www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 22:32

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 290 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 22 stu 2018 16:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Evo kako je papa Pio XII molio Oče naš.
Zapravo, odličan primjer kako treba moliti, a ne blebletati.

https://youtu.be/JmVucwgy0oU


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 stu 2018 20:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Billy no iq as usual..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 stu 2018 22:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Billy Sedevakantist.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 stu 2018 23:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Zasto je sad Billy sedevakantist? Jer je rekao da papa moze pogrijesiti? Nije rekao da moze pogrijesiti kad govori ex cathedra makar i u tom slucaju moze pogrijesiti. Razloge za to vec sam naveo,a glavni je razlog slobodna volja koju Bog uvijek postiva.Dakle,ako papa svojom slobodnom voljom odluci proglasiti nesto pogresno,Bog ce postivati njegovu slobodu i dopustit ce da proglasi nesto pogresno bez obzira na posljedice koje mogu iz toga proizaci. Na isti je nacin dopustio da Luther,Calvin,Zwingli i toliki drugi heretici proglase lazne dogme znajuci kolike ce duse radi toga biti zavedene i zavrsiti u paklu. Netko moze prigovorit: Ali Bog svakom papi toliko rasvijetli razum da papa jednostavno ne moze pogrijesiti. Odgovaram na taj prigovor: Zasto onda i Lutheru nije toliko rasvijetlio razum da ga ucini nepogresivim u stvarima vjere? Jer da je to ucinio spasio bi milijune dusa od vjecne propasti u paklu. Nije Bogu tesko rasvijetliti razum svakom covjeku do stupnja kad se vjerovatnost pogreske prakticki iskljucuje,ali to namjerno ne cini i pravedno je da ne cini. Jer je svjetlo razuma milost koju Bog daje ovisno o covjekovim zaslugama i ovisno o tome koliko covjek moli za tu milost. Dakle,jedan obicni seljak s nekoliko razreda osnovne skole,ako zivi svetim zivotom i neprekidno moli Boga za svjetlo razuma,moze bolje razumijeti vjeru od jednog pape koji zivi u stanju smrtnog grijeha zbog cega mu Bog uskracuje svoje svjetlo i svaku drugu milost. Takav papa moze jos samo govorit kao naravni covjek na temelju svog naravnog razuma lisenog nadnaravne mudrosti,a u tom stanju razum je veoma sklon brojnim zabludama.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 stu 2018 23:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Bonifacije napisao:
Zasto je sad Billy sedevakantist? Jer je rekao da papa moze pogrijesiti? Nije rekao da moze pogrijesiti kad govori ex cathedra makar i u tom slucaju moze pogrijesiti. Razloge za to vec sam naveo,a glavni je razlog slobodna volja koju Bog uvijek postiva.Dakle,ako papa svojom slobodnom voljom odluci proglasiti nesto pogresno,Bog ce postivati njegovu slobodu i dopustit ce da proglasi nesto pogresno bez obzira na posljedice koje mogu iz toga proizaci. Na isti je nacin dopustio da Luther,Calvin,Zwingli i toliki drugi heretici proglase lazne dogme znajuci kolike ce duse radi toga biti zavedene i zavrsiti u paklu. Netko moze prigovorit: Ali Bog svakom papi toliko rasvijetli razum da papa jednostavno ne moze pogrijesiti. Odgovaram na taj prigovor: Zasto onda i Lutheru nije toliko rasvijetlio razum da ga ucini nepogresivim u stvarima vjere? Jer da je to ucinio spasio bi milijune dusa od vjecne propasti u paklu. Nije Bog tesko rasvijetliti razum svakom covjeku do stupnja kad se vjerovatnost pogreske prakticki iskljucuje,ali to namjerno ne cini i pravedno je da ne cini. Jer je svjetlo razuma milost koju Bog daje ovisno o covjekovim zaslugama i ovisno o tome koliko covjek moli za tu milost. Dakle,jedan obicni seljak s nekoliko razreda osnovne skole,ako zivi svetim zivotom i neprekidno moli Boga za svjetlo razuma,moze bolje razumijeti vjeru od jednog pape koji zivi u stanju smrtnog grijeha zbog cega mu Bog uskracuje svoje svjetlo i svaku drugu milost. Takav papa moze jos samo govorit kao naravni covjek na temelju svog naravnog razuma lisenog nadnaravne mudrosti,a u tom stanju razum je sklon brojnim zabludama.


Ja sam dao svoje viđenje molitve Oče naš i da ne bi trebalo ništa mijenjati. To je moje mišljenje na koje imam pravo, a da je sve ok sa molitvom već bi je izmijenili.
Namjerno sam stavio link da čujete kako jedan prijašnji papa moli molitvu. On očito nije imao problema sa prijevodom.
Ne kužim zašto neki ljudi uvijek nešto novo po defaultu prihvaćaju kao ispravno i bolje.
Ja sedevakantist?
Pa doživio sam ovdje razne etikete.
Ponavljam nije bitno što se kaže, nego tko kaže.
Za ovog papu treba moliti.
Imam pravo na mišljenje. Argument da se tako moli 2000 je da je sve ok sa molitvom
Očito je da smo loši vjernici i da ne zaslužujemo boljeg papu.
Vjerojatno ćete svi bespogovorno pognuti glavu kada će se svetogrdno rastavljeni pričešćati.
Oslobodi Bože!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 stu 2018 00:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
dujam napisao:
Billy no iq as usual..


Vade Retro Satana, Non Suade Mihi Vana; Sunt Mala Quae Libas, Ipse Venenum Bibas!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostOvaj post je obrisan od Billy na 25 stu 2018 00:17.
PostPostano: 25 stu 2018 00:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
I latinski prijevod ima isti smisao: et ne nos inducas in tentationem. A taj prijevod potjece iz najstarijih vremena Crkve


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 stu 2018 16:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Dobro, mi 'po defaultu' prihvaćamo nešto novo kao bolje, što, naravno, nije istina. Papu valja slušati i kad ne govori 'ex cathedra'. Pravo pitanje je; zašto vi sve što je novo po defaultu shvaćate kao nešto loše?

Ovaj argument kako nikom prije nije smetao prijevod je, jednostavno, loš. Crkva je nekada provodila inkviziciju, pa je onda došlo vrijeme kada se to ukinilo. Što se trebalo reći; zašto bismo ukidali inkviziciju ako nikom prije nije smetala? (Ova usporedba je, naravno, pomalo radikalna, ali nosi istu poantu)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 stu 2018 18:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 ožu 2014 19:35
Postovi: 275
Lokacija: Sušac
Podijelio: 49 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
El Scorpio napisao:
...Crkva je nekada provodila inkviziciju, pa je onda došlo vrijeme kada se to ukinilo...

Zar nije Inkvizicija nastavljena pod imenom Kongregacija za nauk vjere?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 290 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr