www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 20 tra 2024 01:49

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
PostPostano: 28 lip 2008 16:41 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 12 lip 2008 22:15
Postovi: 9
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Thompsonovac napisao:
Geja napisao:
Thompsonovac napisao:
Geja napisao:
velika napisao:
ja vas molim da se priduzite i molite za jednu divnu osobu koju sam na cudan nacin upoznala , momentalno je povucen molite ljubim vas


Može li mi netko objasniti koja je poanta tih hitnih molitava? Što se može napraviti s tim? Je li Bog nešto ne zna pa jedino kako može saznati za neku stvar je kroz molitvu/molbu koju mi upučujemo njemu pa zato molitva mora biti hitna?


Bog zna što nama treba i prije nego li ga zamolimo, ali da bi dobili to što tražimo moramo vjerovati u Božju providnost i milost, znači molitvom se ponizujemo i priznajemo da nam nitko drugi ne može pomoći osim Svemogućeg Oca i to je Bogu milo. :wink:


Uglavnom, grubo će zvučiti, Bogu se treba ulizivati?


Ne. Pa Bog nas jako jako voli, zašto bi se mi njemu ulizivali, ali poniznost je ključ. Isus će svakome dati što poželi. Ali kad Sin Čovječji dođe hoće li naći vjere na zemlji???


Što Bog dobiva ako mu pokažemo poniznost? Mislim da Bog nije neki zemaljski kralj kojem ego skoči kada mu se klanjamo, pokažemo mu pokornost,poniznost itd. ;)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 lip 2008 18:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 sij 2008 21:31
Postovi: 698
Lokacija: Najljepša zemlja na svijetu!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Geja napisao:
Thompsonovac napisao:
Geja napisao:
Thompsonovac napisao:
Geja napisao:
velika napisao:
ja vas molim da se priduzite i molite za jednu divnu osobu koju sam na cudan nacin upoznala , momentalno je povucen molite ljubim vas


Može li mi netko objasniti koja je poanta tih hitnih molitava? Što se može napraviti s tim? Je li Bog nešto ne zna pa jedino kako može saznati za neku stvar je kroz molitvu/molbu koju mi upučujemo njemu pa zato molitva mora biti hitna?


Bog zna što nama treba i prije nego li ga zamolimo, ali da bi dobili to što tražimo moramo vjerovati u Božju providnost i milost, znači molitvom se ponizujemo i priznajemo da nam nitko drugi ne može pomoći osim Svemogućeg Oca i to je Bogu milo. :wink:


Uglavnom, grubo će zvučiti, Bogu se treba ulizivati?


Ne. Pa Bog nas jako jako voli, zašto bi se mi njemu ulizivali, ali poniznost je ključ. Isus će svakome dati što poželi. Ali kad Sin Čovječji dođe hoće li naći vjere na zemlji???


Što Bog dobiva ako mu pokažemo poniznost? Mislim da Bog nije neki zemaljski kralj kojem ego skoči kada mu se klanjamo, pokažemo mu pokornost,poniznost itd. ;)

pa On ne dobiva ništa, On je isti uvijeke, ali mi dobivamo... :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 lip 2008 19:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:14
Postovi: 717
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ovo si jako lijepo rekao Thompsone, mi dobivamo kreposnim životom.
:wink:
Ne znam zbog čega Geja pitanje u čemu je poanta molitava, hitnih ili nehitnih, i ti kada tražiš nešto od ljudi također moliš, oliti pitaš; nekada ti je nešto hitnije što znači većega prioriteta, važnije za tebe. Tako i mi kršćani vapimo svome Ocu nebeskom po njegovoj uputi iz Sv. Pisma:

" Što god zamolite Oca u moje ime, dat će vam!" (Iv 16,23)

Molitve je jedan od najsnažnijih pokazatelja da vjerujemo u Boga i Bogu.

Isus je rekao svojm učenicima:" Prije nego zamolite moga Oca nebeskog, on već zna što vam je potrebno."

A zatim; " Kucajte i otvorit će vam se , molite i dat će vam se!"

Molimo svoga Oca nebeskog, jer nam je Isus rekao da ga trebamo moliti i u tome nam je dao primjer.

Bez molitve nema uslišanja.

On je vjerni Bog, koji drži svoje riječi; uvijek ih je držao i uvijek će ih držati. Idi, neka ti bude kako si vjerovao!




"Zahvaljujte Gospodinu jer je dobar, jer je vječna ljubav Njegova".
Ps 118

P.s. Kršćani bez molitve, su poput ratnika bez oružja; pitam se komu odgovaraju takovi kršćani...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 lip 2008 19:14 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Neka SVEMOGUĆI BOG spusti svoj blagoslov na tebe i tog dečka, u kojem smislu ti to trebalo.

Zanemari ove kukolje u ovom dijelu Božijeg polja (foruma).


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 lip 2008 20:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 17 stu 2006 11:57
Postovi: 1390
Lokacija: Velika Gorica
Podijelio: 123 zahvala
Zahvaljeno je: 121 zahvala
Geja napisao:

Što Bog dobiva ako mu pokažemo poniznost? Mislim da Bog nije neki zemaljski kralj kojem ego skoči kada mu se klanjamo, pokažemo mu pokornost,poniznost itd. ;)



"Ako je tko sasvim malen, neka dođe k meni", rekao je Duh Sveti na usta Salomonova (Izr 9,4). I taj isti Duh Ljubavi rekao je također da je "milosrđe dano malenima" (Mudr 6,7). U njegovo ime otkriva nam prorok Izaija da će na Sudnji dan "Gospodin povesti svoje stado na pašnjake, da će skupiti male jaganjce i privinuti ih na svoje grudi" (Izaija 40,11).

Nije li nam Isus poručio: "Učite se od mene, jer sam krotka i ponizna srca" (Mt 11, 25-30) ?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 lip 2008 20:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 sij 2008 21:31
Postovi: 698
Lokacija: Najljepša zemlja na svijetu!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Odlično, Luki ,to su citati koji se traže :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 lip 2008 00:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Geja napisao:
velika napisao:
ja vas molim da se priduzite i molite za jednu divnu osobu koju sam na cudan nacin upoznala , momentalno je povucen molite ljubim vas


Može li mi netko objasniti koja je poanta tih hitnih molitava? Što se može napraviti s tim? Je li Bog nešto ne zna pa jedino kako može saznati za neku stvar je kroz molitvu/molbu koju mi upučujemo njemu pa zato molitva mora biti hitna?


Bog hoce da sudjelujes bez obzira sto sve zna, nista vise od toga. Bog je jednostavan. No o tome ne mozes nista znati ako ne znas koja je cijena placena za ljude. Tada bi znala sto molitva uopce moze.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 11 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr