www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 17:17

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 694 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 70  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 13 vel 2009 15:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
visnja napisao:
rebeka napisao:
Slika


smajlic22 smajlic21 smajlic22 smajlic21 smajlic22 smajlic21 smajlic22 smajlic22 smajlic21 smajlic22

SPAJALICA ZA SAMCE I SAMICE koji zele krscanski brak...


ISUSE-ima dosta onih koji jos traze bracnog druga/druzicu.
VALENTINOVO je,dan za zaljubljene ,a oni jos traze u samoci.
Pomozi im Ti Gospodine da se pronadu i da ostatak zivota
provedu zajedno u slozi i ljubavi onako kako je Tvoja volja.

smajlic22 smajlic21 smajlic22 smajlic21 smajlic22 smajlic21 smajlic22 smajlic21 smajlic22


Neka VASA ljubav bude u Kristu
Ako vjeruješ u ljubav i želiš biti sposoban ljubiti, ostavi sve što je nečisto. Ljubav je nešto čudesno. Kada je govorio o raju Isus je rekao: Raj sliči svadbenoj gozbi. Bit ćemo sretni kao dvoje mladih koji su zauvijek sjedinjeni u sakramentu ženidbe.


Prijavljujte se na ovaj topic i upoznajte se.

Slika


S NADOM OVOG FORUMA ZA ONE KOJI TRAZE LJUBAV


SAMOCA NIJE LIJEPA-GODINE PROLAZE , STAROST DOLAZI .

JA NE ZELIM OSTATI SAM/SAMA...JAVITE SE SAMCI/SAMICE

DA PODJELIMO NAS OSTATAK ZIVOTA ZAJEDNO U LJUBAVI

I SLOZI I KRSCANSKOM ZIVOTU.

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 vel 2009 16:17 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 08 vel 2009 23:35
Postovi: 25
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Super topic Rebeka. Bog te blagoslovio!

Uistinu, ima nas sigurno puno koji još tražimo ljubav i želimo kršćanski brak - iako mi se prečesto čini da sam samo ja takva jer mladići koje poznajem i upoznajem traže nešto sasvim drugo i na mjestima koja mi se nikako ne sviđaju. I onda me često napada đavao koji mi govori da griješim, da moram izaći vani među ljude u kafiće, disko, na koncerte, popit koju turu. Bogu hvala te misli kratko traju i ne upadam u iskušenja da to i napravim, ali... uvijek ali... jer nemam vjere koja bi mi dala strpljenje dok čekam što mi je Gospodin pripremio. Nekako mi je teško zamisliti da se preko interneta može uistinu upoznati nekog... Znam da je to predrasuda i da Bogu ništa nije nemoguće ali što ću kad sam preslaba.

Evo imam 28 godina i želim kršćanski brak i obitelj Gospodine! Podari mi Gospodine svoga Svetog Duha da znam raspoznati pravi put i tvoju volju za moj život. Ti znaš što je u mom srcu. Molim te da ga liječiš ako to nije i Tvoja volja, a ako je, molim Te za strpljivost!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 vel 2009 20:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 pro 2007 09:32
Postovi: 979
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Meni se pak topik ni najmanje ne sviđa, od naslova na dalje. Jednostavno ne želim nikoga upoznati na tako očit i vulgaran način; ne želim da me itko od prve minute mjerka i procjenjuje u kontekstu veze/braka, a vrijedi i vice versa.

Nema to previše veze s tobom, draga Rebeka. Sama ideja mi je degutantna, čak i kad je u djelo provode svećenici. O tom je slučaju već bilo riječi na ovom forumu. "Hodočašće za samce", svašta. :roll:

Neovisno o spolu, ako mi se neka osoba među poznanicima posebno sviđa, pokušavam s njom razviti prijateljstvo bez ikakvih pretenzija i skrivenih namjera. To je već samo po sebi dovoljno teško i rijetko uspije.

Neka su ti mnogi poznanici, ali pouzdanik samo jedan od tisuću. Ako želiš imati prijatelja, steci ga kušanjem i nemoj se prebrzo u nj pouzdati. (Sir 6,6-7)

Duboka i iskrena prijateljstva među osobama različitog spola vrlo su rijetka, među ljudima koji ne žive sakramentalnim životom možda čak i nemoguća. Problem najčešće stvori požuda - to nesretno dijete sebeljublja - s kojom gadnih problema imaju i kršćani, a kamoli ovi vani. Ili pak nešto drugo, jer zla krv koja uništi prijateljstvo može nastati iz cijelog mnoštva najrazličitijih razloga.

Za moj pojam kršćanski brak bi trebao nastati iz jednog takvog iskrenog prijateljstva, ako se dogodi da oboje prijatelja s vremenom shvate da bi sklapanje braka mogla biti Božja volja za njihov život. A ako do braka ipak ne dođe, opet dobro. Jer prava prijateljstva imaju vrijednost sama po sebi i 'nadgradnja' u vidu braka nije nužno potrebna. Prijateljstvo koje se raspadne zbog nekakvih 'unilateralnih' želja i planova vezano za brak nikad i nije bilo pravo prijateljstvo.

I za kraj, a u čast sutrašnjeg Valentinova (hehehe), evo copy&paste što sam o romantičnoj ljubavi (erosu) napisao prije nekoliko mjeseci - sveudulj mislim isto:

Citat:
Prilično sam uvjeren da je romantična ljubav u osnovi jedan sebičan osjećaj koji čovjeka sam po sebi ne može usrećiti. Dobrim dijelom je bazirana na obmani osjetila i zavedenosti duha, od čega otrježnjenje zna biti vrlo bolno. Erich Fromm nije bio kršćanin ali mislim da je bolje shvatio bit ljubavi nego mnogi kršćani, pogotovo na ovom forumu. Evo citat iz njegove poznate knjižice "Umijeće ljubavi":

"Ljubav treba da bude suštinski čin volje, čin odluke da potpuno posvetim svoj život životu druge osobe. I zaista, taj se princip nalazi iza ideje o nerazrješivosti braka ... U suvremenoj zapadnoj kulturi ... trebalo bi da ljubav bude rezultat spontane emocionalne reakcije, iznenadnog nadolaska neodoljiva osjećaja. ... Tada čovjek ne uočava važni faktor erotske (tj. bračne) ljubavi - volju. Voljeti nekoga nije samo jako osjećanje - ono je odluka, sud, obećanje. Kad bi ljubav bila samo osjećaj, ne bi postojao razlog za obećanje da ćemo se voljeti zauvijek."

Zaljubljenost (eros ili žudnja) je samo jedna od manifestacija ljubavi. Prijateljstvo je također vrsta ljubavi - philia. Ali najuzvišenija vrsta ljubavi jest ona božanska, nesebična i davajuća ljubav - agape, o kojoj nema boljeg teksta od 13. poglavlja Prve poslanice Kornićanima.

Nemoj misliti da prezirem tu romantičnu ljubav. Lako je reći - to je puka zaljubljenost koja prođe i ne vrijedi ništa. Međutim, analogija je potpuna sa 'zaljubljenošću' u Boga. I u jednom i u drugom slučaju sve pada u vodu ako se iz žudnje-erosa ne razviju i sve ostale vrste ljubavi, međusobno prijateljstvo i povjerenje, a posebno ona nesebična i davajuća ljubav - agape - o kojoj Pavao toliko piše. "Ljubav nikad ne prestaje", kaže Pavao, ali samo ako je utemeljena na slobodnoj i čvrstoj odluci.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 vel 2009 21:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Mi smo Visnja i ja predvidjele,da se na ovoj temi molimo za one ,koji zele uci u brak,i koji jos traze zivotnog bracnog druga...
Molitva je ovoj temi "Cilj"..S tim sto se neki,moraju prijaviti,da molimo za njih...

Hvala dragi Timoteju na podjeljenom misljenju,misim da ima dosta onih,koji to zarko zele..Mislim da cemo nastaviti...
smajlic22


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 vel 2009 21:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 pro 2007 09:32
Postovi: 979
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
rebeka napisao:
Hvala dragi Timoteju na podjeljenom misljenju,misim da ima dosta onih,koji to zarko zele..Mislim da cemo nastaviti...

Samo vi nastavite, nema potrebe da se posebno obazirete na mišljenje 'čudnovatog kljunaša' poput mene. Ionako pojma nemam je li brak uopće za mene, iako razbijam glavu oko tog pitanja već duže vrijeme. Vrlo vjerojatno nije. Tako da je ovo gore čisto teoretiziranje. Ali, možda kome bude na korist.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 vel 2009 22:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 svi 2008 18:26
Postovi: 343
Lokacija: Lipa zemlja Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Zanimljiva tema. Moram priznati da sam i ja bila malo skeptična kad sam vidjela naslov 'Spajalica...'. U nekim stvarima se čak i slažem s Timotejom.

Ali razuvjerile ste me s jednom riječju - molitva je 'cilj'. :D

E pa onda se i ja preporučam u vaše molitve. Još uvijek sam u potrazi za srodnom dušom... Ne sumnjam da ga neću pronaći samo što sam ponekad malo nestrpljiva. Srećom, tu je moj zavjet koji me štiti. Jedna od najboljih odluka koje sam donijela u životu.

Rebeka i Višnja, Bog Vas Blagoslovio! :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 vel 2009 23:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 23 stu 2008 23:28
Postovi: 1052
Lokacija: MOLVE
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
hvaljen Isus i Marija,
iako sam gospođa i majka petero mališana, ova tema mi je baš zanimljiva
štoviše jer je sama poanta svega MOLITVA
htjela bih i voljela reći svima koji nisu uplovili u bračnu luku i koji nisu još pronašli svog bračnog suputnika a voljeli bi ga imati i zajedno u dobru i zlu i u zdravlju i u bolesti da vi koji ste mladići i djevojke
MOLITE SADA ZA SVOG MLADIĆA ILI DJEVOJKU KOJU VAM JE BOG PREDODREDIO I KOJU ĆE VAM POSLATI NA VAŠ ŽIVOTNI PUT

znam da je bilo mnogo mladih koji su molili za tu osobu jer je tu negdje u blizini i daljini i da su po svojim molitvama dobili prekrasnog supruga ili suprugu

Dobri Bog Vas sve blagoslovio u molitvama
:a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 vel 2009 13:00 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 ruj 2008 06:37
Postovi: 97
Podijelio: 8 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
bas ste dobro osmislili ovu spajalicu,jako mi se svidja i bas sam odusevljena jer i sama imam rodicu koja je povucena i nikako da upozna nekoga.ona se zove Ivanka i ja bih zeljela da se molimo za nju da joj Bog posalje jednog finog i vjerski odgojenog mladica. BVB :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 vel 2009 15:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 stu 2008 21:03
Postovi: 376
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
i ja moju priju preporučam u molitve! :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 vel 2009 19:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Agnus Die-želim kršćanski brak i obitelj Gospodine

Timotej -Ionako pojma nemam je li brak uopće za mene, iako razbijam glavu oko tog pitanja već duže vrijeme

Dawn -Još uvijek sam u potrazi za srodnom dušom...
Ivanka ( ja bih zeljela da se molimo za nju da joj Bog posalje jednog finog i vjerski odgojenog mladica. )


"Doris ( ja moju priju preporučam u molitve! )




Gospodine Boze , nas stvorio si zenu ,da bude zena,i muskarca da bude muskarac.Tako i ovi nasi dragi mladici i djevoke prihvacaju tvoj naum s njima,da ostvare ono sto je Tvoja zelja za njih..
I, evo, prepoznaju u sebi da trebaju biti necija supruga i suprug , pomoc i majka i otac. Dok to ne postanu, nemirno je srce njihove,jer ne mogu ostvariti obitelj,koja je danas toliko potrebna i za cim im je velika zelja....

Zato se Tebi,Gospodine Boze Oce obracaju i utjeceu za pomoc,kako bi prepoznali sta Ti od njuh zelis.Oni koje zele brak,posalji im bracnog druga..A nasega dragog brata Timoteja,posalji tamo gdje ga zelis imati..Ako je to ipak brak,posalji mu zivotnu suputnicu,po Tvojoj volji,ako je nesto drugo,onda mu daj spoznaju ,kako bi se mogao odluciti da ti sluzi,tamo gdje Ti zelis....Sve ove mladice i djevojke spasi od napasti i zabluda ,i da,
u pustinji svoga srca, sami traze muza,sami traze zenu,ili odluce za ono,gdje mislis da trebaju ici .Da ,najbolje tako mogu tebi sluziti
Znas da oni prihvacaju jedinoga muza,jedinu zenu za kojeg si ih pripravio vec onda kada si ih stvorio kao zenu i kao muza... Ne znaju gdje je on,tko je on .Ne znaju gdje je ona.i tko je ona,pomozi im pronaci puteve,koji vode do njih.
Mozda su vec i vidjeli buducega bracnog druga, ali ga bez tvoga Svetoga Duha nisu mogli prepoznati. Zato Ti predaju svoje iskreno srce i sav njihov zivot,da im pomognes u prepoznavanju istine i ljubavi,odnosno bracnog druga.

Ucini ih blagoslovljenom zenom,blagoslovljenim muzom ,tvoje sluskinje , tvoga sluge. Posalji im rosu Bozjeg blagoslova,i nadahnuce Duha Svetoga ,da prepoznaju ,sto im je ciniti i udjelim milost ustrajnosti,da cvrsto vjeruju dok ne pronadju ,ono sto traze..
Kao prvo ,Tvoju Svetu volju i Tvoj sveti plan..Zelja za brakom nije dovoljna,da bi mogli ostvariti obitelj,potrebno im je da upoznaju ,mladica ili djevojku,koju toliko zele i teze za tim,a u ovom trenutku to ne pepoznaju ..Oni zele Tebi na slavu i cast vjerno zivjeti svoju krscansku vjeru i primiti sakramenat zenidbe, i zivjeti zivot obitelji..da budi nakorist sebi,Crkvi i dustvu..
Molimo te Gospodine , kada se on ili ona pojavi pred njima ,daj im znak da to prepoznaju ,sapni im u njihovo srce ,da se ne opiraju prepoznati ljubav i onoga kojega im saljes,i onu koju saljes..Ti si Ljubav vjecna Na stupovima istine lezi tvoj hram, a predvorje mu puno nepatvorene dobrote
i rijeke zivota izviru iz njega. Taj hram je covjek sto si ga stvorio; taj hram je brak. .

Predajem Ti sve ove nase drage djevojek i mladice i posvecujemo Tebi zauvijek.
U Tebe se uzdaju.Tebi vjeruju,i Tako neka bude!
Amen


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 694 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 70  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr