www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 21:07

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 290 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 13 pro 2018 18:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
tratinčicamala napisao:
Naletit će netko kome će to nešto značiti ko što sam ja prije 17 godina na ovom forumu naletila na nečije svjedočanstvo koje mi je život značilo..i danas molim za tu osobu. Imao je ime Učenik ja mislim. Ne znam da li je jos aktivan.

Prije 17 godinica ovog foruma nije bilo. Manje bitno. Nešto drugo me "zabrinjava", naravno, pod navodnicima. Nije sad da noćima ne spavam zbog toga, ali, slab si ti tradicionalist ako ti je njegovo svjedočanstvo život značilo. Šta bi ti sad na ovo rekli Toma Blizanac i njegov brat Marko da vide što si napisala?! :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 pro 2018 21:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Fran26 napisao:
Billy napisao:
Nisam naucitelj Crkve ko ti.

Sa Wikipedijom i Jutarnjim listom, teško da ćeš ikad postati. :l30:

Billy napisao:
Nije Wikipedija ni jutarnji ništa zamijenilo. Dapace, što tamo krivo piše?

Puno toga tamo krivo piše. Zato i postoji definicije oholosti Katoličke Crkve, i druge definicije, npr. definicija oholosti koju si pronašao na Wikipediji ili u Jutarnjem listu. Tebi je očito svejdeno, kaže nešto Toma ili Inoslav Bešker. Zato si sposoban napisat ovako nešto, citiram;

Billy napisao:
Imam mana ali oholost ne stanuje kod mene.


Billy napisao:
Ja samo cinim što ciniš i ti: Mlatim praznu slamu i tebe provociram.

Meni izgleda da više mlatiš praznu slamu i sramotiš samog sebe. :roll:

Billy napisao:
Uživam u tome.

Oprosti Billy, ali ne djeluješ mi tako. :)

Billy napisao:
Ja sam ovdje da se zabavljam.

Ili, da se sramotiš?! :)

Billy napisao:
Tebe treba raskrinkati jer cemu pozivanje na nešto sveto ako djela dokazuju da tebe za to boli nokat i ciniš po svome.

Moja ili bilo čija eventualna svetost, pa i grešnost, nema ništa, ali doslovno ništa sa naukom Katolicke Crkve. Ni to tak teško za skužiti. Nauk Crkve nadilazi našu grešnost ili svetost. Baš kao što zakon fizike nema ništa sa time jel ga ispituje bogalj ili atletski graden muškarac bez neke fizičke mane. Nauk Crkve, smije se i mora iznositi, bez obzira na naše trenutno duhovno stanje, bez obzira na manje ili više upitnu moralnost onog koji ga iznosi.


...da netko smije govoriti samo ono što sam živi – otvoreno je krivovjerje; on mora naviještati cjelinu kršcanstva, upravo i ono što sam još nije ostvario, i njegova vlastita rijec koja ga sudi i osuduje treba ga peci kao vatra na duši, treba mu – kako to Pismo kaže za Božju rijec - postati dvosjekli mac (Heb 4,12), koji ne sijece samo druge, nego i njega samoga. Kamo bi dospjelo kršcanstvo kada bi neke pape, biskupi i svecenici navješcivali još samo onaj dio kršcanske stvarnosti kojeg su oni sami u stanju živjeti. Mi ne navješcujemo sebe, nego Krista Isusa (2 Kor 4,5), i onda kada je to istodobno nemilosrdan sud nama samima. Subjektivna ce propovjednikova svetost uvijek zaostajati za objektivnom svetošcu poruke koju treba prenijeti. No ono što se od ovoga subjekta, koji polaže pravo na navješcivanje objektivne istine, bezuvjetno mora zahtijevati jest istinitost. Tko je spreman govoriti protiv svojega uvjerenja, ne može uvjeriti druge. Ono što sami ne živimo, smijemo, odnosno moramo naviještati, ali ne smijemo se praviti da to živimo. Joseph Ratzinger "Dogma i navještaj"


Billy napisao:
Zašto nisi nimalo skroman i ponizan? Tebi su pojmovi skromnosti i poniznosti strane.

Za definiciju oholosti i za ostatak nauka Katoličke Crkve, sasvim je nebitno jesam li ja skroman i ponizan. A ovo da su mi skromnost i poniznost gotovo nepoznati pojmovi - jesu. Tu si u pravu. Pa opet, to nema apsolutno nikakve veze se definicijom oholosti ili naukom Crkve. Bio ja svetac ili utjelovljena Sotona, definicije oholosti i nauk Crkve će ostati isti.

Billy napisao:
Dakle ti si licemjeran.

Pa baš i ne, kao što možeš vidit iz prethodnih navoda ovog posta.

Billy napisao:
Tvoja lista je tvoja sramota.

Moja lista je mjera koja služi za preodgoj forumaša. Sad se sigurno pitaš: a kojih to forumaša?! Onih koji ne žele prihvatiti nauk Katolicke Crkve nego rađe iznose i prihvaćaju privatne mudrolije.

Billy napisao:
Pazi da te obican strojar ne pretekne.
Koja bi to sramota bila.

Ako nastaviš čitati Jutarnji list i Wikipediju, i ako to nastaviš navodit kao nauk Crkve, onda teško da ćeš me preteći. Ako ćeš na Tomu i Augustina odgovarat sa Inoslav Beškerom i Dinko Bradvicom, onda si unapred osuđen na propast. :)


Vidim da si se jako potrudio da odgovoriš.
Pišeš puno i uglavnom dosta toga nepotrebno i krivo zaključuješ po pitanju mene.
Meni nabijaš na nos da ja navodim kao nauk Crkve nešto što nisam uopće naveo da je nauk Crkve.
Naveo sam nazovimo to svjetovnu definiciju oholosti sa Wikipedije.
Po tebi kad god papa govori je nepogrešiv, što nije točno.
Po čemu si to bolji od Beškera ili Bradavice? Po čemu si bolji od mene?
Možda si običan farizej i pismoznanc u jednom.
Bogu hvala imam preko 40 GB knjiga u digitalnom obliku (jer nisam baš sve stavio u oblak da dijelim), a i veliku kolekciju knjiga. Namjerno se nisam pozivao na ni jednu.
Fran na tebe neću Beškerom ili Augustin nego Isusom:
On je put, istina i život.
Ne zaboravi kome se je Isus objavio.
To vrijedi i danas.

Lk 10, 21U taj isti čas uskliknu Isus u Duhu Svetom: "Slavim te, Oče, Gospodaru neba i zemlje, što si ovo sakrio od mudrih i umnih, a objavio malenima. Da, Oče! Tako se tebi svidjelo.

Bliži se Božić. Ja planiram dobru ispovijed.
Boni je u pravu.
Lako je nešto napisat i još lakše kazati.
Bitno je imati mjeru, vjeru i znat koji put i drek pregristi.
Oprosti što sam te pogrdno nazvao.
Žao mi je.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 pro 2018 22:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
U svojo kucnoj biblioteci Fran26 sigurno ima puno vjerskih knjiga. Ali to nazalost nisu samo dobre vjerske knjige koje bih mogao svakome preporuciti bez straha da cu tako ugroziti njegovo spasenje. Medju dobrim vjerskim knjigama tu se nalazi i gomila lose i veoma opasne duhovne literature. To su oni prokleti moderni teolozi koji su velikim dijelom odgovorni za sadasnju krizu Katolicke crkve. Oni su radili u pripremnim komisijama Drugog vatikanskog sabora i tako ga odveli u pogresnom smjeru,a izvrsili su i pakleni utjecaj na postkoncilske pape. Navest cu samo nekoliko imena: Joseph Ratzinger,Karl Rahner, Hans Urs von Baltasar,Ives Congar... Posebno je opasan ovaj Baltasar koji je u Katolicku crkvu ubacio herezu o spasenju svih ljudi,a koju su,cine se,velikodusno prihvatili postkoncilski pape. I zato Fran,dok druge opominjes da ne citaju lose knjige,pripazi da sam ne cinis istu gresku koju kod drugih zelis ispraviti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 pro 2018 22:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Fran26 napisao:
tratinčicamala napisao:
Naletit će netko kome će to nešto značiti ko što sam ja prije 17 godina na ovom forumu naletila na nečije svjedočanstvo koje mi je život značilo..i danas molim za tu osobu. Imao je ime Učenik ja mislim. Ne znam da li je jos aktivan.

Prije 17 godinica ovog foruma nije bilo. Manje bitno. Nešto drugo me "zabrinjava", naravno, pod navodnicima. Nije sad da noćima ne spavam zbog toga, ali, slab si ti tradicionalist ako ti je njegovo svjedočanstvo život značilo. Šta bi ti sad na ovo rekli Toma Blizanac i njegov brat Marko da vide što si napisala?! :)


(samo da odgovorim)
Lapsus, ja sam imala 17ak godina, a prije 10ak godina to sigurno jeste :)
Znam da je neki karizmatik kao bio ili nešto što meni ne paše ali ipak je čovjek nešto duboko rekao taman mi je to bilo vrijeme traženja.. Nekad čovjeku osmijeh znači a ne pametna riječ.
Plus što je bio ljubazan..nije skakao na zadnje noge.. lijepo je biti ljubazan. Kao takvoga ga se sjećam..

Pa šta glasala sam za Josipovića sad glasam za Esihicu ako se kandidira...ljudi napreduju, neki nazaduju, ... u svakom slučaju mijenjaju.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 pro 2018 13:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
kopitar napisao:
El Scorpio napisao:
A i osjeća se kod nje određena doza semipelagijanizma.



I juridivizma.

Jao Kopitar kad te vidim,sjetim se da nisam stigla baciti oko na kopiju dnevnika sv.Faustine,a stoji mi do kreveta...sjetim se,pa zaboravim,odvuče me nešto drugo... :oops:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 pro 2018 13:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Bonifacije napisao:
Cemu tolike rasprave oko oholosti? Zasto se traze definicije? Dobro je rekao Toma Kempenski:'Malo sentire quam definire poenitentiam'( Vise volim osjecati iskreno kajanje,nego dati uceno objasnjenje sto je to kajanje). Zato i mi radije gledajmo da se oslobodimo oholosti,nego da znamo uceno definirati taj pojam. I ne vidim veliki problem ako je netko uzeo definiciju iz wikipedije ukoliko je ta definicija tocna. Isti Toma Kempenski mudro primjecuje: Ne pitaj mnogo tko je nesto rekao,nego gledaj sto je receno!

Ja imam problem sa oholosti i nikako se toga riješiti :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 pro 2018 13:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Evo,još nešto moram reći,pa ako netko hoće,neka pljuje...Previše je ovdje čangrizavosti.Na više sam foruma,pa sam na ovom očekivala,za razliku od svjetovnih,više duha katoličke ljubavi,snošljivosti,veselja zbog vjere...Izgleda da,recimo,budisti,više djeluju prosvjećeno,mirno,zadovoljno,nego neki katolici...Ne kažem da nema lijepih postova,neke sam i kopirala,ponešto naučila...Ne očekujem sad da svi pjevaju i mole,ali,brate...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 pro 2018 15:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
tratinčicamala napisao:
Znam da je neki karizmatik kao bio ili nešto...

Dobro si napisala, bio je kao neki karizmatik. :roll: Ako pogledaš postove koje je pisao, jedna stvar se neizbježno nameće: izliječio je više ljudi od Sv. Franje i Sv. Antuna zajedno. Naravno, ne on, sve u ime Isusovo. Pitaj samo onu žensku iz Rijeke koja boljuje od multiple skleroze kako je prošla poslije njegovog "tretmana".


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 pro 2018 15:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Evo,još nešto moram reći,pa ako netko hoće,neka pljuje...Previše je ovdje čangrizavosti.Na više sam foruma,pa sam na ovom očekivala,za razliku od svjetovnih,više duha katoličke ljubavi,snošljivosti,veselja zbog vjere...Izgleda da,recimo,budisti,više djeluju prosvjećeno,mirno,zadovoljno,nego neki katolici...Ne kažem da nema lijepih postova,neke sam i kopirala,ponešto naučila...Ne očekujem sad da svi pjevaju i mole,ali,brate...



Pa normalno da djeluju mirno i zadovoljno kad zive u "miru". Isus npr ne prihvaca taj mrtvi mir pa kaze;

U ono vrijeme reče Isus svojim apostolima: "Ne mislite da sam došao mir donijeti na zemlju. Ne, nisam došao donijeti mir, nego mač. Ta došao sam rastaviti čovjeka od oca njegova i kćer od majke njezine i snahu od svekrve njezine; i neprijatelji će čovjeku biti ukućani njegovi.
Tko ljubi oca ili majku više nego mene, nije mene dostojan. Tko ljubi sina ili kćer više nego mene, nije mene dostojan. Tko ne uzme svoga križa i ne pođe za mnom, nije mene dostojan. Tko nađe život svoj, izgubit će ga, a tko izgubi svoj život poradi mene, naći će ga. Tko vas prima, mene prima; a tko prima mene, prima onoga koji je mene poslao. Tko prima proroka jer je prorok, primit će plaću proročku; tko prima pravednika jer je pravednik, primit će plaću pravedničku. Tko napoji jednoga od ovih najmanjih samo čašom hladne vode zato što je moj učenik, zaista, kažem vam, neće mu propasti plaća."Mt 10,34-11,1


Dominikanci su u jednom textu to lijepo objasnili;


On ne prihvaća lažni i nepravedni ili zločesti mir. On ne prihvaća mrtvi mir. On je taj koji donosi Život, a time i vatru koja će planuti i prekaliti cijelo čovječanstvo. Isus mijenja svijet na bolje, oplemenjuje ga. ON ne prihvaća kompromis sa “starim svijetom”. Lažni kompromis i lažni mir samo odugovlače opstanak nepravednog svijeta. U ime lažnog mira vrlo česti se prihvaća čak i ropstvo, umiranje… Takav mir Isus ne prihvaća, nego ga razobličuje.
Svijet se dosta često “adaptira”. “Pomiri” se svijet dobrote i svijet zloće. I tako svijet postaje “ni vruć ni hladan”, niti biva svijet ljubavi niti svijet zloće.


Ili ti ga, tako postanu oni ljudi sto niti mirisu niti cvijetaju; tako postaju sklapanjem tog mrtvog mira. Ali Katolicka vjera ti ne daje to sto ti trazis. Ona trazi da budes konstantno raspet izmedu svojih dijela i onoga sto navijestas. U njoj moras bit licemjer sam sebi; navijestas jedno, a radis losije od onog sto navijestas. Kako je Fran citira gore Ratzingera;

...da netko smije govoriti samo ono što sam živi – otvoreno je krivovjerje; on mora naviještati cjelinu kršcanstva, upravo i ono što sam još nije ostvario, i njegova vlastita rijec koja ga sudi i osuduje treba ga peci kao vatra na duši, treba mu – kako to Pismo kaže za Božju rijec - postati dvosjekli mac (Heb 4,12), koji ne sijece samo druge, nego i njega samoga. Kamo bi dospjelo kršcanstvo kada bi neke pape, biskupi i svecenici navješcivali još samo onaj dio kršcanske stvarnosti kojeg su oni sami u stanju živjeti. Mi ne navješcujemo sebe, nego Krista Isusa (2 Kor 4,5), i onda kada je to istodobno nemilosrdan sud nama samima. Joseph Ratzinger "Dogma i navještaj"

tratinčicamala napisao:
Znam da je neki karizmatik kao bio ili nešto što meni ne paše ali ipak je čovjek nešto duboko rekao taman mi je to bilo vrijeme traženja..



2. Timoteju 4,3 Jer doći će vrijeme kad ljudi neće podnositi zdrava nauka nego će sebi po vlastitim požudama nagomilavati učitelje kako im godi ušima;
2. Timoteju 4,4 od istine će uho odvraćati, a bajkama se priklanjati.


Tratincice...Odgovarala li tebi nesto ili ne, nema veze s istinom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 pro 2018 15:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Fran26 napisao:
tratinčicamala napisao:
Znam da je neki karizmatik kao bio ili nešto...

Dobro si napisala, bio je kao neki karizmatik. :roll: Ako pogledaš postove koje je pisao, jedna stvar se neizbježno nameće: izliječio je više ljudi od Sv. Franje i Sv. Antuna zajedno. Naravno, ne on, sve u ime Isusovo. Pitaj samo onu žensku iz Rijeke koja boljuje od multiple skleroze kako je prošla poslije njegovog "tretmana".


Sta je bilo sa njom?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 290 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr