetao prijevod je, jednostavno, loš. Crkva je nekada provodila inkviziciju, pa je onda došlo vrijeme kada se to ukinilo. Što se trebalo reći; zašto bismo ukidali inkviziciju ako nikom prije nije smetala? (Ova usporedba je, naravno, pomalo radikalna, ali nosi istu poantu)


Argument da nitko u 2000 godina nije dirao prijevod je točno pogodak u sridu.
Zašto bi to bio loš argument?
Pape prije su bili manje pape od ovog?
Tvoja usporedba sa inkvizicijom je trula.

Vratit ću se na obilježavanje najvećeg otpada Crkve koji se dogodio prije 500 godina.
Znamo da izvan Crkve nema spasenja da je to dogma KC. Znamo da je papa Lav X izopćio Luthera, a ovaj Franjo slavi 500 g. otpada i tebi je to okay.
Meni nije.
Kako god čudno je.

Ekumenski dijalog ukoliko ne završava obraćenjem i prelaskom natrag jedinoj pravoj vjeri, katoličkoj je uzalud.



Problem je, što vi ne razumijete kako funkcionira mehanizam promjene. Da se razumijemo, nisam ni ja za nagle promjene, ukoliko ne postoji snažno racionalno utemeljenje da je drugo bolje. Međutim, zar ti stv. mislis da je Crkva (papa i biskupi) donijela ovu odluku preko noći? Siguran sam da je postojala diskusija i da je zaključeno da je ovako ispravnije.

Problem nastaje kada mi postanemo papiji od pape pa ako mi smatramo da nešto nije ok, onda to sigurno ne valja jerbo smo mi vrsni suci.

Što se tiče ekumenizma; da meni je okay to što papa radi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 stu 2018 13:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
El Scorpio napisao:
Billy napisao:
El Scorpio napisao:
Dobro, mi 'po defaultu' prihvaćamo nešto novo kao bolje, što, naravno, nije istina. Papu valja slušati i kad ne govori 'ex cathedra'. Pravo pitanje je; zašto vi sve što je novo po defaultu shvaćate kao nešto loše?

Ovaj argument kako nikom prije nije smetao prijevod je, jednostavno, loš. Crkva je nekada provodila inkviziciju, pa je onda došlo vrijeme kada se to ukinilo. Što se trebalo reći; zašto bismo ukidali inkviziciju ako nikom prije nije smetala? (Ova usporedba je, naravno, pomalo radikalna, ali nosi istu poantu)


Argument da nitko u 2000 godina nije dirao prijevod je točno pogodak u sridu.
Zašto bi to bio loš argument?
Pape prije su bili manje pape od ovog?
Tvoja usporedba sa inkvizicijom je trula.

Vratit ću se na obilježavanje najvećeg otpada Crkve koji se dogodio prije 500 godina.
Znamo da izvan Crkve nema spasenja da je to dogma KC. Znamo da je papa Lav X izopćio Luthera, a ovaj Franjo slavi 500 g. otpada i tebi je to okay.
Meni nije.
Kako god čudno je.

Ekumenski dijalog ukoliko ne završava obraćenjem i prelaskom natrag jedinoj pravoj vjeri, katoličkoj je uzalud.



Problem je, što vi ne razumijete kako funkcionira mehanizam promjene. Da se razumijemo, nisam ni ja za nagle promjene, ukoliko ne postoji snažno racionalno utemeljenje da je drugo bolje. Međutim, zar ti stv. mislis da je Crkva (papa i biskupi) donijela ovu odluku preko noći? Siguran sam da je postojala diskusija i da je zaključeno da je ovako ispravnije.

Problem nastaje kada mi postanemo papiji od pape pa ako mi smatramo da nešto nije ok, onda to sigurno ne valja jerbo smo mi vrsni suci.

Što se tiče ekumenizma; da meni je okay to što papa radi.


Smatram da je ovako nešto ishitreno jer nijedan papa u 2000 godina nije ni pomišljao da je prijevod pogrešan.

Tebi je ekumenizam bez obraćenja ok.
Poštujem to.
No apostoli su širili vjeru i ljude spašavali, a Franjo tolerira da krivovjernik ostaje u krivovjerju i ne čini ništa da se obrati i spasi.

Zato je to lažni ekumenizam.
To ja ne prihvaćam.

Papa Pio X Zato je osudio modernizam. Svaki svećenik je polagao antimodernističku zakletvu i molila se molitva pape Lava xiii na kraju mise.
Sve do sedamdesetih.
Tada dim Sotonin polako ulazi u Crkvu ( to je Pavao VI kazao).

Dakle, dok Crkva u Hrvatskoj žrtvuje svoju radost zbog (ne)proglašenja svetim blaženog Alojzija Stepinca u ime dijaloga s Pravoslavnom crkvom, dotle nas sama Sveta stolica, sa svojim dodvoravanjem protestantskim zajednicama u Europi, samo još više udaljava od ‘dobrih odnosa’ s vjernicima istočnih Crkava.

Tu su još LGBT zajednice koje uz krivovjernike se pripremaju za svečani dolazak Antikrista.
To je sve zapisano u Bibliji.
Ili ti ne vjeruješ u Sveto pismo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 stu 2018 15:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Billy napisao:

Smatram da je ovako nešto ishitreno jer nijedan papa u 2000 godina nije ni pomišljao da je prijevod pogrešan.

Tebi je ekumenizam bez obraćenja ok.
Poštujem to.
No apostoli su širili vjeru i ljude spašavali, a Franjo tolerira da krivovjernik ostaje u krivovjerju i ne čini ništa da se obrati i spasi.

Zato je to lažni ekumenizam.
To ja ne prihvaćam.

Papa Pio X Zato je osudio modernizam. Svaki svećenik je polagao antimodernističku zakletvu i molila se molitva pape Lava xiii na kraju mise.
Sve do sedamdesetih.
Tada dim Sotonin polako ulazi u Crkvu ( to je Pavao VI kazao).

Dakle, dok Crkva u Hrvatskoj žrtvuje svoju radost zbog (ne)proglašenja svetim blaženog Alojzija Stepinca u ime dijaloga s Pravoslavnom crkvom, dotle nas sama Sveta stolica, sa svojim dodvoravanjem protestantskim zajednicama u Europi, samo još više udaljava od ‘dobrih odnosa’ s vjernicima istočnih Crkava.

Tu su još LGBT zajednice koje uz krivovjernike se pripremaju za svečani dolazak Antikrista.
To je sve zapisano u Bibliji.
Ili ti ne vjeruješ u Sveto pismo.


Kako znaš da je ishitreno? Možda oni o tom raspravljaju već godinama.

Nije ekumenizam iznimka, meni je ok sve što papa čini. Ovo s dimom sotoninim neću komentirati, to su argumenti na razini djece petog osnovne.
Dakle, problem vidim u tom kada mi, iako nemamo uvid u sve informacije, pomislimo da smo svetiji od pape pa komentiramo stvari koje nismo kompetentni komentirati. Odnosno, sama činjenica da sam katolik mi ne daje za pravo da laprdam o svemu i svačemu, bez obzira što se radi o stvarima vezanim uz Crkvu.

Svašta si ti tu nadrobio; ekumenizam, masoni, dim sotonin, LGBT zajednice, dolazak antikrista. Naravno, sve bez i jednog dokaza, nego po nekakvim vlastitim nahođenjima, što je često pogrešno.

Ne znam što točno mislis kada pitas vjerujem li u Sveto pismo? Naravno da vjerujem u njegovo arheotipsko - alegorijsko - jungovsko tumačenje, odnosno tumačiti trebaju oni koji su za to kompetentni. No, naravno da ne treba smatrati da je zemlja stara 6000 godina i slične nebuloze.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 stu 2018 17:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Možda je papa Franjo"uveden u napast"-postati slavan po ispravljanju 2000-ljetne molitve?Što znači sedevekantizam?
Inače,meni je čak mrrrrvicu zasmetalo što je,meni najmiliji,papa Ivan Pavao II,dodao još jedno otajstvo krunici...Ali,ne može se to porediti sa ovim...I,valjda je bio nadahnut...Ipak je on imao poseban odnos sa Gospom...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 290 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 29  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 18 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr