www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 27 tra 2024 07:07

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 19 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Krenulo im je
PostPostano: 04 stu 2008 11:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 lip 2007 13:01
Postovi: 784
Lokacija: na litici spremna da poletim visoko visoko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dragi tt-ovci:

Priča jedne obitelji, meni jako drage

Đurđica i Vinko bili su djeca s kojima sam se ja igrala, s kojima sam provodila vruće mjesece ljeta i školskih praznika, zajedno djelili školske brige, zajedno prošli kroz teške dane puberteta, bili na svadbama jedan drugom, i sada gledam kako Vinko drži već svoje drugo dijete u rukama. Vinko i Đurđica su brat i sestra. Znali smo obići sve šumarke, sve prašnjave puteve našeg sela, igrali bi se skrivaća do noći. Kad bi jedan od nas imao ranu, svi bi ju vidali, zajedno smo se penjali po stablim jabuka, zadirkivali susjede i smijali se do besvjesti. Ali Vinko i Đurđica su imali oca koji je pio, koji nije dolazio doma, jer je bio u birtiji dok nije sve zapio, Nisu imali novaca, nisu imali mira. Baka nije voljela svoju snahu, njihovu mamu. Kad je vinko imao 16 godina, njihov otac obolioje od raka pluća. Vinko je s 16 godina preuzeo sve na sebe, novaca su sada još manje imali, pubertet je za njih bio najteži dio njihova života. Đurđica je bila mlada djevojka, koja si nikada nije mogla priuštiti lijepu odječu, majka ju je sama šivala. Sami u boli od straha gubitka oca, majke koja je na tabletama za smirenje. Baka se bavila svim i svačim, pretpostavljam da je bilo gatanja i sličnih stvari, ne znam točno, no to mi nešto govori.
Ljeto, taj dan p. James Manjackl došao je u Zagreb. Skroz nevjerojatno, otac im je s mojim tatom i cijelom mojom obitelji, i Vinko otišao na Duhovnu obnovu (do tada je spominjao Boga samo u psovkama). Čudo, p. James je na molitvi rekao, Stjepane ozdravio si, on je znao da je on to bio. Rak su operirali, nije ga bilo 7 godina.
Krenulo im je, polako je bilo sve bolje, mada je uvijek neka nesreća bila prisutna u obitelji, kao kad bi krenulo na bolje, uvijek je tu neka nesreća čekala, od sudara do neimaštine, do nesloge i svađe. Svaki posao koji su pokrenuli bi propao. Uvjerena sam da neko prokletsvo je na njima.
Đurđica, vidim da gubi snagu, vjeru, molim ju da ide na mise zadnjeg utorka, uvijek kaže da hoće, onda ne, drugi puta, tako i Vinko. Oženio je muslimanku, dao je krstit djecu (hvala Isusu), kažem mu Vinko, pa oženi se u Crkvi, pitaj ženu dal se želi krstiti. Kaže, da hoću, ali ni to se dešava.
Mili moji, meni ih je tako žao, kao da su pod nevidljivom rukom pritisnuti u zemlju jada, svijetlo je blizu, ali ne vidiju, i ne čuju, ne vidiju spasenje. Mili moji, vi koji vidite svijetlo, molim Vas molite za njih, za njihova oca, tumor se vratio, molite za Volju očevu.

:twisted: :twisted:

U ime Božje započinjem devetnicu Božanskog Milosrđa za Stjepana (oca).


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 stu 2008 13:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 sij 2007 15:19
Postovi: 210
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 stu 2008 13:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Isuse moj voljeni,Tebi koji sve znas i vidis i kojem se nista sakriti nemoze,molim Te svim zarom svoga srca,pogledaj na ovu bjednu obitelj,punu nevolja,bolesti,neimastine i zloga...Odagnaj dragi Isuse u Svoje Sveto Ime svo prokletstvo od te obitelji za koju Te sada molim,ozdravi im Duh,dusu i tijelo i daj im dar mudrosti kako bi spoznali sto je dobro ,a sto nije...Isuse,ljubitelju svoje djecice ,oslobodi ih svega onoga sto nije od tebe i unesi svoj sveti mir i blagoslov u tu obitelj.Daj im dar spoznaje kako bi upoznali Tebe jedinoga Spasitelja ovoga zemaljskoga svijeta i samo se u Tebe pouzdali i Tvoju pomoc zatrazili...Smiluj im se Boze moj i obrati ih sve,to Te molim po zagovoru Blazene Djevice Marije Tvoje i nase Majke.A men.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 stu 2008 14:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 stu 2006 11:26
Postovi: 249
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Isuse dragi prosvijetli ih, pomozi ih... da spoznaju da si Ti jedini Put...
Blagoslovi ovu obitelj da spznaju da im samo Ti možeš pomoći. :a1250: :a1250: :a1250: :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 stu 2008 14:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 vel 2008 16:08
Postovi: 969
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
:a1250: :a1250: :a1250:

Gospodine pomozi im da se izvuku iz ovih obiteljskih problema


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 stu 2008 14:53 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 27 lis 2008 09:32
Postovi: 21
Lokacija: Pag
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dragi je Bog dopustio tom ocu koji ga je proklinjao u svom "zdravom" životu, da bi se oprostio od svoje obitelji. Svaki dan koji je poklonjen, poklonjen je od Njegovog Svetog i predragoga srca kojime nas on Ljubi. Sada neka dopusti šansu toj cijeloj patničkoj obitelji, da krene putem spasenja!
dragi bože, ti radiš čudesa, daješ nam život, nama malima koji i ne znamo cijeniti Tvoj poklon, molim te udjeli Milost obraćenja ovoj obitelji. Vjera koju imam je onaj dar koji si Ti usadio u moju dušu, samo preko Tebe ja sam progledala, samo preko Tvoje milosti ja sam se obratila i zbog toga znam da je ključ spasenja u tvojoj ruci. Ma koliko bili ovi ljudi gluhi na Tvoje dozive. ma koliko bili slijepi, oni su sposobni Tvojom Milošću ozdraviti i progledati i čuti Te!
Molimo Te , podari im život vjere i očisti im duše od tereta teškoća koje su ih snašle...Učini čudo! Tvoj jaram je lak....Tvoj križ je radost....
S Tobom svaka patnja ima smisla. Koliko da je teška koliko da boli, ona je s Tobom i spasonosna , ona je Pobjeda nad smrću, u patnji si nam bliži, Ti si Isuse Kriste opipljiv u svakoj rani!

Hvala ti Isuse za život u vjeri i pouzdanju ! Svojim svijetlom ukloni svaki mrak s ove obitelji¨!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 stu 2008 15:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 lis 2007 19:06
Postovi: 667
Lokacija: ...more,more....
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
GOSPODINE MOLIM TE ZA OVU OBITELJ :a1250:
BUDI IM MILOSTIV GOSPODINE
SMILUJ SE


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 stu 2008 19:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
VJEROVANJE U MOLITVU

Vjerujem da molitva nije sve, ali sve pocinje od molitve:
jer inteligencija ljudska je previse kratka, a volja covjekova previse slaba;
jer covjek koji djeluje bez Boga ne daje najbolje od sebe.
Vjerujem da Isus Krist dajuci nam Oce nas, htio nas je pouciti da je molitva ljubav.
Vjerujem da molitvi ne trebaju rijeci.
Vjerujem da se moliti moze suteci, trpeci,radeci, ali sutnja je molitva samo ako se ljubi,
trepljenje je molitva samo ako se ljubi, posao je molitva samo ako se ljubi.
Vjerujem da necemo nikada znati sa sigurnoscu
da li nasa je molitva ili nije.
Ali postoji jedan nepogresivi test molitve:
ako rastemo u ljubavi, ako rastemo u odvajanju od zla,
ako rastemo u vjernosti volji Bozjoj!
Vjerujem da nauci moliti samo onaj koji nauci sutjeti pred Bogom.
Vjerujem da nauci moliti samo onaj koji nauci izdrzati Bozju sutnju.
Vjerujem da svaki dan trebamo moliti Gospodina dar molitve,
jer tko nauci moliti naucio je ZIVJETI!


Citat:
Đurđica, vidim da gubi snagu, vjeru, molim ju da ide na mise zadnjeg utorka, uvijek kaže da hoće, onda ne, drugi puta, tako i Vinko. Oženio je muslimanku, dao je krstit djecu (hvala Isusu), kažem mu Vinko, pa oženi se u Crkvi, pitaj ženu dal se želi krstiti. Kaže, da hoću, ali ni to se dešava.
Mili moji, meni ih je tako žao, kao da su pod nevidljivom rukom pritisnuti u zemlju jada, svijetlo je blizu, ali ne vidiju, i ne čuju, ne vidiju spasenje. Mili moji, vi koji vidite svijetlo, molim Vas molite za njih, za njihova oca, tumor se vratio, molite za Volju očevu.
:a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 stu 2008 08:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 lip 2007 13:01
Postovi: 784
Lokacija: na litici spremna da poletim visoko visoko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
predivno rebeka

BTB :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 stu 2008 20:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Molitva svetom Mihaelu, arkanđelu

Sveti Mihaele, arkanđele, brani nas u boju;
budi nam obrana protiv zloće i zasjeda đavolskih!
Neka mu Bog zapovjedi, ponizno molimo,
a i ti, vojvodo vojske nebeske, Sotonu i druge pakosne duhove
koji svijetom obilaze na propast duša božanskom jakošću u pakao protjeraj! Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 19 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 22 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr