www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 24 tra 2024 10:53

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 48 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 24 vel 2009 08:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 tra 2008 21:01
Postovi: 1065
Lokacija: Negdje,.. daleko,..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Oce Ti najbolje znas sve, Ti znas odakle dolaze rane na srcu Danijelinog muza, Oce Ti znas sto je uzrok njegova ponasanja, neprihvacanja obitelji, i nedostatka postivanja,,..

Oce, molim te, dotakni njegovo srce, pomozi mu da se odledi, pomozi mu da postane Toplo, Njezno, Blago i Ponizno, bas poput Isusova,.. molim te,..
Pomozi mu da otvori svoje duhovne oci, i da spozna odakle dolaze rane, pa bilo zbog necega sto je on ucinio, nek bude spreman traziti oprost i pokajanje ,.. ili zbog neceg sto su mu ucinili, nek mogne oprostiti i zaboraviti,..

Molim te izljeci cijelo stanje u ovoj obitelji,. ja ih polazem na Tvoj Dlan,.. molim te nek odmore na Njemu, i nek se sa povjerenjem predaju Tvojoj Ljubavi i Volji.

BTB Danijela, nek ti Gospodin da Snage i Mudrosti, a povrh svega Strpljivosti,.. :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 vel 2009 08:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 stu 2008 20:12
Postovi: 1091
Lokacija: Na putu ka domovini
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Draga Danijela, tvoj imenjak Daniel je ljubio Boga i Bog je ljubio njega i izbavio ga je iz svih muka i kušnji. Molim Gospodina za tebe, tvoga muža i cijelu porodicu, da Gospod dozvoli, da se sve događa samo po njegovoj volji.

Ja sam bila u sličnoj situaciji i molila sam neprekidno:
"Isuse bolestan je onaj kojega ti ljubiš" (Ivan 11,3).

Takođe sam za tu nakanu molila 15 molitava Sv Brigite.

Gospod je sve riješio uz moju strpljivost i pouzdanje u njega.

Ljubim te draga sestro.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 vel 2009 09:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 pro 2008 11:36
Postovi: 170
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Draga Danijela, znam kako ti je - i ja sam imala takvu situaciju i dugo je trajala. Bila sam na izmaku snaga i psihički i fizički - ne znam gdje bi to dovelo mene, pa onda i cijelu obitelj da nisam sve predala Isusu. Kada sam iskreno otpustila sve brige i navezanosti na muža, kojega sam od toga trena samo blagoslivljala na svakom koraku, bezbroj puta na dan, kad god bi ga vidila - sve se počelo mijenjati. Protiv blagoslova ti nijedno zlo ne može! Polako ali temeljito sve se izmijenilo. Ja sam se predala Kristu našemu, da on može djelovati; molila sam - prestala sam plakati - samo sam molila i blagoslivljala.... trajalo je, ali "kucajte i otvorit će vam se". . .

Obećajem da ću uključiti tvoju obitelj u moje molitve. Ako hoćeš mogu ti poslati i predavanja prof. Ivančića - prekrasne misli za duhovni rast i ustrajanost na Kristovom putu.

Bog Te blagoslovio


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 vel 2009 09:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Molitva i nakene za brak..

Svemoguci vjeci Boze,Ti si stvorio musko i zensko,i blagoslovio njihov brak,kako bi uzajamno u sebi nasli pomoc i oslonac,stiti ih da im ljubav bude uzajamna,dar neprekidne uzajamne pozornosti.
Udjeli milost dugoga zivota,radosti i mira..Budi im milostiv.
Zahvaljujemo Ti za bracnu vezu Danijele i njenog muza..
U Ime Tvoje ponizno molimo,da se i dalje pridrzavaju savrsene vjernosti,zive u miru i ljubavi,i da ustraju savladati svakidasnje probleme..
Gospodine Isuse Kriste,primi molitve nase i nasu dobru volju,osnazi ju i ucini plodnom za Tvoju Slavu,koji zivis i vladas na vjeke vjekova .Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 vel 2009 21:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Na nakanu,za sve nase brakove...TT


OPROSTI PUKU SVOME!

Gospodine Isuse Kriste, želimo se pokloniti Presvetome Srcu koje nam pokazuje beskrajnu ljubav. Svjesni smo naše nezahvalnosti i omalovažavanja Tvoje ljubavi, stoga: molimo Te oprosti nam grijehe naše:

Oprosti Gospodine, oprosti puku svome!

* Za grijeh nevjere i isključivanja Tebe iz našega života, za uništavanje vjere u srcima djece i omladine, za omalovažavanje Tvojih zapovjedi u privatnome i društvenome životu, za to što se, ujedinjeni s Tobom kroz sveto krštenje, ne trudimo upoznati Te i ljubiti Te:

Oprosti Gospodine, oprosti puku svome!

* Za razaranje brakova i preljube, za oduzimanje nerođenoj djeci prava na život, za grijehe pijanstva, za razuzdanost običaja i svu pokvarenost prema bližnjima:

Oprosti Gospodine, oprosti puku svome!

* Za pomanjkanje hrabrosti u priznavanju vjere u Tebe i odgovornosti prema Tvojoj Crkvi, za poštivanje materijalnih dobara više nego Tebe, za ravnodušnost roditelja i odraslih, učitelja i odgajatelja prema kršćanskom odgoju djece i omladine, za to što ne svjedočimo o Tebi svijetu oko nas:

Oprosti Gospodine, oprosti puku svome!

* Za nepoštivanje društvene imovine, nepoštenje na poslu, svu nenaklonjenost i ravnodušnost prema potrebitima, za sve što se protivi Tvojoj zapovjedi ljubavi:

Oprosti Gospodine, oprosti puku svome!

* Za nepoštivanje blagdana, za nepotreban rad u nedjelju i blagdane, te za ispunjavanje vremena zabavom na račun svete mise i nečasno pristupanje svetoj pričesti, dakle za svu ravnodušnost i bešćutnost prema Tebi prisutnome u Presvetom oltarskom Sakramentu:

Oprosti Gospodine, oprosti puku svome!

Gospodine Isuse Kriste, primi molitve naše i našu dobru volju, osnaži ju i učini plodnom za Tvoju slavu. Koji živiš i vladaš na vijeke vjekova. Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 ožu 2009 10:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Dostojanstvo žene i muškarca.
Nema više: muško - žensko! Svi ste vi jedan u Kristu Isusu! (Ga 3, 28).
Jednom su Isusovi učenici bili zbunjeni kada je On razgovarao sa ženom i to sa strankinjom, Samaritankom, što u židovskoj kulturi nije bilo smatrano prikladnim (Iv 4,27). Ipak, plod ovog razgovora je bilo obraćenje ove žene i ona je kasnije vodila mnoge druge Kristu (Iv 4,29). Znamo da su s Isusom i učenicima hodale i žene, koje su svojom prisutnošću i pomoći sudjelovale u Isusovoj misiji. Isus štiti ženu pred preljubom govoreći: Tko god s požudom pogleda ženu, već je s njom učinio preljub u srcu (Mt 5,27).

Isus čuva nerazrješivost ženidbe što jamči zaštitu dostojanstva žene i muškarca a također i djeteta, koje za dobar odgoj i razvoj treba ljubav i oca i majke. Isus je ovdje odlučan: Tko otpusti svoju ženu, pa se oženi drugom, čini prema prvoj preljub. I ako žena napusti svoga muža pa se uda za drugoga, čini preljub (Mk 9,11-12). Mnoge žene pokazuju svoju vjernost Isusu sve do smrti. Njegovu Majku Mariju Isus daje svima nama, kao Majku sviju nas, a Crkva smatra Nju uzorom vjere, nade, ljubavi, kršćanskog života. Prva osoba koja traži Isusa i kojoj se Isus ukazuje poslije svojeg uskrsnuća je Marija Magdalena. Isus je nju ranije oslobodio od mnogih zlih duhova. Baš ona naviještat će svojim svjedočanstvom dobru vijest učenicima, postat će, dakle, Isusovom misionarkom. Također za vrijeme bdijenja i silaska Duha Svetoga apostoli bijahu jednodušno postojani u molitvi zajedno sa ženama, i Marijom, Majkom Isusovom, i muškarcima (usp. Dj 1,13-14) i zajedno su doživjeli iskustvo izlijevanja Duha Svetoga.

Sveti Pavao snažno potiče na jednako poštovanje svakoga čovjeka. Temelj toga je sakrament Krštenja, po kojem smo svi mi Božja djeca, dakle, braća i sestre. Doista, koji ste god u Krista kršteni, Kristom se zaodjenuste. Nema više: Židov - Grk! Nema više: rob - slobodnjak! Nema više: muško - žensko! Svi ste vi Jedan u Kristu Isusu! (Ga 3,27-28).

Tražim li pravo partnerstvo među svima; u mojem braku, obitelji i zajednici? Poštujem li dostojanstvo; slabog, stranca, nevjernika, siromašnog...?

p. Ksaver


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 ožu 2009 08:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Molimo Te Gospodine da blagoslovis sve brakove,
kako bi u nasim brakovima vladala vjecna sloga,mir i ljubav.
Kako bi se bracni parovi postivali u zlu i dobru,kao sto su i
obecali,ali mnogi nazalost to zaboravljaju,jer nasa slobodna
volja nas mnoge vodi na krive puteve propasti zbog nemira
u srcima,zbog losih navika i ovisnosti alkohola ,kocke i drugih
nevaljalih radnji.Ipak Gospodine Ti si jaci od svega zla i samo Ti
mozes unjeti u svaku obitelj mir ,ljubav i dostojanstvo svakoga od nas.
Zato Te molimo da se proslavis u svima onima koje Ti po molitvi
i vjeri u Tvoje Milosrde predajemo.U Tvoje se Sveto Ime Isuse
prigiba svako koljeno i pred Tvojim Imenom bjezi svako zlo.Stog
Te molimo Isuse,uslisi sve nase molitve i unesi svoj sveti MIR u svaku
obiteljsku zajednicu i u svako srce muza i zene.Isuse,uzdamo se u Tebe.
Amen.

Hvala Ti Isuse.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 ožu 2009 13:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 tra 2007 14:35
Postovi: 374
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
nek bog izlije sve milosti na vas , on je nase spasenje


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 ožu 2009 09:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 stu 2008 20:12
Postovi: 1091
Lokacija: Na putu ka domovini
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Molimo draga Mary. Blagoslovio vas samilosni Gospodin i dao vam dar međusobne ljubavi i razumjevanja, da svojom ljubavlju svjedočite Njega.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 ožu 2009 09:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Blagoslovi Gospodine nase brakove

i daj nam snagu da budemo izdrzljivi

u trpljenju i nosenju nasega kriza.Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 48 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 12 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr